Inwestycje zamiast rezygnacji z węgla. Czy świat pójdzie śladami USA?

Podczas gdy USA modernizują swoje elektrownie węglowe, a Chiny zwiększają zużycie surowca, kraje Europy w tym Polska konsekwentnie ograniczają jego rolę w energetyce.
z- 103
- #
- #
- #
- #
- #
- #



















A my go po prostu nie mamy. Wydobycie jest nieopłacalne nawet bez unijnych regulacji.
Praktycznie przy każdym wpisie o kopalnia jest najeżdżanie na górników. A kto ten węgiel ma wydobywać? Niestety, ale przywileje górnicze, pokłady bardzo głęboko, brak inwestycji i rozwoju technologii wydobycia sprawia że nasze górnictwo to trup. ETS i inne regulacje tylko to pogłębiają…
Nie jesteśmy Australią gdzie węgiel praktycznie leży na