Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mnvt
mnvt

mnvt

Dołączył 1 rok i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11826
  • Znaleziska 11245
  • Mikroblog 581
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 26

442

Na samą obsługę emerytur dla artystów będzie 4 miliardy

Na samą obsługę emerytur dla artystów będzie 4 miliardy

Artyści świętują a Polska wpada w spiralę długu. Teraz przez parę lat nie będzie budowy Metra w Warszawie bo, nie ma pieniędzy!

madero
z
facebook.com
dodany: 28.05.2026, 06:50:10
  • 57
  • #
    ko
  • #
    poliyka
  • #
    konfederacja
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
mnvt
mnvt
mnvt 28.05.2026, 11:18:05 via Wykop
  • 26
Zamiast reformować system emerytalny, bo i tak za dużo jest tam dopłat do różnych grup uprzywilejowanych, to oni jeszcze dokładają. Jeszcze przy tak dużym deficycie. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

373

Creotech jednorożcem. Polska firma kosmiczna warta ponad miliard dolarów

Creotech jednorożcem. Polska firma kosmiczna warta ponad miliard dolarów

Creotech Instruments i Creotech Quantum łącznie przekroczyły wycenę miliarda dolarów. Polska spółka buduje mikrosatelity HyperSat i uczestniczy w misjach ExoMars. Planuje zebrać ok. 100 mln euro i wejść do europejskiej czołówki integratorów misji kosmicznych do 2029 roku.

real_scoria
z
innpoland.pl
dodany: 25.05.2026, 07:53:11
  • 33
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    kosmos
  • #
    startup
  • #
    gielda
mnvt
mnvt
mnvt 25.05.2026, 18:36:33 via Wykop
  • 4
@maniek-maniewski: To jakaś zorganizowana akcja, gdzie ktoś każe wam takie farmazony w kółko pisać, czy małpujecie jeden od drugiego? Bo w internecie przewijają się podobne komentarze.( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 25.05.2026, 18:45:01 via Wykop
  • 30
No i pięknie. Jeszcze 10 lat temu polska branża kosmiczna praktycznie nie istniała.

A dziś mamy masę firm z technologiami kosmicznymi:

Scanway - teleskopy optyczne
Astronika - mechanizmy i instrumenty kosmiczne
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mnvt
mnvt
mnvt 26.05.2026, 08:25:00 via Wykop
  • 0
@maniek-maniewski: Przecież mogę Ci długo wymieniać nazwy dużych polskich firm, które nieprzerwanie działają do 30 lat, mimo iż rządziły wszystkie partie od lewa do prawa i nikt ich nie zamknął.

718

Fabryka Zelmotoru i urządzeń Smapp od środka

Fabryka Zelmotoru i urządzeń Smapp od środka

Zelmotor jeden z ostatnich producentów małych silników w Europie.

Blackorange
z
youtube.com
dodany: 24.05.2026, 12:16:11
  • 96
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
mnvt
mnvt
mnvt 25.05.2026, 09:33:26 via Wykop
  • 2
Ale ja staram się wybierać nasze Polskie / Europejskie produkty nad Amerykańskimi, Chińskimi, Zbuntowanej prowincji Palestyńskiej, Angielskimi itd.


@fervi: Robię również tak samo. Jeśli jest możliwość to Made in Poland.
mnvt
mnvt
mnvt 25.05.2026, 09:35:53 via Wykop
  • 1
inpost jest tak polski jak biedronka...śmichu warte


@jassssss: No akurat słabe porównanie. W Inspost założyciel Polak ma 16%, a w biedronce ile mają Polacy?
mnvt
mnvt
mnvt 25.05.2026, 09:38:52 via Wykop
  • 2
@jcob1001: Jeszcze Damel produkuje silniki dużych mocy. Jest jeszcze kolejna polska firma EUMOTORS, która produkuje silniki BLDC.

1931

Kazachstan przekaże Gazprom Ukrainie.

Kazachstan przekaże Gazprom Ukrainie.

Sąd w Kazachstanie zezwolił na przymusowe wyegzekwowanie od rosyjskiego Gazpromu kwoty 1,4 mld dolarów na rzecz państwa Ukraińskiego. Kwota zostanie przekazana w postaci zasobów Gazpromu znajdujących się w Kazachstanie.

BArtus
z
bankier.pl
dodany: 22.05.2026, 08:22:03
  • 148
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    gospodarka
  • #
    bekazkacapow
  • #
    rosjawstajezkolan
  • #
    ekonomia
mnvt
mnvt
mnvt 22.05.2026, 19:11:40 via Wykop
  • 2
@PabloEscobar: @depay Ale jednak aż 15% mają tej malarii w swoim kraju.

496

Fabryka kredek i ołówków Bambino - Fabryki w Polsce

Fabryka kredek i ołówków Bambino - Fabryki w Polsce

Czy wiesz, że Bambino to polska marka? Produkcja od ponad 130 lat odbywa się w Pruszkowie. Pamiętaj o tym robiąc zakupy na nadchodzący Dzień Dziecka!

FabrykiwPolsce
z
youtube.com
dodany: 21.05.2026, 06:54:49
  • 64
  • #
    fabrykiwpolsce
  • #
    dzieci
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
mnvt
mnvt
mnvt 21.05.2026, 08:08:50 via Wykop
  • 62
No i świetnie że coś takiego jeszcze działa w zalewie chińskiego taniego towaru.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

364

Polska "długa ręka" technologii. MTJD 15 ujawnia możliwości w czasie testów

Polska "długa ręka" technologii. MTJD 15 ujawnia możliwości w czasie testów

Portal Obronny jako pierwsza redakcja dotarł do nagrań testów bezzałogowego systemu powietrznego MTJD 15 z napędem turboodrzutowym. To w pełni polska konstrukcja, rozwijana w oparciu o krajową myśl techniczną. Według twórców maszyna osiąga pręd

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 19.05.2026, 10:07:22
  • 111
  • #
    polska
  • #
    drony
  • #
    technologia
  • #
    informacje
  • #
    militaria
mnvt
mnvt
mnvt 20.05.2026, 08:28:32 via Wykop
  • -2
@Zajomczek: Tego też się niestety obawiam.( ͡° ʖ̯ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 20.05.2026, 08:30:18 via Wykop
  • 2
No i pięknie. Inwestować w nowoczesne technologie i polski firmy które je tworzą.
A nie jakieś zachodnie montownie, które i tak już się od nas przenoszą.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

877

Inżynier z Palestyny obciął głowę 14 letniemu chłopakowi w Niemczech.

Pokaż treści 18+

Inżynier z Palestyny obciął głowę 14 letniemu chłopakowi w Niemczech.

Młody chłopiec wszedł do pustego domu okupowanego przez palestyńczyka i został przez niego brutalnie zamordowany, a jego głowa obcięta. Palestyńczyk próbował uciekać przed policją, aż wkońcu rzucił się na policjantów z nożem.

KIaudik
z
x.com
dodany: 19.05.2026, 01:21:17
  • 202
  • #
    niemcy
  • #
    palestyna
  • #
    izrael
  • #
    imigranci
mnvt
mnvt
mnvt 19.05.2026, 08:22:52 via Wykop
  • 8
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Wróciłeś do Polski?

842

UK: Rozpoznawanie twarzy AI na demonstracji przeciw migracji

UK: Rozpoznawanie twarzy AI na demonstracji przeciw migracji

Policja skanowała twarze uczestników marszu patriotycznego. W Londynie odbyły się dwie demonstracje, przeciw migracji i propalestyńska, ale tylko ta pierwsza została objęta monitoringiem z rozpoznawaniem twarzy. Kamery biometryczne skanowały uczestników, policja uznała ich za zagrożenie.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 17.05.2026, 13:28:57
  • 140
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    uk
mnvt
mnvt
mnvt 18.05.2026, 09:18:25 via Wykop
  • -2
Poobsadzali swoich i przyspieszyli r--------l. Taka troche teoria spiskowa.


@Szechlik: Ale bzdura. Te partie rządziły po Brexicie:

Partia Konserwatywna — 2010–2017
Partia Konserwatywna
mnvt
mnvt
mnvt 18.05.2026, 11:26:19 via Wykop
  • -2
Oni tacy są "konserwatywni" że w rządzie połowa przedstawicieli to obcokrajowcy - muzułmanie.


@kocimietka_BB: A co mnie to obchodzi. Przecież to oni pieprzyli coś o lewackiej UE i imigrantach i że trzeba z tej unii wyjść.
A zrobili b----l jeszcze większy niż przed brexitem.
mnvt
mnvt
mnvt 18.05.2026, 16:36:41 via Wykop
  • 0
@ziomus0812: Podobno. A biedna Partia Konserwatywna przez 14 lat swoich rządów nic nie zrobiła żeby to cofnąć, nawet nie mając już pręgierza w postaci UE.

310

NOC MUZEÓW -dwie godziny w kolejce do... prosektorium w Warszawie

NOC MUZEÓW -dwie godziny w kolejce do... prosektorium w Warszawie

Zwiedzający mogli posłuchać o kremacji i sekcjach zwłok. Preparator medyczny tłumaczył, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Pokazywano też zabytkowe karawany, nietypowe trumny i urny.

gheost1410
z
fakt.pl
dodany: 17.05.2026, 17:11:57
  • 59
  • #
    warszawa
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    nocmuzeow
  • #
    kultura
  • #
    sztuka
mnvt
mnvt
mnvt 18.05.2026, 09:27:24 via Wykop
  • 1
a sama ekspozycja jest często ciekawsza lub przedstawiona ciekawiej niż przez zmęczonego życiem przewodnika który jest tam za kare.


@Syskiev: Jeśli on na co dzień jest zmęczony i za karę, to jak go przekonali, żeby robił ciekawiej w nadgodzinach po nocach?( ͡° ͜ʖ ͡°)

301

Tak ręcznie pakują Krówkę Opatowską

Tak ręcznie pakują Krówkę Opatowską

Krówka Opatowska to przysmak, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom słodkości. W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie pracowite panie produkują masę krówkową, kroją ją i ręcznie pakują w kolorowe papierki. Krówka od lat jest znakiem rozpoznawczym położonego w malowniczym województwie ś

nawrotkatv
z
youtube.com
dodany: 16.05.2026, 11:11:15
  • 95
  • #
    krowka
  • #
    opatow
  • #
    slodycze
  • #
    cukierki
  • #
    pasja
  • #
    pasjonaci
mnvt
mnvt
mnvt 17.05.2026, 08:01:39 via Wykop
  • 2
Akurat krówki lubię, to typowo polska słodycz.

Ciekawostka - dużo tego polskie firmy eksportują na bliski wschód, bo tam ludzie lubią takie słodkie rzeczy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1165

Równouprawnienie to patriarchat, więc pracuj faceciku 5 lat dłużej!

Chcesz równości? To pracuj 5 lat dłużej, bo panie mają gorzej. Autorka tłumaczy, dlaczego jawna dyskryminacja mężczyzn to tak naprawdę obrona uciśnionych kobiet. Zapamiętaj f*ceciku: równouprawnienie ma sens tylko wtedy, kiedy się to kobietom opłaca.

Famine
z
kobieta.wp.pl
dodany: 15.05.2026, 10:54:07
  • 256
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    polska
mnvt
mnvt
mnvt 16.05.2026, 05:36:04 via Wykop
  • 0
To co już nie naśladujemy POSTĘPOWEGO zachodu i nie chcemy mieć tak jak u nich?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1620

Krzysztof Paszyk BEZCZELNY w Radiu ZET o wieku emerytalnym

Krzysztof Paszyk BEZCZELNY w Radiu ZET o wieku emerytalnym

-Mężczyźni żyją krócej, kobiety dłużej, to nie jest dla pana argument ważny? -NIE JEST, TO JEST STATYSTYKA https://www.youtube.com/live/fXcS1Klj6ew

pafnucy666
z
wiadomosci.radiozet.pl
dodany: 15.05.2026, 06:18:04
  • 208
  • #
    wiek
  • #
    emerytalny
  • #
    psl
  • #
    polityka
mnvt
mnvt
mnvt 15.05.2026, 17:01:11 via Wykop
  • 9
@Idaho597: @DziendobryMireczku @DzikWesolek No bo źle to robicie. Najpierw na spokojnie spytajcie się czy są za tym, żeby kobiety w Polsce miały takie same prawa co na postępowym zachodzie? Pewnie przytakną.
A potem pokażcie im mapkę Europy z wiekem emerytalnym kobiet i mężczyzn.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba walczyć z nimi ich własną bronią.
mnvt - @Idaho597: @DziendobryMireczku @DzikWesolek No bo źle to robicie. Najpierw na ...

źródło: 1620911623_by_Mudzina_500

Pobierz
mnvt
mnvt
mnvt 15.05.2026, 17:01:51 via Wykop
  • 0
Kukoldy mężczyźni głosują na kukoldów polityków i tak to wygląda. Czekam na partię otwarcie i twardo mówiącą, że idzie do parlamentu dopominać się o męskie i TYLKO męskie interesy, w tym zrównanie wieku emerytalnego, obniżenie norm pracowniczych (np. dźwigania), taki sam dostęp do służby zdrowia itp. Zagłosuję i wtedy zobaczymy ilu faktycznie mężczyzn popiera swój własny interes. A kukoldy niech zdychają i się wieszają.


@kankes: No masz rację, ale powiedz
mnvt
mnvt
mnvt 15.05.2026, 17:03:06 via Wykop
  • 0
@Ice_Glaze: Tylko co najlepsze, że jakbyś nawet zrównał ten wiek, to kobiety i tak będą uprzywilejowane, bo statystycznie żyją dłużej od mężczyzn.

6

W najbliższych miesiącach zmarnowanych może zostać 40 terawatogodzin energii

W najbliższych miesiącach zmarnowanych może zostać 40 terawatogodzin energii

W EU zainstalowano setki milionów paneli słonecznych. Infrastruktura energetyczna nie nadąża jednak z magazynowaniem. Europejscy konsumenci, już teraz obciążeni wysokimi kosztami energii, płacą podwójnie: najpierw za subsydia do paneli fotowoltaicznych a następnie za rekompensaty za wyłączanie farm

BezDobry
z
wnp.pl
dodany: 14.05.2026, 19:05:45
  • 16
  • #
    fotowoltaika
  • #
    gospodarka
  • #
    energetyka
  • #
    polityka
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polska
mnvt
mnvt
mnvt 15.05.2026, 06:46:23 via Wykop
  • 2
A system fotowoltaiki z urządzeniami tani nie jest.


@kopawdupeswiniom: Właśnie paradoksalnie sprzęt już dawno nie jest drogi. Panel 500W - 300-400 zł, magazyn 10 kWp - 5-7 tys. zł. inwerter podobnie.
Droga jest instalacja, bo instalatorzy mają kosmiczne marże dużo wyższe niż w budowlance. I to jest tak naprawdę patologia.

272

Trump "Nie myślę o sytuacji finansowej Amerykanów"

Trump "Nie myślę o sytuacji finansowej Amerykanów"

Donald Trump powiedział reporterom, że w negocjacjach dotyczących Iranu "nie myśli o sytuacji finansowej Amerykanów", a jedynym celem jest uniemożliwienie Teheranowi wejścia w posiadanie broni nuklearnej.

matixrr
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 13.05.2026, 18:10:39
  • 62
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    geopolityka
  • #
    polityka
mnvt
mnvt
mnvt 14.05.2026, 06:16:36 via Wykop
  • 6
@uknot: No co Ty gadasz, przecież on jest swój, chce dobrze dla ludu i miał walczyć z dep stejt( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warcomx
Warcomx
Warcomx
01.05.2026, 14:08:15
  • 31
Moje OZE SROZE, którego koszt założenia w 2021 roku to było około 25 tysięcy złotych w kwietniu wyprodukowało 1.41 mwh energii.

Jakim trzeba być cynicznym chujem zakłamanym by ciemnocie wciskać, że OZE to coś złego i nieopłacalnego.

#polityka #bekazpisu #fotowoltaika
Warcomx - Moje OZE SROZE, którego koszt założenia w 2021 roku to było około 25 tysięc...

źródło: image_picker_42F94B67-F950-4F4C-8F58-C5F134718498-79296-0000088A0A860B5B

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 01.05.2026, 15:29:03 via Wykop
  • 3
Nie zapłaciłem ani złotówki od momentu instalacji, także albo już się zwróciła, albo za chwilę będzie już zarabiało.


@Warcomx: Co znaczy złotówki. Nie płacisz opłat stałych na rachunkach od firmy energetycznej?
  • Odpowiedz
mnvt
mnvt
mnvt 12.05.2026, 17:08:32 via Wykop
  • 0
na nowych warunkach dziś byś dostał ujem w oko, 0zł za wszystko wyeksportowane do sieci


@wypokowy_expert: Chyba w święta i weekendy. Dziś same dodatnie ceny i to nawet ładnie płatne, wczoraj też jak jak i cały poprzedni tydzień.
mnvt - >na nowych warunkach dziś byś dostał ujem w oko, 0zł za wszystko wyeksportowan...

źródło: rce

Pobierz
  • Odpowiedz

342

Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE

Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE

"Jeśli chcecie zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa dostaw i transformacji energetycznej oraz budżetu federalnego, to wYłączcie jutro swoją instalację fotowoltaiczną" - apelował do Niemców wieczorem 1 maja w mediach prof. Lion Hirth.

Poludnik20
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 10.05.2026, 13:21:15
  • 209
  • #
    niemcy
  • #
    oze
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    prad
  • #
    energia
mnvt
mnvt
mnvt 11.05.2026, 12:07:05 via Wykop
  • -5
Co to za małe śmieszne gówienko, nie mające żadnego znaczenia dla energetyki, ktoś dobrze w łape wziął ;)


@voldi: Oho przyleciał łykopek z chłopskim rozumem i od razu teza, że ktoś wziął w łapę w kraju z najmniejszą korupcją na świecie (6 miejsce) w porównaniu z Polską (52 miejsce). Jeszcze coś o praniu pieniędzy mogłeś dodać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 11.05.2026, 12:12:49 via Wykop
  • 5
@Chris_Karczynski: No i słusznie, po cholerę im za darmochę pchać, a sami sąsiadom co nie mają PV, będą sprzedawać z złotówkę za kilowatogodzinę.

@Mniuch PSE publikuje ceny RCE na swojej stronie, ale oczywiście w takiej formie, w której przeciętny prosument nie będzie wiedział o co chodzi.
Ale są strony, które podają uśrednione ceny godzinowe za
mnvt
mnvt
mnvt 11.05.2026, 12:21:50 via Wykop
  • -2
Koszt paliwa jądrowego to jest jakieś 10% kosztów operacyjnych elektrowni atomowej. ¯\(ツ)/¯


@zwirz: A późniejszy koszt utylizacji odpadów radioaktywnych z takiej elektrowni atomowej, bierzesz pod uwagę w swoich wyliczeniach? Czy myślisz, że można je zakopać za lasem i zapomnieć?( ͡° ͜ʖ ͡°)
marcus777
marcus777
06.05.2026, 14:53:30
  • 1
Macie jakiś kod promocyjny na przedłużenie hostingu seohost?
#seohost #hosting #webdev #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 06.05.2026, 16:37:05 via Wykop
  • 0
@marcus777: Proszę: seoh40
Daje -40% do ceny hostingu.
edit:
A nie sorry nie doczytałem, jakiś czas temu zlikwidowali możliwość używania kodów do odnawianych usług, także zadziała tylko na nowe serwer.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

442

Emerytura po 15 latach dla wszystkich służb mundurowych ? MON zapowiada zmiany

Emerytura po 15 latach dla wszystkich służb mundurowych ? MON zapowiada zmiany

Szykują się duże zmiany w przepisach dotyczące możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach służby (obecnie 25). Chodzi o tysiące osób, które objąłby skrócony staż pracy. Obecnie na emeryturę po 15 latach pracy mogą przejść m.in. funkcjonariusze Policji, którzy służbę rozpoczęli przed 2013 rokiem.

airaG
z
forsal.pl
dodany: 05.05.2026, 07:52:10
  • 81
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
  • #
    wydarzenia
mnvt
mnvt
mnvt 05.05.2026, 19:24:54 via Wykop
  • -5
sens jest taki że partia potrzebuje NKWD wiernego partii a nie służb stojących na straży prawa i porządku


@ostatni_lantianin: To nie Białoruś. Nic im z NKWD jak zostaną w------i ze stołka przez wyborców, tak jak 3 lata temu u nas i jak ostatnio na Węgrzech. I co im z wierności służb wszelakich?( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 05.05.2026, 19:27:33 via Wykop
  • 0
Czas posprzątać to dziadostwo zaczynając od samorządów.


@Sikor12: Niby jak chcesz to zrobić, skoro jelenie nie chcą głosować, więc wybierani są na przemian ci sami dzięki głosom swojego betonu?

969

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych jest już w Polsce niemal tyle samo, ile wynosi liczebność polskiej armii. Wielu funkcjonariuszy kończy pracę grubo przed "50", a ich świadczenia są czasami wyższe niż pensja.

gnijacy_wypok
z
archive.ph
dodany: 03.05.2026, 20:54:45
  • 242
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
mnvt
mnvt
mnvt 04.05.2026, 17:37:15 via Wykop
  • 0
Dawać 500 tys. armię. Budżet polski na pewno to wytrzyma.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mnvt
mnvt
mnvt 04.05.2026, 17:42:18 via Wykop
  • 4
@krzysztof-poczatek: Już Ci tłumaczę. Bo to są najbardziej zdyscyplinowani wyborcy (obok nauczycieli, urzędasów i reszty), a debil Kowalski, który na to płaci, powie Ci że nie idzie na wybory i będzie z tego dumny. A potem jęczy że nic się nie zmienia.
A wystarczyło żeby miliony tych debili Kowalskich poszli i zagłosowali na KOGOKOLWIEK kto jeszcze nie rządził (i tak do skutku), to układ w sejmie wyglądałby zupełnie inaczej jak
14latnawykopie
14latnawykopie
03.05.2026, 04:12:15
  • 724
W końcu na swoim, spłacone po 10 latach
14latnawykopie - W końcu na swoim, spłacone po 10 latach

źródło: 1000009508

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 03.05.2026, 06:49:25 via Wykop
  • 3
@KurnikoweKuriozum: @wujcio_dobra_rada I jeszcze brać prysznic( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19
  • Strona 3 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.04.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking