Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nabijacz
nabijacz

nabijacz

Dołączył 6 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2088
  • Znaleziska 1906
  • Mikroblog 182
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 8

2171

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: 14 godz. i 46 min temu
  • 228
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
nabijacz
nabijacz
nabijacz przed chwilą via Wykop
  • 0
ceny w gastronomi są coraz bardziej odklejone od rzeczywistości, coraz więcej znajomych sama gotuje coś w domu, chociaż są i tacy co narzekają na zarobki ale nie potrafią przeliczyć ile zostawiają miesięcznie kasy na żarcie na mieście
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

32

Paczka papierosów za ponad 48 zł. Niemiecki budżet ma zyskać miliardy

Paczka papierosów za ponad 48 zł. Niemiecki budżet ma zyskać miliardy

Niemieckie Ministerstwo Finansów rozważa znaczące podniesienie podatku tytoniowego. Jak informuje niemiecka agencja prasowa dpa, resort chce w ten sposób zwiększyć wpływy do budżetu, ale przekonuje też, że chodzi o ochronę zdrowia publicznego i ograniczenie liczby palaczy.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 8 godz. i 7 min temu
  • 24
  • #
    niemcy
  • #
    papierosy
  • #
    ciekawostkizniemiec
  • #
    ciekawostki
nabijacz
nabijacz
nabijacz 1 godz. i 45 min temu via Wykop
  • -1
@EtaCarinae: ja za to znam, ale faktycznie większość znajomych epety, snusy i podgrzewacze. Czasy się zmieniają.

599

Dzień z życia londyńskiej policji

Dzień z życia londyńskiej policji

Progresywność w praktyce.

kami888
z
streamable.com
dodany: 13.06.2026, 23:49:12
  • 105
  • #
    uk
  • #
    policja
  • #
    funny
  • #
    humor
nabijacz
nabijacz
nabijacz 14.06.2026, 13:31:24 via Wykop
  • 12
@osetnik: Anglicy

551

29-letni górnik wziął 170 tys. zł odprawy. Ma dożywotni zakaz pracy na kopalni

29-letni górnik wziął 170 tys. zł odprawy. Ma dożywotni zakaz pracy na kopalni

W Polskiej Grupie Górniczej ruszył program dobrowolnych odejść. Specjalne odprawy dla górników i urlopy to część planu wygaszania kopalń. Jeden z pracowników wziął 170 tys. zł odprawy, ale w zamian otrzymał dożywotni zakaz pracy w zawodzie.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 11.06.2026, 10:41:36
  • 151
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    gornictwo
  • #
    kopalnia
  • #
    pieniadze
  • #
    praca
nabijacz
nabijacz
nabijacz 11.06.2026, 19:44:59 via Wykop
  • -13
@JanPustostan: w duupie

287

Europa przegrywa z szarą strefą. We Francji 40% fajek to podróbki lub przemyt

Europa przegrywa z szarą strefą. We Francji 40% fajek to podróbki lub przemyt

Szara strefa w branży tytoniowej rośnie w siłę. Straty budżetowe wynoszą 17 mld euro

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 10.06.2026, 15:33:58
  • 78
  • #
    podatki
  • #
    papierosy
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
  • #
    polska
nabijacz
nabijacz
nabijacz 11.06.2026, 15:39:07 via Wykop
  • 1
To samo z alko, coraz częściej spotykam że ktoś ma taki towar z "lokalnej destylarni"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

457

Rekordowy poziom zadłużenia Polski. MF ujawnia dane za I kwartał 2026

Rekordowy poziom zadłużenia Polski. MF ujawnia dane za I kwartał 2026

Ministerstwo Finansów poinformowało, że na koniec I kwartału 2026 roku państwowy dług publiczny przekroczył 2 biliony złotych, rosnąc o 94,6 mld zł względem końca 2025 roku.

rychu-nalepa
z
forsal.pl
dodany: 11.06.2026, 10:05:57
  • 135
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
nabijacz
nabijacz
nabijacz 11.06.2026, 15:28:06 via Wykop
  • 1
to tylko 50000pln na łebka
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

725

CZERSK. Dewastacja pomostu w Parku Borowiackim. Nagranie pojawiło się w sieci

CZERSK. Dewastacja pomostu w Parku Borowiackim. Nagranie pojawiło się w sieci

17 letni obywatel Ukrainy zdewastował most w parku

Kris791
z
wizjalokalna.pl
dodany: 11.06.2026, 10:54:02
  • 125
  • #
    ukraina
  • #
    policja
  • #
    banderowcy
  • #
    wojna
  • #
    deportacja
  • #
    wydarzenia
nabijacz
nabijacz
nabijacz 11.06.2026, 14:56:36 via Wykop
  • 12
Nie wiem czy ktoś ma ten film, ale jeżeli on to połamał nogą, to znaczy że rozwalił jakieś próchniejące g---o które powinno być rozebrane.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

978

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

Twórcy darmowego pakietu LibreOffice poinformowali o planach wydania swoich aplikacji na urządzeniach mobilnych.

PytanieZaPytaniem
z
instalki.pl
dodany: 30.05.2026, 06:25:16
  • 177
  • #
    android
  • #
    smartfon
  • #
    ios
  • #
    libreoffice
nabijacz
nabijacz
nabijacz 30.05.2026, 12:53:03 via Wykop
  • 2
@fervi: Tworzenie może i średni pomysł, ale już coś dodać, zmienić, poprawić coś na szybko jak masz tylko w telefon w kieszeni to już dobry pomysł. Z viewerem nic nie zrobisz

489

Osoby jedzące mięso mają większą szansę dożycia stu lat niż wegetarianie

Osoby jedzące mięso mają większą szansę dożycia stu lat niż wegetarianie

Takie są wyniki najnowszych badań. Wychodzi z nich też, że wegetarianie, którzy jedzą np. jajka, nabiał czy ryby, żyją też długo. Najgorszy jest weganizm.

zenon-sharp
z
sciencealert.com
dodany: 21.05.2026, 15:17:34
  • 145
  • #
    wegetarianizm
  • #
    weganizm
  • #
    miesarianizm
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    dlugosczycia
nabijacz
nabijacz
nabijacz 22.05.2026, 01:19:18 via Wykop
  • 7
@Logytaze: Weganie jak słyszą o mięsie to widzą parówki, które najczęściej są wysoko przetworzonym syfem a nie mięsem, a sami wpieprzają 10 razy bardziej przetworzony syf który udaje te same parówki tylko że bez mięsa ale za to smakuje jak g---o. Jest 3 w nocy i pieję z zachwytu, a w tym czasie parówki śnią się weganom po nocach.
nabijacz
nabijacz
nabijacz 22.05.2026, 18:54:19 via Wykop
  • 0
@Matkasiedziztylu: Przez produkty wysokoprzetworzone rozumiem że jest to żywność z dużą ilością dodatków, między innymi konserwanty, polepszacze smaku, sztuczne barwniki, utwardzane tłuszcze, itp. Nie powiem tobie teraz jakich produktów to będzie dotyczyć bo może pomyliłem wegańskie z wegetariańskimi. Sam od kilku lat stosuję zrównoważoną dietę mięsno-warzywną, wykluczyłem praktycznie wszystkie produkty paczkowane i gotowce. Zjechałem na wadze, mam dobre wyniki badań, tak średnio to choruję 1-2 dni na 3 lata

421

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

Takie śniadanie na urologii. "W więzieniu lepiej"

O szpitalnym jedzeniu krążą już legendy, bo wielu pacjentów skarży się na monotonię, skromne porcje i "smutną" wędlinę. Ostatnio zrobił się szum wokół zdjęcia śniadania z łódzkiej lecznicy.

VoxClamantisInDeserto
z
fakt.pl
dodany: 15.05.2026, 04:39:30
  • 87
  • #
    polska
  • #
    lodz
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    sniadanie
nabijacz
nabijacz
nabijacz 16.05.2026, 10:40:54 via Wykop
  • 0
Leżałem kiedyś z miesiąc w szpitalu i zjechałem kilka kilogramów w dół, leżąc, z 5kg na pewno. Ale kto wie czy to nie było kluczem do odzyskania zdrowia. Na co dzień jadam raz, czasami dwa razy dziennie i prawie wcale nie choruje. Jak chce się nażreć to jadę na All Inclusive. A taka cienizna w szpitalu być może jest celowa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2778

Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową

Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową

Parkomat w Gdyni mówi że jest dzień wolny od opłat, a mimo to miasto Gdynia wlepia mandat i podtrzymuje swoje stanowisko tłumacząc że błąd parkomatu nie zwalnia z opłaty i należało iść poszukać innego

hellfirehe
z
wykop.pl
dodany: 05.05.2026, 11:28:10
  • 261
  • #
    parkomaty
  • #
    gdynia
  • #
    parkowanie
  • #
    polskiedrogi
nabijacz
nabijacz
nabijacz 06.05.2026, 04:48:05 via Wykop
  • 1
W Gdyni miałem awaryjną sprawę w sobotę do opłacenia na poczcie, wszedłem na minutę do żabki kasę rozmienić żeby mieć na parkometr i już mandat poleciał, mimo że opłaciłem godzinę czy może dłużej i oni w rejestrze to mają bo podaje się numery tablic i na pewno mają też że regularnie opłacam postój, gotówką czy też aplikacją - bo dlaczego miałbym nie opłacać? Ale według nich trzeba jeździć z drobnymi i być
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

31

Kawa zbożowa - kiedyś piliśmy litrami, dziś mało kto sięga. Dużo tracimy

Kawa zbożowa - kiedyś piliśmy litrami, dziś mało kto sięga. Dużo tracimy

W czasach PRL

konto usunięte
z
kobieta.wp.pl
dodany: 08.04.2026, 18:24:47
  • 15
  • #
    kuchnia
  • #
    kulinaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    historia
nabijacz
nabijacz
nabijacz 09.04.2026, 01:18:09 via Wykop
  • -2
Kawa nie podnosi ciśnienia a przynajmniej nie u tych co piją ją regularnie i w rozsądnej ilości
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

400

Płyty CD wrócą do łask? Chmura nie jest bezpiecznym archiwum

Płyty CD wrócą do łask? Chmura nie jest bezpiecznym archiwum

Wiara w to, że nasze dane będą zawsze bezpieczne w chmurze jest zdecydowanie zbyt optymistyczna. Warto mieć alternatywę, a najlepiej dwie. Wśród nich płyty CD będą bardzo dobrym rozwiązaniem, o ile wybierzemy te odpowiednie pod kątem jakości.

d4nello
z
menworld.pl
dodany: 13.03.2026, 17:39:04
  • 278
  • #
    komputery
  • #
    backup
  • #
    microsoft
  • #
    pcmasterrace
  • #
    informatyka
  • #
    cloud
nabijacz
nabijacz
nabijacz 14.03.2026, 10:31:46 via Wykop
  • 12
@marek-cen: zgrywałem ostatnio zdjęcia z płyt nagranych 15-20 lat temu i 0 problemuz odczytem

346

Łuszczyca zaczyna się w jelitach?

Łuszczyca zaczyna się w jelitach?

Łuszczyca - choroba przewlekła, która dotyka nie tylko skóry, ale także serca i psychiki. Swędzenie, ból, widoczne zmiany - to codzienność nawet 800 tysięcy Polaków. Ale coraz częściej mówi się, że klucz do złagodzenia objawów wcale nie tkwi wyłącznie w maściach i lekach dermatologicznych.

JRMa
z
pytanienasniadanie.tvp.pl
dodany: 25.10.2025, 13:16:32
  • 214
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    mikrokoksy
  • #
    dieta
  • #
    jedzenie
nabijacz
nabijacz
nabijacz 25.10.2025, 19:41:16 via Wykop
  • 18
@Fixeron: to ma zero związku z mydłem w płynie, odstaw babci sranie
nabijacz
nabijacz
nabijacz 30.10.2025, 20:24:20 via Wykop
  • 1
@Fixeron: Ja nie widzę związku, sam miałem łuszczycę jako 18-20 latek - głównie na łokciach i nie używałem mydłą w płynie. Tak od 35 roku życia łuszczyca zaczęła zanikać a mydło płynie zaczęło się w domu pojawiać. Widzę w tym zero związku.
nabijacz
nabijacz
nabijacz 10.03.2026, 18:20:51 via Wykop
  • 0
Łuszczyca jest jaka dziwna, u mnie pojawiła się w wieku 20 lat, ale bez hardcorów - trochę na łokciach. Jak już miałem okoł36 lat to prawie zanikła, a teraz jak mam 44 to mi potrafi wywalić pojedyncza "łuska" gdzieś na ciele.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

399

Leki na otyłość to nie cud. Waga wraca błyskawicznie po odstawieniu

Leki na otyłość to nie cud. Waga wraca błyskawicznie po odstawieniu

Naukowcy ostrzegają: po zaprzestaniu przyjmowania popularnych leków na odtyłość (jak Ozempic czy Wegovy), utracone kilogramy powracają w ekspresowym tempie. Badania wykazują, że bez stałej terapii i trwałych zmian w stylu życia, organizm szybko dąży do pierwotnej masy ciała.

matixrr
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 06.03.2026, 12:51:05
  • 319
  • #
    odchudzanie
  • #
    chudnijzwykopem
  • #
    medycyna
  • #
    dieta
  • #
    zdrowie
  • #
    leki
nabijacz
nabijacz
nabijacz 06.03.2026, 22:01:19 via Wykop
  • 1
@Morf: g---o prawda, przy 120 ciężko o uprawianie sportów, ale jak zaczniesz zjeżdżać z tej wagi to widzisz że zaczynasz robić coś dobrze i idziesz i napierdzielasz mecz w nogę 90 minut i widzisz że da się. Żarcie leków niczego ciebie nie nauczy już nie na pewno nie zmieni twojego stylu życia, po co miałbyś coś zmieniać jak można nażreć się leków, które odwalą ten cały syf za ciebie. Sam
nabijacz
nabijacz
nabijacz 08.03.2026, 08:54:29 via Wykop
  • 1
@Drogomir: @Robciqqq przy wadze 100,przy 120to bym się zesrał zanimbym rozwalił kolana. A jak już zaczynasz chodzić na piłkę to nie po to żeby stać na bramce

421

100 tys. zł za nadgodziny. Polacy wygrywają w sądach z pracodawcami

100 tys. zł za nadgodziny. Polacy wygrywają w sądach z pracodawcami

Polscy pracownicy coraz odważniej konfrontują się z pracodawcami w kwestiach nadgodzin. Wygrane idą w dziesiątki tysięcy

starnak
z
finanse.wp.pl
dodany: 07.03.2026, 14:45:11
  • 162
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    nadgodziny
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
nabijacz
nabijacz
nabijacz 08.03.2026, 07:26:17 via Wykop
  • 0
@Hiperinflacja: wielu pracodawców to rozumie i sami aktywnie poszukują pracowników. w wielu branżach nie ma kogoś na twoje miejsce.

1689

Eksperci lobbują za podniesieniem VAT na mięso. Bo klimat

Eksperci lobbują za podniesieniem VAT na mięso. Bo klimat

Naukowcy zaproponowali pierwszy krok w ograniczaniu emisji z produkcji mięsa. Podwyżka VAT kosztowałaby statystyczną rodzinę 109 euro rocznie

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 21.01.2026, 09:28:57
  • 283
  • #
    klimat
  • #
    podatki
  • #
    europa
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
nabijacz
nabijacz
nabijacz 21.01.2026, 17:37:59 via Wykop
  • 7
Może i mięso psuje klimat za to będziemy wozić warzywa przez pół świata, statkami, sztaplarkami, ciężarówkami, sztaplarkami znowu na ciężarówki, i będziemy to cały czas chłodzić żeby się nie popsuło. Ekologia j----------n.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

355

Władze miast powiatowych zaczynają się budzić po zapaści demograficznej

Władze miast powiatowych zaczynają się budzić po zapaści demograficznej

W Lublińcu samorząd właśnie zaczyna dyskusje na radzie miasta "Jeżeli nic nie zrobimy w tym temacie..." kiedy już zgonów w mieście jest ponad 2 razy tyle co urodzeń.

galaxico
z
streamable.com
dodany: 04.01.2026, 11:59:48
  • 222
  • #
    demografia
  • #
    lubliniec
  • #
    slask
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    polskapoznegokapitalizmu
nabijacz
nabijacz
nabijacz 04.01.2026, 18:25:07 via Wykop
  • 77
Na poziomie powiatu to się można co najwyżej zesrać a nie coś zrobić. Rząd dba o emerytów bo to najlepsi wyborcy.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

46

Rosyjska ropa dla Chin rekordowo tania. Gigantyczny rabat

Ropa Urals sprzedawana Chinom osiągnęła najniższe ceny w historii. Rosyjskie firmy naftowe zmuszone są do ogromnych rabatów, sięgających 35 dolarów za baryłkę w stosunku do ropy Brent. Decyzje wynikają z ograniczeń narzuconych przez sankcje i zmniejszonego popytu z innych krajów.

banzi
z
money.pl
dodany: 19.12.2025, 07:54:34
  • 15
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    paliwo
  • #
    benzyna
  • #
    gospodarka
nabijacz
nabijacz
nabijacz 19.12.2025, 18:42:31 via Wykop
  • 0
@morghul: tak, byk im się ocielił i za dużo mają tego towaru i dobrobytu i nadwyżek, tak że niedługo sami będą musieli się zalać betonem i te swoje dziury.

355

Urzędnicy pracują "ponadprzeciętnie"? Nagrody robią wrażenie

Urzędnicy pracują "ponadprzeciętnie"? Nagrody robią wrażenie

Wychodzi na to, że niemal wszyscy urzędnicy pracują ponadprzeciętnie i wykazują się wyjątkowo dużym zaangażowaniem

nixodus
z
forsal.pl
dodany: 26.11.2025, 09:44:18
  • 39
  • #
    urzedy
  • #
    urzednicy
  • #
    zarobki
  • #
    urzad
  • #
    biurokracja
  • #
    pieniadze
nabijacz
nabijacz
nabijacz 26.11.2025, 19:33:32 via Wykop
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.07.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.02.2021

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking