Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sabr

Sabr

Dołączył 11 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 70035
  • Znaleziska 33064
  • Mikroblog 36971
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 100

368

STRAŻ MIEJSKA POD PRZEDSZKOLEM (Kruszwicka odc.4)

STRAŻ MIEJSKA POD PRZEDSZKOLEM (Kruszwicka odc.4)

Kierofcy znów jeżdżą jak chcą, a nagrywani sugerują, że nagrywający może być pdf - to chyba modna linia "obrony"

LudzieToDebile
z
youtube.com
dodany: 20.05.2026, 11:25:49
  • 76
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    kierowcy
  • #
    patologiazmiasta
Sabr
Sabr 21.05.2026, 07:47:18 via Wykop
  • 8
Co jest ważniejsze, przepisy i jego mały siusuaczek, czy to, żeby dzieci dotarły do szkoły, a rodzice potem do pracy?


@prawdecipowiem: Przepisy są ważniejsze. Jak się je oleje, to dziecko do szkoły nie dotrze tylko wyląduje pod kołami auta jadącego chodnikiem. Tutaj masz film z potrącenia dorosłego na chodniku, pomyśl co by się stało z dzieckiem na jego miejscu (od 0:30)

https://www.youtube.com/shorts/ih0Q7_vVGvc
Sabr - > Co jest ważniejsze, przepisy i jego mały siusuaczek, czy to, żeby dzieci dot...
Sabr
Sabr 21.05.2026, 15:22:39 via Wykop
  • 1
@prawdecipowiem: Masz problem z wyobraźnią i nie rozumiesz zagrożenia. Jesteś jak ta kobieta, co zabiła chłopca na chodniku pod samą szkołą.

Chłopiec znajdował się na chodniku i to tam potrąciła go 69-latka kierująca hyundaiem. Do zdarzenia doszło chwilę po tym, jak chłopiec wyszedł ze szkoły, i był pod opieką ojca.


https://tvn24.pl/lodz/sieradz-ul-pilsudskiego-i-aleja-zwyciestwa-potracenie-6-latka-st8803152
szychun
szychun
21.05.2026, 07:27:32
  • 354
#polityka #bekazpisu #kanalzero z rzeczy skomplikowanych zróbmy rzeczy proste. Dziś Stanowskiego i Mazurka Węgry są krajem, który nic nie znaczy. Już się nie liczy to, że Orban miał nadzwyczaj silny wplyw na politykę europejską i zmiana władzy na Węgrzech to z punktu widzenia UE i samej Polski to ogromnie istotna sprawa.
szychun - #polityka #bekazpisu #kanalzero z rzeczy skomplikowanych zróbmy rzeczy pros...

źródło: 1000018712

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sabr
Sabr 21.05.2026, 08:12:23 via Wykop
  • 82
ale jaki wzór naśladowania i w czym my niby byśmy mieli ich naśladować?


@PogromcaPatusow: Miał być Budapeszt w Warszawie - Polska miała naśladować Węgry w stylu rządzenia krajem.

Już w 2011 roku Jarosław Kaczyński zapowiedział, że przyjdzie taki dzień, że "będziemy mieli Budapeszt w Warszawie".


https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marzenia-o-budapeszcie-w-warszawie-czyli-co-czeka-polakow
  • Odpowiedz

34

TK zabezpieczył nie ten przepis. Czarzasty drwi

TK zabezpieczył nie ten przepis. Czarzasty drwi

Trybunał Konstytucyjny, próbując na prośbę posłów PiS zatrzymać wybór nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa, zabloko

garm_
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 15:37:25
  • 9
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    bekazprawakow
Sabr
Sabr 21.05.2026, 07:40:52 via Wykop
  • 3
TLDR - Sędziów do KRSu wybiera się na dwa sposoby:
Sposób 1 - na sali musi być połowa posłów i potrzeba 3/5 głosów
Sposób 2 - jeśli sposób nr 1 zawiedzie, to na sali musi być połowa posłów ale potrzeba tylko tzw. bezwzględnej większości

Oba sposoby są regulowane przez osobne przepisy. TK zablokował tylko przepisy dotyczące sposobu nr 2
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

92

Bartosiak miał rację, gdy mówił o zmierzchu Ameryki

Bartosiak miał rację, gdy mówił o zmierzchu Ameryki

Ostatnie lata polskiej polityki bezpieczeństwa są pokazem myślenia życzeniowego. Liczymy na sojusz z państwem które się zwija.

Historia_Podcast
z
youtube.com
dodany: 20.05.2026, 14:29:29
  • 53
  • #
    usa
  • #
    geopolityka
  • #
    bartosiak
  • #
    wojna
  • #
    polityka
  • #
    podcast
Sabr
Sabr 20.05.2026, 17:16:52 via Wykop
  • 11
On ma w wielu kwestiach rację i bardzo celna ocene potencjalnych zagrozen, ale oczywiście wychodki do dyskredytuja bo, uwaga, uzywa mądrych słów xD


@Wachatron: Bartosiak podważył religijny dogmat polskiej polityki o wiecznej potędze USA. A jak wiesz, w takich sprawach nie ma znaczenia kto ma rację, wyznawcy spalą na stosie bluźniercę.
Sabr
Sabr 21.05.2026, 07:36:03 via Wykop
  • -2
1. Wzrost PKB znacznie powyżej UE, a jak porównać z Niemcami czy Francją to w ogóle jest dominacja.


@StaryPierdziel: Ale ludzie tego wzrostu nie czują w portfelach, bo nie trafia do nich. Mieszkania i domy drożeją szybciej niż rosną pensje, wizyta w szpitalu oznacza bankructwo itd. W Stanach rośnie rozwarstwienie a to w pewnym momencie rozwali imperium. W ten sam sposób skończył Rzym - biedni żyli dzięki garści zboża od państwa,

455

Lekarz zarobi i 300 tys. zł na kontrakcie. Rząd skontroluje ich zarobki po numer

Lekarz zarobi i 300 tys. zł na kontrakcie. Rząd skontroluje ich zarobki po numer

Średnie zarobki lekarzy na kontrakcie z sześcioletnią praktyką wynoszą 20

ZaczarowanyLump
z
bankier.pl
dodany: 20.05.2026, 07:47:12
  • 126
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
Sabr
Sabr 21.05.2026, 06:52:00 via Wykop
  • 3
o lekarze robią to przez spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.


@100piwdlapiotsza: Tylko tego nie robią. Po pierwsze, taka spółka staje się podmiotem leczniczym a to oznacza, że przyjmując pacjentów szpitalnych musi spełnić wszystkie wymogi dla szpitala. Po drugie, za pacjenta, którego leczy taka spółka szpital nie otrzyma pieniędzy, bo to pacjent innego podmiotu leczniczego. Po trzecie, szpital publiczny, który przyjął pacjenta nie może go sobie wysłać na leczenie do prywatnego szpitala

1273

Pensje lekarzy rosną szybciej niż inflacja i zjadają pieniądze szpitali

Pensje lekarzy rosną szybciej niż inflacja i zjadają pieniądze szpitali

Inflacja 3,6%, pensja lekarza na kontrakcie wzrosła o 8,5% (2,3x raza więcej). Pensje już teraz pochłaniają 90% wydatków w szpitalach a będzie tylko gorzej. Ustawa PiSu wymusza ciągły wzrost zarobków lekarzy, szybszy niż inflacja

Sabr
z
rp.pl
dodany: 20.05.2026, 10:38:58
  • 332
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    ekonomia
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 13:44:13 via Wykop
  • 4
O 8,6% wzrósł ZUS względem zeszłego roku, średnia wynagrodzeń wzrosła o 6,6%.


@dr_Batman: ZUS wzrósł, bo urosła średnia wynagrodzeń (to od niej jest liczony). A średnia urosła, bo pompujemy zarobki lekarzy 2x szybciej, niż rosną ceny.
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 13:45:37 via Wykop
  • -1
mam płacone jedynie za wykonaną pracę.


@dr_Batman: Co to za umowa? Masz cennik w umowie z szpitalem lub przychodnią?
Wizyta pacjenta - 300 zł
Opis badania - 100
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 14:47:40 via Wykop
  • 2
jest blokowany tak samo jak np zawód górnika czy kolejarza. Albo pilota.


@Anomalocaracid: Czy minister określa co roku z góry ilu ludzi może się uczyć na pilota? Czy państwo zabrania prywatnej uczelni przyjmować ludzi na kierunek kolejarski? Medycyna to jedyna prywatna branża, gdzie liczbę przyszłych pracowników prywatnych firm (studentów) co roku określa minister. Bez jego zgody najlepsza prywatna uczelnia nie może przyjąć nawet jednego studenta.
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 16:28:43 via Wykop
  • 1
mowie o wszystkich zawodach z ograniczoną liczbą miejsc szkoleniowych i z rgzaminami


@Anomalocaracid: To nie to samo. Tylko na medycynie (w sektorze prywatnym) prawnie liczba miejsc jest ograniczona i kontrolowana przez państwo.
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 16:33:08 via Wykop
  • 0
człowieku, aby otworzyć lekarski musisz mieć dostęp do odpowiedniej bazy klinicznej. Musisz mieć gdzie pokazać prawdziwa kardiologię, endokrynologię, chirurgię urazową, neurologię, itd. Przecież nie otworzysz lekarskiego przy szpitalu powiatowym. To nie prawo, gdzie wystarczy ci sala wykładowa i nic więcej. Trzeba bym skrajnym debilem, aby nie rozumieć tak prostej rzeczy


@potworzak21: I się z tym wszystkim zgadzam, tylko dlaczego uczelnia, która spełnia wszystkie wymogi nie może dalej przyjąć studentów? Dla
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 16:40:33 via Wykop
  • -1
I obecna ekipa rządząca nie może tej ustawy cofnąć, ponieważ?...


@pwone: Zmiana ustawy wymaga podpisu prezydenta. A ten zapowiedział weto

źródło tych rewelacji proszę.

@recznik_z_ikei Proszę, do
Sabr - >I obecna ekipa rządząca nie może tej ustawy cofnąć, ponieważ?...

@pwone: Zmi...

źródło: Nawrocki za podwyżkami dla lekarzy

Pobierz
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 16:52:47 via Wykop
  • -1
jak wam Donek zrobi prywatyzację w stylu amerykańskim


@potworzak21: Fajna bajka, a teraz wstawaj, publiczna medycyna jest chroniona w Konstytucji. To prędzej PiS ją sprywatyzuje, skoro im w innych sprawach Konstytucja nie przeszkadzała.

Art.  68. [Ochrona zdrowia]

1.  Każdy ma prawo do
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 17:33:21 via Wykop
  • -2
Tyle kłamstw w opisie ... ustawa przewiduje wzrost wynagrodzenia medyków, akurat nie lekarzy bo oni są w większości na kontraktach,


@Dadas77: Tu widzę jedno kłamstwo ale to za to jakie, otóż ustawa przewiduje wzrost wynagrodzeń lekarzy. Zgodnie z art. 3a, pensja minimalna lekarza rośnie co roku - mnoży się wskaźnik z ustawy przez aktualną średnią krajową. Od tej pensji nalicza się lekarzom wszystkie dodatki, więc kwoty robią się spore.

Art. 3a ust.
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 17:34:44 via Wykop
  • 4
Ustawa PIS a to PIS dalej rządzi?


@Arktosik: Zmiana ustawy PiS wymaga zgody Prezydenta z PiS a ten zapowiedział, że podwyżki zostają.

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Karol-Nawrocki-nie-pozwole-zabrac-podwyzek-medykom-Na-to-sie-nie-zgodze,278665,14.html
Sabr - >Ustawa PIS a to PIS dalej rządzi?

@Arktosik: Zmiana ustawy PiS wymaga zgody ...

źródło: Nawrocki za podwyżkami dla lekarzy

Pobierz
Sabr
Sabr
Autor
21.05.2026, 06:09:27 via Wykop
  • -2
napisał wyraźnie że większość lekarzy jest na kontrakcie a ustawa którą przytaczasz dotyczy etatu


@wrgki: To dlaczego pensje na kontraktach urosły o 8,5%? Bo rosną pensje na etatach i to jest argument, który lekarze wykorzystują w rozmowach z szpitalami. A jak na etacie będą lepsze warunki, to przejdą z kontraktu na etat.

583

Ujawniamy: Było 25 śledztw w sprawie Zondacrypto i nic. Państwo się nie popisało

Ujawniamy: Było 25 śledztw w sprawie Zondacrypto i nic. Państwo się nie popisało

Już w 2018 roku BitBay wyprowadził w dziwny sposób 38 mln zł pieniędzy klientów. Nie wytłumaczył się z tego, choć prawo tego wymagało.

St_achu
z
oko.press
dodany: 20.05.2026, 09:28:02
  • 60
  • #
    kryptowaluty
  • #
    bitcoin
  • #
    btc
  • #
    shitcoin
  • #
    inwestycje
Sabr
Sabr 20.05.2026, 13:53:58 via Wykop
  • 13
Uśmiechnijcie się, brygada, hej!


@jednorazowka: To prokuratorzy od Ziobry są teraz uśmiechnięci? Popatrz na daty i nazwiska, śledztwo pod zarządem Barskiego.

343

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowe przepisy mają pomóc finansować naprawy dróg wraz ze spadkiem wpływów z podatku paliwowego. Początkowo opłata ma wynosić 130 dolarów dla właścicieli aut elektrycznych i 35 dolarów dla hybryd plug-in.

matixrr
z
reuters.com
dodany: 19.05.2026, 17:33:35
  • 155
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    usa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
Sabr
Sabr 20.05.2026, 13:17:39 via Wykop
  • -1
nie myśleli chyba że ktoś im za darmo pozwoli jeździć 2x cięższym samochodem


@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Które elektryki jeżdżące legalnie na pełnej homologacji UE ważą 2x więcej niż spalinowy odpowiednik? Duże elektryki (ponad 4,7m) tyle nie ważą i to w wersjach z największymi akumulatorami:
Tesla 3 - 1850 kg
Mercedes CLA - 2150 kg (DMC 2585 kg)
VW ID7 - 2328 kg (DMC

703

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

Polskie wojsko za PO wydaje 40% pieniędzy w polskich firmach, za PiSu tylko 20%

40% pieniędzy z umów na zakup i modernizację uzbrojenia trafia do polskich firm. Trend jest korzystny: jeszcze osiem lat temu było to nieco ponad 20 % i za niedługo będzie to 50%

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 20.05.2026, 08:10:51
  • 143
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    polityka
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 08:35:38 via Wykop
  • 4
To dobry sygnał, ale powody mogą być też inne aniżeli zmiana polityki, np. warunki na rynku są obecnie trochę inne. W Polsce produkuje się więcej sprzętu, który staje się bardziej atrakcyjny dla wojska.


@balrog84: Jak PiS miał do wyboru polskiego Kraba (przetestowanego na Ukrainie) albo koreańskie K9 to wybrał armatohaubicę z Korei. Czołgi K2 mogliśmy produkować u siebie, ale woleli zamówić je w Korei. Lista wyborów, gdzie polski "złom" (bo
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 08:40:59 via Wykop
  • -5
A pomyślałeś głąbie ze wtedy nie było co kupić bo Polska nie produkowała jeszcze takiego sprzętu którego potrzebuje Polska armia?


@EmilioEstevez: Kraby, pioruny, PT-91, stawiacze min - lista jest długa. Był (w sumie dalej jest) problem z dostępnością amunicji 155 mm ale to PiS nie potrafił (nie chciał?) budować fabryk do niej, w tym fabryk "prochu", potrzebnego do produkcji amunicji. Przez 8 lat tylko o tym mówili.

Rząd PiS o
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 08:51:50 via Wykop
  • 1
Z drugiej strony za wcześniejszych rządów Tuska np. znaczna część Huty Stalowa Wola została sprzedana Chińczykom,


@balrog84: To niestety fakt, choć nie była to część wojskowa a cywilna - sprzedali zakład budujący maszyny budowlane. Ale jednak ziemia i ludzie poszli poza firmę.
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 10:22:01 via Wykop
  • -8
i te fabryki wraz z liniami i przetargami wybudowali w mnie jniz 3 lata za PO,


@Shirde-_-: Dokładnie, zgadłeś, no prawie, bo w 2 lata a nie w 3 - zakład w Pionkach otwarto w grudniu 2025 r.

W zakładzie Mesko w Pionkach otwarto oficjalnie nowy budynek przeznaczony m.in. do montażu i elaboracji amunicji czołgowej i artyleryjskiej.

https://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/45356
Sabr
Sabr
Autor
20.05.2026, 13:03:46 via Wykop
  • -6
PiS oddał bardzo dużo sprzętu i trzeba go było na bieżąco uzupełnił więc tak, wydali za granicą i na słabych warunkach.


@Demigorgona: Jaki sprzęt PiS oddał w latach 2015-2020 (przed wojną Ukrainy z Rosją), że w Polsce wydawali po raptem 20%? Zabawne jest to, że fakty przeczą temu co napisałeś. Najwięcej w Polsce PiS wydał właśnie po tym jak oddał sprzęt Ukrainie, bo tylko polskie firmy potrafiły zapewnić dostawy na

552

Polowanie na dziecko nad jeziorem. 13-letni Mikołaj nie żyje.

Polowanie na dziecko nad jeziorem. 13-letni Mikołaj nie żyje.

Nad jeziorem w gminie Barciany doszło do śmierci 13-latka w wyniku osaczenia i pobicia przez czterech dorosłych mężczyzn. Wcześniej dziecko było świadkiem awantury grupy mężczyzn. Jak przekazała Polsat News kętrzyńska policja, w sprawie zatrzymano cztery osoby.

spere
z
youtube.com
dodany: 19.05.2026, 16:11:45
  • 205
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
  • #
    patologiazewsi
  • #
    dzieci
Sabr
Sabr 20.05.2026, 07:57:17 via Wykop
  • 2
Współczujesz jakimiś wsiowym agresywnym troglodytom, którzy musieli się zebrać we czterech żeby dojechać 13letniemu dziecku? xD

@Creed-Bratton: Z tego co czytam to był 13 letni patus.

zaczęło się od tego, że nastolatek zaczepiał dorosłego faceta jadącego rowerem, a po tym, jak facet zwrócił mu uwagę, nastolatek uderzył go i zepchnął z roweru/przewrócił.
Reck
Reck
19.05.2026, 10:44:12
  • 128
rozumiem, że zamiast tego jest plan zrobić parking podziemny? czy wystarczy żeby konfitura wydarł ryja i popajacował i problem parkowania znika?
#konfitura #samochodoza #warszawa
Reck - rozumiem, że zamiast tego jest plan zrobić parking podziemny? czy wystarczy że...

źródło: IMG_2293

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sabr
Sabr 19.05.2026, 12:33:48 via Wykop
  • 25
iekawe jak Warszawiacy wykorzystają tą przestrzeń jak nie będą mogli się do niej dostać, bo nie będzie parkingu.


@mk321: Hm.. może transportem publicznym? Bezpośrednio przy tym parkingu jest przystanek autobusowy 6 lini, 1 km dalej jest stacja drugiej lini metra (z bezpośrednim dojazdem autobusem), obok jest pierwsza linia metra, do tego są tramwaje i autobusy na Alei Jerozolimskiej i Marszałkowskiej, jakieś 700 m.
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 12:50:05 via Wykop
  • 15
transport publiczny nie rozwiązuje wszystkiego. Nie dojeżdża z każdego miejsca,

@mk321: Są parkingi, tak zaplanowane, by móc dojechać do miasta i się przesiąść w transport publiczny. (Parkuj i Jedź)

większość to kilka przesiadek

Trasa z Białołęki do Mordoru (z jednego końca miasta na drugi), która ma jakieś 30 km, wymaga 1 bądź 2
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 14:48:14 via Wykop
  • 12
Uważam natomiast że miasto powinno zapewniać realistyczną możliwość zaparkowania legalnie, tak jak zapewnia komunikację miejską czy choćby wywóz odpadów.

@Reck: Dlaczego miasto ma za moje pieniądze finansować miejsca do parkowania pod prywatnymi firmami? Co to za prywatyzacja zysków i uspołecznianie kosztów?
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 16:03:31 via Wykop
  • 2
Taniej pojechać samochodem (tanie paliwo + darmowy lub tani parking) niż komunikacją (paliwo na dojazd do P+R, tam opłata za parking, bilet na komunikację)


@mk321: Jak taniej? Godzina postoju w Warszawie kosztuje najtaniej 4,50 zł. Paliwo to 6-7 zł/litr. To przejazd 50 km w dwie strony (po 25 km w każdą), czymś z silnikiem 1.0 co pali 5l/100km i godzinny postój kosztuje jakieś 20 zł. A dolicz jeszcze koszty eksploatacji
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 17:42:32 via Wykop
  • 1
10-15 km w jedną stronę i w drugą czyli 20-30km. Spalanie 6l/100km, paliwo po 6,20 zł (nie wiem czemu kupujecie po 7 zł xD o Auchan słyszeliście?). Czyli 1,25-2,48 zł.


Nie masz auta albo miałeś same pały z natematyki. Przy spalaniu 6l/100 km, na dystansie 30 km zużyjesz 1,8l paliwa. 1,8 x 6,20 = 11,16 zł za samo paliwo na 30 km. Nie mam pojęcia jak obliczyłeś 2,48 zł.

Samochód i tak muszę
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 19:22:45 via Wykop
  • 0
Jaka "utrata ważności auta"? WTF?

@mk321: Utrata wartości, nie ważności. To samo auto, z tym samym wyposażeniem i z tego samego rocznika ale z przebiegiem 300 tys. km, będzie warte znacznie mniej niż to z przebiegiem 150 tys. km.
  • Odpowiedz

59

Kierowca, wielki wróg tak zwanych aktywistów miejskich? Dość tego!

Kierowca, wielki wróg tak zwanych aktywistów miejskich? Dość tego!

Nie, miasto nie jest nasze. Miasto jest wspólne. Mam czasem wrażenie, że przynajmniej w niektórych miastach samochód stał się dla nich czymś wrogim. Jeszcze trochę i kierowca będzie złem numerem jeden. Tak zwane aktywiszcza miejskie prześcigają się

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 19.05.2026, 05:47:46
  • 68
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
Sabr
Sabr 19.05.2026, 06:54:10 via Wykop
  • -6
Miasto bez samochodów to j----a utopia, tylko naiwne dzieciaki mogą się na to łapać


@Markotny_Marek: Urbanistyka nie utopia - da się stworzyć miasto gdzie nie trzeba mieć auta ale to wymaga planowania przestrzeni z głową. O co ciężko w samorządach.
Wystarczyłoby kilka zmian:
1) Koniec z centralizacją stref biurowych w jednym miejscu i zakaz lokowania ich na obrzeżach miasta - niesławny Mordor to świetny przykład.
2) Koniec z budową zamkniętych osiedli-sypialni. Miasto to miasto,
Sabr
Sabr 19.05.2026, 07:06:54 via Wykop
  • -2
jak trzeba to się przez chodnik jedzie, ja mam do pracy nie dojechać bo jest jakaś przeszkoda


@wesolymarcin: Czyli ty jesteś tym wariatem co jeździ pod prąd?
Sabr
Sabr 19.05.2026, 07:18:33 via Wykop
  • 3
opowiadasz chyba o planie miasta na pustyni, które tworzysz od zera pod konkretny pomysł planistyczny.

Miasta są zastane - masz ograniczoną przestrzeń na działanie, konflikt interesów kilku grup społecznych.


@Markotny_Marek: Gdyby były zastane to nie mielibyśmy tych problemów, które mamy teraz. Deweloperzy wciskają budynki mieszkalne gdzie im pasuje, bez oglądania się na istniejącą infrastrukturę. Budują nowe osiedla w szczerym polu, bez sklepów, przychodni, przedszkoli a nawet bez dróg. To jest przyczyna problemów, które
Sabr
Sabr 19.05.2026, 09:29:03 via Wykop
  • -3
jak trzeba to się przez chodnik jedzie, ja mam do pracy nie dojechać bo jest jakaś przeszkoda


@wesolymarcin: Czyli ty jesteś tym wariatem co jeździ pod prąd?
Sabr
Sabr 19.05.2026, 10:59:38 via Wykop
  • -1
a wiesz że gdy znikną samochody znikną wszelkie wpływy z vat i akcyzy z sprzedaży benzyny i nie będzie za co budować tej infrastruktury? z biletów na autobus się po prostu nie da.


@isiaczek: A wiesz, że te pieniądze nie idą na ulice w miastach, przystanki autobusowe czy miejsca parkingowe? Pieniądze z aut: jak VAT, akcyza Idą do rządu a ten je wydaje na co chce. Opłata paliwowa też idzie
Sabr
Sabr 19.05.2026, 11:27:02 via Wykop
  • -1
te pieniądze trafiają do miast może nie w całości ale żadne miasto nie utrzyma się bez pieniędzy z budżetu państwa...


@isiaczek: Bzdura, nie masz pojęcia skąd się tam biorą pieniądze. Miasto głównie pieniądze ma z podatku dochodowego jego mieszkańców (52% w przypadku Warszawy), nie z samochodów. Z rządu Warszawa dostaje tylko 3,6% swojego dochodu i musi z tych 3,6% zapłacić za robienie pracy wymaganej przez rząd jak urząd stanu cywilnego,
Sabr - >te pieniądze trafiają do miast może nie w całości ale żadne miasto nie utrzym...

źródło: zrodla_dochodow_2026

Pobierz
Sabr
Sabr 19.05.2026, 11:50:35 via Wykop
  • -2
no nie mam pojęcia,


@isiaczek: No nie masz, najpierw twierdziłeś, że pieniądze w mieście pochodzą z aut, cytat:

wpływy z vat i akcyzy z sprzedaży benzyny

Jak ci pokazałem, że to bzdura, to zacząłeś pisać o pieniądzach od rządu. To też

457

Idą zwolnienia i cięcia w branży meblarskiej w Polsce. "Sytuacja jest trudna"

Idą zwolnienia i cięcia w branży meblarskiej w Polsce. "Sytuacja jest trudna"

Potężne zwolnienia w fabrykach IKEA w Polsce to zły znak dla całej branży. Trwa kryzys w branży meblarskiej, a spadek eksportu mebli do Europy sięgnął już 15 proc. Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jan Szynaka ostrzega, że trudna sytuacja zagraża setkom tysięcy pracowników.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 17.05.2026, 15:08:05
  • 235
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    firma
  • #
    pieniadze
  • #
    praca
  • #
    meble
Sabr
Sabr 18.05.2026, 19:16:44 via Wykop
  • 0
urzędnicze k---y uwierzyły, że we wschodnim kraju podwykonawców mogą w nieskończoność podnosić podatki i wprowadzać unijne opłaty a i tak ludzie będą kupować.

@Nixxx2000: Jakie podatki zostały podniesione w ciągu ostatnich 20 lat i o ile? Jak te podatki wpłynęły na cenę mebli?
Turin89
Turin89
18.05.2026, 13:32:32
  • 262
Czysiu ponownie powiela narracje Mateckiego.

Tam już taki meltdown nastąpił, że Stanowski stał się bardziej pisowski niż sami politycy PiSu.

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu
Turin89 - Czysiu ponownie powiela narracje Mateckiego. 

Tam już taki meltdown nastąp...

źródło: 1000004380

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sabr
Sabr 18.05.2026, 14:28:16 via Wykop
  • 9
Pozwól że podpytam Ciebie bo widać wiesz o co się tyczy dyskusja ..to czym jest żłobek i co ten Ksysio napisał nie tak? Ta Pani tego nie mówi na tym filmie?


@niewiempoco:
Sabr - > Pozwól że podpytam Ciebie bo widać wiesz o co się tyczy dyskusja ..to czym j...

źródło: 81e8119d54aea85d91193dd62c97f472d5411875a301560cbe9e1b798025bd7e

Pobierz
  • Odpowiedz

369

Afera o masło z Biedronki i Lidla. Poszło zawiadomienie do UOKiK

Afera o masło z Biedronki i Lidla. Poszło zawiadomienie do UOKiK

Jest skarga do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na praktyki Biedronki i Lidla. "Społem" zarzuca dyskontom agresywną politykę cenową informuje serwis DlaHandlu. Poszło o drastycznie niskie zdaniem związku ceny masła.

Marcepanowy_Detektyw
z
businessinsider.com.pl
dodany: 17.05.2026, 17:58:11
  • 187
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    uokik
  • #
    gospodarka
Sabr
Sabr 18.05.2026, 06:23:05 via Wykop
  • 4
Nawet jeśli sprzedają poniżej ceny zakupu to co komu do tego?

@JaktologinniepoprawnyWTF: Bo jak wykończą konkurencję, to podniosą cenę bez żadnych ograniczeń. Wtedy za kostkę masła zapłacisz 100 zł.
Sabr
Sabr 18.05.2026, 07:20:24 via Wykop
  • 2
ale co za problem aby społem też obniżył ceny i przyciągnał klientów?

@JaktologinniepoprawnyWTF: Bo takie starcia wygrywa bogatsza firma? Mało kogo stać by dokładać do interesu, mała firma noże to zrobić przez chwilę, duża znacznie dłużej. To jest nierówna walka a na jej wyniku tracimy my.

Co to za problem, żebyś obniżył swoją pensję w walce o utrzymanie pracy i zaczął szefowi płacić za to, że cię zatrudnia? ( ͡
banzi
banzi
14.05.2026, 20:40:30
  • 11
Coś dla fanów Dino.

#gielda #dino
banzi - Coś dla fanów Dino.

#gielda #dino

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sabr
Sabr 15.05.2026, 08:28:19 via Wykop
  • 0
jeżeli wszystkie dyskonty będą musiały dać podwyżki to jest duża szansa, że przeniosą ten koszt na klientów


@rps861: To ci wydadzą mniej albo pójdą do konkurencji. Tak działa wolny rynek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 15.05.2026, 09:26:12 via Wykop
  • 0
jeżeli wszyscy podniosą ceny to gdzie pójdą? spożywka to nie jest branża gdzie mozna łatwo ograniczyć zakupy..


@rps861: Kupią mniej, drogą wędlinę zastąpią tańszą, zrezygnują z słodyczy czy alkoholu itd. I to nie jest teoria, tylko praktyka, przez drożyznę w ostatnich latach sprzedaż po odjęciu wzrostu cen spadała.

Artykuł z 2023, sprzed 3 lat. Jak myślisz, czemu np. masło nie kosztuje już 10 zł za kostkę, a w promocji jest
Sabr - >jeżeli wszyscy podniosą ceny to gdzie pójdą? spożywka to nie jest branża gdzi...

źródło: Rynek spożywczy stanął. Zakupy przestały rosnąć

Pobierz
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr 16.05.2026, 20:46:32 via Wykop
  • 0
tak maslo przestalo sie sprzedawac :D chlopie daj sobie spokoj z analizami rynkowymi bo ewidentnie nie wiesz o czym mowisz..


@rps861: W 2022 sprzedaż masła spadła tylko o 14%…

https://forsal.pl/biznes/handel/artykuly/8483464,ceny-masla-sprzedaz-leci-w-dol-podwyzki-cen.html
  • Odpowiedz

1675

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Czy Waszym zdaniem Panowie którzy nazywają siebie Konfitura (Maksym Szewczuk) i Samochodoza (Wojciech Galeński) to społe

Biala_koldra
z
facebook.com
dodany: 15.05.2026, 19:11:20
  • 424
  • #
    konfitura
  • #
    panstwowpanstwie
Sabr
Sabr 16.05.2026, 20:34:11 via Wykop
  • 1
szkodniki monetyzujace podziały społeczne.

@uirapuru: Masz na myśli podział na normalnych ludzi i patusów jeżdżących po chodniku?
chilon
chilon
chilon
14.05.2026, 20:53:21
  • 912
Trzeba skończyć z tymi kurierami rowerowymi, to staje się niebezpieczne #rower #wroclaw #halopolicjaproszeprzyjechacnawykop
chilon - Trzeba skończyć z tymi kurierami rowerowymi, to staje się niebezpieczne #row...
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sabr
Sabr 15.05.2026, 08:22:59 via Wykop
  • 4
Gdybyś nie miał innego wyjścia i z braku laku pracował jako kurier, to byś robił co ci każą i robiłbyś to tak, by się nie narobić, end of story.


@guilmonn: "My tylko wykonywaliśmy rozkazy"
Sabr - >Gdybyś nie miał innego wyjścia i z braku laku pracował jako kurier, to byś ro...

źródło: hqdefault

Pobierz
  • Odpowiedz

767

AFERA! 4,5 miliarda pójdzie w błoto na kolejną wersję Izery?!!

AFERA! 4,5 miliarda pójdzie w błoto na kolejną wersję Izery?!!

To jest gigantyczna afera: jak naiwnym trzeba być, żeby uwierzyć w kolejne bajki o polskim samochodzie elektrycznym? W czasie gdy w Europie jest potężny nadmiar mocy produkcyjnych , Electromobility Poland mówi, że za 4,5 miliarda zł zbuduje fabrykę, która już w 2029 roku... Czym chce konkurować?

francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 14.05.2026, 07:46:55
  • 127
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    izera
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
Sabr
Sabr 14.05.2026, 09:11:35 via Wykop
  • 82
Polska powinna skupić się na rozwijaniu kompetencji w obszarze komponentów, elektroniki czy infrastruktury ładowania, co może przynieść realne korzyści w przyszłości.

@francuskie No tak, czyli u nas się nie opłaca produkować całego produktu, opracowywać technologii, zatrudniać inżynierów itd. Musimy być dalej montownią i produkować cudze komponenty do jego produktu.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sabr
Sabr 14.05.2026, 13:14:51 via Wykop
  • 18
wykonany rękami polskich pracowników z 90% zagranicznych komponentów.


@projektant_doktorant: 70% auta ma być produkowane w Polsce. Bez tego przepadną środki z KPO

Projekt zyskał finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Reprywatyzacji w wysokości około 4,5 miliarda złotych, przy czym uwarunkowania kontraktowe wymuszają 70-procentowy udział lokalnych dostawców komponentów.


https://polskieradio24.pl/artykul/3683689,izera-przechodzi-do-historii-do-emp-wchodzi-producent-iphoneow
Sabr
Sabr 15.05.2026, 07:23:49 via Wykop
  • 0
Co będzie wtedy wart pojazd, opracowany już podczas pandemii? On na obecną chwilę jest już lekko przestarzały, względem konkurencji...


@projektant_doktorant: Nie czytałeś? Nie komentuj.
To nie jest kontynuacja Izery, w tamtym projekcie za auto odpowiadało Geely, teraz jest umowa z nowym partnerem, na inny projekt. Chyba, że wiesz coś czego nie wiemy i Geely zostawiło całą technologię w Polsce. To się podziel źródłem tej informacji.

państwowa spółka ElectroMobility Poland podpisała

1078

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Tak źle na rynku pracy nie było od dawna. Zwolnienia grupowe, mała liczba nowych ofert pracy i brak perspektyw - to codzienność wielu Polaków. Sytuacja w niektórych powiatach jest wręcz dramatyczna. Stopa bezrobocia przekracza tam 20% i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec to poprawie. A co gorsze

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 14.05.2026, 08:49:23
  • 311
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Sabr
Sabr 14.05.2026, 09:03:47 via Wykop
  • 4
Bezrobocie sięga 20%!


20%? To dlaczego GUS podaje 6%? ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2026,4,1.html
Sabr - >Bezrobocie sięga 20%!

20%? To dlaczego GUS podaje 6%? ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://st...

źródło: Bezrobocie

Pobierz
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sabr
Sabr 14.05.2026, 09:49:31 via Wykop
  • 10
trzeba przestać dociskać przedsiębiorców w sensie obniżyć próg wejścia dla małych firm mających pomysł na siebie ale odbijających się od ściany przy próbie rejestracji,ja wiele razy chciałam założyć firmę i ile bym nie liczyła, zawsze wyszłabym na tym zaledwie na zero na początku


@KingaM: Na początku jest działalność nierejestrowana = 0 zł kosztów dla firmy (ZUSu, księgowości, zdrowotnej itd.). Po rejestracji jest ulga na start, kiedy płaci się tylko zdrowotną.
Sabr
Sabr 14.05.2026, 10:45:46 via Wykop
  • -2
nie każdy biznes powinien musieć zarabiać dziesiątki tysięcy złotych tylko po to żeby spłacić p0p1siorstwo.

@omgzpwnd: To kto ma zapłacić za emeryturę czy leczenie właściciela takiego biznesu? Ja nie chcę, rozumiem, że pokryjesz z własnej kieszeni?
Sabr
Sabr 14.05.2026, 14:11:07 via Wykop
  • 0
W NIEKTÓRYCH POWIATACH". Czytamy ze zrozumieniem.


@mstasiek: W tytule jest co innego
Sabr - > W NIEKTÓRYCH POWIATACH". Czytamy ze zrozumieniem.

@mstasiek: W tytule jest ...

źródło: IMG_1301

Pobierz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
  • Strona 4 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.03.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 13.04.2016

    Gadżeciarz
  • Kałasznikow
    od 25.05.2026

    Kałasznikow

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking