Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Cozwykopem: ale Ty właśnie narzekasz na to jak działa " wolny rynek" i to na to, że w sumie dobrze działa.
Zmienisz sobie mieszkanie na lepsze praktycznie w takich samych pieniądzach to dlaczego Ci żal tego starego zapyziałego z ujowym właścicielem?
To, że on może mieć inne oczekiwania co do ceny najmu i to że mu będzie mieszkanie stało puste to bardziej jego problem niż Twój.
Zmienisz sobie mieszkanie na lepsze praktycznie w takich samych pieniądzach to dlaczego Ci żal tego starego zapyziałego z ujowym właścicielem?
To, że on może mieć inne oczekiwania co do ceny najmu i to że mu będzie mieszkanie stało puste to bardziej jego problem niż Twój.
- 1
@Ciecierere: żal nie, w---w.
@TompsonzPolski już odłożone i przeprowadzamy się nie na inną stancje, a z ciekawości poszukanie byly mieszkania, bo POTANIAŁY przez dwa lata i znalazłam lepsze i ciut większe z dostępem do piwnicy i lepsza lokalizacja w cenie którą płaciliśmy do tej pory.
@b45ezno9hvpv generalnie wpływa standard na cenę. Ale dziwię się że remontują skoro różnica w cenie jaką wezmą jest nieopłacalna w dłuższym rozrachunku.
@
@TompsonzPolski już odłożone i przeprowadzamy się nie na inną stancje, a z ciekawości poszukanie byly mieszkania, bo POTANIAŁY przez dwa lata i znalazłam lepsze i ciut większe z dostępem do piwnicy i lepsza lokalizacja w cenie którą płaciliśmy do tej pory.
@b45ezno9hvpv generalnie wpływa standard na cenę. Ale dziwię się że remontują skoro różnica w cenie jaką wezmą jest nieopłacalna w dłuższym rozrachunku.
@
- 1
#nieruchomosci polecam nowy odcinek exmitera
- 75
źródło: temp_file3636112803254827480
PobierzNieźle. Lokalny portal informacyjny wrzucił "przecieki" z raportu o stanie #demografia lokalnego społeczeństwa.
Zaskoczenia nie było, nie ma i nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten okręt nie tonie, tylko z--------a na dno jak wścieknięty...
Obecnie:
~25% mieszkańców gminy, to seniorzy (mniemam osoby w wieku emerytalnym)
~50% to osoby w wieku produkcyjnym
~25% to
Zaskoczenia nie było, nie ma i nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten okręt nie tonie, tylko z--------a na dno jak wścieknięty...
Obecnie:
~25% mieszkańców gminy, to seniorzy (mniemam osoby w wieku emerytalnym)
~50% to osoby w wieku produkcyjnym
~25% to
- 5
@PfefferWerfer: To samo tutaj. Pierwsze 2 bloki wykupili lokalni Janusze i rodzina dewa. Następne 2 cześć nowobogackich i ludzie faktycznie potrzebujący mieszkania. I klapło... W bloku sprzed 3 lat jeszcze 1 czy 2 lokale na sprzedaż. W nowo budowanym bloku ze 100 lokali (chyba wliczyli w to komórki i miejsca postojowe XD) jeszcze ~60 wolne...
Cena jak na lokalne standardy, trochę odjechana - ~8000/mkw. A dew już przygotował sobie plac
Cena jak na lokalne standardy, trochę odjechana - ~8000/mkw. A dew już przygotował sobie plac
@HuopskiRozum:
Panie, jedna ze zdrowszych demograficznie gmin w takim razie. U mnie na jedno urodzenie dwóch staruchów wyciąga kopyta, a średnia wieku dobija 45.
średnia wieku w mojej gminie to ~41 lat, obecnie pewnie już więcej.
W zeszłym roku zmarło 168, a urodziło się 135 osób
Panie, jedna ze zdrowszych demograficznie gmin w takim razie. U mnie na jedno urodzenie dwóch staruchów wyciąga kopyta, a średnia wieku dobija 45.
24
Siódma zmiana ustawy: cena mieszkania ma być stała po umowie

Zakaz waloryzacji ma chronić kupującego przed podwyżką w trakcie budowy. Deweloperzy grożą wyższym buforem w cenie i ograniczeniem inwestycji, choć największe firmy deklarują, że waloryzacji nie używały. Nadal nie wiadomo, co z dopłatą za większy metraż.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
Mircy bo ja już nie wiem.....
Znalazłem ogłoszenie działki. Zadzwoniłem i odebrała jakże uprzejma Pani pośrednik informując, że ta działka jest już sprzedana, ale jest inna w pobliskiej okolicy. Powiedziałem, że ok mogę zobaczyć i umówiliśmy się na działce. Na miejscu były dwie Pani - obie pośredniczki. Jedna ta, do której dzwoniłem i druga, która miała tę działkę pod opieką. Działkę obejrzeliśmy, one coś tam ponakręcały makaron na uszy jak to tu
Znalazłem ogłoszenie działki. Zadzwoniłem i odebrała jakże uprzejma Pani pośrednik informując, że ta działka jest już sprzedana, ale jest inna w pobliskiej okolicy. Powiedziałem, że ok mogę zobaczyć i umówiliśmy się na działce. Na miejscu były dwie Pani - obie pośredniczki. Jedna ta, do której dzwoniłem i druga, która miała tę działkę pod opieką. Działkę obejrzeliśmy, one coś tam ponakręcały makaron na uszy jak to tu
Jak jest?
- Pani Pośrednik wykonała pracę i należy się kasa 15.2% (12)
- Pani Pośrednik chce Cię oskubać 84.8% (67)
@Eton: i co i może jak ten ostatni frajer zapłaciłeś? Szukaj kontaktu do właściciela i olej pośredniucha. Żadnej umowy z nią nie podpisywałeś
@Eton: Jakby powiedziała na wstępie, że chce te 2% to może jeszcze. Możesz zaproponować w takim razie 98% uzgodnionej kwoty, to po dodaniu tych 2% wyjdzie prawie tyle ile wynegocjowałeś (minimalnie mniej).
52
Urzędnik UM Gdańsk aresztowany. Łapówka za działkę na Wyspie Sobieszewskiej.

Natomiast wobec podejrzanego dewelopera sąd zastosował poręczenie majątkowe, 70k, dozór policji i zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy 30 tysiecy zadatku to normalne? Xd #nieruchomosci
@serniczekwiedensky: przy bardzo tanim mieszkaniu tak. Zwykle jest więcej albo dużo więcej.
Dordzca finansowy mowil nam że i tak duzy zadatek że on by tyle nie dal xd
@serniczekwiedensky: zmień doradce, mówi co to, co chcesz usłyszeć a nie to co powinien powiedzieć..
Nie ma niższych zadatków niż 5%
#nieruchomosci #kredythipoteczny
Jakie banki nie pobierają prowizji za nadpłate? Chciałbym wziąć kredyt na 30lat, ale spłacić faktycznie w góra 10
Jakie banki nie pobierają prowizji za nadpłate? Chciałbym wziąć kredyt na 30lat, ale spłacić faktycznie w góra 10
Po 36 miesiącach żaden bank nie może pobierać opłaty za nadpłatę
Jak zastosujesz strategie mix to masz benefity jednego i drugiego
@yrrotnuu: Nawet nie musi mieszać. Wystarczy, że będzie tylko zmniejszał ratę, to w końcu dojdzie do momentu, kiedy będzie mógł w całości przed terminem spłacić całą pozostałą kwotę (a tym samym skrócić czas spłacania kredytu).
Nie poddawaj się studencie, zobacz o co walczysz w tym życiu. Jeszcze tylko 8 etapów rekrutacyjnych, walka o UoP zamiast śmieciówki żeby dostać kredyt i z górki.
#korposwiat #programowanie #medycyna #studia #polska #nieruchomosci
#korposwiat #programowanie #medycyna #studia #polska #nieruchomosci
źródło: image
Pobierz@przegranyprzegraniec: jeszcze dwa lata temu tam rosły kartofle a teraz proszę popatrzeć
- 38
Sam przez lata wynajmowałem mieszkanie od lekarza więc odpowiadam na pytanie kto będzie kupował te mieszkania po 20k za m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
200k - Liczba mieszkań oddawanych rocznie przez dewelopera :
165k - liczba lekarzy w Polsce
Dodajcie do tego, że medyk wie jak nazywa się 206 kości po łacinie, ale już nie ma czasu sprawdzić co to SP500, bo robi 2137 dyżur w tym tygodniu i jest zajęty kasowaniem
200k - Liczba mieszkań oddawanych rocznie przez dewelopera :
165k - liczba lekarzy w Polsce
Dodajcie do tego, że medyk wie jak nazywa się 206 kości po łacinie, ale już nie ma czasu sprawdzić co to SP500, bo robi 2137 dyżur w tym tygodniu i jest zajęty kasowaniem
@Czoso: Czemu samemu nie zainwestowałeś w ety i dzięki temu nie dorobiłeś się żadnego mieszkania? Trochę wdzięczności dla Pana Lekarza, nie dość że leczy społeczeństwo to jeszcze dach nad głową ci zapewnił wynajmuchu, gdyby nie jego pieniądze nie miał byś gdzie mieszkać.
@Czoso: Miales do wyboru handlowac wieloma rzeczami w kapitalizmie: mlodoscia, czasem, godnoscia, moralnoscia, uczciwoscia itp.
Wybrales najbardziej basic sciezke gdzie handlujesz liniowo czasem sprzedajac go swojemu pracodawcy, ktoremu oddajesz wiekszosc wynagrodzenia za posredniczenie i (jedynie domniemana) stabilnosc finansową.
Tą sama sciezke poza toba wybrala znaczna wiekszosc osob, ktora byla tresowana juz od dziecka do wykonywania polecen bez zastanawiania sie ile maja one sensu, oceniana i przygotowywana do bycia malym, latwym do
Wybrales najbardziej basic sciezke gdzie handlujesz liniowo czasem sprzedajac go swojemu pracodawcy, ktoremu oddajesz wiekszosc wynagrodzenia za posredniczenie i (jedynie domniemana) stabilnosc finansową.
Tą sama sciezke poza toba wybrala znaczna wiekszosc osob, ktora byla tresowana juz od dziecka do wykonywania polecen bez zastanawiania sie ile maja one sensu, oceniana i przygotowywana do bycia malym, latwym do
- 31
źródło: 1000029721
Pobierz@splinter96: nie zdziwię się jak jakiś deweloper zaraz wpadnie na taki pomysł xddd
@OCIEBATON: Panie nie aż tyle do schowka lokatorskiego.
- 15
#heheszki #nieruchomosci
Wreszcie rynek deweloperski zaczął spełniać wygórowane wymogi graczy (。◕‿‿◕。)
Wreszcie rynek deweloperski zaczął spełniać wygórowane wymogi graczy (。◕‿‿◕。)
źródło: 1000006797
Pobierz- 17
- Panie Jakubie, czy ta przestronna kawalerka za jedyne 399 999 zl ma naprawde tylko 10m2?
- Tylko? Z szacunkiem gowniarzu. Jak zaczniesz spac w zlewie, usuniesz pralke, zaczniesz prac w rzecze, przestaniesz gotowac i bedziesz tylko jesc na miescie to będzie świat i ludzie.
#nieruchomosci #heheszki #pdk
- Tylko? Z szacunkiem gowniarzu. Jak zaczniesz spac w zlewie, usuniesz pralke, zaczniesz prac w rzecze, przestaniesz gotowac i bedziesz tylko jesc na miescie to będzie świat i ludzie.
#nieruchomosci #heheszki #pdk
źródło: image
PobierzIiileeeeee?!
@Czoso: ktoś, kto się godzi na takie warunki przestrzeni życiowej jest zdrowo p----------y.
- 10
#demografia #nieruchomosci
Wiecie co jest najlepsze w posiadaniu potomstwa? Że będzie kto miał odziedziczyć cały ten majątek, który zbuduje przez życie. Kolejne pokolenie #wygryw będzie mogło żyć sobie z ciężkiej pracy i patrzeć z góry na #przegryw . To jest piękne, ten cykl życia.
Wiecie co jest najlepsze w posiadaniu potomstwa? Że będzie kto miał odziedziczyć cały ten majątek, który zbuduje przez życie. Kolejne pokolenie #wygryw będzie mogło żyć sobie z ciężkiej pracy i patrzeć z góry na #przegryw . To jest piękne, ten cykl życia.
Powtarzasz bajki, do systemu znacznie więcej wpłacają osoby najlepiej zarabiające i to dzięki nim to wszystko się kręci, tylko 10% najlepiej zarabiających odpowiada za 50% wpływów podatku dochodowego.
- 1
@Ciecierere: to jest oczywiste, mental zupełnie inny niż u typowego p0laka. Tym niemniej ile można przehulać? W kasynie roz###ć? Przecież to głupota.
Samemu nie będę musiał pracować za kilka lat. Świeżo po 40tce będę miał już tak ustawione wszystko że w zupełności wystarczy na komfortowe życie. Do grobu nie zabiorę.
Samemu nie będę musiał pracować za kilka lat. Świeżo po 40tce będę miał już tak ustawione wszystko że w zupełności wystarczy na komfortowe życie. Do grobu nie zabiorę.
Na dobrą sprawę partia, która faktycznie chce się zadeklarować jako antysystemowa i propolska musi naruszyć interesy wielu grup wpływu. Dobrym weryfikatorem jest tu podatek katastralny - w nieruchomości załadowanych jest wielu ludzi uwłaszczonych w okresie transformacji, jak i wielu przedstawicieli środowiska polityczno - biznesowego. Jest to palący problem wielu młodych ludzi:
https://www.youtube.com/watch?v=F07KrvGhvsY
Gdzie nie posłucha się wywiadów, opinii, wypowiedzi czy w codziennych rozmowach to generalnie młodzi ludzie jako jedną z wielu trudności wymieniają brak
https://www.youtube.com/watch?v=F07KrvGhvsY
Gdzie nie posłucha się wywiadów, opinii, wypowiedzi czy w codziennych rozmowach to generalnie młodzi ludzie jako jedną z wielu trudności wymieniają brak

@LaurenceFass: Ale dlaczego wy katastrato-frustraci nie przyłączacie się w tym czasie do postulatów konfederacji o zluzowanie idiotycznego prawa budowlanego?
Ciągle jakieś pretensje do konfederacji, czemu nie popierają tego, czego nie popierają tamtego, czego tacy a nie inni.
A czemu wy nie popieracie ich postulatów?
Na bzdurne prawo budowlane które krytykują to tylko odpowiadacie memami o tym, że bez EKO klasyfikacji i 4-szybowych okien to domy się będą po pół roku rozwalać
Ciągle jakieś pretensje do konfederacji, czemu nie popierają tego, czego nie popierają tamtego, czego tacy a nie inni.
A czemu wy nie popieracie ich postulatów?
Na bzdurne prawo budowlane które krytykują to tylko odpowiadacie memami o tym, że bez EKO klasyfikacji i 4-szybowych okien to domy się będą po pół roku rozwalać
Ale dlaczego wy katastrato-frustraci nie przyłączacie się w tym czasie do postulatów konfederacji o zluzowanie idiotycznego prawa budowlanego?
@Latarenko: Bo już zluzowalismy w 2018 wymagania dotyczące mieszkań - zamiast listy wymagań dot. rozmiarów pokoi, dostępu do światła dziennego, dwustronności lokali to zastąpiono wszystko wymogiem co najmniej 25m^2 powierzchni. Konfiarze mówili że będzie taniej, różnorodniej, uwolni wiele gruntów pod nową zabudowę.
A co się wydarzyło? Nasrali kawalerkomatów w kształcie wagonu kolejowego
✨️ Czy życie singla naprawdę jest drogie? Ⓘ
Nie rozumiem tego narzekania na ceny #nieruchomosci przecież nikt normalny nie bierze kredytu sam. Nie wiem czy wam social media wmówiły czy kto że życie singla to jest fajne, mnóstwo kasy i sielanka ale życie w pojedynke nigdy nie było opłacalne. Moi rówieśnicy dawno wzięli kredyty na mieszkania i nikt nie narzekał na ceny, dlaczego? Bo dzielone na pół raty nagle są opłacalne.
Nie rozumiem tego narzekania na ceny #nieruchomosci przecież nikt normalny nie bierze kredytu sam. Nie wiem czy wam social media wmówiły czy kto że życie singla to jest fajne, mnóstwo kasy i sielanka ale życie w pojedynke nigdy nie było opłacalne. Moi rówieśnicy dawno wzięli kredyty na mieszkania i nikt nie narzekał na ceny, dlaczego? Bo dzielone na pół raty nagle są opłacalne.
@mirko_anonim: a pomyśl jakbyś w dwie pary brał dwa pokoje to rata na cztery osoby - jeszcze bardziej opłacalne! Nikt by na cenę nie narzekał!
@mirko_anonim: ja tam wzięłam sama i nie narzekam. Nawet jeśli na początku jest ciężko, to jednak wraz ze wzrostem wynagrodzeń rata nie jest specjalnie uciążliwa ¯\(ツ)/¯
- 1
W co inwestować nadmiar gotówki?
- Pierwsze mieszkanie z kredytem w top 5 30.8% (44)
- Globalny etf 50.3% (72)
- Obligacje 12.6% (18)
- Inne (podaj w kom) 6.3% (9)
Trump wyleczył mnie z giełdy.
Choć w sumie tez dał zarobić na darmowe wakacje.
Finalnie włożyłem gotówkę w kurnik, ale nie inwestycyjny, (choć też pod najem póki co)
ale by się spłacał i może dziecku zostawię. Właśnie odebrałem akt notarialny i klucze.
Obecnie
Choć w sumie tez dał zarobić na darmowe wakacje.
Finalnie włożyłem gotówkę w kurnik, ale nie inwestycyjny, (choć też pod najem póki co)
ale by się spłacał i może dziecku zostawię. Właśnie odebrałem akt notarialny i klucze.
Obecnie
@mrocznegacie: mnie to z kolei ludzie wyleczyli z wynajmu nieruchomości. duże ryzyko, a zysk gorszy niż przy pierwszym lepszym ETF
@pahamakaa: wynajem nieruchów ma sens jak masz portfolio 30 nieruchów. Dwie osoby przestaną płacić, jedna mocniej ci zdewastuje mieszkanie to jeszcze reszta z puli zarabia. Drugi warunek to posiadanie ich bez kredytów, bo przy kredo cały biznesplan się sypie jak podniosą stopy czy zepsuje się pralka. Kolejny sens pchania hajsu w nieruchy to była lokata i kumulacja kapitału, ale te czasy też już raczej minęły i wzrostów od ceny zakupu


























źródło: 1000004199
Pobierz