Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

593

Szef Kia zapowiada obniżki cen w Europie, aby odeprzeć konkurencję z Chin

Szef Kia zapowiada obniżki cen w Europie, aby odeprzeć konkurencję z Chin

Czyli jednak da się obniżyć absurdalne ceny nowych aut? A jeszcze niedawno się nie dawało, ciekawe co się zmieniło ...

qba82222
qba82222
qba82222
z
stooq.pl
dodany: 27.04.2026, 16:31:03
  • #
    motoryzacja
  • #
    kia
  • #
    auta
  • 259
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Prezes UOKiK nałożył ponad 405 mln zł na KIA Polska i 11 dealerów spółki. Przedsiębiorcy zmówili się w sprawie
a7c8
z uokik.gov.pl
  • 25

Komentarze (259)

najlepsze

Zbieraczchru
Zbieraczchru
Zbieraczchru
27.04.2026, 18:34:05 via Wykop
  • 474
Pamiętam czasy, jak w Polsce były rozmowy komórkowe bodajże po 1,49 za każdą rozpoczętą minutę. Biorąc pod uwagę inflację, to by było jak teraz ponad 5 zł. Wszystkie telewizyjne autorytety, politycy udowadniali, że taniej nie może być, że się nie da. Wtedy pojawiła się firma Play i zrobiła ni z tego, ni z owego 50 gr za minute i w dodatku naliczanie sekundowe. Kilka tygodni i każdy operator miał ofertę po 50
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RKN_
RKN_
RKN_
27.04.2026, 18:53:18 via Android
  • 181
@Zbieraczchru: tak, nie jest to raczej w powszechnej pamięci jakim gamechangerem był Play
  • Odpowiedz
Lubie_Barszcz
Lubie_Barszcz
Lubie_Barszcz
27.04.2026, 18:57:25 via Wykop
  • 154
@Zbieraczchru: a to nie heyah było pierwszym prowodyrem zmian, a potem dopiero play dodatkowo to zbił?
  • Odpowiedz
obszarnik
obszarnik
27.04.2026, 18:05:50 via Wykop
  • 168
To może jeszcze tak zróbcie coś dla wygody klienta i nie montujcie takich gównianych ale nowocześnie wyglądających klamek w nowych modelach...
obszarnik - To może jeszcze tak zróbcie coś dla wygody klienta i nie montujcie takich...

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-27 o 20.04.57

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RKN_
RKN_
RKN_
27.04.2026, 18:52:17 via Android
  • 96
@obszarnik: z klamkami będzie jak z przyciskami na konsoli. Z 10-15 lat im zajmie wycofywanie się z tej głupoty
  • Odpowiedz
korecky
korecky
27.04.2026, 18:58:27 via Wykop
  • 99
@RKN_: miejmy nadzieję, że krócej bo NCAP już się wzięło m. in. za te klamki i z automatu takie samochody będą tracić gwiazdkę.
  • Odpowiedz
scorcher
scorcher
scorcher
27.04.2026, 18:55:19 via Wykop
  • 160
Niech giną (wiem, wiem, Polacy też mogę stracic prace).
Pamietam jak szukałem auta i za 120k zł był Fiat Tipo Cross, nawet bez czujnikow z tylu. Pan z salonu mi powiedzial, "no, że teraz takie są ceny i za tyle Pan dostanie wlasnie to". A przyjechalem Scenicem 3 wartym 10kzl, ktory mial wiecej elektroniki, niz ten Tipo.
Poszedlem do Kia, a Pan mi mowi, ze zeby miec jakies w srodku w Sportage
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

picasssss1
picasssss1
27.04.2026, 19:02:51 via Wykop
  • 91
@scorcher: skoro chińczyk jest o wiele tańszy i na starcie lepiej doposażony, a motor jest w obu autach to wybór jest prosty. Co mnie obchodzi jako konsumenta to że rząd im dotuje, mam w imię sloganów korporacji które mnie mają w dupie dopłacać? XD
  • Odpowiedz
matewek
matewek
matewek
27.04.2026, 19:29:26 via Wykop
  • 38
Pamietam jak szukałem auta i za 120k zł był Fiat Tipo Cross, nawet bez czujnikow z tylu.


@scorcher:

Też to pamiętam i chyba jeszcze hamulce bębnowe to cudo miało. A kilka lat wcześniej gołe Tipo kosztowało poniżej 50K.
Nie wiem w ogóle kto kupował Tipo za takie pieniądze. Przecież przy takim nasyceniu rynku wtórnego bazowym modelem gdzie nie ma się co popsuć to utrata wartości przy cenie wyjściowej 120K musiała
  • Odpowiedz
DerMitteleuropaer
DerMitteleuropaer
27.04.2026, 18:51:54 via Wykop
  • 99
Warto też docenić że KIA jako jedna z nielicznych marek zaprezentowała ostatnio K4 - zwykłego hatchbacka/kombi.
Wygląd to kwestia gustu, moim zdaniem dyskusyjny, ale trzeba docenić że wporowadzają coś oprócz crossoverów.
DerMitteleuropaer - Warto też docenić że KIA jako jedna z nielicznych marek zaprezent...

źródło: 1973b4c711c0932c14fd452ab9f2c32c

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
27.04.2026, 19:24:43 via Wykop
  • 33
@DerMitteleuropaer: Nie jest nieliczna, bo dokładnie to samo zrobiła Dacia Striker, która będzie dostępna od 2027 w sprzedaży (z miesiąc temu była premiera). Ogólnie na rynku jest trend odwrotu od SUVomanii.

@daywalker123 @Oastry
PfefferWerfer - @DerMitteleuropaer: Nie jest nieliczna, bo dokładnie to samo zrobiła ...

źródło: 1000064739

Pobierz
  • Odpowiedz
hOloPL
hOloPL
hOloPL
27.04.2026, 19:54:50 via Wykop
  • 24
Dacia Striker


@PfefferWerfer: The Dacia Striker is a new, budget-friendly 4.62-meter "lifestyle estate" crossover set for release in late 2026 with a starting price below €25,000

TO JEST CROSSOVER
  • Odpowiedz
kosma666
kosma666
kosma666
27.04.2026, 17:32:06 via Wykop
  • 46
I bardzo dobrze. Niech walczą, dla klienta to lepiej. Choć akurat kijanki drugi raz nie kupię.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

homealone
homealone
homealone
27.04.2026, 19:01:44 via Android
  • 17
@kosma666: no widzisz, a mój ojciec jeździ corollą i już dwa razy głowica była planowana 😁 zawsze myślałem, że benzyniaki toyoty są niezawodne, a tutaj spotkałem inna sytuację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kosma666
kosma666
kosma666
27.04.2026, 19:28:40 via Wykop
  • 15
@homealone: sprawdź dostępność silników z drugiej ręki. Jeśli jest dużo i są tanie, to nikt nie musi wymieniać. Jeśli się sypią, to są drogie i stosunkowo trudno dostępne. Tyle mnie nauczyło doświadczenie ;-)
Mamy XXI wiek, serio nie robiłem doktoratu przed zakupem. Założyłem, że technologia niewysilonych silników została opanowana w latach 70-80 ubiegłego wieku. A tu niespodzianka ;-)
  • Odpowiedz
Edonik
Edonik
Edonik
27.04.2026, 18:48:40 via Wykop
  • 39
I dobrze, bo Kia odpłynęła z cenami.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

espu
espu
espu
27.04.2026, 20:16:53 via iOS
  • 9
@Edonik: w Polsce. W Czechach o 10-20k taniej
  • Odpowiedz
Shadowmoses33
Shadowmoses33
28.04.2026, 04:33:20 via Wykop
  • 2
@espu: bo tam ją klepią
  • Odpowiedz
Shamson
Shamson
27.04.2026, 18:11:43 via Wykop
  • 37
Czyli teraz przeciętny człowiek musiałby nie mieć żadnych wydatków przez 30 miesięcy zamiast 36? Nadal nie będzie go stać nawet na najmniejsze, miejskie gówienko, ale trochę mniej?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

patryk-hukalowicz
patryk-hukalowicz
27.04.2026, 19:11:14 via Wykop
  • 16
@Shamson: W takich zamierzłych czasach PRL-u zdarzało się, że ludzie jeździli samochodami za ponad 100 przeciętnych pensji xD
  • Odpowiedz
fremmm
fremmm
27.04.2026, 20:57:52 via Wykop
  • 3
@Shamson: przecietny czlowiek niech jezdzi tramwajem, nie poto kupilem auto za 230k kosztem tego, ze nie mam gdzie mieszkać, żeby teraz stać w korkach z takimi co pożalowali pieniazkow na auto i woleli kupic piwnice
  • Odpowiedz
jan-fifalski
jan-fifalski
28.04.2026, 01:36:31 via Wykop
  • 33
a pamiętacie masło po 15zł ??
dzisiaj mamy 0,88zł
to zwykłe zmowy cenowe, to samo w VW, zmienili zarząd-wyebali i nagle 3 podstawowe modele da się sprzedać 20tys taniej
oni forsują że kamera cofania warta w hurtowni 4$ jak chcesz ją mieć to wyskakuj z 1000$ (takie jest przebicie)

albo plastikowe zegary-wyświetlacze LCD -obecnie powszechne w samochodach -(zamiast mechanicznych zegarów) które się produkuje za ułamek ceny mechanicznych są takie same w 50 modelach a zmienia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robert-solidny
robert-solidny
robert-solidny
28.04.2026, 10:22:20 via Wykop
  • 3
@jan-fifalski: Ja pamiętam ostrzeżenia że świat z głodu umrze, bo ukraińskie zborze karmi 90% ludzkości, i że należy ich zborze przepuszczać przez nasze granice, i że musimy pomagać im walczyć bo światowy spichlerz zboża zostanie spalony i zniszczony. Jakoś nic nie zmieniło sie od czasów rozpoczęcia walk, nie widziałem oddziałów czerwonego krzyża w europie czy niebieskich hełmów :)
  • Odpowiedz
Vixay
Vixay
Vixay
28.04.2026, 12:48:46 via Wykop
  • 0
@jan-fifalski: Komentarz napisany mimo tego że nigdy nie sprawdziłeś nawet marży netto producentów xD. Oni dymaja na prawie najniższych możliwych marżach :)
  • Odpowiedz
murdoc
murdoc
27.04.2026, 19:35:05 via Wykop
  • 22
jesli myślicie, że ktoś poświęcił kreskę na wykresiku, to nie znacie branży xD

tańszy plasticzek, cieńszy tu i tam, cieńszy kabelek, o, a ten to może nawet jeszcze cieńszy, nigdy tu problemów przecież nie było. O a te fotele co tak długo się przecierają? Po co takie porządne?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShortyLookMean
ShortyLookMean
27.04.2026, 20:56:33 via Wykop
  • 6
@wojciech-wojtkowiak: tak. I kłamią w raportach giełdowych, żeby trzymać kurs nisko i móc dokupywać akcje za bezcen.
ShortyLookMean - @wojciech-wojtkowiak: tak. I kłamią w raportach giełdowych, żeby trz...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
zeta_puppis
zeta_puppis
zeta_puppis
28.04.2026, 02:14:39 via Wykop
  • 5
@murdoc: dodaj do tego przeniesienie R&D do Indii i Chin => "w EU dużo trzeba płacić za rozwój, więc zamieńmy się w chińskie firmy, ale sprzedajmy pod Europejskimi markami" xD
  • Odpowiedz
UjogromemGoNazwali
UjogromemGoNazwali
UjogromemGoNazwali
27.04.2026, 18:55:15 via Wykop
  • 22
Tera im sie przypomnialo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2597
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2456
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2347
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1923
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1767
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samochody
  • #ciekawostki
  • #mechanikasamochodowa
  • #carboners
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #polskiedrogi
  • #motocykle
  • #motopodprad
  • #prawojazdy
  • #bmw
  • #polska
  • #renault
  • #kiciochpyta
  • #prawo

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking