55 lat temu piorun wywołał największą katastrofę przemysłową PRL

26 czerwca 1971 roku piorun trafił w zbiornik z ropą w rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Wybuch i fala płonącej ropy zabiły 37 strażaków i żołnierzy, a ponad 100 osób doznało ciężkich poparzeń. To wciąż najtragiczniejsza akcja gaśnicza w historii powojennej Polski.
z- 4
- #
- #
- #
- #
















