Chad inwestor na giełdzie -

- Klika kup i sprzedaj w sekundę,
- robi 20% dziennie na pompach na Nasdaqu,
- dostaje dywidendę bez gadania z nikim,
- kupuje na dołkach od spanikowanych frajerów,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba mi się zmienia podejście. Chciałem mieszkać w Warszawie, aby być blisko wszystkiego, praca, znajomi, wydarzenia itp. Miało mi to właśnie ułatwić kontakt z ludźmi. Prawda jest jednak taka, że znajomych nie mam, a aktualnie od lat pracuję zdalnie. Coraz bardziej zaczyna podobać mi się wizja w której mieszkam gdzieś w spokoju bez dodatkowego czynszu, płacę tylko za podstawowe rachunki jak woda i prąd i tak żebym miał dobry internet, dobry dojazd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedyne co mnie martwi co wtedy gdyby moja praca zdalna jednak się zakończyła to wtedy miałbym lipę.


@FedoraTyrone: Ten aspekt praktycznie przypieczętowuje konieczność mieszkania w mieście. Życie na prowincji bez pracy zdalnej to śmierć za życia
  • Odpowiedz
@Czoso: Te mieszkania 120m^2 za "460k" brzmią szczególnie zabawnie.

No ale generalnie to typowy lekarz, bez pomysłu na inwestowanie więc wszystko w beton, tylko typowej Panamery brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: lekarzy z dentystami jest ok 200k - niech co 4. wejdzie w rentierke na powaznie i co 2 lata dokupi sobie jakis kurniczek inwestycyjny - generuje to 25.000 sztuk rocznie. Jest to ok 1/4 sprzedawanych w Polsce mieszkan. A to tylko lekarze, a gdzie small lub medium bizness, gdzie topka prawnicza czy finansowa, gdzie gwiazdy i przestepcy no i niesmiertelnie janusze - bo kupia raz na 10 lat, ALE
  • Odpowiedz
@Fikster: tak wygląda dom Polaka zwyklaka. Każdy kto reprezentuje coś więcej i ma ambicje, aspiracje robi coś fajniejszego, większego, z rozmachem. Osobiście nie byłbym dumny z siebie mieszkając w takim domu. Byłoby mi wstyd, tak jak miałbym wsiadać do chińskiego auta czy iść za rękę z brzydką loszką. Ale każdemu wg. Potrzeb i możliwości. Takie domy też są potrzebne bo dzięki nim mój wygląda jeszcze lepiej. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@kwasixx: oc najemcy lub tez zwykle OC w zyciu prywatnym np PZU + dodatkowa klauzula najemcy często obejmuje też inne szkody np zepsujesz komuś (z np wyłączeniem rodziny) telefon np upuścisz go, gdybyś jechał rowerem i w coś walnął itp
  • Odpowiedz
Amerykanie inwestują w półprzewodniki, ale my w Polsce, dotrzymujemy kroku i też inwestujemy w innowacyjne technologie - tak zwane pólmieszkalniki

20m2
25m2
30m2

Pół
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeden z większych "sukcesów" ponad 30 lat "rozwoju" III RP, liczba osób 25-34 lat mieszkających z rodzicami:

1995: 20-25% szacunkowo
2005: 36%
2015: 40-43%
2025: 53-54%
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci tak się zastanawiam nad zakupem działki w górach i budową kolejnego domu - tym razem takiego do 70m2 w parterze, żeby było na zgłoszenie. Miałoby to być jako taka letnia-zimowa odskocznia od życia w mieście powiatowym, bo jednak lubię jeszcze większą ciszę i ogólnie lubie ładne widoki za oknem. Żeby sobie wyjść z lampka wina grzanego, pojechać na narty, z dziećmi na sankach pozjeżdżać...
Czy jest jeszcze w Polsce
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepiej to mają właściciele działek, praktycznie nie płacą za nie podatków a cena rośnie z każdym rokiem. Może sobie taki rzucić cenę z nosa, porozsyłać na grupach facebookowych raz na tydzień i czekać. Albo samemu coś na niej postawić i sobie żyć jak panisko.
Betonowe kurniki nie mają podjazdu do ziemskich landlordów
#nieruchomosci #dzialka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach