Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE

"Jeśli chcecie zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa dostaw i transformacji energetycznej oraz budżetu federalnego, to wYłączcie jutro swoją instalację fotowoltaiczną" - apelował do Niemców wieczorem 1 maja w mediach prof. Lion Hirth.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 209
- Odpowiedz





Komentarze (209)
najlepsze
Nie, to się nazywa nieodpowiedzialne planowanie, pod ideologię.
OZE w formie fotowoltaiki to patologia totalna, wiatr jest trochę lepszy, wodne są mega fajne.
Problem jest taki, ze do każdego wiatru i każdej fotowoltaiki trzeba mieć w zasasie 2 źródło, które można włączyć gdy tamte nie produkują i dlatego to jest patologia, bo pomimo, ze masz mega nadwyżkę produkcji obok musisz utrzymywać zwykłą elektrownie, która
Szwajcaria drąży otwór głebokości 8-piętrowego budynku. Pod powerbank na OZE
źródło: arh4dw
Pobierzźródło: obraz
PobierzOze sroze nie zapomnjcie górnikom dać 16stej pensji w roku
@eSUBA94:
1) wyłączmy na tydzień brudne źródła energii i patrzy jak tam
2) wyłączam na tydzień czyste źródła energii i patrzymy jak tam
@Traasert76: górnicy to rak PRL który non stop szantażuje innych swoim zawodem
każdy zawód jest ważny
Nie istnieją realne magazyny energii elektrycznej na świecie. Owszem, elektrownie szczytowo-pompowe można uznać za mikroskopijne magazyny energii, ale właśnie przez to, że są minimalne ilości zmagazynowanej energii, dlatego ESP traktowane są jedynie jako sprawne stabilizatory niedoborów mocy w sieci energetycznej, a nie jako istotne magazyny. W Polsce całość energii, jaką da się zgromadzić w polskich ESP to 1% zapotrzebowania energii dobowej w kraju, a zimą to ok. 0,6% zapotrzebowania
Wtedy ten problem sam zniknie.
@gl0wa: Te magazyny są droższe i bardziej problematyczne zarazem niż stawienie nowych elektrowni np. atomowych jak już się ktoś upiera, że węgiel i gaz są be.
* zbudować ognioodporne
Problem nie zniknie, wręcz pogorszy bo ludzie w domach będą ładować pojazdy w godzinach wieczornych, w dzień ludzie są w trasie / w pracy, samochody będą ładowane w nocy
Należy stawiać elektrownie, jakiekolwiek i generować
źródło: wojciech-cejrowski-niemcy-prosze-pana
PobierzNastępny proszę...
a Merkel na dokładkę wpuściła masy kolorowych w 2015 ale to duży i silny kraj wszystko wytrzymają..
do czasu