Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
gre
gre

gre

Dołączył 16 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2529
  • Znaleziska 2460
  • Mikroblog 69
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 1

378

Koniec chińskiego snu: inwestycje zagraniczne w dół o 99%

Koniec chińskiego snu: inwestycje zagraniczne w dół o 99%

W ciągu trzech lat inwestycje zagraniczne w Chinach spadły aż o 99%, z 344 to zaledwie 4,5 miliarda dolarów. To poziom najniższy od 33 lat kiedy wizerunek Chin legł w gruzach po masakrze na placu Tienanmen.

Manah
z
cn.nikkei.com
dodany: 17.08.2025, 21:06:25
  • 145
  • #
    chiny
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    gielda
gre
gre
gre 18.08.2025, 07:14:23 via Wykop
  • 58
W ciągu trzech lat inwestycje zagraniczne w Chinach spadły aż o 99%, z 344 to zaledwie 4,5 miliarda dolarów.


Tymczasem chińskie inwestycje za granicą to już 162 miliardy dolarów rocznie. To 36 razy więcej.
Po prostu zmienił się wektor przepływów finansowych. Chiny przestają być bieda-państwem, dla którego zagraniczne inwestycje to "być albo nie być", a same stają się zagranicznym inwestorem w biedniejszych krajach.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1576

Ściana Płaczu z napisem "W Strefie Gazy trwa Holokaust". Oburzenie w Izraelu

Pokaż treści 18+

Ściana Płaczu z napisem "W Strefie Gazy trwa Holokaust". Oburzenie w Izraelu

Na Ścianie Płaczu w Jerozolimie pojawiło się hasło: "W Strefie Gazy trwa Holokaust". Wywołało to oburzenie w Izraelu. Policja szybko zareagowała, zatrzymując 27-letniego ortodoksyjnego żyda, który przyznał się do winy. Mężczyzna przeprosił za swoje czyny, a jego rodzina wyjaśniła, że cierpi na poważ

bueno-vista
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 11.08.2025, 19:25:39
  • 169
  • #
    izrael
  • #
    gaza
  • #
    palestyna
  • #
    ludobojstwo
  • #
    zbrodniewojenne
  • #
    zydzi
gre
gre
gre 11.08.2025, 20:13:11 via Wykop
  • 7
Mane, tekel, fares
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

351

Zakaz transportu samochodów elektrycznych statkami. Matson nie wytrzymał

Zakaz transportu samochodów elektrycznych statkami. Matson nie wytrzymał

Firma żeglugowa Matson podjęła decyzję o natychmiastowym zakazie przewozu pojazdów elektrycznych czy hybryd plug-in na swoich statkach.

motohigh
z
motopass.pl
dodany: 01.08.2025, 06:57:25
  • 89
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    zegluga
  • #
    statki
  • #
    transport
  • #
    carboners
gre
gre
gre 01.08.2025, 16:09:43 via Wykop
  • 6
Zbudowali to zbudowali, pytanie w czym niby miałby by być te statki lepsze od poprzednich, skórę jednej z największych firm transportowych się nie udało znaleść satysfakcjonujących rozwiązań.


@HabaHabaZutZut: Plot twist: Statek należy do firmy BYD, która sama produkuje samochody, a do tych samochodów sama produkuje takie baterie, które praktycznie się nie palą ¯\(ツ)/¯
https://en.wikipedia.org/wiki/BYD_Blade_battery
W tym roku wprowadzają jeszcze lepsze baterie, które podobno są jeszcze bezpieczniejsze a ponadto nie potrzebują

665

Typowa motoryzacja 2025 roku czyli testy na produkckji plus wszystko dotykowo

Typowa motoryzacja 2025 roku czyli testy na produkckji plus wszystko dotykowo

Od 7:50 dotykowe funkcje, a od 8:40 błędy i rzeczy które nie działały i to w aucie za ponad 500 000 zł...

pussyrider
z
youtube.com
dodany: 26.07.2025, 19:10:05
  • 153
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    volvo
  • #
    autowizja
  • #
    elektronika
gre
gre
gre 27.07.2025, 06:59:23 via Wykop
  • 5
Cieszy, że Euro NCAP od 2026 nie będzie za takie coś dawać 5 gwiazdek


@TomdeX: Tak dobrze to nie będzie. W testach NCAP będą obcinane gwiazdki za brak fizycznych przełączników do 5 podstawowych funkcji: klakson, kierunkowskazy, awaryjne, wycieraczki, eCall.
Na pewno jest to krok w dobrym kierunku, ale ten ułomny model i tak by dostał 5 gwiazdek.
BTW, jestem aktualnie w temacie i wygląda na to, że to właśnie fizyczne

2788

Fabryka na Ukrainie, podatki w Luksemburgu, ale za odbudowę zapłacą Polacy?

Nie wiem czy słyszeliście o ostatniej dyskusji na temat tego czy słusznie polski podatnik zapłaci za odbudowę fabryki firmy Barlinek zbombardowanej na Ukrainie w wyniku ataku Rosjan. Dla mnie osobiście jest to skandal. Nie widziałem żeby ktoś to tutaj wykopywał a wykop próbę dodania tego tematu Wyko

koralgol44
z
wykop.pl
dodany: 22.07.2025, 04:40:03
  • 132
  • #
    rozdawnictwo
  • #
    ukraina
  • #
    odklejenie
gre
gre
gre 22.07.2025, 09:12:00 via Wykop
  • 15
Sprawę drążył m.in. Tomasz Piekielnik i - jeśli dobrze rozumiem - to jest nawet większa piramida.
Fabryka jest własnością spółki ukraińskiej (a nie polskiej)
Ta ukraińska spółka jest własnością funduszu w Luksemburgu.
Ten fundusz w Luksemburgu jest spółką-córką funduszu zarejestrowanego w Austrii.
I dopiero na czubku tej piramidy stoi Sołowow.
https://www.youtube.com/watch?v=1ZX4cv0zLi8&t=1700s (od 28:20)
gre - Sprawę drążył m.in. Tomasz Piekielnik i - jeśli dobrze rozumiem - to jest nawet...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

292

Chiny budują kolejną wielką zaporę i wywołują wielki strach [WIDEO]

Pokaż treści 18+

Chiny budują kolejną wielką zaporę i wywołują wielki strach [WIDEO]

Kolejna gigantyczna zapora powstaje w Chinach, w sobotę wmurowano kamień węgielny. Jest tak wielka, że w Indiach mówią o niej "wodna bomba". Hindusi protestują przeciwko tej inwestycji.

artur-kielbasinski
z
zielonagospodarka.pl
dodany: 21.07.2025, 06:41:38
  • 155
  • #
    energetyka
  • #
    chiny
  • #
    indie
  • #
    zaporawodna
gre
gre
gre 21.07.2025, 19:38:59 via Wykop
  • 1
a doba wydłużyła się o 0,06 mikrosekundy


@gimemoa: To dużo czy mało? Dla porównania: w międzyczasie topniejące lodowce spowodowały SKRÓCENIE doby o jakieś 900 mikrosekund na dobę (1s w 3 lata)
https://edition.cnn.com/2024/03/27/climate/timekeeping-polar-ice-melt-earth-rotation
Budując tę zaporę, Chińczycy zredukowali skutki globalnego ocieplenia o jakieś 0,007% ¯\(ツ)/¯

3582

O gigantycznych masowych kradzieżach na platformie XTB

O gigantycznych masowych kradzieżach na platformie XTB

UWAGA OSTRZEŻENIE DLA WSZYSTKICH INWESTUJĄCYCH PRZEZ XTB Witam szanownych inwestorów i inwestorki. Piszę tego posta dla wszystkich, którzy korzystają z platformy XTB. To będzie przestroga, rant i apel jednocześnie. Chcę was ostrzec przed tym, co mi się przydarzyło i zwrócić uwagę

Idiotique
z
wykop.pl
dodany: 06.07.2025, 16:52:51
  • 749
  • #
    xtb
  • #
    meczennicyxtb
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    inwestycje
  • #
    etf
gre
gre
gre 06.07.2025, 19:57:37 via Wykop
  • 2
@Idiotique: XTB już nie raz zdobywało niesławę z powodu bezczelnych numerów.
W 2018 roku KNF nałożył na nich rekordową karę w wysokości prawie 10 milionów złotych. Algorytmy składania zleceń były podkręcone jak ruletka w kasynie, zawsze promowały interesy brokera i zawsze działały na niekorzyść "graczy".
https://www.bankier.pl/wiadomosc/X-Trade-Brokers-z-rekordowa-kara-od-KNF-7615507.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-XTB-moga-liczyc-na-odszkodowania-7616650.html
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

791

Polska 20. gospodarką świata historyczny awans PKB, wyprzedzamy Szwajcarię!

Polska 20. gospodarką świata historyczny awans PKB, wyprzedzamy Szwajcarię!

Polska właśnie awansowała do grona 20 największych gospodarek świata, wyprzedzając Szwajcarię pod względem PKB. To przełomowy moment, który pokazuje, jak daleko zaszliśmy w ostatnich dekadach.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 18.06.2025, 14:51:07
  • 335
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
gre
gre
gre 18.06.2025, 23:09:58 via Wykop
  • 2
ja pierdziele to jest pkb w dolarach nie w zlotowkach i to nie jest ilosc wydanych pieniedzy albo pozyczonych


@Miniu30: PKB to JEST ilość wydanych pieniędzy, do tego sprowadza się definicja PKB (╯°□°)╯︵ ┻━┻
PKB nie mierzy majątku. Nie mierzy przyrostu majątku w danym roku. Nie bierze pod uwagę oszczędności ani zadłużenia. Liczy tylko wydatki, im więcej tym wyższy PKB.
Przy
gre
gre
gre 19.06.2025, 18:17:50 via Wykop
  • 0
@Miniu30: Nikt nie mierzy rzeczywistej "wartości" tych towarów i usług, uznaje się dosłownie że to wszystko jest warte tyle ile ktoś zapłacił. Czyli mierzy się ilość wydanych pieniędzy. Jeśli zrobisz coś wartościowego dla kogoś za darmo, to się nie liczy do PKB.
Nie jest ważne czy w złotówkach czy w dolarach. Po prostu przelicza się waluty. Jeśli nabierzesz kredytu w złotówkach i przewalisz wszystko na prawo i lewo, to do

242

Zmasowany atak Iranu na Izrael. Rakieta uderzyła w szpital

Pokaż treści 18+

Zmasowany atak Iranu na Izrael. Rakieta uderzyła w szpital

W czwartek rano siły irańskie przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na Izrael. Teheran podał, że celem były obiekty należące do izraelskiej armii i wywiadu wojskowego, w tym placówka wywiadowcza znajdująca się przy szpitalu Soroka w Beer Szewie.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 19.06.2025, 07:55:52
  • 79
  • #
    izrael
  • #
    iran
  • #
    wojna
gre
gre
gre 19.06.2025, 18:06:32 via Wykop
  • 21
Na podstawie innego artykułu z new york times
https://www.nytimes.com/2025/06/19/world/middleeast/iran-missile-israel-hospital.html

Iran twierdzi, że trafił w budynek centrum dowodzenia, ulokowany tuż przy szpitalu.
Izrael: Trafiony został bezpośrednio budynek szpitala.
Dyrektor szpitala: To był stary budynek chirurgii, który został ewakuowany kilka dni temu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

743

Salon z pojazdami terenowymi niszczy chodniki i miejską zieleń.

Pokaż treści 18+

Salon z pojazdami terenowymi niszczy chodniki i miejską zieleń.

Jest takie miejsce przy Mylnej i Morskiej w Gdyni, gdzie sprywatyzowano chodnik i trawnik. Jeździ się po nich quadami, motocyklami, ciężarówkami i nikt się tym nie przejmuje. Doskonałe humory towarzyszą wszystkim! Właściciel przybytku chyba chce go trochę rozsławić, bo nagrania upublicznia w sieci.

Ethellon
z
youtube.com
dodany: 09.06.2025, 14:40:54
  • 55
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    gdynia
gre
gre
gre 09.06.2025, 18:59:10 via Wykop
  • 1
W Gdyni cała ul. Morska tak wygląda. To jest przecież lokalna kultura, że się jeździ po chodniku czy parkuje pojazdy. [...] Mieszkańcy bloku przy ul. Morskiej 157-163 zobacz na mapie Gdyni na Leszczynkach parkują pod samymi klatkami, wjeżdżając przez chodnik, przejście dla pieszych albo drogę rowerową.


@dymaczdusz: To nie kwestia kultury tylko tak to zostało zaprojektowane z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań.
Korzystając z tego że chodniki są bardzo szerokie, w ramach
gre - >W Gdyni cała ul. Morska tak wygląda. To jest przecież lokalna kultura, że się ...

źródło: image

Pobierz
gre
gre
gre 11.06.2025, 09:37:11 via Wykop
  • 0
Tam nigdy nie było parkingu w mocy prawa


@dymaczdusz: Z mocy jakiego prawa?
Ogólnie możesz parkować wszędzie gdzie nie łamiesz przepisów. Zwłaszcza jeśli parkujesz na swojej posesji. Jeśli zarządca terenu (np. drogi) chce zabronić parkowania na jakimś terenie, to stawia/maluje znak zakazu parkowania.
Oznaczanie każdego miejsca do parkowania ma miejsce tylko w strefach płatnego parkowania. I to nie dlatego że wymagają tego przepisy, ale z prozaicznego powodu: w strefie płatnego

383

Nowe normy Euro 7 mogą wymieść 60 proc. opon. Chodzi o jeden parametr

Nowe normy Euro 7 mogą wymieść 60 proc. opon. Chodzi o jeden parametr

Według najnowszych badań niemieckiego ADAC, nowe przepisy mogą wykluczyć z rynku nawet 60 procent obecnie dostępnych modeli opon. A wszystko przez jeden, zdawałoby się niewinny parametr poziom ścierania.

VoxClamantisInDeserto
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 11.06.2025, 05:08:18
  • 186
  • #
    opony
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
gre
gre
gre 11.06.2025, 09:11:03 via Wykop
  • 3
bo od rocznika 2025 z permanentnym nagrywaniem środka kabiny to ja jeździć nie zamierzam


@bylem_simpem: Czy to jakiś konkretny przepis EU albo nazwa funkcji w samochodzie? Też wolałbym tego uniknąć, ale nie wiem nawet na co zwracać uwagę.

237

[EN] Różne modele AI rozwiązują różne "Dylematy wagonika".

[EN] Różne modele AI rozwiązują różne "Dylematy wagonika".

Autor pozwolił pięciu modelom AI decydować o absurdalnych problemach tramwajowych. ChatGPT, Claude, DeepSeek, Grok i Gemini dzielą się swoimi opiniami na temat tego, co należy zrobić na każdym poziomie tych Absurd Trolley Problems, a głos większości decyduje o działaniu.

deap
z
youtube.com
dodany: 31.05.2025, 18:13:01
  • 50
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    dylematwagonika
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
gre
gre
gre 01.06.2025, 09:12:00 via Wykop
  • 6
Nie rozumiem dlaczego niektóre decyzje autor uznał za prawidłowe.


@lycaon_pictus: Autor tylko zadaje pytania i odnotowuje odpowiedzi. To są "dylematy", a dylemat z założenia nie ma prawidłowego rozwiązania.
Może trochę niefortunne jest oznaczenie interwencji kolorem zielonym, a wstrzymania się kolorem czerwonym.
gre
gre
gre 01.06.2025, 09:57:17 via Wykop
  • 25
Dość ciekawe. Widać różnice między poszczególnymi AI, logiczne niedostatki, oraz jak decyzje botów rozjeżdżają się z ich argumentacją.
1. Mystery boxes
[10:00] grok: "A 50% chance of 2 deaths outweights a 10% chance of 10"
Statystycznie rzecz biorąc to jednak nie. grok nie umie liczyć prawdopodobieństwa.
Innych nie oceniam, bo nie podano ich argumentacji

2.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

648

Lekarz zarobił 400 tys. euro w 10 dni. Skandal w publicznym szpitalu

Lekarz zarobił 400 tys. euro w 10 dni. Skandal w publicznym szpitalu

Skandal w Portugalii. Dermatolog miał w 10 dni zarobić 400 tys. euro w szpitalu publicznym. Ministerstwo zdrowia nakazał kontroli we wszystkich publicznych lecznicach.

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 27.05.2025, 04:41:39
  • 110
  • #
    portugalia
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    pieniadze
  • #
    szpital
gre
gre
gre 28.05.2025, 06:15:39 via Wykop
  • 0
To napisz mi na priv gdzie są takie stawki - mówię na poważnie


@123_: Na poważnie to można to sprawdzić w jakimś serwisie z ogłoszeniami o pracy gdzie są podane widełki, np. nofluffjobs.com
Po wpisaniu widełek ">30k" (nie da się wpisać kwoty 20k "na rękę") aktualnie zwraca 4000 ogłoszeń. Masz pełną listę firm i stanowisk do obsadzenia.
Oczywiście to są tylko bieżące wakaty i tylko z jednego portalu ogłoszeniowego, aktualnie

397

Podatek Belki - zmieniamy, ale nie do końca. Czy rząd w końcu ruszy?

Podatek Belki - zmieniamy, ale nie do końca. Czy rząd w końcu ruszy?

Rząd Donalda Tuska po blisko dwóch latach spełni przedwyborczą obietnicę? Minister Finansów Andrzej Domański zapowiedzia

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.05.2025, 10:38:03
  • 114
  • #
    podatki
  • #
    polska
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
gre
gre
gre 15.05.2025, 19:25:52 via Wykop
  • 25
dlaczego niby zyski kapitałowe mają być nieopodatkowane skoro niekapitałowe są obłożone takimi podatkami?


@balrog84: Zacznijmy od tego, że podatek Belki obejmuje osoby fizyczne z polską rezydencją podatkową
1. Osoby które płacą podatek Belki to najczęściej zwykli obywatele, którzy już wcześniej zapłacili podatki od "kapitału" który uzbierali
2. Firmy, instytucje, fundacje, osoby z zagraniczną rezydencją podatkową itp, które są zwolnione z podatku Belki, z reguły też nie płacą w Polsce podatków
gre
gre
gre 16.05.2025, 07:03:05 via Wykop
  • -1
Ale to nie jest podatek od kapitału, tylko podatek od odsetek.


@Bijelodugme: To już jest trochę dzielenie włosa na czworo.
Ale ok, możemy pójść w tę stronę. W takim razie zauważ, że nawet bez podatku Belki wszystkie odsetki od opodatkowanych dochodów są już automatycznie pomniejszone o % podatku. Przykładowo, odsetki od 80000 będą mniejsze niż byłyby od 100000.
Tak samo formalnie słuszne i tak samo naciągane.

16

Mniej obostrzeń przy wycince drzew na własnej działce

Mniej obostrzeń przy wycince drzew na własnej działce

Mniejsze drzewa w procedurze na zgłoszenie, których obwód na wysokości 5 cm wynosi mniej: 80 cm topola, wierzba, klon jesionolistny i srebrzysty, 65 cm kasztanowiec zwyczajny, robinia akacjowa, 50 cm w przypadku pozostałych gatunków drzew

xaliemorph
z
muratordom.pl
dodany: 15.05.2025, 11:19:59
  • 6
  • #
    nieruchomosci
  • #
    dom
  • #
    dzialka
gre
gre
gre 15.05.2025, 17:03:41 via Wykop
  • 2
Co za perfidny artykuł
Tytuł i treść sugeruje, że teraz będzie łatwiej albo że został zniesiony jakiś obowiązek. Tymczasem te nowe przepisy nakładają dodatkowe obowiązki.
Przykład:

Nie potrzeba zezwolenia a jedynie zgłoszenia usunięcie drzew, których obwód na wysokości 5 cm od ziemi wynosi mnij niż:

80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonów jesionolistnego i srebrzystego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

393

Rodzinna firma dostała gigantyczny rachunek za prąd. Na ponad pół miliona zł!

Rodzinna firma dostała gigantyczny rachunek za prąd. Na ponad pół miliona zł!

O ile w sieci i w mediach często można spotkać się z informacjami o rachunkach grozy, nagłych niespodziewanych opłatach, które sprawiają, że ich odbiorcom opada przysłowiowa szczęka, tak rachunek, który otrzymała mała rodzinna firma z powiatu przasnyskiego, wymyka się chyba wszystkim krzyczącym nagł

portal-infoprzasnysz
z
infoprzasnysz.com
dodany: 12.05.2025, 06:19:24
  • 149
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    firma
  • #
    wykop
gre
gre
gre 13.05.2025, 06:41:15 via Wykop
  • 1
@smith78 @Iavolenus @mbn-pl @MirekSz: Przekręcenie licznika do tyłu to chyba dobry trop. Ale przyczyna może być bardziej prozaiczna niż "naliczenie rabatu" lub "odwrotne podłączenie licznika"
W ostatnim okresie Polskę (i Europę) nawiedziła plaga ujemnych cen energii. Prasa koncentrowała się raczej na tym że uderza to w prosumentów, którzy wprowadzając energię do sieci jeszcze musieli za to płacić. W tym czasie odbiorcy mieli po prostu oszczędności (mieli płacone za

404

Dlaczego cała Hiszpania stanęła w mroku?

Dlaczego cała Hiszpania stanęła w mroku?

Przy okazji pociągając za sobą Portugalię. Gigantyczny blackout, który dotknął półwysep Iberyjski, miał swoje źródło w wyścigu o palmę pierwszeństwa w OZE. Nastąpił przy wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych (słoneczna pogoda)

av18
z
bithub.pl
dodany: 30.04.2025, 06:50:18
  • 186
  • #
    hiszpania
  • #
    blackout
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    oze
  • #
    fotowoltaika
gre
gre
gre 30.04.2025, 08:56:33 via Wykop
  • -4
Chyba do tej pory najlepszy i najlepiej udokumentowany materiał na ten temat.
Dobry jest zrzut ekranu ze strony electricitymaps, który pokazuje miks energetyczny przed i w trakcie blackoutu.
https://app.electricitymaps.com/zone/ES/72h/hourly
Ale oprócz tego co jest w artykule, z tych wykresów można odczytać trzy ciekawostki...
1. Miks energetyczny: dokładnie w momencie blackoutu zostały wyłączone hiszpańskie elektrownie jądrowe (to ten równy, ale urwany pasek u dołu wykresu). Zadziwiający zbieg okoliczności. Ta moc nie została przywrócona
gre - Chyba do tej pory najlepszy i najlepiej udokumentowany materiał na ten temat.
D...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gre
gre
gre 30.04.2025, 09:00:28 via Wykop
  • 0
@gre: Import/eksport
gre - @gre: Import/eksport

źródło: image

Pobierz
gre
gre
gre 30.04.2025, 09:29:29 via Wykop
  • 0
@gre: Chciałem dodać opisywany wykres cen prądu w Hiszpanii, ale w międzyczasie zniknął. Jest dla Francji, jest dla Niemiec, jest dla Polski, ale dla Hiszpanii już nie ma.
Zamiast tego dodaję wykres dla Polski. Jak widać na poniższym obrazku, u nas też ceny zdarzają się mocno ujemne, a zarabianie na fotowoltaice ma sens tylko z własnym magazynem energii.
gre - @gre: Chciałem dodać opisywany wykres cen prądu w Hiszpanii, ale w międzyczasie...

źródło: image

Pobierz
gre
gre
gre 30.04.2025, 12:04:24 via Wykop
  • 1
jak ostatnio sprawdzałem to Hiszpania miała elektrownie jądrowe. Coś się zmieniło?


@PiotrFr: Spójrz na wykres "Hourly electricity mix" w artykule.
Hiszpanie wyłączyli elektrownie jądrowe. I to akurat w momencie kiedy zaczął się blackout ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

77

Tydzień Odnawialnej Energii i przestawienie sieci tylko na nią zakończył się ..

Tydzień Odnawialnej Energii i przestawienie sieci tylko na nią zakończył się ..

Fiaskiem.. Oficjalnie jest mowa o ekstremalnych zmianach temperatur i ruskich hakierach, a ogłaszany publicznie rzeczony tydzień nagle zniknął z przekazu. Rządy obu krajów ogarnęły się i włączają na szybko klasyczne źródła żeby nie doprowadzić do jeszcze większej tragedii.

aturt
z
x.com
dodany: 28.04.2025, 23:00:14
  • 20
  • #
    blackout
  • #
    hiszpania
  • #
    portugalia
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    ekologia
gre
gre
gre 29.04.2025, 11:42:08 via Wykop
  • 1
Nawet AI Muska w komentarzach pod tym wpisem mówi, że to nie jest prawda


@R187: Na co dzień AI potrafi sobie wymyślić dziwne informacje i uwiarygodnić je, dodając bibliografię gdzie 80% cytowanych artykułów naukowych po prostu nie istnieje (było ostatnio na wykopie).
AI sama z siebie nie napisze że coś jest nieprawdą, ktoś ją musiał tak wytrenować.

431

Co się stanie kiedy korporacja ukradnie twój projekt.

Co się stanie kiedy korporacja ukradnie twój projekt.

Projektant procujący w Disney ściągną darmowy niekomercyjny model 3D i się pod nim podpisał. Pamiątki na jego podstawie są sprzedawane w parkach rozrywki i online. Aktualizacja sprawy po 2 i pół roku.

Neocaridina
z
youtube.com
dodany: 11.04.2025, 06:44:12
  • 84
  • #
    ciekawostki
  • #
    disney
  • #
    technologia
  • #
    druk3d
  • #
    gruparatowaniapoziomu
gre
gre
gre 11.04.2025, 15:09:10 via Wykop
  • 3
Są lepsze sposoby niż walka prawna, a filmik ze znaleziska jest chyba tego przykładem.Ma już 1.2 mln "obejrzeń" i ponad 6000 komentarzy.
Przypomniała mi się dawna afera gdzie linia lotnicza United zniszczyła muzykowi drogą gitarę. Po długiej walce muzyk ostatecznie zagroził, że napisze o tym piosenkę. Ok...
Piosenka szybko stała się wiralem, a rynek wycenił straty na 10% wartości firmy (o tyle staniały akcje United). Piosenka ma aktualnie 26 milionów wyświetleń.
"...coz
gre - Są lepsze sposoby niż walka prawna, a filmik ze znaleziska jest chyba tego przy...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

317

Putin podpisał dekret o wiosennym poborze do wojska. Największym od trzech lat

Pokaż treści 18+

Putin podpisał dekret o wiosennym poborze do wojska. Największym od trzech lat

Przywódca Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret o wiosennym poborze do służby wojskowej. To największy wiosenny pobór w Rosji od początku rosyjskiej pełnowymiarowej agresji na Ukrainę.

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 31.03.2025, 15:40:42
  • 128
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    armia
  • #
    polityka
gre
gre
gre 31.03.2025, 20:11:16 via Wykop
  • -27
Raczej sam to wymyśliłeś, bo słabe. Ratio strat U:R jest ostatnio 1:7. Co 10 to ginie Ukrainiec


@walenty-merkel: To jest ta ukraińska wersja rzeczywistości, na którą też powołuje się wiele mediów mainstreamowych. Bo tak jest wygodniej.
Ale jeśli weźmiesz pod uwagę bezpośrednie oszacowania podawane czasem przez zachodnich polityków i ekspertów, i porównasz to z danymi serwisu mediazona (działającego w Rosji, opłacanego przez zachód), to wychodzi bardziej 10:1 na korzyść Rosji.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • Strona 2 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.11.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking