Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
f1aSh

f1aSh

Dołączył 14 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1994
  • Znaleziska 1780
  • Mikroblog 214
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

26

Fibromialgia - choroba zagadka.

Fibromialgia - choroba zagadka.

Fibromialgia to choroba, w której układ nerwowy inaczej przetwarza ból. Ciało boli, choć wyniki badań często nie pokazują przyczyny. U wielu chorych współwystępuje depresja, ale to nie znaczy, że ból "siedzi w głowie". Dlaczego tak trudno tę chorobę udowodnić?

makrofag74
z
tvn24.pl
dodany: 09.06.2026, 12:29:13
  • 30
  • #
    fibromialgia
  • #
    medycyna
  • #
    choroby
  • #
    zdrowie
f1aSh
f1aSh przedwczoraj, 11:55:11 via Wykop
  • 1
Wszystko fajnie, że są artykuły, że się pisze o tym i o tamtym. Pytanie jest jedno: jak w naszym polskim kartonie rozmawiać o tym z lekarzami i z którymi lekarzami? Ja, gdy opowiadam im o tym co mnie uwiera, to patrzą jak na wariata na zasadzie: "idź se pan już, zmień dietę, pobiegaj, czy coś - my tu leczymy przeziębienie, a nie jakieś wymysły". Jeszcze nie spotkałem się z takim co podejdzie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

859

Polacy masowo wracają do torrentów. Klapki spadły z oczu

Polacy masowo wracają do torrentów. Klapki spadły z oczu

Polski rynek streamingowy wkracza w zupełnie nową fazę. Po latach niepohamowanego wzrostu branża wyraźnie zwalnia, a widzowie zmęczeni rozdrobnieniem oferty i rosnącymi kosztami coraz częściej przypominają sobie o darmowych alternatywach.

ochucki
z
telepolis.pl
dodany: 08.06.2026, 22:59:03
  • 376
  • #
    torrenty
  • #
    piractwo
  • #
    vod
  • #
    stream
  • #
    netflix
  • #
    hbo
f1aSh
f1aSh 09.06.2026, 15:28:39 via Wykop
  • 1
Ma ktoś kompletny tutorial dla lenia jak ogarnąć sobie cały setup do oglądania wideło w domciu bez subskrypcji + żeby było bezpiecznie?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f1aSh
f1aSh 09.06.2026, 20:41:28 via Wykop
  • 0
Mogę zahostować sobie cokolwiek, chodzi o to żeby to było w miarę automagiczne + napisy PL. Coś jak stronki ze streamingami, tylko żeby nie trzeba było walczyć z milionem reklam i uciekającym przyciskiem "play" - zwłaszcza na TV :D

Na kompie to znam FMHY czy Piratawkę, ale na TV nie da się korzystać z takich cudów bez ad-blocka.

12

MuOnline - Gra z dzieciństwa, Polski serwer GoldMU

MuOnline - Gra z dzieciństwa, Polski serwer GoldMU

Cześć Mirki. Czerwcówka z MuOnline? Po grillu i paru piwach wieczorne expienie w party na Losttower7 a po wypraniu wingów na Icarus? To już kolejna odsłona serwera GoldMU, tym razem wypada właśnie dzień po Bożym Ciele 05 czerwca o godzinie 17:00!  Potwory i sklepy pojawią się o 19:00. Czas międ

DecardCain
z
wykop.pl
dodany: 04.06.2026, 10:20:34
  • 8
  • #
    muonline
  • #
    muonlinepolska
  • #
    mumirko
  • #
    wykopmu
  • #
    mmorpg
  • #
    grajzwykopem
f1aSh
f1aSh 08.06.2026, 08:00:33 via Wykop
  • -1
Co to za chińskie bajki? ʕ•ᴥ•ʔ
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

605

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

- Na studia nie idę. Matka jest zła i twierdzi, że to duży błąd. Tylko ten papier jest dziś tak naprawdę bez znaczenia. Nie chcę marnować pięciu lat na coś, co potem schowam do szuflady - zaznacza Edyta, tegoroczna maturzystka. Czy to nowy trend? Czy faktem jest dziś to, że młodzi ludzie coraz...

robert-kuzba
z
edziecko.pl
dodany: 01.06.2026, 17:52:24
  • 424
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    studia
  • #
    szkola
f1aSh
f1aSh 02.06.2026, 20:14:41 via Wykop
  • 0
@Yuri_Yslin: przez ponad 25 pracy w IT nikt nie zapytał mnie o wykształcenie :)

708

Architekci jak artyści państwo dopłaci im do emerytur z pieniędzy podatników.

Architekci jak artyści państwo dopłaci im do emerytur z pieniędzy podatników.

Kolejna skompromitowana grupa zawodowa wyciąga ręce po publiczne pieniądze. Tym razem architekci budynkowi. Wystarczy projektować na czarno dla dewelopera a społeczeństwo zapłaci składki -_-

mch0588
z
uprawnieniabudowlane.pl
dodany: 01.06.2026, 09:44:40
  • 110
  • #
    afera
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    podatki
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    firma
f1aSh
f1aSh 01.06.2026, 10:57:48 via Wykop
  • 31
To ja też kcem, jestem biednym architektem w IT ʕ•ᴥ•ʔ
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

f1aSh
f1aSh 01.06.2026, 22:11:41 via Wykop
  • 1
@Roszadok: niestety jestem biednym architektem na b2b i płacę duży ZUS - pomocy.

A tak na serio: 🤦‍♂️
splinter96
splinter96
29.05.2026, 05:23:27
  • 2347
#heheszki
splinter96 - #heheszki

źródło: 1000028843

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 29.05.2026, 21:13:34 via Wykop
  • 3
N------i wuefiści to technikum to normalka. Zwykle zajęcia zaczynały się od macie tu piłkę i nara. Dalej siedzieli w kanciapie i łoili.

Jedyna, pierwsza i ostatnia wycieczka klasowa też była z wychowawcą z niemca i wuefistami. Każdy z klasy chciał się pokazać więc każdy zabrał ze soba prowiant w płynie, nawet gość co był z PCK miał w apteczce w menażce zapasową wódę. Towaru mieliśmy tyle że kilka imprez można by zrobić
  • Odpowiedz

18

Trzeci dodatek do Wiedźmina 3 oficjalnie zapowiedziany. Wielki sekret CD Projekt

Trzeci dodatek do Wiedźmina 3 oficjalnie zapowiedziany. Wielki sekret CD Projekt

CD Projekt Red przerwał ciszę i nareszcie zapowiedział trzeci dodatek do Wiedźmina 3. Pieśni przeszłości zadebiutują w p

kalantin
z
gry-online.pl
dodany: 27.05.2026, 09:59:12
  • 7
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
  • #
    wiedzmin
f1aSh
f1aSh 27.05.2026, 11:49:08 via Wykop
  • -3
Lepiej aby poprawili bugi w CP2077. Początek gry i po wejściu do windy nadal się bug'uje i trzeba restartować całość... a NPC nadal wchodzą na słupki na ulicy itd ;)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1435

Krytyczna podatność umożliwiająca całkowite ominięcie logowania w ZUS-ie

Krytyczna podatność umożliwiająca całkowite ominięcie logowania w ZUS-ie

Co najmniej kilkanaście systemów administracji publicznej dostępnych z poziomu internetu było podatnych na atak umożliwiający całkowite pominięcie uwierzytelniania i zalogowanie się na konto dowolnej osoby fizycznej przy założeniu znajomości imienia, nazwiska i numeru PESEL ofiary.

IntruderXXD
z
zaufanatrzeciastrona.pl
dodany: 25.05.2026, 15:08:33
  • 127
  • #
    it
  • #
    cybersecurity
  • #
    niebezpiecznik
  • #
    zaufanatrzeciastrona
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    hackingnews
f1aSh
f1aSh 25.05.2026, 17:40:10 via Wykop
  • 74
Ja bym wolał krytyczną podatność umożliwiającą nie płacenie składek ZUS w JDG :)
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2281

Stworzyłem sterowniki SMART HOME na ESP32, które sprzedaję i dostał grant EU

Stworzyłem sterowniki SMART HOME na ESP32, które sprzedaję i dostał grant EU

Cześć Od jakiegoś czasu rozwijamy własne sterowniki SMART HOME montowane w rozdzielnicy projekt nazywa się SMARTBOB. Jestem jedną osoba techniczną w naszej firmie, w sumie jest nasz 3 :). Projekt jest w 100% mój od każdego rezystor po to jak to produkować i złożyć. Zaczęło się trochę hobbystycznie

SmartBobAutomatyka
z
wykop.pl
dodany: 11.05.2026, 08:18:28
  • 568
  • #
    smarthome
  • #
    homeassistant
  • #
    inteligentnydom
  • #
    polakpotrafi
  • #
    ciekawostki
  • #
    truestory
f1aSh
f1aSh 11.05.2026, 12:10:29 via Wykop
  • 0
@rotaredom: PayEye wciągnęło więcej niż 11 i już nie istnieje, ale to już offtopic :)
f1aSh
f1aSh 11.05.2026, 16:55:59 via Wykop
  • 0
Długo by opowiadać, na pewno nie na forum.
HardWax
HardWax
03.05.2026, 08:13:18
  • 1946
#memy #pcmasterrace
HardWax - #memy #pcmasterrace

źródło: 27

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 04.05.2026, 08:36:03 via Wykop
  • 0
Od lat kupuje gejmingowe łapki i na moje potrzeby są wystarczające. Fakt, że przy wymagajacych tytułach potrafią hałasować ogarniam słuchawkami z ANC.
  • Odpowiedz

29

Młodzi Polacy zmieniają nawyki. Branża alkoholowa traci miliardy

Młodzi Polacy zmieniają nawyki. Branża alkoholowa traci miliardy

To już nie jest tylko chwilowa moda, ale rewolucja obyczajowa, która uderza producentów po kieszeni. Rynek alkoholi

DziendobryMireczku
z
kobieta.wp.pl
dodany: 22.04.2026, 19:43:25
  • 41
  • #
    alkoholizm
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
f1aSh
f1aSh 23.04.2026, 07:33:59 via Wykop
  • 0
Uwaga: nie traci, tylko nie zyskuje. Aby coś stracić trzeba to mieć.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3214

InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski

InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski

Byłem odebrać przesyłkę z paczkomatu, no i po zakończeniu procesu wita mnie taki komunikat jak na screenie. Wszystko wygląda na to że właściciel InPostu chce przeszczepiać patologiczne zwyczaje z USA do Polski. Patologiczne dlatego że tam napiwki często sa obowiązkowe i wliczne w wynagrodzenie.

HeavyFuel
z
wykop.pl
dodany: 17.04.2026, 12:13:04
  • 414
  • #
    paczkomaty
  • #
    inpost
  • #
    biznes
  • #
    polska
  • #
    zalesie
f1aSh
f1aSh 18.04.2026, 07:46:12 via Wykop
  • 5
Czekam na gamifikację przy kasach samoobsługowych, kto szybciej skanuje i płaci wśród klientów. Rankingi, liga biedronkowa itp

No i gdzie napiwek za samoobsługę ja się pytam?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
11.04.2026, 20:35:00
  • 991
Mam wrażenie, że Polskie banknoty są strasznie niedoceniane. Moim zdaniem mają najładniejszy design ze wszystkich walut jakie widziałem. Są kolorowe, ale jednocześnie spójne. Odwołują się do polskiej historii/kultury. A w internecie widzę raczej opinie, że są nudne czy brzydkie i ludzie się podniecają jakimiś bezpłciowymi banknotami z nwm gurwa ptakami na przykład xd.

#pieniadze #banknoty #numizmatyka #niewiemjaktootagowac #polska #zalesie
niedorzecznybubr - Mam wrażenie, że Polskie banknoty są strasznie niedoceniane. Moim ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 12.04.2026, 10:38:45 via Wykop
  • 0
Akurat banknot 50 PLN najmniej mi się podoba, bo jest taki zimno niebieski.
  • Odpowiedz
MatyasHunyadi
MatyasHunyadi
MatyasHunyadi
08.04.2026, 04:50:45
  • 535
Najbardziej kompetentna osoba w sprawie ładunków jądrowych Donalda J. Trumpa

#melania #trump #usa #iran #wojna
MatyasHunyadi - Najbardziej kompetentna osoba w sprawie ładunków jądrowych Donalda J....

źródło: 1000028183

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 08.04.2026, 09:07:01 via Wykop
  • 0
@Grzesiok: A to nie zaginięta Monika Wieczorek?
  • Odpowiedz
f1aSh
f1aSh 08.04.2026, 09:23:05 via Wykop
  • 0
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: To była taktyczna zmyłka ;)
  • Odpowiedz
Kiedys_Mialem_Fejm
Kiedys_Mialem_Fejm
30.03.2026, 10:37:43
  • 1408
Gen Z: Nasze pokolenie ma najgorzej, jesteśmy wystawiani na najcięższe próby
Jedna z najcięższych prób w załączniku

#genz #polska #nastolatki
KiedysMialemFejm - Gen Z: Nasze pokolenie ma najgorzej, jesteśmy wystawiani na najcię...

źródło: IMG_2247

Pobierz
  • 216
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 31.03.2026, 07:07:00 via Wykop
  • 1
’81 here, rozumiem wszystkie te zwroty bez problemu ale jednego pojąć nie potrafię, a mówiła tak moja Mama czy Babcia:

„za piętnaście”, „piętnaście po” - i tyle, bez godziny 😁

albo: „jest już w pół do” - tutaj lepiej bo często mówione w kontekście jakiegoś wydarzenia o którym wiedzą rozmówcy ale.. czasem bez kontekstu i weź się kurła domyśl reszty 🙈
  • Odpowiedz
jmuhha
jmuhha
26.03.2026, 05:31:28
  • 585
W sumie jeździł ktoś z was na kolonie za dzieciaka? Co tam się robiło? Pamiętacie jakieś większe odpały?
jmuhha - W sumie jeździł ktoś z was na kolonie za dzieciaka? Co tam się robiło? Pamię...

źródło: 1000025978

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

f1aSh
f1aSh 26.03.2026, 13:18:20 via Wykop
  • 2
Kurcze, ile wspomnień. Niektóre spoko, bo siedziałem nawet 2 miechy w jednym miejscu (Zawoja) tak mi się podobało i Matka przedłużała mi pobyt na kolejne turnusy.

Z drugiej strony pamiętam też te słabe wyjazdy, gdzie jechałem z patologią z podstawówki, ja gówniak 4 klasa razem z 8 klasistami w PKP i na miejscu. Masakra przeżycia i trauma :/ Spaliśmy w jakiejś dużej sali na takich pryczach, gdzie każdy miał dostęp do każdego, więc
  • Odpowiedz

313

Rola osi jelita-mózg w schizofrenii

Rola osi jelita-mózg w schizofrenii

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przez cztery lata analizowali związki między mikrobiotą a schizofrenią, w tym schizofrenią deficytową. Znaleźli 14 rodzajów bakterii różnicujących mikrobiom chorych na schizofrenię deficytową od mikrobiomu pacjentów ze schizofrenią niedeficytową...

Lifelike
z
umw.edu.pl
dodany: 25.03.2026, 09:03:31
  • 85
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    mikrobiologia
  • #
    neurobiologia
  • #
    medycyna
  • #
    wroclaw
f1aSh
f1aSh 25.03.2026, 17:55:40 via Wykop
  • 10
Ja ze swojej "praktyki" mogę powiedzieć, że u mnie połączenie mózg <-> brzuch jest bardzo wrażliwe i odnoszę wrażenie, że moja dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie, jasność myślenia, obecność lub nieobecność tzw "mgły mózgowej" i szanse na napady migreny.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1675

Wójt gminy Jednorożec rezygnuje z podwyżki wynagrodzenia

Wójt gminy Jednorożec rezygnuje z podwyżki wynagrodzenia

Moje obecne uposażenie jest godziwe i nie widzę potrzeby jego zmiany- mówi naszej redakcji.

DDexter
z
infoprzasnysz.com
dodany: 04.03.2026, 09:11:39
  • 126
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
  • #
    polityka
f1aSh
f1aSh 04.03.2026, 14:36:57 via Wykop
  • 2
Taki wójt to jednorożec wśród jednorożców
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

520

Polska będzie dążyć do uzyskania >własnej< broni jądrowej.

Pokaż treści 18+

Polska będzie dążyć do uzyskania >własnej< broni jądrowej.

Premier Polski Donald Tusk sygnalizuje, że Polska będzie dążyła do uzyskania własnej broni jądrowej w związku z wzmocnieniem środków odstraszania przez Europę w obliczu wątpliwości co do zaangażowania Stanów Zjednoczonych w obronę kontynentu.

sticky
z
bloomberg.com
dodany: 03.03.2026, 20:15:33
  • 190
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    wojna
  • #
    bron
  • #
    polityka
f1aSh
f1aSh 03.03.2026, 21:43:52 via Wykop
  • -3
I teraz wyobrazcie sobie, ze ktos ma czerwony przycisk u nas. Przeciez to sie nie skonczy dobrze :)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

352

Pożar w Amazon Web Services. Irański odwet uderza w infrastrukturę IT

Pokaż treści 18+

Pożar w Amazon Web Services. Irański odwet uderza w infrastrukturę IT

Jedno z centrów danych należących do Amazon Web Services w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostało w niedzielę poważnie uszkodzone w wyniku uderzenia bliżej nieokreślonych "obiektów".

goferek
z
bankier.pl
dodany: 02.03.2026, 18:03:52
  • 78
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    it
  • #
    aws
  • #
    amazon
f1aSh
f1aSh 02.03.2026, 21:44:53 via Wykop
  • 2
@Lxs1111: trochę naginasz rzeczywistość, zależy jaka usługa. S3 działało dobrze do czasu aż nie siadła druga a potem trzecia AZka. Pozostałe serwisy mogę ale nie muszą automatycznie wykorzystywać kilka stref
f1aSh
f1aSh 02.03.2026, 21:53:33 via Wykop
  • 1
@Lxs1111: aha, dobrze zaprojektowanej :) to kluczowe i niestety mało popularne podejście - anyway, piona!
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.04.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia