Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
abpl
abpl

abpl

Dołączył 2 lata i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 255
  • Znaleziska 250
  • Mikroblog 5
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

944

Aleksandra Mirosław sportowcem roku w Polsce!

Aleksandra Mirosław sportowcem roku w Polsce!

Aleksandra Mirosław została wybrana sportowcem roku 2024 w Polsce. W 90. edycji plebiscytu organizowanego przez "Przegląd Sportowy".

zdzisiu196
z
sport.tvp.pl
dodany: 04.01.2025, 22:03:35
  • 162
  • #
    sport
  • #
    polska
  • #
    rozrywka
  • #
    paryz2024
  • #
    plebiscyt
  • #
    przegladsportowy
abpl
abpl
abpl 05.01.2025, 08:59:26 via Wykop
  • 15
I widzisz, nie do końca. Kobiety stanowią jakąś połowę społeczeństwa na całym świecie i twierdzenie, że nikogo nie nie interesuje kobiecy sport jest po prostu bardzo dużym nietaktem i ujmą.


@Cztero0404: Czy Ty właśnie implikujesz, że w sporcie kobiety oglądają kobiety, a mężczyźni mężczyzn? To tak nie działa, a prawda jest taka (co potwierdzają wyniki oglądalności oraz gaże sportowców), że jest garstka sportów (a można dyskutować czy nie jeden -

971

O tym jak zagraniczne korporacje działające w Polsce nie płacą podatków.

O tym jak zagraniczne korporacje działające w Polsce nie płacą podatków.
mitrov
z
x.com
dodany: 02.01.2025, 11:18:49
  • 106
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
abpl
abpl
abpl 03.01.2025, 10:25:10 via Wykop
  • 0
@stefan_1971: Narodowość kapitału nie ma nic wspólnego z CIT, właścicielem firmy i 100% udziałowcem może być Nowozelandczyk/Nigeryjczyk/Japończyk, ale jak firma jest zarejestrowana w Polsce i działa tylko w Polsce to CIT płaci w Polsce.

Druga spraw, podatki to nie tylko CIT, miejsca pracy dają PIT oraz VAT od pracowników zatrudnionych w takiej firmie - wciąż lepiej jak u nas prowadzą biznesy, niż gdyby nie mieli tego robić. Oczywiście warto uszczelniać

693

Siła nabywcza Europejczyków, polska blado a podobno gonimy Hiszpanię

Siła nabywcza Europejczyków, polska blado a podobno gonimy Hiszpanię

Siła nabywcza czyli ile może kupić mieszkaniec danego miejsca za zarobki w tym miejscu. Dość dobrze opisuje, na co kogo stać. W komentarzu mapa dla Polski

munioman
z
nielseniq.com
dodany: 02.01.2025, 01:03:02
  • 320
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    statystyka
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    emigracja
abpl
abpl
abpl 02.01.2025, 12:12:28 via Wykop
  • 6
Wpadliśmy, jak wszystkie kraje Europy Środkowej w pułapkę średniego dochodu, nie wygramy z tanimi południowoazjatyckimi, południowoamerykańskimi i za chwilę afrykańskimi krajami jako montownia - nie przy tym jaki standard życia chcemy zachować, a będąc w UE wiemy co to jest wysoki standard życia.

Nie mamy również surowców - nie zostaniemy drugą Arabią.

Pozostaje rozwój poprzez innowacje, i to raczej skupiając się na niszowych branżach, sektorach, usługach, produktach - nie wygramy z USA,
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

827

Pijany żołnierz otworzył ogień na Podlasiu. Informacje służb

Pijany żołnierz otworzył ogień na Podlasiu. Informacje służb

Służby otrzymały zgłoszenie o żołnierzu, który oddał strzały w miejscu publicznym w Mielniku

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 01.01.2025, 16:07:38
  • 133
  • #
    podlasie
  • #
    zolnierz
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    mielnik
abpl
abpl
abpl 02.01.2025, 11:54:07 via Wykop
  • 4
@Herkus_Monte: PKB per podregion niewiele mówią w kontekście zamożności, Płock to Orlen, ale mieszkańcy z Płocka za wiele z tego nie mają. Z drugiej strony warszawskie PKB jest również wypracowywane rękoma obwarzanka i ten warszawski obwarzanek czerpie garściami wzmacniając zamożność mieszkańców podwarszawskich powiatów. I nie dotyczy to tylko stolicy, ale każdej dużej aglomeracji w Polsce.

538

Berkowicz z Konfederacji staje w obronie pisowskiej subwencji partyjnej

Pokaż treści 18+

Berkowicz z Konfederacji staje w obronie pisowskiej subwencji partyjnej

Gdy jesteś PiSem to możesz bezczelnie używać publicznych pieniądzy na kampanię wyborczą, nielegalnie obsadzić sędziów w Sądzie Najwyższym, aby zapewnić sobie ochronę po utracie władzy. A gdy po zmianie władzy chcą cię rozliczyć, Konfederacji staje w twojej obronie. Konfedepis.

UsmiechnietaPolska
z
x.com
dodany: 30.12.2024, 18:37:35
  • 181
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    neuropa
  • #
    bekazprawakow
  • #
    sejm
abpl
abpl
abpl 31.12.2024, 09:50:58 via Wykop
  • -3
@UsmiechnietaPolska: https://wyborcza.pl/7,75968,18010846,platforma-psuje-trybunal-konstytucyjny.html


Klamac, klamac, klamac.


@SlavedWizard: A symetryści i tak powiedzą, że Wyborcza, TVN, stare TVPis czy Republika jeden pies... Ktoś sobie wyobraża tego typu artykuł opisujący jedną z afer pis w Republice dzisiaj?

463

Emigracja Polaków rośnie pomimo niżu demograficznego

Emigracja Polaków rośnie pomimo niżu demograficznego

Jak źle musi być w kraju z 5% bezrobociem i taką strukturą demograficzną, że nadal przybywa emigrantów pomimo powrotów dorobionych 40-60 latków z wyżu demograficznego?

Tarek
z
stat.gov.pl
dodany: 22.12.2024, 21:21:35
  • 424
  • #
    emigracja
  • #
    bezrobocie
  • #
    januszebiznesu
  • #
    niemcy
  • #
    holandia
  • #
    gospodarka
abpl
abpl
abpl 23.12.2024, 15:03:12 via Wykop
  • 1
pozdrawiam z Bawarii, 370 euro za kawalerkę z oplaconymi już rachunkami za prąd, ogrzewanie, wodę, internet


@Lemurbb: Monachium, okolice Karolinenplatz - 2800 euro + opłaty za kawalerkę 21 m2 - i co w związku z tym?

680

Wiceprezes Orlenu za PIS wydał 133 tys zł na cygara i 384 tys zł w restauracjach

Wiceprezes Orlenu za PIS wydał 133 tys zł na cygara i 384 tys zł w restauracjach

Orlen domaga się dużej zapłaty od byłego członka zarządu. Money.pl dotarł do treści pozwu, który właśnie trafił do sądu. Spółka zażądała od Michała Roga, byłego wiceprezesa ds. handlu i logistyki w zarządzie kierowanym przez Daniela Obajtka, zwrotu 617 103 zł. Orlen podważa rachunki na 384 tysiące z

tyon1253
z
money.pl
dodany: 20.12.2024, 16:00:06
  • 92
  • #
    obajtek
  • #
    pis
  • #
    polska
  • #
    dojnazmiana
  • #
    korytoplus
  • #
    orlen
  • #
    polityka
abpl
abpl
abpl 21.12.2024, 10:53:03 via Wykop
  • 1
Na sprzedaży Lotosu polski Naród stracił miliardy, nikt nie został z tego rozliczony, ale rzucenie gawiedzi na pożarcie jakiegoś durnia co przewalił kilkaset tysięcy rozpala opinię publiczną do czerwoności - jak w tym kraju ma być dobrze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2462

W Arabii Saudyjskiej nie ma ani jednej chrześcijańskiej świątyni

Pokaż treści 18+

W Arabii Saudyjskiej nie ma ani jednej chrześcijańskiej świątyni

Arabowie nie tolerują czegoś takiego jak kościół.

Tarek
z
wykop.pl
dodany: 20.12.2024, 21:21:18
  • 242
  • #
    arabiasaudyjska
  • #
    islam
  • #
    terroryzm
  • #
    zamach
  • #
    bliskiwschod
  • #
    ciekawostki
abpl
abpl
abpl 21.12.2024, 10:26:50 via Wykop
  • 3
@undsame: Nie rozróżniać AS od ZEA i się mędrkować...

645

Emilian Kamiński "pozdrawia" generała Wojciecha Jaruzielskiego

Pokaż treści 18+

Emilian Kamiński "pozdrawia" generała Wojciecha Jaruzielskiego

Legendarny bluzg w wykonaniu Kamińskiego. Autorem rzekomo miał być Jacek Kaczmarski, ale nigdy się do tego nie przyznał.

paramedix
z
youtube.com
dodany: 13.12.2024, 07:00:18
  • 80
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    komunizm
  • #
    prl
  • #
    pzpr
  • #
    rosja
abpl
abpl
abpl 14.12.2024, 11:01:49 via Wykop
  • 2
Gdyby nie Jaruzelski to pensje u nas byłyby prawie na poziomie niemieckim bo stalibyśmy się demokratycznym i wolnym krajem dużo szybciej.


@reveil: Jasne, spójrz na Hiszpanię i Portugalię, które demokracjami są od połowy lat 70-tych, EWG/UE wpompowały tam ogrom kasy a do Niemiec ciągle im daleko. Co więcej rozjazd się ciągle pogłębia na korzyść Niemiec.

Bez innowacji lub surowców ciężko uciec z pułapki średniego dochodu, 35 lat demokracji w Polsce

313

Zamiast pieniędzy jabłko i krzyżówki. Seniorka wykiwała oszustów

Zamiast pieniędzy jabłko i krzyżówki. Seniorka wykiwała oszustów

65-latka z Boguszowa-Gorców przechytrzyła oszustów, którzy metodą "na policjanta" próbowali wyłudzić od niej 29 tys. zł. Seniorka zawiadomiła prawdziwych funkcjonariuszy, a do reklamówki przeznaczonej na pieniądze włożyła jabłko i krzyżówki.

rybak_fischermann
z
polsatnews.pl
dodany: 03.12.2024, 06:56:21
  • 55
  • #
    dolnyslask
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    oszukujo
abpl
abpl
abpl 03.12.2024, 12:13:03 via Wykop
  • 2
Seniorka 65 to ktoś w wieku Sharon Stone czy Michelle Pfeiffer, czasy się zmieniają i seniorki to raczej 8 a może i 9 z przodu... ;)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1127

590 zł za godzinę pracy to niewiele na obecne czasy

590 zł za godzinę pracy to niewiele na obecne czasy

Jest bardzo biednie, Na nieodpowiednie wynagrodzenie narzeka aż 68% ankietowanych lekarzy na etacie.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
money.pl
dodany: 02.12.2024, 07:42:36
  • 550
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    praca
  • #
    lekarz50k
abpl
abpl
abpl 03.12.2024, 11:17:27 via Wykop
  • 4
Mając sporo znajomych w branży, zabawne jest ekscytowanie się stawkami godzinowymi w prywatnych placówkach, gdzie potrzebują domknąć w grafiku kilka (czasami kilkanaście) godzin w tygodniu i przemnażają to na ekwiwalent pracy 160h w miesiącu.

Serio jakby był ktokolwiek kto oferuje 300/h w jednym miejscu przy pracy 8-16 od poniedziałku do piątku to żaden lekarz nie myślałby o SOR-ach, dyżurach, prywatnych konsultacjach i skakaniu każdego dnia pomiędzy miastami/dzielnicami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

765

Japonia zwiększa kwotę wolną o 75%! Oznacza to budżet mniejszy o 8 bln

Japonia zwiększa kwotę wolną o 75%! Oznacza to budżet mniejszy o 8 bln

Japonia zwiększa kwotę wolną od podatku aż o 75%. Zmiana ma towarzyszyć ogromnemu pakietowi stymulacyjnemu dla gospodarki

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 27.11.2024, 15:00:24
  • 98
  • #
    japonia
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    podatki
abpl
abpl
abpl 28.11.2024, 12:21:21 via Wykop
  • 0
@RelaniU: Progresja podatkowa (bo tym jest kwota wolna) to sprawiedliwość?

679

Dla 40% Polaków zakup auta jest poza ich zasięgiem finansowym

Dla 40% Polaków zakup auta jest poza ich zasięgiem finansowym

21% Polaków przyznaje, że stać ich na nowy samochód, choć połowa z nich nie wyda na ten cel więcej niż 80 tys. zł. Jedno

oAutach_pl
z
oautach.pl
dodany: 24.11.2024, 11:33:28
  • 453
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    technologia
abpl
abpl
abpl 25.11.2024, 17:00:02 via Wykop
  • 1
Rozumiem, że nie każdy jest hobbystą motoryzacji, nie potrzebuje 500 KM i nie jeździ na tory, gdzie żyłuje do odcięcia.
Rozumiem, że nie każdy jest estetą i samochód ma być przede wszystkim funkcjonalny a to, że jest brzydki nie ma znaczenia.

Ale chwalenie się tym, że kogoś kogo stać na nowe, wyposażone w nowoczesne systemy pasywne i aktywne podnoszące bezpieczeństwo auto (nawet jeśli będzie to Skoda lub Dacia), wozi swoją dupę (a
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2696

Patus zabija człowieka bo ten nie dał mu papierosa, wyrok 3 lata

Pokaż treści 18+

Patus zabija człowieka bo ten nie dał mu papierosa, wyrok 3 lata

Kiedy w tym kraju skończy sie pobłażanie dla patologii czy pato kierowców?

noniezlepl
z
tvn24.pl
dodany: 19.11.2024, 13:31:48
  • 411
  • #
    morderstwo
  • #
    mordercy
  • #
    patologiazewsi
  • #
    policja
  • #
    koszalin
abpl
abpl
abpl 20.11.2024, 06:58:09 via Wykop
  • 0
Tego chcieliście. Gdy padł pomysł, aby można było dyscyplinować sędziów m.in. za takie wyroki, to były marsze i pochody straszące "końcem demokracji".


@sildenafil: Wyrok nie jest prawomocny, system działa tak, że jedna jak i druga strona mogą się odwołać. Jeśli prokuratura nie zgadza się z kwalifikacją oraz wyrokiem może go skierować do kolejnej instancji.

Po drugie wyrok w oparciu o prawo tworzone przez władzę ustawodawczą, skoro nie odpowiada Ci taka

680

Konfederacja chce blokować budowę lidla z powodu objawień maryjnych.

Pokaż treści 18+

Konfederacja chce blokować budowę lidla z powodu objawień maryjnych.

To są ci normalni

TenXen47
z
twitter.com
dodany: 09.11.2024, 09:31:54
  • 251
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    sejm
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    bekazkonfederacji
abpl
abpl
abpl 09.11.2024, 21:46:38 via Wykop
  • 0
@puto: A widzisz, ja całkiem odwrotnie, zasadniczo jestem zwolennikiem jak najniższych podatków i redystrybucji dóbr oraz jak najmniejszego zaangażowania państwa, niemniej jestem w stanie poświęcić część swoich złotówek w podatkach aby nikt mi się wpieprzał w to jak żyję i nie narzucał swojego światopoglądu.
abpl
abpl
abpl 10.11.2024, 09:09:57 via Wykop
  • 0
@puto: O mnie się nie martw, zabezpieczyłem finansowo siebie i swoje dzieci, i to żyjąc i pracując w tym wysoko opodatkowanym kraju... Najwięcej o niskich podatkach bajdurzą ludzie na minimalnej, tak jakby miało to ich los odmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

512

Pierwsza Warszawa M20 odnaleziona!

Pierwsza Warszawa M20 odnaleziona!

Odnaleziono pierwszą Warszawę M20 o numerze VIN 000001 w Finlandii!

Lardor
z
auto-swiat.pl
dodany: 06.11.2024, 04:47:33
  • 102
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    prl
  • #
    50s
  • #
    lata50
abpl
abpl
abpl 07.11.2024, 10:42:22 via Wykop
  • 0
Po wojnie w całej Europie była bieda. Może poza Szwajcarią.


@werfogd: Mit, na plus ekonomiczny po wojnie i w latach 50-tych tylko USA odstawały, Szwajcaria miała podobny GDP per person jak Szwecja i inne kraje zachodniej Europy, Kanada czy Australia, a do tego znacząco wyższe niż Japonia i Korea (tam dopiero była bieda).
abpl - >Po wojnie w całej Europie była bieda. Może poza Szwajcarią.

@werfogd: Mit, n...

źródło: Screenshot 2024-11-07 at 11.36.17

Pobierz

473

Stanowski przypomina stare wpisy polityków o Donaldzie Trumpie

Pokaż treści 18+

Stanowski przypomina stare wpisy polityków o Donaldzie Trumpie

Trochę wstyd xD

piotrek-michal
z
youtube.com
dodany: 06.11.2024, 18:12:30
  • 71
  • #
    trump
  • #
    stanowski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    wybory
abpl
abpl
abpl 07.11.2024, 07:38:22 via Wykop
  • 9
Przecież to takie amerykańskie - przed wyborami (bez względu na to czy to prawybory w partii czy już ogólne, czy prezydenckie, na gubernatora, do senatu, itd.) ciśniesz i obrażasz innych kandydatów a po wyborach w tych samych restauracjach pijesz wspólnie wódę zagryzając kawiorem.
Tam nikt sobie nie wypomina czasu przedwyborczego, "win or die trying", co przed wyborami idzie w niepamięć. Jeśli ktoś myśli, że tego typu opinie dla jakiejkolwiek administracji amerykańskiej mają
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1538

Ujawniono raport medyczny Imane Khelif

Ujawniono raport medyczny Imane Khelif

Imane Khelif znów znalazła się w centrum uwagi. Raport medyczny przedstawia, że jest mężczyzną. Będzie odebrany medal?

Okatarinabellaczikcziks
z
sportowefakty.wp.pl
dodany: 06.11.2024, 13:00:11
  • 285
  • #
    boks
  • #
    szeremeta
  • #
    olimpiada
  • #
    paryz2024
  • #
    sport
abpl
abpl
abpl 07.11.2024, 07:06:09 via Wykop
  • 7
@sqorvel: Jest jeszcze prostsze - zlikwidować kategorie, zostawić open, niech wszyscy (bez względu na to co się ma w majtkach, ile waży i ma wzrostu) rywalizują i wygra najlepszy ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

741

Te marki wcale nie są polskie, choć może się wydawać inaczej!

Te marki wcale nie są polskie, choć może się wydawać inaczej!

Winiary, Wedel, Wawel, Pudliszki, Tortex, Sokołów, Żywiec, Warka, Tatra, Żabka - te wszystkie polskobrzmiące marki należą do kapitału zagranicznego. O takich oczywistościach jak Żabka, inpost czy Allegro nawet nie wspominam :)

mistejk
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.11.2024, 18:00:28
  • 227
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    gielda
  • #
    biznes
abpl
abpl
abpl 05.11.2024, 12:05:02 via Wykop
  • 0
BI dowiaduje się, że duże firmy najczęściej mają multinarodowy kapitał, ukryty za funduszami zamkniętymi, otwartymi, emerytalnymi... Dobrze, że nie widzieli akcjonariatu Apple czy większości innych dużych koncernów.
abpl - BI dowiaduje się, że duże firmy najczęściej mają multinarodowy kapitał, ukryty...

źródło: Screenshot 2024-11-05 at 12.54.51

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

772

Miliardy na nowe pociągi Intercity! Wszystko kupimy od polskich firm!

Miliardy na nowe pociągi Intercity! Wszystko kupimy od polskich firm!

Polska kolej otrzymała ogromne wsparcie z Unii Europejskiej, w ramach którego PKP Intercity zainwestuje gigantyczne środki w nowoczesne lokomotywy i zmodernizowane wagony.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 01.11.2024, 11:30:18
  • 193
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    pkp
  • #
    pociagiboners
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
abpl
abpl
abpl 03.11.2024, 07:27:54 via Wykop
  • 1
Rozmowa o cenach biletów na przejazdy pociągami w UE jest zabawna - w każdym kraju w różnym stopniu państwa dofinansowują ten rodzaj podróży, do ceny z biletu resztę dopłaca się w podatkach (przy okazji przymusowo dorzucają się też inni co nie korzystają z kolei).
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 7 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking