Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko173
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

791

Polska 20. gospodarką świata historyczny awans PKB, wyprzedzamy Szwajcarię!

Polska 20. gospodarką świata historyczny awans PKB, wyprzedzamy Szwajcarię!

Polska właśnie awansowała do grona 20 największych gospodarek świata, wyprzedzając Szwajcarię pod względem PKB. To przełomowy moment, który pokazuje, jak daleko zaszliśmy w ostatnich dekadach.

digital-nexus
digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 18.06.2025, 14:51:07
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • 340
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

w rankingu konkurencyjności niestety spadek
d3n3b
z wykop.pl
  • 20
Ktoś kłamie
kanis-sapiens
z wykop.pl
  • -22

Komentarze (340)

najlepsze

Codziennie_cos_nowego
Codziennie_cos_nowego
Codziennie_cos_nowego
18.06.2025, 15:04:15 via Android
  • 441
A dajciez spokoj z tym smieciowym wskaźnikiem. Wskaźnik rozwoju do ktorego wchodzi "tworczosć" urzedników xD
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miniu30
Miniu30
Miniu30
18.06.2025, 16:00:59 via Wykop
  • 51
@Codziennie_cos_nowego: @ty_O z tego sa doslownie pensje w dolarach/euro. To ze przez ostatnie 2 lata tak skoczyl to zarobki mamy juz w polowie tego co w Niemczech. Wszystko co kupujecie za zagraniczna walute jest wzglednie tansze.
  • Odpowiedz
AntyspoIeczny
AntyspoIeczny
18.06.2025, 21:26:22 via Wykop
  • 151
z tego sa doslownie pensje w dolarach/euro. To ze przez ostatnie 2 lata tak skoczyl to zarobki mamy juz w polowie tego co w Niemczech. Wszystko co kupujecie za zagraniczna walute jest wzglednie tansze.


@Miniu30: no i super
zarabiam 2x tyle co 10 lat temu, a chlebek boży 3x droższy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Lemurbb
Lemurbb
Lemurbb
18.06.2025, 19:49:38 via Android
  • 344
Zajebiscie, będziemy przyjmować Szwajcarów do zbierania jabłek, w pyte, no nie?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

digital-nexus
digital-nexus
Autor
18.06.2025, 20:10:07 via Android
  • 222
@Lemurbb Jak Bryjczycy zaczną przyjeżdżać do Polski na zmywak to będzie znak, że jesteśmy bogaci
  • Odpowiedz
digital-nexus
digital-nexus
Autor
18.06.2025, 20:18:59 via Android
  • 73
@Lemurbb taki prawdziwy
digital-nexus - @Lemurbb taki prawdziwy

źródło: temp_file7408942252506243535

Pobierz
  • Odpowiedz
zagubionychromosom
zagubionychromosom
18.06.2025, 15:38:39 via Wykop
  • 198
Tyle, że u nich to PKB wypracowuje mniej więcej tyle ludzi co 1/4 populacji Polski.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

glaaki
glaaki
18.06.2025, 15:55:50 via Wykop
  • 216
@zagubionychromosom: co nie zmienia faktu ze ostatnie 35 lat to okres polskiego cudu gospodarczego porownywalny z tym czego doswiadczyla japonia albo niemcy po II wojnie swiatowej.
  • Odpowiedz
Wwolt
Wwolt
18.06.2025, 17:17:36 via Wykop
  • 75
@zagubionychromosom: No tak ale byli neutralni przez dwie wojny a pomimo skapło im się bardzo dużo z ostatniej wojny a mówię tutaj o złocie czy aktywach. Później również byli neutralni i nikt ich nie okupował do 1989 roku, Szwajcaria po II WŚ to taki bank który nigdy nie miał napadu. Więc my tak naprawdę otworzyliśmy skrzydła dopiero po 1989 roku a gdzie tu jeszcze zbudować coś czym będziemy mogli konkurować
  • Odpowiedz
Zakimar
Zakimar
18.06.2025, 21:10:56 via Wykop
  • 128
Już widzę wszystkie te marudy, co im się nie podoba odwoływanie do PKB, gdyby pojawiła się informacja, że spadliśmy na 50 miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale byłby kwik
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpokojnyPan
SpokojnyPan
18.06.2025, 21:23:56 via Wykop
  • 48
@Zakimar: cos jak Lot podpisal kontrakt na airbusy. Zle bo francuskie i tusk zarobi wtf xD
  • Odpowiedz
Fomalhaut
Fomalhaut
19.06.2025, 10:16:01 via Wykop
  • 7
@Zakimar: Na wszelki wypadek trzeba głosować na konferencję. Oni nas wyprowadzą z UE i odwrócą ten chory pęd do bogacenia się.
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
18.06.2025, 22:06:11 via Wykop
  • 121
ArnoldZboczek

źródło: 9xu0p2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

digital-nexus
digital-nexus
Autor
18.06.2025, 22:09:03 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

digital-nexus
digital-nexus
Autor
18.06.2025, 22:09:30 via Android
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ty_O
ty_O
ty_O
18.06.2025, 14:56:00 via Android
  • 115
Wykop. To zasługa nas wszystkich.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damek
damek
18.06.2025, 21:27:03 via Android
  • 21
@ty_O widzisz komentarze? U nas nadal radzieckie myślenie.

  • Odpowiedz
ty_O
ty_O
ty_O
18.06.2025, 22:13:22 via Wykop
  • 47
@wooster: to zasługa trzydziestu lat z-----------a narodu w nowych realiach, bez względu na to, kto był u władzy. Doprawdy jeśli tego nie rozumiesz, to współczuję indolencji.
  • Odpowiedz
FoolyKewly
FoolyKewly
18.06.2025, 21:26:24 via Wykop
  • 82
Polska poziomem PKB po prostu wraca do tego, jaki powinna mieć. Byliśmy w końcu dymani przez wojny światowe i komunizm, brak Planu Marshalla etc. ale to się nie będzie długo utrzymywało.

Brakuje u nas dużych firm, zwłaszcza takich które są na rynku od długiego czasu, które byłyby filarami. Nie mamy żadnego Microsoft, Apple czy firm przemysłowych jak Niemcy albo luksusowych jak Francja czy Włochy więc z czasem trafimy po prostu na sufit
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Widur
Widur
18.06.2025, 21:32:18 via Wykop
  • 40
@FoolyKewly: Doskoczymy do poziomu takiej Hiszpanii max. Włoch i tyle, na więcej nie będzie mocy.
  • Odpowiedz
Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
18.06.2025, 22:10:45 via Wykop
  • 38
@FoolyKewly: powoli się przebijamy, wystarczy popatrzeć na Impost, PZU, Ziaję, Fakro, Comarch, Asseco, Lpp i inne. Jak nic się nie zawali będzie coraz lepiej.
  • Odpowiedz
ojsak
ojsak
18.06.2025, 23:03:06 via Wykop
  • 57
Ale mnie wnerwiaja te wszystkie krytykanckie, ostro negatywne komentarze, zajebiście że kraj się rozwija, wiadomo że per capita nam daleko do przeciętnego szwajcara ale nie odrazu Rzym zbudowano. Czego się spodziewaliście, że obudzicie się któregoś dnia i będziemy najbogatsi na swiecie? Ogarnijcie się jełopy, naprawdę dobrze nam idzie i dalej tak trzymać.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

A330
A330
19.06.2025, 05:08:52 via Wykop
  • 11
@ojsak: bo to takie modne i świadczy o tym, ze ci ludzie nigdzie nie byli i nic nie widzieli. Polska jest super, za nic w świecie nie zamienilbym tego na np Niemcy
  • Odpowiedz
Qullion
Qullion
19.06.2025, 07:41:00 via Wykop
  • 4
@ojsak: tylko państwo tego nie wykorzystuje, od dobrych 10 lat rządy powinny być nastawione na jeszcze większy rozwój, a nie złodziejstwo i socjale. Zwykłych ludzi nie obchodzi to gdzie jesteśmy na świecie, wybory pokazują, że ważniejsze jest to co partia da i czego nie zabierze. Dla wielu powrót do czasów komuny były najlepszy bo wszystko dawali.
  • Odpowiedz
Lufio
Lufio
Lufio
18.06.2025, 19:16:38 via Wykop
  • 45
szkoda tylko że nasza gospodarka to wielka montownia zachodnich koncernów i coraz więcej firm przenosi sie do Rumunii czy Bułgarii
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
18.06.2025, 19:34:33 via Android
  • 29
@Lufio A niektóre korpo zaś do Indii.
  • Odpowiedz
ubijakitopiel
ubijakitopiel
18.06.2025, 21:27:20 via Wykop
  • 23
@Lufio: powoli zaczynamy być nawet montownią wschodnich firm ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
giorgioborgio
giorgioborgio
18.06.2025, 21:23:22 via Android
  • 35
Szkoda, że ludzie w dużych miastach robią po dwa etaty, by się utrzymywać( ͡° ʖ̯ ͡°) Zarobki jednak żenująco niskie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Malgorzatabezrak
Malgorzatabezrak
Malgorzatabezrak
18.06.2025, 21:46:05 via Wykop
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
giorgioborgio
giorgioborgio
21.06.2025, 09:04:19 via Android
  • 0
@animuss nie sprawdzaj statystyk, drugi etat najczęściej jakiś side job na czarno
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3524
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
2998
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
2628
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
1850
Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury
Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury
1674
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ekonomia
  • #polska
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #ciekawostki
  • #gielda
  • #energetyka
  • #praca
  • #inwestycje
  • #biznes
  • #europa
  • #usa
  • #technologia
  • #nieruchomosci
  • #swiat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking