Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Birter

Birter

Dołączył 7 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2863
  • Znaleziska 520
  • Mikroblog 2343
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 22
Birter
Birter 08.06.2026, 18:13:26
  • 12
XDDDD #apple
Birter - XDDDD #apple

źródło: IMG_9723

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wrth
wrth
08.06.2026, 18:14:54 via Wykop
  • 5
@Birter: alexa ile ludzi ma szwecja/norwegia a ile ma polska
  • Odpowiedz
Lightwave
Lightwave
08.06.2026, 18:15:12 via Wykop
  • 9
@Birter: po duńsku lub norwesku mówi około 6 milionów ludzi
  • Odpowiedz
Birter
Birter 05.06.2026, 13:12:57
  • 0
Jest jakiś sposób żeby kupił polaczenie kolejowe: Zakopane > Warszawa Wschodnia w te niedziele? Może być 1 klasa, pendolino itp. Cena nie ma znaczenia. #pkp #intercity #kolej
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter
Autor
05.06.2026, 13:16:49 via iOS
  • 0
@MisterMinister: nie ma nic :// Nie wiem czy czekac i polowac na jakies miejsce zeby sie zwolnilo czy jak to wyglada
  • Odpowiedz
Birter
Birter
Autor
05.06.2026, 13:35:37 via Wykop
  • 0
@choochoomotherfucker: jest jedno miejsce dla inwalidów
  • Odpowiedz
Birter
Birter 03.05.2026, 14:19:30
  • 0
Mirki, pomóżcie w wyborze robota koszącego, bo im głębiej w las, tym większy mętlik w głowie. Szukam sprzętu do dość wymagającego ogrodu.

Moje warunki bojowe:
1. Lokalizacja i teren: Podhale, więc nie jest to płaskie pole golfowe. Są wyraźne skarpy i górki.
2. Powierzchnia: Ok. 500 m2 trawnika.
3. Utrudnienia: Brak ogrodzenia (trawnik często styka się ze żwirem i podjazdem), przejazdy przez ścieżki wysypane kamieniami, no i sporo przeszkód (plac zabaw, huśtawki, młode drzewka).
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter
Autor
03.05.2026, 17:48:06 via iOS
  • 0
@uzytkownik_wykop_pl: wlasnie o tych dwoch markach myslalem ale odkrylem jeszcze Segway-Navimow i210E LiDAR Pro i chyba najlepiej wyglada
  • Odpowiedz
Birter
Birter
Autor
03.05.2026, 20:12:20 via Wykop
  • 1
@Szym3kSzym3k: Zależało mi głównie na lidar i awd. Segway spełnił te wymagania więc się zdecydowałem. Rozważałem jeszcze Luba Mini AWD 1500 LIDAR
  • Odpowiedz
SIGMATV
SIGMATV
SIGMATV
07.03.2026, 17:04:43
  • 1
Zniżka premium 25% na wszystkie pakiety Airalo eSIM

G3SIIYTT
LK7YUSHW
BYFHYZZE
QDKLTGVK
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter 10.04.2026, 10:46:53 via iOS
  • 0
@SIGMATV: masz jeszcze cos działającego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Birter
Birter 09.03.2026, 17:28:35
  • 787
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mexxl
mexxl
09.03.2026, 17:31:14 via Wykop
  • 318
@Birter: ewakuować, po czym obciążyć kosztami. Jeśli lecieli z biura podróży, niech ono płaci.
  • Odpowiedz
Basiura89
Basiura89
09.03.2026, 17:39:18 via Wykop
  • 198
@mexxl: oczywiście. Niech powrót organizuje odpowiedzialny za te wojaże.
  • Odpowiedz
Birter
Birter 08.03.2026, 14:09:18
  • 0
Cześć, mam problem z płynnym podglądem kamer w HA i szukam kogoś, kto ogarnął to u siebie na większą skalę.
Setup:
1.Serwer: Mini PC N150 (16GB RAM), postawiony na Proxmoxie
2.Kamery: 7 sztuk Hikvsion (RTSP), strumienie sub (lekkie)
3.Soft: Frigate 0.14 + go2rtc (MSE)
4.Karta: Advanced Camera Card
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lapidarny
Lapidarny
08.03.2026, 14:34:21 via Wykop
  • 2
@Birter: wiesz jak taki obraz z takiej ilości kamer zużywa zasoby...
  • Odpowiedz
WykoZakop
WykoZakop
08.03.2026, 15:36:17 via Wykop
  • 0
Advanced Camera Card(HACS)

Live viewing of multiple cameras.

Clips and snapshot browsing via mini-gallery.

Automatic updating to continually show latest clip / snapshot.

Support for filtering events by zone and
WykoZakop - Advanced Camera Card(HACS)
Live viewing of multiple cameras.
Clips and sn...
  • Odpowiedz
Birter
Birter 28.12.2025, 15:03:18
  • 0
Idzie jeszcze jakoś taniej kupić mini-pc z n150 16/256/512? Widziałem, że były po ok. 500zł, a teraz coś lipnie. Jak myślicie czekać jeszcze? Czy będzie tylko drożej? Żadne kupony na Ali nie działają na ten sprzęt albo ja coś źle patrzę. #komputery #pc #minipci #aliexpress
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ralphs
Ralphs
28.12.2025, 15:51:33 via Android
  • 1
@Birter czekaj, czekaj( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

machajacy_papaj.jpeg
  • Odpowiedz
Birter
Birter 29.11.2025, 15:27:05
  • 0
Ma ktoś może wolne miejsce w rodzince?
#microsoft365family #microsoft365rodzina #microsoft365
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pypowicz
pypowicz
18.11.2025, 11:41:42
  • 0
Będą jakieś zniżki na BlackFriday?

Chcemy wyskoczyć na citybreaka w grudniu. I nie wiem czy czekać na jakieś obniżki cen.

Ew. Jakiś kod?
( ͡° ͜ʖ
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter 18.11.2025, 12:26:28 via iOS
  • 1
@pypowicz Jak co roku obiekty beda mogly ustawic swoja wlasna wartosc znizki. Promka zacznie sie od 20.11
  • Odpowiedz

537

Nintendo w końcu zauważyło Polskę!

Nintendo w końcu zauważyło Polskę!

Piekło zamarzło - Nintendo oficjalnie wprowadza język polski! Na start tylko dwie gry, ale po latach ignorowania naszego rynku to i tak mała rewolucja.

Birter
z
nintendo.pl
dodany: 11.11.2025, 09:57:44
  • 123
  • #
    polska
  • #
    nintendoswitch
  • #
    nintendo
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    switch
Birter
Birter
Autor
11.11.2025, 18:21:57 via iOS
  • -1
@rybak17 Gemini to raczej kwestia czasu
Birter - @rybak17 Gemini to raczej kwestia czasu

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
Birter
Birter 09.11.2025, 10:16:41
  • 0
Chciałbym zacząć przygodę z Home Assistantem.

Aktualnie korzystam z SmartThings i mam już trochę czujników oraz gniazdek - większość na zigbee, a także kamerę wewnętrzną. W przyszłości planuję przejść na smart oświetlenie oraz dokupić 7 kamer zewnętrznych i wideodomofon z kamerą. Do tego dochodzą roboty sprzątające, oczyszczacze powietrza i pewnie z czasem kolejne urządzenia, wiadomo, temat będzie się rozrastał.

Nie mam żadnego doświadczenia z HA, ale od czegoś trzeba zacząć. Liczę, że z pomocą
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Shumitu
Shumitu
09.11.2025, 10:26:07 via Wykop
  • 2
@Birter: imo dużo lepsza opcja to pójść w NUCa.
Stawiasz sobie proxmoxa, HAOS leci jako wirtualka, w LXC możesz sobie postawić chociażby portainera, którego możesz użyć do tworzenia kontenerów (tailscale pod zdalny dostęp, traefik / nginx proxy manager pod domeny i certy, deployment na bazie zmian kodu w githubie czy dowolnym innym repo).
Imo SLZB-06M ma największy sens jak masz router / switch PoE. U siebie takiego nie mam i
  • Odpowiedz
ozzi91
ozzi91
09.11.2025, 12:25:03 via Wykop
  • 1
@Birter: bierz coś z n100/n150 i proxmox jak ludziki piszą bo prawda jest taka, że jak sobie poradzisz z tym a uwierz mi, nie jest jakoś trudno, takie HA to można jednym skryptem instalować w proxmox, to tym lepiej sobie poradzisz w przyszlosci z samym HA frigate kontenerami, jellyfinem sonarrem itd itd.
  • Odpowiedz
Birter
Birter 05.11.2025, 17:43:34
  • 0
Jestem na etapie wyboru kamer i wideodomofonu. Co myślicie o takim zestawie? Co jeszcze dokupić?

1. Wideodomofon IP – Hikvision DS-KH6320-WTE1
2. Kamery – Hikvision DS-2CD1383G2-LIUF/SL - 7szt

Do tego planuję:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter
Autor
05.11.2025, 18:51:40 via Wykop
  • 0
@dktr: Faktycznie jest sens dopłacać do DS-2CD2347G2-L? Bo z kwoty 3000zł zrobi mi z kwotę 7000zł. Więc dość spora różnica.
  • Odpowiedz
Birter
Birter
Autor
05.11.2025, 19:06:10 via Wykop
  • 0
@dktr: Okej, dziękuje! Naszła mnie jeszcze taka jedna myśl. Czy przykładowo kupić 2 te droższe kamery (DS-2CD2347G2-L) i umieścić je żeby był pogląd na drzwi wejściowe i na bramę wjazdową. A pozostałe 5 (te tańsze) umieścić w mniej strategicznych miejscach? Jest to sens? Będzie to działać? Czy jednak faktycznie zakupić wszystkie te droższe kamery?
  • Odpowiedz
Birter
Birter
Autor
05.11.2025, 19:10:01 via Wykop
  • 1
@dktr: Super, dzięki bardzo. To zostać przy DS-2CD1383G2-LIUF/SL i DS-2CD2347G2-L? Czy jakiś inny zestaw polecisz? Zależy mi na Hikvision, bo domofon też będzie z tej firmy więc będę mógł na nim też wyświetlać obraz z kamer.
  • Odpowiedz
dziki_abazur
dziki_abazur
20.10.2025, 21:55:06
  • 0
Czy jest tu jakaś dobra dusza z Zakopanego bądź może przebywa aktualnie w Zakopanem i zechce mi pomóc? Mam dość nietypowy problem, za pomoc zapłacę, kontakt pw

#zakopane #pytanie #pomocy #podroze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter 20.10.2025, 22:18:35 via iOS
  • 0
@dziki_abazur O co dokladnie chodzi? Moze uda mi się pomoc
  • Odpowiedz
Birter
Birter 12.10.2025, 18:28:24
  • 0
Hej, planuję oświetlenie Hue, ale mam w całym domu klasyczne włączniki Simon 54.
Wiem, że żarówki muszą mieć stałe zasilanie, a włączniki być ciągle włączone. Boję się jednak, że domownicy lub goście będą je odruchowo wyłączać, co unieruchomi cały system.

Pytanie do Was: jak to najlepiej rozwiązać, żeby było niezawodnie i "idioto-odpornie"?
Moduły dopuszkowe (jakie polecacie)?
Nakładki/zaślepki na włączniki + przyciski bezprzewodowe?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Birter
Birter
Autor
12.10.2025, 18:34:10 via Wykop
  • 0
@Immortale: Zastanawiałem się nad tym, ale miałbym sporo włączników do wymiany plus jeszcze ma schodowe, więc trochę drogie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
Birter
Birter 03.10.2025, 07:52:13
  • 0
Opłaca się wcześniej przedłużać umowę na internet światłowody? Mam światłowód w Orange, umowa kończy się za 4 miesiące. Jednak już w aplikacji pojawiają mi się propozycję przedłużenia z ofertą 4 miesiące za darmo + 0zł dopłaty za budynek jednorodzinny przez 12 miesiący. Obecnie płacę 85zł/miesiąc za 300gb. Przedłużać już? Czy jednak jeszcze czekać na coś lepszego? #orange #orangeswiatlowod #swiatlowod #internet
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NH35
NH35
03.10.2025, 08:12:07 via Wypiek
  • 0
@Birter Poczekaj ja przejdzie w czas nieokreślony wtedy powinna pojawić się opcja 6 miesiący za free, tak jak w moim przypadku.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.07.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.06.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia