Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko185
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1078

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Bezrobocie sięga 20%! Znalezienie pracy, to jak wygrana na loterii

Tak źle na rynku pracy nie było od dawna. Zwolnienia grupowe, mała liczba nowych ofert pracy i brak perspektyw - to codzienność wielu Polaków. Sytuacja w niektórych powiatach jest wręcz dramatyczna. Stopa bezrobocia przekracza tam 20% i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec to poprawie. A co gorsze

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 14.05.2026, 08:49:23
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 318
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Clickbait - GUS podaje 6,1% bezrobocia
Sabr
z wykop.pl
  • 251
Bezrobocie tylko wzrośnie
Senso909
z youtube.com
  • -1

Komentarze (318)

najlepsze

ChciwyASasin
ChciwyASasin
14.05.2026, 08:59:25 via Wykop
  • 633
Dlatego koniecznie musimy sprowadzać 2,5 miliona nachodźców rocznie #pdk
ChciwyASasin - Dlatego koniecznie musimy sprowadzać 2,5 miliona nachodźców rocznie #p...

źródło: f68e1728a6b299f10c8ce4be971a4208453c59eace21e15491259172867c6b3a

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

piotr53365
piotr53365
piotr53365
14.05.2026, 09:37:21 via Wykop
  • 162
@ChciwyASasin: Rocznie? A to co się z nimi dzieje po roku? Ja np. potrzebuję worek kartofli tygodniowo.
  • Odpowiedz
krzyzakmm
krzyzakmm
14.05.2026, 10:02:18 via Wykop
  • 118
@ChciwyASasin: temat tak samo sprzedawany jak coroczne "brakuje 2 milionów mieszkań"
  • Odpowiedz
Niezapominajka2930
Niezapominajka2930
14.05.2026, 09:07:03 via Wykop
  • 289
Dwa z trzech wymienionych w artykule to powiat leski I brzozowski(obok Leska). W Lesku oststnio zamknięto porodówkę i chyba Inne oddziały szpitala, gdzie był zatrudniony persolen na UoP. Te wszystkie osoby pewnie zarejestrował się jako bezrobotne W urzędzie pracy, żeby mieć ubezpieczenie, a z solidnych odpraw ułożą sobie życie zawodowe inaczej. Pielęgniarki dobrze zarabiają w Polsce i ich brakuje, bo mamy lukę pokoleniową I duża część odchodzi na emerytury.
Skoro jest bezrobocie,
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1
14.05.2026, 09:43:42 via Wykop
  • 71
@Niezapominajka2930: powiat brzozowski to też bieda, Brzozów to dziura i do pracy jeździ się do Sanoka (tez dziura) albo do Krosna. Sporo osób to "bezrobotni" na gospodarstwach 1 hektarowych które stoją na dziadków, jakąś praca na czarno etc.

Od kilku lat nie oglądam rynku pracy ale u mnie w fabryce ostatnio stworzyli program poleceń pracowników, jak przyprowadzisz swojego który ilestam przepracuje to nawet nagrodę jakąś dają.

Problemem jest brak dobrych
  • Odpowiedz
Niezapominajka2930
Niezapominajka2930
14.05.2026, 10:08:13 via Wykop
  • 30
@raxon1: Nie mówię, że w tych powiatach jest dużo wolnych, atrakcyjnych miejsc pracy. Miałam na myśli, ze państwo, jako duży pracodawca w regionie, dopiero co sam zwolnił duża grupę osob, jak na ilość mieszkańców tych powiatow. Stąd, procentowo, znacząco wzrosło bezrobocie. Lekarze i pielęgniarki, ktorzy stracili pracę w szpitalu to na szczęście nie są osoby, które będą miały duży problem ze znalezieniem nowej pracy.
  • Odpowiedz
exoone
exoone
exoone
14.05.2026, 09:24:38 via Wykop
  • 209
potrzebujemy wiecej pracownikow z bangladeszu! to na pewno polepszy sytuacje na rynku pracy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

barumbadon
barumbadon
barumbadon
14.05.2026, 14:13:47 via Wykop
  • 4
@exoone: Jak na ironię ci Hindusi i Bengalowie są bardziej mobilni niż większość Polaków 😆
  • Odpowiedz
ali_baba
ali_baba
ali_baba
14.05.2026, 18:44:19 via iOS
  • 3
@exoone: No bo akurat na największym wypizpowie w podkarpackim pracują imigranci.
Na takich zadupiach to trzeba lokować jakieś państwowe inwestycje żeby to ruszyło. Fabryki zbrojeniowe, elektrownie itp.
Bez tego to choćby wszystkich imigrantów wywalić to tam będzie bieda
  • Odpowiedz
Rzurek35
Rzurek35
14.05.2026, 10:09:20 via Wykop
  • 166
Clickbait: powiedziane jest, że w niektórych powiatach takie jest. Nawet w okresie prosperity były takie miejsca, ba nawet w okolicach dużych miast i aglomeracji są miejsca, gdzie pracy nie ma - bo wszyscy jeżdżą do większego miasta. Są też miejsca typu Zgorzelec, gdzie nie mogą pracownika znaleźć, bo sobie jeżdżą za Odrę robić to samo za kilka razy większą stawkę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

argonauta1000
argonauta1000
argonauta1000
14.05.2026, 12:30:50 via Wykop
  • 2
@Rzurek35: nie clickbait, tylko myślowe g---o.
  • Odpowiedz
Jurek_z_klanu
Jurek_z_klanu
14.05.2026, 14:18:06 via Wykop
  • 6
@Rzurek35: w Zgorzelcu to raczej za Nysę jeżdżą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Project_Yi
Project_Yi
14.05.2026, 09:49:24 via Android
  • 89
Mnie rozbraja jak bananowcy się mądrzą że trzeba było iść na studia a teraz każdy biurowiec w Polsce jest zapchany ciapistami.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

megunchi
megunchi
14.05.2026, 10:47:06 via Wykop
  • 43
@Shemek: Hindus lepszy xD Chyba w oszukiwaniu, fałszywych dyplomach z równowartością dyplomu polskiej szkoły podstawowej (o ile tyle).
  • Odpowiedz
Project_Yi
Project_Yi
14.05.2026, 10:56:58 via Wykop
  • 27
@Shemek: hindus jest lepszy bo jest tańszy, robi po 12 godzin z czego tylko 8 płatne
  • Odpowiedz
KrosseQ
KrosseQ
KrosseQ
14.05.2026, 09:23:32 via Wykop
  • 66
Spokojnie, spokojnie! Na wasze miejsce już przyjeżdża 300 tysięcy pracowników rocznie z krajów trzeciego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak śmialiśmy się z Niemiec czy Francji.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElMurano
ElMurano
14.05.2026, 10:33:17 via Wykop
  • 16
@KrosseQ: celem popisu jest 2,5 miliona rocznie.
  • Odpowiedz
M1LKA_90
M1LKA_90
M1LKA_90
14.05.2026, 21:56:34 via Wykop
  • -2
@KrosseQ: no stary, ale jak przyjeżdżają ludzie, którzy chcą pracować, a nie leżeć to w czym problem? Do nas nie wjedzie z środka Afryki pół miliona afro, bo umarli by tu na zapalenie płuc i miejsca dla nich nie ma, bo z Ukrainy więcej zjechało do nas w ostatnich latach (a ci też jak się dorobią obywatelstwa to potrafią się zmienić o 180 stopni). Poza tym my to nie Francja,
  • Odpowiedz
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
14.05.2026, 10:32:52 via Wykop
  • 44
Tytuł sugeruje jakbyśmy wszyscy ginęli, a artykuł o jakichś gównopowiatach.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
14.05.2026, 13:44:37 via Wykop
  • 14
@albadorap: no i zerknijmy jeszcze na ten Szydłowiecki. 30 procent bezrobocia to było 10 lat temu więc zanotowaliśmy spadek. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Oto-mapa-polskiego-bezrobocia-7288932.html

We znalezisku jest "Według danych GUS, w Polsce jest aż 26 powiatów, w których stopa bezrobocia sięga 15% lub więcej."
A 10 lat temu były to 93 powiaty, w których stopa bezrobocia sięgała 15% i więcej.
  • Odpowiedz
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
14.05.2026, 16:06:36 via Wykop
  • 5
(to byla hiperbola)


@albadorap: podałem Ci kawał danych, które dowodzą, że artykuł jest manipulacyjny, a Twoja linia obrony to to, że przyczepiłem się do 30%? Po prostu xD na takiego wykopka.

Stopa bezrobocia to nie jest magiczny wielowymiarowy
  • Odpowiedz
kutasoglu
kutasoglu
kutasoglu
14.05.2026, 10:46:18 via Wykop
  • 30
Matko, jaki bait. Dalej czytamy już, że " stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w pierwszym kwartale 2026 roku wyniosła 6,1%"

A po prostu w jakimś regionie jest 20 i już na tytule clickbaitowanie. Zwłaszcza, że bezrobocie w niektórych regionach wyludniającego się kraju, nie jest niczym nadzwyczajnym. Dodać do tego migracje wewnątrzną do miast i bogatszych ośrodków, to i upadają kolejne firmy w mniejszych powiatach.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawulon_Dla_Starych
Pawulon_Dla_Starych
15.05.2026, 08:47:18 via Wykop
  • 0
przychodzą goście po 40 parę lat i taki ma w CV że on to przepracował do tej pory 10 lat


@M1LKA_90: LOL. To jest standard, że w CV się wpisuje doświadczenie z ostatnich 10 lat i nic poza tym. Kogo interesuje to, czym się zajmowałeś 17 lat temu? Nikt nie będzie przeglądał 4-stronnego CV.
  • Odpowiedz
4mmc-enjoyer
4mmc-enjoyer
15.05.2026, 09:24:22 via Wykop
  • 0
@Pawulon_Dla_Starych: bo on to z tych "starych" co w wieku 40 lat miał tylko jedną pozycję, że od 20 lat pracuje przy łopacie xd
  • Odpowiedz
Senso909
Senso909
14.05.2026, 13:59:52 via Wykop
  • 21
Juz wam szukają zmienników na stanowiska
Senso909 - Juz wam szukają zmienników na stanowiska

źródło: 1000033618

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
14.05.2026, 10:46:37 via Wykop
  • 19
wszystko zależy gdzie bo np. taki Kraków, jest robota ale lepsza to tylko wystawiają oferty finalnie nikogo nie przyjmują. Obserwuje kilkanaście takich dużych firm i od pół roku oferty wchodzą na 1-2 tyg a potem znikają i pojawiają się dokładnie te same, więc dziwnie wygląda. np. W Kielcach lipa straszna z pracą, wioski w koło praktycznie pusto jeśli chodzi o robote. Warszawa w miarę spoko też obserwuję kilka firm to wiszą oferty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daywalker123
daywalker123
daywalker123
14.05.2026, 11:06:59 via Wykop
  • 13
@DziendobryMireczku: Potwierdzam. Ogloszenia "duchy" wiszace po np.2 miesiace i tysiace nadeslanych CV. Po wygasnieciu ogloszenia jest ono odswiezane bezzwlocznie
  • Odpowiedz
chromal
chromal
chromal
14.05.2026, 13:33:21 via Wykop
  • 8
@daywalker123: prawdopodobnie te ogłosznia są tylko po to by zbierać dane osób, które nadsyłają cv
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
2805
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2419
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2011
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1784
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1785
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pracbaza
  • #korposwiat
  • #pracait
  • #pieniadze
  • #polska
  • #pytanie
  • #kolchoz
  • #gospodarka
  • #studia
  • #prawo
  • #zarobki
  • #heheszki
  • #ekonomia
  • #bezrobocie
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking