Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

244

Skandal w polskiej numizmatyce. Wirtualne "laboratorium" oszukiwało klientów?

Zaczęło się od grupy "Łowcy falsyfikatów" gdzie pewna "firma" Lebiedzinski Lab zarzucała domom aukcyjnym i prywatnym kolekcjonerom, że ich monety to fałszywki. Jednocześnie właściciel twierdził że monety należy wysłać... do niego. I tu się robi ciekawie. Bo prawda okazała się zupełnie inna.

LordSlavic
LordSlavic
z
youtube.com
dodany: 29.04.2026, 08:54:29
  • #
    numizmatyka
  • #
    monety
  • #
    srebro
  • #
    oszustwo
  • #
    scam
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (36)

najlepsze

extraordinary_seaman
extraordinary_seaman
29.04.2026, 12:46:16 via Wykop
  • 97
Stawiam bańkę z Monopoly, że za tydzień szefuńcio odnajdzie się magicznie w Tel K--------e
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
29.04.2026, 13:25:21 via Wykop
  • 8
@Danuel: trzymaj definicję polaka
oOobywatel - @Danuel: trzymaj definicję polaka

źródło: preambuła

Pobierz
  • Odpowiedz
LordSlavic
LordSlavic
Autor
29.04.2026, 13:27:11 via Wykop
  • 5
@extraordinary_seaman: Facebook "laboratorium" juz skasowany;)
  • Odpowiedz
henk
henk
29.04.2026, 14:28:35 via Android
  • 33
dlaczego k---a o wszystkim trzeba robić filmy, nie da się sklecić kilku zdań?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elberet
elberet
elberet
29.04.2026, 14:51:19 via Wykop
  • 20
@henk:
1. Pieniądze z reklam
2. Ludzie nie potrafią pisać
3. Ludziom nie chce się czytać
  • Odpowiedz
Odbytko_ze_Zwieracza
Odbytko_ze_Zwieracza
Odbytko_ze_Zwieracza
29.04.2026, 18:05:44 via Android
  • 0
@henk: a co Ci to szkodzi - akurat wywiad z Damianem Marciniakiem dla zainteresowanych jest zawsze ciekawy, poza tym film nie powstał pod artykuł na wykopie tylko Mirek wrzucił link do filmu na wykop. Do niego pretensje, ze nie streścił tego tak, jak Ty byś sobie tego życzył. A temat obserwuję od samego początku internetu przyznam ze po x postach na fb od LL zacząłem wątpić we wszystko co widzę
  • Odpowiedz
kepak
kepak
29.04.2026, 12:44:25 via iOS
  • 23
Jak ktoś zrobi TL DR to może to być ciekawe, ale nie w tej formie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FrasierCrane
FrasierCrane
29.04.2026, 15:05:56 via Wykop
  • 12
@kepak: No długość zacna, prawie godzina czterdzieści xD. Warto fragment obejrzeć chociaż, żeby twórca miał jakieś wyświetlenie. Gemini mi tak to streścił:

## Streszczenie wywiadu: Czy można zniszczyć polską numizmatykę?

Wywiad Krzysztofa Stankiewicza (kanał Biżuteria z bliska) z Damianem Marciniakiem (właścicielem domu aukcyjnego) dotyczy głośnych kontrowersji wywołanych przez podmiot podważający autentyczność cennych polskich
  • Odpowiedz
LordSlavic
LordSlavic
Autor
29.04.2026, 15:43:34 via Wykop
  • 6
@FrasierCrane: dzięki mireczku
  • Odpowiedz
krzyzakmm
krzyzakmm
29.04.2026, 11:14:31 via Wykop
  • 12
Pan Samochodzik i Fantomas :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

myMyselfAndIAgain
myMyselfAndIAgain
myMyselfAndIAgain
29.04.2026, 16:26:34 via Wykop
  • 3
raczej zagadki Fromborka


@Wielka-Polska-Betonowa: nie, Pan Samochodzik i Fantomas :)
  • Odpowiedz
krzyzakmm
krzyzakmm
30.04.2026, 05:33:10 via Wykop
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa: Fantomas
książka opowiada o tym jak do pałacu z kolekcją dzieł przyjeżdżał co jakiś czas pewien pan i twierdził, że jakiś obraz jest falsyfikatem
wtedy właściciel wiózł obraz do ekspertyzy i zawsze po drodze psuł się jego samochód - nagle niemal znikąd pojawiała się pomoc drogowa która w trakcie prac podmieniała obrazy mają przygotowaną kopię
i rzeczywiście - po przyjeździe do eksperta obraz okazywał się fałszywką...
  • Odpowiedz
LordSlavic
LordSlavic
Autor
29.04.2026, 11:29:07 via Wykop
  • 5
Warto zobaczyć od czego się zaczęło https://www.facebook.com/share/p/1EZgtRt84y/
LordSlavic - Warto zobaczyć od czego się zaczęło https://www.facebook.com/share/p/1EZ...

źródło: 1000023555

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
29.04.2026, 13:31:19 via Wykop
  • 35
@LordSlavic: ale ludzie wysyłali monety warte tysiące jakiemuś przypadkowemu łapsowi z internetów? czy w numizmatyce siedzą więksi autyści niż w pociągach?
  • Odpowiedz
kakorass
kakorass
29.04.2026, 14:05:35 via Wykop
  • 12
@Miszczu_wszystkiego: ja też tego nie kumam. Hej wysyłajcie mi banknoty 200 zł bo to falsyfikaty a ja to zweryfikuje.
  • Odpowiedz
julian69
julian69
julian69
29.04.2026, 22:52:50 via Wykop
  • 2
jest za dużo samozwańczych szeryfów ze względu na hype na złocie. Już lepiej oglądać jakieś stare filmiki Ukraińców, Rosjan i Gruzinów gdzie pokazują możliwe wyjebki. Są znacznie bardziej ostrożniejsi ze względu na niższe zarobki. Nie bez powodu też lombardy zaczęły zatrudniać ludzi ze wschodu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adihal
Adihal
Adihal
29.04.2026, 18:31:22 via Android
  • 1
i debile wysyłali?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kaloryfere
Kaloryfere
Kaloryfere
29.04.2026, 21:40:45 via Wykop
  • -1
-- Wirtualne "laboratorium" oszukiwało klientów?
-- Nie

#prawonaglowkowbetteridgea

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LordSlavic
LordSlavic
Autor
30.04.2026, 07:10:38 via Wykop
  • 0
@Kaloryfere: odpowiedź mordeczko masz w filmie. Marciniak i inni specjaliści twierdzą że tak - oszukiwało. Ja jednak wolę dac pytajnik antypozwowy w razie wu ;)
  • Odpowiedz
Kaloryfere
Kaloryfere
Kaloryfere
01.05.2026, 19:52:22 via Wykop
  • -1
@LordSlavic: Nie obraź się, ale nie czytam artykułów ani nie oglądam filmów z tytułami kończącymi się znakiem zapytania. Za duży śmietnik jest w internecie ;)
  • Odpowiedz

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4412
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #banknoty
  • #monety
  • #pieniadze
  • #hobby
  • #chwalesie
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #historia
  • #kiciochpyta
  • #heheszki
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #srebro
  • #pytaniedoeksperta
  • #starozytnosc

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking