Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Odoo
Odoo

Odoo

Dołączył 6 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 798
  • Znaleziska 645
  • Mikroblog 153
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
14.06.2026, 16:13:08
  • 192
P-----c w dzieciństwie i jej skutki

Na Mirko często przewija się temat toksycznych rodziców, „świętego spokoju” i słynnego tekstu „kiedyś to było, dostało się kablem od prodiża i człowiek wyrósł na ludzi”. Porozmawiajmy poważnie. Jak z perspektywy czasu oceniacie atmosferę w swoich domach rodzinnych? Czy fizyczna lub psychiczna tresura ze strony rodziców to był u Was standard, czy mieliście szczęście wychować się w normalnych warunkach?

Ankieta w pełni anonimowa.

#ankietydetektywa

Jaki rodzaj „metod wychowawczych” dominował w Twoim domu i jak na Ciebie wpłynął?

  • Przemoc fizyczna (pas, kabel) i trauma do dziś 9.9% (1023)
  • Przemoc psychiczna (wyzywanie, poniżanie) 7.6% (787)
  • Zimny chów (brak zainteresowania) 9.3% (962)
  • Sporadyczny klaps, ale był strach przed rodzicem 20.5% (2125)
  • Awantury domowe i alkohol (syndrom DDA/DDD) 10.1% (1052)
  • Nadopiekuńczość i toksyczna kontrola (brak luzu) 7.4% (764)
  • Normalny dom – szacunek, miłość i wsparcie 14.4% (1494)
  • Było biednie/ciężko, ale bez żadnej przemocy 8.6% (887)
  • Dopiero na terapii odkryłem, jak było toksycznie 2.2% (231)
  • Wyniki / Nie chcę o tym myśleć 10.1% (1048)

Oddanych głosów: 10373

  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odoo
Odoo
Odoo 14.06.2026, 23:11:26 via Wykop
  • 1
Głównie p-----c psychiczna i wpędzenie mnie w zaburzenia odżywiania z którymi bujam się do teraz (miedzy innymi faszerowanie mnie w wieku 11 lat adipexem czy katowanie dietami typu kopenhaska - nie, nie byłam 200kg dzieckiem, miałam lekką nadwagę - może z 5kg do zrzucenia, ale nie wylewało się ze mnie).
Trzaskanie szafkami/drzwiami pomimo terapii sprawia, że się spinam i już myślę, że coś źle zrobiłam i pewnie ktoś jest zły. Dlatego w
  • Odpowiedz

1684

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 633
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
Odoo
Odoo
Odoo 14.06.2026, 22:57:17 via Wykop
  • 9
W IT zazwyczaj zwolnienia były w czwartym kwartale, a w pierwszym następnego roku zatrudnienia, tymczasem w mojej firmie jak i w paru znajomych w ciągu ostatnich 3 tygodni masowe zwolnienia. Człowiek siedzi jak na szpilkach. :|
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2619

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 259
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
Odoo
Odoo
Odoo 11.06.2026, 00:46:15 via Wykop
  • 1
https://www.facebook.com/share/18tpCa97ZV/?mibextid=wwXIfr

Profil Pana Radnego. Tyle co on obiecał w Ursusie to nikt nie obiecał, nawet Tusk!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

250

Nic nie zrobiłem, a czeska policja zabrała mi tablice rejestracyjne i unieruchom

Nic nie zrobiłem, a czeska policja zabrała mi tablice rejestracyjne i unieruchom

Zabrano tablice, za niezapłacone mandaty banku. Mógł zaplacic 25k PLN i jechać dalej. Podobno Credit A.

cyborg78
z
youtube.com
dodany: 07.01.2026, 17:57:03
  • 167
  • #
    ciekawehistorie
Odoo
Odoo
Odoo 08.01.2026, 18:44:46 via Wykop
  • 0
@findi: na instagramie Pan napisał, że to firma należąca do spółki PKO - ale parę dni temu, nie wiem czy nie usunął komentarza.
Odoo
Odoo
Odoo 08.01.2026, 18:46:25 via Wykop
  • 0
@Pan_Miszuk: autor parę dni temu na instagramie w komentarzach pisał, że to spółka należąca do PKO - nie wiem czy komentarz nie został skasowany, nie sprawdzałam.

1488

Praca na etacie i rodzicielstwo się wykluczają. Godziny otwarcia przedszkoli

Praca na etacie i rodzicielstwo się wykluczają. Godziny otwarcia przedszkoli

Rodzice pracujący do późna zderzają się z godzinami pracy przedszkoli i szkół. Brak synchronizacji systemu z realiami rynku pracy

konto usunięte
z
mamadu.pl
dodany: 29.12.2025, 18:38:13
  • 725
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    rodzice
  • #
    praca
Odoo
Odoo
Odoo 30.12.2025, 13:01:10 via Wykop
  • 3
@Vein: ja również gdyby nie home office to bym poległa. Na stanie 12 latek (więc on już sam ogarnia dojścia do szkoły) i 2,5 latek wiecznie chory. Mam to szczęście, że mam cudownych pracodawców i na callach mogę siedzieć z jęczącym dzieckiem (większość ma tam dzieci i tak funkcjonuje). Ale nie skupię się przy nim, więc nadrabiam w nocy często. Jestem wiecznie padnięta i psycha powoli siada :x

320

Ponad milion pobrań w pięć tygodni. Zorin OS 18 przyciąga setki tysięcy użytkown

Ponad milion pobrań w pięć tygodni. Zorin OS 18 przyciąga setki tysięcy użytkown

Zorin OS 18 stał się jednym z największych beneficjentów chaosu, jaki wywołało wycofanie Windows 10 z oficjalnego wsparcia. Jak poinformowali sami twórcy dystrybucji, najnowsza wersja systemu przekroczyła milion pobrań w zaledwie pięć tygodni, a ponad 78 procent instalacji pochodziło z komputerów z

pixel-nerd
z
pixelnerd.pl
dodany: 25.11.2025, 10:51:06
  • 154
  • #
    zorin
  • #
    zorinos
  • #
    linux
  • #
    windows
  • #
    windows10
  • #
    windows11
Odoo
Odoo
Odoo 26.11.2025, 11:00:47 via Wykop
  • 0
@I_See_Bad_Pixels: o kurde! Ja mam swojego maca pro niespieranego z 2016 :D
perfidnyplan
perfidnyplan
23.11.2025, 14:28:51
  • 2352
Millennialsi - 1981–1996.
Te roczniki mają w sobie ciekawy paradoks: dorastanie w świecie, który dopiero się „przebudzał” technologicznie, ale jeszcze nie przykleił ludzi do ekranów na stałe. To taki moment, w którym człowiek znał dźwięk łączenia modemu, ale jednocześnie wiedział, gdzie w blokach były najlepsze trzepaki i jak pachniało powietrze latem, kiedy ekipa z podwórka wracała zmęczona, ale zadowolona.
To doświadczenie daje dziwną odporność na cyfrowy chaos. Można korzystać z technologii bez
  • 201
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odoo
Odoo
Odoo 24.11.2025, 08:42:19 via Wykop
  • 1
@resuf: po wczorajszym pomaganiu synowi 12 letniemu ogarniać podłączenie HDMI stwierdzam że to prawda!
  • Odpowiedz

700

Robert Kubica został wicemistrzem świata

Robert Kubica został wicemistrzem świata

Zespół AF Corse, którego kierowcą jest Robert Kubica, zajął piąte miejsce w ostatniej rundzie wyścigowych mistrzostw świata World Endurance Championship (WEC) w Bahrajnie. Dzięki temu zapewnił sobie tytuł wicemistrzowski w najbardziej prestiżowej kategorii Hypercar. To kolejny ogromny tegoroczny suk

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 08.11.2025, 22:02:42
  • 50
  • #
    robertkubica
  • #
    bahrajn
  • #
    lemans24hours
  • #
    tytulwicemistrzowski
  • #
    afcorse
Odoo
Odoo
Odoo 10.11.2025, 03:13:21 via Wykop
  • 1
@Duzy_Kotlet: weszłam tu tylko po to aby zobaczyć czy ktoś wstawił dobre zdjęcie (。◕‿‿◕。)

522

Jak Mumio reklamowało Plusa. Eksperyment, który odmienił polską reklamę

Jak Mumio reklamowało Plusa. Eksperyment, który odmienił polską reklamę

W ośrodku nad Zegrzem facet bez laptopa mówi marketerom, że ich reklamy są beznadziejne. Kilka miesięcy później cała Polska cytuje jego skecz: "Co pan mi tu napisał? Kopytko".

Zenon_Zabawny
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 30.10.2025, 15:56:50
  • 135
  • #
    mumio
  • #
    reklamy
  • #
    telewizja
Odoo
Odoo
Odoo 31.10.2025, 23:00:19 via Wykop
  • 1
@Peter_Sinclair: jakie to jest świetne xD

457

W Wielkiej Brytanii parze aktywistów pro-palestyńskich zamknięto konto bankowe

Weve absolutely no other idea of why anything could have happened to us other than [our pro-Palestinian activism] because that is pretty much the only thing that were doing in our lives at the moment, said Nicholson.

Danyo
z
msn.com
dodany: 16.10.2025, 05:40:24
  • 92
  • #
    wojna
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    swiat
Odoo
Odoo
Odoo 16.10.2025, 16:47:56 via Wykop
  • 4
@voot: jest poprzez Aion Bank

714

Dino zbliża się wielkimi krokami do otwarcia 3000 sklepu w Polsce

Dino zbliża się wielkimi krokami do otwarcia 3000 sklepu w Polsce

Grupa Dino zbliża się wielkimi krokami do otwarcia 3000 sklepu w Polsce. Na koniec września 2025 r. sieć Dino liczyła 2933 sklepy. Od początku 2025 roku uruchomiła 245 nowych sklepów. Łącznie jest ich już 2933 w całej Polsce. Sieć stawia też mocno na fotowoltaikę.

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 06.10.2025, 18:06:47
  • 242
  • #
    ciekawostki
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    handel
Odoo
Odoo
Odoo 07.10.2025, 19:18:12 via Wykop
  • 0
@gnijacy_wypok: przeczytałam to TYM głosem xD

628

Kanał Zero stara się o koncesję na kanał telewizyjny.

Pokaż treści 18+

Kanał Zero stara się o koncesję na kanał telewizyjny.

Kanał Zero Krzysztofa Stanowskiego wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji telewizyjnej - dowiedział się "Presserwis". Z naszych informacji wynika, że złożony w KRRiT wniosek dotyczy koncesji satelitarnej, która umożliwia nadawanie w sieciach kablowych i na platformach

Czolgowy_tank
z
press.pl
dodany: 29.08.2025, 20:23:34
  • 214
  • #
    kanalzero
  • #
    stanowski
  • #
    konfederacja
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
Odoo
Odoo
Odoo 30.08.2025, 05:28:49 via Wykop
  • 23
Ciekawe czy opowie o tym na swoim kanale telewizyjnym jak firma jego przyjaciela której jest też udziałowcem nie płaci pracownikom.
Ale byłoby smiechuuuu…stfu…

(Nie dostałam jeszcze nawet lipcowej wypłaty)
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Odoo
Odoo
Odoo 30.08.2025, 10:53:33 via Wykop
  • 1
@Codziennie_cos_nowego: powiedz to mojemu stanowi konta :)
Odoo
Odoo
Odoo 30.08.2025, 10:56:37 via Wykop
  • 1
@Kowal13: @Codziennie_cos_nowego bardzo chętnie niech idą do sądu, wytłumaczą się z przedsądowych wezwań do zapłaty xD. Więc tak, wiem, że pomówienia są karalne, ale nie mam płacone od lipca jak i wiele pracowników - a ja Pana Stanowskiego bardzo lubię, problem w tym że promuje na swoim Xie i TikTokach firmę robiącą gry, która zalega z wypłatami.
Odoo
Odoo
Odoo 30.08.2025, 10:59:32 via Wykop
  • 0
@Kowal13: tylko że Pan Stanowski nie promuje na SM TVN, tylko pewną firmę swoich kolegów, do której trzeba było przedsądowe wezwanie do zapłaty wysłać, ale na razie cisza.

Jeśli swojej zapłaty nie dostanę do przyszłego piątku to i tak mam zamiar zrobić post na mirko.
Odoo
Odoo
Odoo 30.08.2025, 11:04:33 via Wykop
  • 1
I żeby nie było - jest mi kur**** przykro, że muszę o tym pisać publicznie i że (mam nadzieję, że nie) będzie trzeba zrobić szum w internetach. Ekipa fajna, projekt super w firmie, ale brak wypłat boli, a póki co nie dostaje na maile odpowiedzi żeby się dogadać.

1070

Przedszkole i żłobek: koszty w Niemczech cztery razy niższe niż w Polsce

Przedszkole i żłobek: koszty w Niemczech cztery razy niższe niż w Polsce

I to w cenach nominalnych, w stosunku do wynagrodzeń Niemcy na opiekę nad dziećmi przeznaczają 1% pensji, a Polacy - 9%

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 24.08.2025, 11:03:26
  • 241
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    ekonomia
  • #
    dzieci
  • #
    przedszkole
  • #
    ciekawostki
Odoo
Odoo
Odoo 25.08.2025, 10:47:09 via Wykop
  • 0
@bsl: jeszcze „gorzej” jak dziecię jak moje ma autyzm atypowy i muszę płacić za prywatną placówkę. Subwencja mi tego nie zmniejsza, ale nie mam wyboru, bo dla dziecka chce jak najlepiej. Płace 25% mojej wypłaty. Ale wiem , że to kiedyś zapunktuje jak przy starszym bo przedszkole niesamowicie rozwija dzieciaki.
Odoo
Odoo
Odoo 25.08.2025, 13:58:55 via Wykop
  • 0
@-18: taaaaaa. „Ma jeszcze czas”, „co ty chcesz od tego dziecka” itd ;). Jak mi drugi się cofnął z mową w wieku 2 lat, jak pierwszy to już wiedziałam i zakasałam rękawy.

3514

Włoski kardynał odczytał imiona dzieci zabitych przez Izrael

Pokaż treści 18+

Włoski kardynał odczytał imiona dzieci zabitych przez Izrael

Zajęło mu to 7 godzin.

Bluszcz102
z
en.royanews.tv
dodany: 22.08.2025, 17:02:20
  • 214
  • #
    izrael
  • #
    holocaust
  • #
    morderstwo
  • #
    zydzi
  • #
    zymianie
  • #
    wojna
Odoo
Odoo
Odoo 23.08.2025, 07:02:22 via Wykop
  • 1
@przycisk_aktywujacy: schudł. Obczaj jaką klatę sobie ostatnio zrobił Kubica
Odoo
Odoo
Odoo 23.08.2025, 07:03:25 via Wykop
  • 4
@przycisk_aktywujacy: xD
Odoo - @przycisk_aktywujacy: xD

źródło: IMG_5562

Pobierz
Odoo
Odoo
Odoo 23.08.2025, 07:07:57 via Wykop
  • 2
@koza_zniszczenia: 600 miliardów xDDD…

609

Czy Nigeria zaleje Europę? Tykająca bomba Afryki

Pokaż treści 18+

Czy Nigeria zaleje Europę? Tykająca bomba Afryki

Nigeria gigant Afryki, który właśnie się rozpada. Ponad 220 milionów ludzi, z czego 70% to młodzież bez pracy i perspektyw. W państwie rządzonym przez korupcję, gangi i fanatyków religijnych, życie staje się codzienną walką o przetrwanie. Zrujnowane slumsy, przemoc Boko Haram, wojna etniczna, i se

wtfffw
z
youtube.com
dodany: 18.08.2025, 13:49:54
  • 182
  • #
    afryka
  • #
    emigracja
  • #
    europa
  • #
    ciekawostki
  • #
    youtube
  • #
    polskiyoutube
Odoo
Odoo
Odoo 20.08.2025, 07:10:27 via Wykop
  • 4
@bin-bash: powiem ci coś smutno zabawnego. Robię dla dzieciaków z polskich domów dziecka zajęcia dodatkowe i kreatywne za darmo.
Ostatnio zbierałam na materiały do zajęć (wcześniej sama kupowałam za swoje, ale zdrowie siadło i pracę straciłam (╯︵╰,) ).
Usłyszałam, że jakbym zbierała na jakieś głodujące dzieci z zagranicy, to bym uzbierała o wiele więcej (teoretycznie mnie to nie obchodzilo, bo miałam cel - materiały na wakacje

1178

Kobiety powinny pracować 4 lata dłużej? Dane o wieku emerytalnym zaskakują

Kobiety powinny pracować 4 lata dłużej? Dane o wieku emerytalnym zaskakują

Emerytalny absurd. Kobiety kończą pracę 4 lata za wcześnie, mężczyźni 3 lata za późno

martty
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 18.08.2025, 09:24:40
  • 118
  • #
    polska
  • #
    emerytury
Odoo
Odoo
Odoo 19.08.2025, 11:31:06 via Wykop
  • -1
Ja jestem za (jestem kobietą). Poza tym moja mama ma 70 lat i dalej pracuje - mówi że ja to odmładza XD. I patrząc na nią to jej wierzę ;). Kompletnie nie kumam tego rozjechania z wiekiem emerytalnym.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

466

Nie umrzesz. Ale znikniesz. Co się dzieje z twoją świadomością podczas narkozy?

Nie umrzesz. Ale znikniesz. Co się dzieje z twoją świadomością podczas narkozy?

Leżysz na stole operacyjnym. Anestezjolog podaje ci propofol biały płyn, który Michael Jackson nazywał "mlekiem zapomnienia". Liczysz: Dziesięć, dziewięć, osiem, siee...dem.... a potem znikasz. Nie śpisz. Nie śnisz. Nie ma cię.

Witeczka
z
racjonalia.pl
dodany: 12.07.2025, 15:36:59
  • 303
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    wykop
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
Odoo
Odoo
Odoo 12.07.2025, 18:37:49 via Wykop
  • 29
@wuadek: tak zwane rożno xD. Ja miałam, ale koledze pewnie chodzi o to, że miał raz przy gastro, raz przy kolono XD

1079

Co trzeci facet w Polsce doświadcza przemocy psychicznej od partnerki

Pokaż treści 18+

Co trzeci facet w Polsce doświadcza przemocy psychicznej od partnerki

W badaniu Więcek-Durańskiej wykazano, że 34% mężczyzn doświadczyło przemocy psychicznej ze strony obecnej partnerki, 1% fizycznej, 0,5% seksualnej; blisko 8% fizycznej od byłej partnerki. Większość przypadków nie jest zgłaszana

gimnazjumqqq
z
doi.org
dodany: 14.05.2025, 08:36:43
  • 291
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
Odoo
Odoo
Odoo 14.05.2025, 12:11:59 via Wykop
  • 100
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Odoo
Odoo
Odoo 14.05.2025, 12:16:06 via Wykop
  • 51
@severnight: This. Dlatego swoich synów uczę asertywności wobec kobiet.

Podpisano
Normalna partnerka i matka
Odoo
Odoo
Odoo 14.05.2025, 13:33:53 via Wykop
  • 57
@papjez666: szkoda, że społeczeństwo nie dostrzega tego jak kobiety stały się agresywne w wobec facetów.
Jak mój partner potrzebował pomocy psychologicznej i psychiatrycznej bo go praca dobijała to po
1. Wysłałam go do specjalisty, ba nawet sama go zaprowadziłam bo potrzebował wsparcia
2. Kazałam mu jebnąć tą robotę i sama zakasałam rękawy na dwa etaty żeby odpoczął, nabrał sił i znalazł to co kocha.

Wiem, że on by w odwrotnej
Odoo
Odoo
Odoo 14.05.2025, 20:29:13 via Wykop
  • 3
@Qullion: u partnera to wynika z wychowania w domu gdzie…był tłamszony. Tam się ostra patologia działa. Chłop zero wiary w siebie miał, że znajdzie lepszą pracę. Więc tak, uważam, że jest bardzo nie tak

Co do drugiego etatu - jasne że zredykowaliśmy, ale mamy syna starszego w spektrum, a koszty psychiatry, psychologa, logopedy, SI są ogromne. Niby jest subwencja z kształcenia specjalnego, ale w praktyce jest to „nie możemy znaleźć nauczyciela
Odoo
Odoo
Odoo 15.05.2025, 16:08:19 via Wykop
  • 0
@nvk79: obawiam się że możesz mieć rację, że mam rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie przykrym jest to że coś takiego wywołuje reakcje „szacunek” i „brawa” to powinna być norma ¯\(ツ)/¯

294

Osiedle widmo w Warszawie

Osiedle widmo w Warszawie

Tajemnicze osiedle przy ul. Starodęby w Warszawie dla wszystkich jest dużą zagadką. Zbudowano tutaj pięć pięciopiętrowych budynków, w których znajduje się około 200 mieszkań. Powstało ono ponad 20 lat temu i pomimo upływu tak długiego czasu, pozostaje niezamieszkałe.

nightmeen
z
szaryburek.pl
dodany: 08.05.2025, 16:35:12
  • 80
  • #
    szaryburekfoto
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    warszawa
Odoo
Odoo
Odoo 09.05.2025, 09:45:48 via Wykop
  • 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4249

"Zmajtczakować" młodzieżowym słowem roku 2025? Zasady konkursu PWN.

"Zmajtczakować" młodzieżowym słowem roku 2025? Zasady konkursu PWN.

W przestrzeni internetowej coraz częściej pojawia się słowo 'zmajtczakować (kogoś)', oznaczające spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego z powodu nadmiernej prędkości. Czy może być ono dobrym kandydatem na młodzieżowe słowo roku?

KashaTriceps
z
sjp.pwn.pl
dodany: 22.12.2024, 09:10:58
  • 207
  • #
    mlodziezowesloworoku
  • #
    majtczak
Odoo
Odoo
Odoo 22.12.2024, 18:46:13 via Wykop
  • 5
@patykiem_pisane: mój 12 latek xD, ale tylko dlatego, że jestem stara baba z wykopu i często jedziemy A1/A2 i jak ktoś z--------a to mówię, że zjeżdżam żeby nie zostać zmajtczakowana i wytłumaczyłam mu o co chodzi.

Tak do młodzież ma w------e przecież na takie sprawy xd. Dajmy im wybierać te ich słowo, ale nie powiem, smiechlam z tematu. Zawsze jest dobra okazja aby przypomnieć, że 16 września 2023 roku na
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Aleksandra

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 14.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.01.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking