• 2
@Cozwykopem: ale Ty właśnie narzekasz na to jak działa " wolny rynek" i to na to, że w sumie dobrze działa.

Zmienisz sobie mieszkanie na lepsze praktycznie w takich samych pieniądzach to dlaczego Ci żal tego starego zapyziałego z ujowym właścicielem?

To, że on może mieć inne oczekiwania co do ceny najmu i to że mu będzie mieszkanie stało puste to bardziej jego problem niż Twój.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ciecierere: żal nie, w---w.
@TompsonzPolski już odłożone i przeprowadzamy się nie na inną stancje, a z ciekawości poszukanie byly mieszkania, bo POTANIAŁY przez dwa lata i znalazłam lepsze i ciut większe z dostępem do piwnicy i lepsza lokalizacja w cenie którą płaciliśmy do tej pory.
@b45ezno9hvpv generalnie wpływa standard na cenę. Ale dziwię się że remontują skoro różnica w cenie jaką wezmą jest nieopłacalna w dłuższym rozrachunku.

@
  • Odpowiedz

Nieźle. Lokalny portal informacyjny wrzucił "przecieki" z raportu o stanie #demografia lokalnego społeczeństwa.
Zaskoczenia nie było, nie ma i nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten okręt nie tonie, tylko z--------a na dno jak wścieknięty...
Obecnie:
~25% mieszkańców gminy, to seniorzy (mniemam osoby w wieku emerytalnym)
~50% to osoby w wieku produkcyjnym
~25% to
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PfefferWerfer: To samo tutaj. Pierwsze 2 bloki wykupili lokalni Janusze i rodzina dewa. Następne 2 cześć nowobogackich i ludzie faktycznie potrzebujący mieszkania. I klapło... W bloku sprzed 3 lat jeszcze 1 czy 2 lokale na sprzedaż. W nowo budowanym bloku ze 100 lokali (chyba wliczyli w to komórki i miejsca postojowe XD) jeszcze ~60 wolne...
Cena jak na lokalne standardy, trochę odjechana - ~8000/mkw. A dew już przygotował sobie plac
  • Odpowiedz

Mircy bo ja już nie wiem.....

Znalazłem ogłoszenie działki. Zadzwoniłem i odebrała jakże uprzejma Pani pośrednik informując, że ta działka jest już sprzedana, ale jest inna w pobliskiej okolicy. Powiedziałem, że ok mogę zobaczyć i umówiliśmy się na działce. Na miejscu były dwie Pani - obie pośredniczki. Jedna ta, do której dzwoniłem i druga, która miała tę działkę pod opieką. Działkę obejrzeliśmy, one coś tam ponakręcały makaron na uszy jak to tu

Jak jest?

  • Pani Pośrednik wykonała pracę i należy się kasa 15.2% (12)
  • Pani Pośrednik chce Cię oskubać 84.8% (67)

Oddanych głosów: 79

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eton: Jakby powiedziała na wstępie, że chce te 2% to może jeszcze. Możesz zaproponować w takim razie 98% uzgodnionej kwoty, to po dodaniu tych 2% wyjdzie prawie tyle ile wynegocjowałeś (minimalnie mniej).
  • Odpowiedz

Jak zastosujesz strategie mix to masz benefity jednego i drugiego


@yrrotnuu: Nawet nie musi mieszać. Wystarczy, że będzie tylko zmniejszał ratę, to w końcu dojdzie do momentu, kiedy będzie mógł w całości przed terminem spłacić całą pozostałą kwotę (a tym samym skrócić czas spłacania kredytu).
  • Odpowiedz

Sam przez lata wynajmowałem mieszkanie od lekarza więc odpowiadam na pytanie kto będzie kupował te mieszkania po 20k za m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

200k - Liczba mieszkań oddawanych rocznie przez dewelopera :
165k - liczba lekarzy w Polsce

Dodajcie do tego, że medyk wie jak nazywa się 206 kości po łacinie, ale już nie ma czasu sprawdzić co to SP500, bo robi 2137 dyżur w tym tygodniu i jest zajęty kasowaniem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: Czemu samemu nie zainwestowałeś w ety i dzięki temu nie dorobiłeś się żadnego mieszkania? Trochę wdzięczności dla Pana Lekarza, nie dość że leczy społeczeństwo to jeszcze dach nad głową ci zapewnił wynajmuchu, gdyby nie jego pieniądze nie miał byś gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@Czoso: Miales do wyboru handlowac wieloma rzeczami w kapitalizmie: mlodoscia, czasem, godnoscia, moralnoscia, uczciwoscia itp.

Wybrales najbardziej basic sciezke gdzie handlujesz liniowo czasem sprzedajac go swojemu pracodawcy, ktoremu oddajesz wiekszosc wynagrodzenia za posredniczenie i (jedynie domniemana) stabilnosc finansową.

Tą sama sciezke poza toba wybrala znaczna wiekszosc osob, ktora byla tresowana juz od dziecka do wykonywania polecen bez zastanawiania sie ile maja one sensu, oceniana i przygotowywana do bycia malym, latwym do
  • Odpowiedz
- Panie Jakubie, czy ta przestronna kawalerka za jedyne 399 999 zl ma naprawde tylko 10m2?

- Tylko? Z szacunkiem gowniarzu. Jak zaczniesz spac w zlewie, usuniesz pralke, zaczniesz prac w rzecze, przestaniesz gotowac i bedziesz tylko jesc na miescie to będzie świat i ludzie.

#nieruchomosci #heheszki #pdk
Czoso - - Panie Jakubie, czy ta przestronna kawalerka za jedyne 399 999 zl ma naprawd...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powtarzasz bajki, do systemu znacznie więcej wpłacają osoby najlepiej zarabiające i to dzięki nim to wszystko się kręci, tylko 10% najlepiej zarabiających odpowiada za 50% wpływów podatku dochodowego.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ciecierere: to jest oczywiste, mental zupełnie inny niż u typowego p0laka. Tym niemniej ile można przehulać? W kasynie roz###ć? Przecież to głupota.
Samemu nie będę musiał pracować za kilka lat. Świeżo po 40tce będę miał już tak ustawione wszystko że w zupełności wystarczy na komfortowe życie. Do grobu nie zabiorę.
  • Odpowiedz
Na dobrą sprawę partia, która faktycznie chce się zadeklarować jako antysystemowa i propolska musi naruszyć interesy wielu grup wpływu. Dobrym weryfikatorem jest tu podatek katastralny - w nieruchomości załadowanych jest wielu ludzi uwłaszczonych w okresie transformacji, jak i wielu przedstawicieli środowiska polityczno - biznesowego. Jest to palący problem wielu młodych ludzi:
https://www.youtube.com/watch?v=F07KrvGhvsY
Gdzie nie posłucha się wywiadów, opinii, wypowiedzi czy w codziennych rozmowach to generalnie młodzi ludzie jako jedną z wielu trudności wymieniają brak
LaurenceFass - Na dobrą sprawę partia, która faktycznie chce się zadeklarować jako an...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LaurenceFass: Ale dlaczego wy katastrato-frustraci nie przyłączacie się w tym czasie do postulatów konfederacji o zluzowanie idiotycznego prawa budowlanego?
Ciągle jakieś pretensje do konfederacji, czemu nie popierają tego, czego nie popierają tamtego, czego tacy a nie inni.

A czemu wy nie popieracie ich postulatów?
Na bzdurne prawo budowlane które krytykują to tylko odpowiadacie memami o tym, że bez EKO klasyfikacji i 4-szybowych okien to domy się będą po pół roku rozwalać
  • Odpowiedz
Ale dlaczego wy katastrato-frustraci nie przyłączacie się w tym czasie do postulatów konfederacji o zluzowanie idiotycznego prawa budowlanego?


@Latarenko: Bo już zluzowalismy w 2018 wymagania dotyczące mieszkań - zamiast listy wymagań dot. rozmiarów pokoi, dostępu do światła dziennego, dwustronności lokali to zastąpiono wszystko wymogiem co najmniej 25m^2 powierzchni. Konfiarze mówili że będzie taniej, różnorodniej, uwolni wiele gruntów pod nową zabudowę.

A co się wydarzyło? Nasrali kawalerkomatów w kształcie wagonu kolejowego
  • Odpowiedz

✨️ Czy życie singla naprawdę jest drogie?
Nie rozumiem tego narzekania na ceny #nieruchomosci przecież nikt normalny nie bierze kredytu sam. Nie wiem czy wam social media wmówiły czy kto że życie singla to jest fajne, mnóstwo kasy i sielanka ale życie w pojedynke nigdy nie było opłacalne. Moi rówieśnicy dawno wzięli kredyty na mieszkania i nikt nie narzekał na ceny, dlaczego? Bo dzielone na pół raty nagle są opłacalne.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trump wyleczył mnie z giełdy.
Choć w sumie tez dał zarobić na darmowe wakacje.

Finalnie włożyłem gotówkę w kurnik, ale nie inwestycyjny, (choć też pod najem póki co)
ale by się spłacał i może dziecku zostawię. Właśnie odebrałem akt notarialny i klucze.

Obecnie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pahamakaa: wynajem nieruchów ma sens jak masz portfolio 30 nieruchów. Dwie osoby przestaną płacić, jedna mocniej ci zdewastuje mieszkanie to jeszcze reszta z puli zarabia. Drugi warunek to posiadanie ich bez kredytów, bo przy kredo cały biznesplan się sypie jak podniosą stopy czy zepsuje się pralka. Kolejny sens pchania hajsu w nieruchy to była lokata i kumulacja kapitału, ale te czasy też już raczej minęły i wzrostów od ceny zakupu
  • Odpowiedz