Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko125
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sqba
Profil firmowy

sqba

Dołączył 4 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2888
  • Znaleziska 2853
  • Mikroblog 35
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

2476

Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.

Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.

Gdzie podziało się brakujące 20 gramów twojej ulubionej tabliczki? Choć ceny kakao na światowych rynkach drastycznie spadły, sklepowe półki rządzą się własną, słodko-gorzką logiką. W niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Czekolady. Według danych o koszyku wielkanocnym, zebranych przez Bank Pekao,

airaG
z
businessinsider.com.pl
dodany: 12.04.2026, 08:53:50
  • 330
  • #
    kakao
  • #
    czekolada
  • #
    jedzenie
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polska
sqba
sqba 12.04.2026, 15:56:21 via Wykop
  • -3
Spadek cen kakao jest faktem, ale stanowi jedynie jeden z wielu składników kosztowych produktu końcowego. W praktyce jego udział w całkowitym koszcie wytworzenia jest ograniczony. Równolegle obserwujemy znaczący wzrost kosztów energii elektrycznej, paliw, transportu oraz wynagrodzeń, które w wielu branżach mają znacznie większy wpływ na cenę końcową niż sam surowiec.

Oczekiwanie, że obniżka ceny jednego komponentu automatycznie przełoży się na spadek ceny produktu, pomija złożoność struktury kosztów oraz realia prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

617

Imigranci okradali sklepy z bronią w ręku. Przesłuchani i wypuszczeni

Niemcy: Jordańczyk, Jemeńczyk i Syryjczyk okradali sklepy z bronią w ręku. Policja nie wnioskowała o tymczasowy areszt. Po przesłuchaniu zostali wypuszczeni.

VoxClamantisInDeserto
z
dorzeczy.pl
dodany: 07.04.2026, 18:55:41
  • 51
  • #
    niemcy
  • #
    imigranci
  • #
    wydarzenia
  • #
    europa
  • #
    przestepczosc
  • #
    spoleczenstwo
sqba
sqba 08.04.2026, 06:14:05 via Wykop
  • 0
@psiversum: oddali bo nie miała numerów seryjnych i nie wiedzieli jak zewidencjonować w magazynie

586

Oto skutek uboczny systemu kaucyjnego. Od 1 kwietnia płacimy więcej

Oto skutek uboczny systemu kaucyjnego. Od 1 kwietnia płacimy więcej

Od kwietnia wzrosły opłaty za wywóz śmieci w wielu polskich miastach. Są miejsca w Polsce, gdzie taka kwota na jedno gospodarstwo domowe wynosi już nawet ponad 100 zł miesięcznie. Samorządowcy wskazują kilka przyczyn podwyżek, w tym m.in. wzrost liczby odpadów, a także wzrost płacy minimalnej i infl

rybak_fischermann
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.04.2026, 19:48:57
  • 91
  • #
    smieci
  • #
    ekologia
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
sqba
sqba 02.04.2026, 11:37:26 via Wykop
  • 2
W mojej okolicy śmieciarki jeżdżą po 2 jedna za drugą :) tak klimat :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

424

GB szykuje system śledzenia obywateli na żywo pod pretekstem pandemii

GB szykuje system śledzenia obywateli na żywo pod pretekstem pandemii

Nowa strategia pandemiczna zakłada budowę systemu śledzenia kontaktów opierającego się na danych lokalizacyjnych zbieranych przez największe firmy technologiczne. Wdrożenie zaplanowano na koniec dekady.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 31.03.2026, 13:54:56
  • 54
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    covid19
  • #
    pandemia
  • #
    orwell
  • #
    afera
sqba
sqba 01.04.2026, 08:45:39 via Wykop
  • 0
no no koniecznie i jeszcze sonde od tyłu żeby lepiej diagnozować
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

391

67-latek zastrzelił kota z wiatrówki. Tłumaczył, że chciał go nastraszyć

67-latek zastrzelił kota z wiatrówki. Tłumaczył, że chciał go nastraszyć

Bulwersująca sprawa z Wielkopolski. 67-letni mężczyzna strzelił do kota z wiatrówki zwierzę nie przeżyło. Badanie wykazało, że przyczyną śmierci był śrut. Sprawca przyznał się i twierdził, że chciał tylko przepłoszyć zwierzę. Grozi mu do 3 lat więzienia

InfoMagazyn
z
wielkopolskamagazyn.pl
dodany: 29.03.2026, 08:22:44
  • 231
  • #
    polska
  • #
    zwierzeta
  • #
    wielkopolska
  • #
    policja
  • #
    koty
  • #
    prawo
sqba
sqba 30.03.2026, 06:19:50 via Wykop
  • 2
zawsze zastanawiało mnie podejście do zwierząt - pieski - TAK, kotki i inne zwierzęta - NIE
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

397

Nadchodzi obowiązkowa rejestracja i czipowanie kotów

Nadchodzi obowiązkowa rejestracja i czipowanie kotów

Szykujcie się na wizytę u weterynarza rząd wprowadza obowiązek rejestracji kotów w ogólnopolskiej bazie danych. Nowe przepisy mają ukrócić problem bezdomności zwierząt i ułatwić właścicielom odnalezienie uciekinierów, ale oznaczają też nowe formalności dla posiadaczy pupili.

Kruk_
z
polskieradio24.pl
dodany: 28.03.2026, 13:40:53
  • 245
  • #
    polska
  • #
    koty
  • #
    zwierzeta
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
sqba
sqba 29.03.2026, 09:54:21 via Wykop
  • 6
@Miesiaczny_Prosze: pewnie jak zwykle o $$$$

415

kONFITURA - Jest pan złodziejem

kONFITURA - Jest pan złodziejem

Kierujący zaparkował na zakazie zatrzymywania się, pozostawiając jakieś 80 cm chodnika dla pieszych. Po upomnieniu przestawił samochód na sam środek kolejnego chodnika. Potem jeszcze długo szukał, ale chyba nie znalazł. A kawałeczek dalej jest wielki parking pod centrum handlowym.

zawisza
z
youtube.com
dodany: 16.03.2026, 14:20:09
  • 112
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
  • #
    kierowcy
  • #
    warszawa
sqba
sqba 17.03.2026, 10:10:25 via Wykop
  • 0
@Tatiagla: w sobotę jest luźno dlatego możesz zaparkować konia gdzie chcesz.
sqba
sqba 17.03.2026, 10:12:10 via Wykop
  • 2
@husky83: a co powiesz o właścicielach psów, którzy podążając bezrefleksyjnie za swoimi pupilkami niszczą trawniki, zadeptując je.
sqba
sqba 17.03.2026, 10:14:58 via Wykop
  • -5
@kcnrad: dodatkowo nie ma gdzie zjechać jak karetka jedzie bo wszędzie słupki, ale o tym też nie mówi bo przecież taki temat się nie klika.
sqba
sqba 17.03.2026, 12:15:41 via Wykop
  • 0
@m-i-rite: czytanie ze zrozumieniem nie boli :)
sqba
sqba 17.03.2026, 12:18:31 via Wykop
  • 0
@Biedactwo: to akurat proste, bo łatwiej/taniej dla miasta jest postawić słupek niż zorganizować miejsca parkingowe. Szkoda, że to nikogo nie bulwersuje.
sqba
sqba 17.03.2026, 17:20:26 via Wykop
  • 0
@swinkapl: to nie powód, żeby zwężać ulice, stawiać wszędzie słupki i udawać, że centrum miasta to deptak. Nie rozumiem dlaczego wszyscy fani tego kolesia co nagrywa nie założą sobie subskrypcji na YT tylko założyli sobie kółko wzajemnej adoracji i podniecają się nastolatkowie jakimś typem z internetu. Najśmieszniejsze jest jeszcze to że większość Warszawę zna z pocztówek :))
sqba
sqba 18.03.2026, 13:07:15 via Wykop
  • -1
@husky83: Bredzisz i to bardzo. Ja mówię o ludziach chodzących za swoimi psami, przyjedz kiedyś do miasta to będziesz wiedział o co chodzi.

428

Sean Penn zamiast odebrać nagrodę pojechał na Ukrainę

Sean Penn zamiast odebrać nagrodę pojechał na Ukrainę

Sean Penn nie pojawił się na gali Oscarów, mimo że otrzymał nagrodę.

sukisuki
z
kultura.onet.pl
dodany: 16.03.2026, 16:45:44
  • 112
  • #
    ukraina
  • #
    oscary
sqba
sqba 17.03.2026, 08:10:37 via Wykop
  • -2
Teraz już wszyscy wiedzą gdzie jest, wcześniej nie było sensu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

576

Małpki gorsze niż psie kupy. Polskie trawniki toną w szklanym syfie

Małpki gorsze niż psie kupy. Polskie trawniki toną w szklanym syfie

Przedwiośnie odsłania wstydliwy problem na polskich trawnikach. Choć najbardziej rażą nas psie odchody, to szklane butelki

martty
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 15.03.2026, 07:21:10
  • 157
  • #
    polska
  • #
    srodowisko
  • #
    ciekawostki
  • #
    psy
sqba
sqba 16.03.2026, 06:56:01 via Wykop
  • 1
raczej jednak kupy. Małpek nie widać chyba, że chodzi o tych z psami co depczą trawniki bo im chodnika mało.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

714

Emeryt kupił w salonie powypadkowy złom. Stracił 130 tys. zł. Winnych brak

Emeryt kupił w salonie powypadkowy złom. Stracił 130 tys. zł. Winnych brak

W 2017 roku pan Piotr idzie do salonu Audi i kupuje niespełna dwuletnie, bezwypadkowe Audi A6 za 127 tys. zł. Według zapewnień sprzedających auto jest bezwypadkowe, o czym świadczyć ma m.in. certyfikat Audi Select+. Zaraz po zakupie ujawniają się kolejne usterki - źle zamontowany zderzak, niesprawny

aluskonik
z
youtube.com
dodany: 15.03.2026, 10:23:13
  • 127
  • #
    audi
  • #
    motoryzacja
sqba
sqba 16.03.2026, 06:54:07 via Wykop
  • -1
ale za to jak tanio :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

765

Miło już było (Człuchowska - Odc. 2)

Miło już było (Człuchowska - Odc. 2)

Grzecznie prosiłem. Wyjaśniałem. Wszyscy już zdążyli się dowiedzieć, że tu nie wolno jeździć, i że jest jeden taki, co nagrywa. Ale mimo to nikt się tym specjalnie nie przejął. Jedziemy więc dalej z tematem.

o__0
z
youtube.com
dodany: 08.03.2026, 08:02:21
  • 299
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
  • #
    warszawa
sqba
sqba 09.03.2026, 08:33:05 via Wykop
  • 2
Prościej jest zasubskrybować sobie kanał na YT :))
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2448

Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ

Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ

Upodlenie narodu postępuje w tempie wykładniczym. Ludzie są tak głupi że płacą 1500zł za 10 minut smętnego ględzenia. Lekarze biorą miliony ale i tak znajdzie się jakiś baran co będzie kopertę wciskał albo jajeczka albo flaszeczkę ale prawdziwe eldorado dopiero się zaczyna. Szykujcie portfele

PIAN--A_A--KTYWNA
z
forsal.pl
dodany: 04.03.2026, 14:02:27
  • 313
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
sqba
sqba 05.03.2026, 08:28:44 via Wykop
  • 0
ale jak to?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2727

Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!

Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!

Po kilku miesiącach funkcjonowania systemu niezadowolenie z rządowej decyzji wydaje się jeszcze większe, niż w momencie planów zastosowania nowego rozwiązania dotyczącego segregacji części odpadów. Rząd zrobił z nas śmieciarzy - słychać od oburzonych obywateli.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.03.2026, 10:55:57
  • 590
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    polskiepato
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    kaucja
sqba
sqba 04.03.2026, 06:22:37 via Wykop
  • 8
a opłaty za wywóz śmieci i tak wzrosną :))
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2138

UOKIK prosi o wsparcie ws. Allegro

UOKIK prosi o wsparcie ws. Allegro

W związku z prowadzonym przeszukaniem w Allegro UOKiK prowadzi program pozyskiwania informacji od anonimowych sygnalistów. Pokażmy pomarańczowe praktyki ograniczające konkurencję.

delinquencia
z
uokik.whiblo.pl
dodany: 26.02.2026, 09:45:20
  • 303
  • #
    allegro
  • #
    afera
  • #
    uokik
  • #
    prokuratura
  • #
    januszebiznesu
  • #
    ciekawostki
sqba
sqba 26.02.2026, 12:56:10 via Wykop
  • 0
Mi ostatnio domyślnie podpowiada żeby korzystać z przesyłki firmowej a nie inpost
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1073

Jak z klienta zrobić kloszarda.

Jak z klienta zrobić kloszarda.

W teorii miał być prosty, wygodny i proekologiczny. W praktyce wymaga cierpliwości, czasu i szczęścia.

Tetsuya
z
tuwroclaw.com
dodany: 22.02.2026, 02:23:06
  • 358
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    kaucja
  • #
    biedronka
  • #
    lidl
  • #
    zabka
sqba
sqba 23.02.2026, 10:08:29 via Wykop
  • 0
Awaria? i co teraz z planetą ???? (╯︵╰,)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

926

Dlaczego butelkomaty nie działają? Klienci tracą kaucję, automaty odrzucają butelki.

Dlaczego butelkomaty nie działają? Klienci tracą kaucję, automaty odrzucają butelki.

Miało być łatwo. Oddajesz butelki, odbierasz kaucję i idziesz na zakupy. W praktyce coraz częściej wygląda to inaczej. S

Zxr9
z
forsal.pl
dodany: 19.02.2026, 11:42:16
  • 314
  • #
    butelkomat
  • #
    rzad
  • #
    gospodarka
  • #
    recykling
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    polska
sqba
sqba 20.02.2026, 05:03:53 via Wykop
  • 4
kto by się spodziewał? a miało być tak pięknie :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1416

Ludzie przypominają, jaką "bekę" miał Profesor Chris rok temu

Ludzie przypominają, jaką "bekę" miał Profesor Chris rok temu

"Niestety śledztwo na wykopie udowodniło całą prawdę". Źle się zestarzało

wojtek321
z
boop.pl
dodany: 13.02.2026, 22:57:05
  • 627
  • #
    motoryzacja
  • #
    loterie
  • #
    profesorchris
sqba
sqba 15.02.2026, 06:53:35 via Wykop
  • -1
Ta akcja nie za loterie tylko za katalizatory :):)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

635

UE szykuje rewolucję w segregowaniu odpadów. Nawet 11 kolorów pojemników

UE szykuje rewolucję w segregowaniu odpadów. Nawet 11 kolorów pojemników

Unia Europejska chce skończyć z chaosem dotyczącym segregowania śmieci. Potęgowany jest on przez istnienie wielu niespójnych systemów gospodarowania odpadami w każdym z krajów członkowskich. Zmienić ma to unijna regulacja PPWR, która może wprowadzić kubły w 11 kolorach.

epicentrum_chaosu
z
biznes.interia.pl
dodany: 28.01.2026, 20:05:39
  • 358
  • #
    wiadomosci
  • #
    swiat
sqba
sqba 29.01.2026, 08:38:03 via Wykop
  • 3
Już widać jak wspaniale sprawdza się system kaucyjny :)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3305

Filmik pokazujący jak działa system kaucyjny w praktyce

Filmik pokazujący jak działa system kaucyjny w praktyce

Tutaj przykład Lidla który okrada OPa

enterprize
z
youtube.com
dodany: 26.01.2026, 21:27:16
  • 705
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    lidl
  • #
    polska
  • #
    panstwozdykty
  • #
    ekologizm
sqba
sqba 27.01.2026, 06:44:41 via Wykop
  • 1
@lelele112233: Kiepy tez dopalasz?
sqba
sqba 27.01.2026, 06:47:51 via Wykop
  • 3
jak ktoś się spodziewał że będzie to wyglądało inaczej no to cóż można tylko pogratulować inteligencji. Chce zauważyć, że komentarze odnoszą się w większości do tego naliczania 10 zamiast 50gr. ale na początku filmu jest informacją że w innych sklepach zupełnie nie działa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sqba
sqba 27.01.2026, 06:52:11 via Wykop
  • 28
@Pimento: ale przecież chodzi o to żeby podnieść cenę ale tak żeby się plebs nie skumał. Maszyny co odbierają to też kosztują, sa na energię itd. wszyscy lody kręcą kosztem konsumenta któremu się bajki wciska.
sqba
sqba 27.01.2026, 06:53:09 via Wykop
  • 0
@slawek-g1114: a woda w Wiśle nisko :):)
sqba
sqba 27.01.2026, 06:54:16 via Wykop
  • 16
@Kulek1981: i jeszcze za to sami płaca, czy można lepiej?
sqba
sqba 27.01.2026, 08:03:06 via Wykop
  • 2
@Bonzo666: po co tyle agresji ? i to jeszcze nie we własnej sprawie, bo przecież nikt Cie o zdanie nie pytał
sqba
sqba 27.01.2026, 08:04:48 via Wykop
  • 0
@Bonzo666: dzięki za radę
sqba
sqba 27.01.2026, 08:05:58 via Wykop
  • 1
@Kulek1981: masz rację, zapomniałem że głupota nie ma granic :)
sqba
sqba 27.01.2026, 08:08:20 via Wykop
  • 0
@Bonzo666: bywają różne opinie, na tym polega wolność słowa ale Ty jesteś za głupi żeby to zrozumieć.

898

Nagranie z jazdy 320 po publicznej drodze...oby nikogo nie zdążyli zabić

Nagranie z jazdy 320 po publicznej drodze...oby nikogo nie zdążyli zabić

Nieźle trzeba być inteligentnym żeby publicznie takie rzeczy wrzucać...ciekawe czy Policja zapuka do jego drzwi bo na profilu więcej nagrań z wyczynów na drodze od Pana sprzedającego "szkolenia".

fff112
z
facebook.com
dodany: 23.01.2026, 09:40:55
  • 144
  • #
    drogi
  • #
    wyscigi
  • #
    policja
  • #
    mlm
sqba
sqba 24.01.2026, 06:17:58 via Wykop
  • 1
v10 oj będzie drogo jak się coś sypnie :)):)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • Strona 2 z 7
  • >

Tomek

  • NIE
  • NIE
  • NIE@NIE.NIE

Osiągnięcia

  • Ekshibicjonista
    od 17.05.2022

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 16.05.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 21.11.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking