Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
badsector

badsector

Dołączył 13 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 48838
  • Znaleziska 48069
  • Mikroblog 769
  • Obserwujący 31
  • Obserwowane 6

437

Śmierć ego po psychodelikach - czym jest i jak wygląda?

Pokaż treści 18+

Śmierć ego po psychodelikach - czym jest i jak wygląda?

Wyobraź sobie, że budzisz się w swoim ciele, ale nie masz pojęcia, kim jesteś. Wszystko wokół ciebie wydaje się nowe. Nie pamiętasz swojego imienia ani żadnych informacji biograficznych, a świat widzisz bez żadnych uprzedzeń, przekonań czy historycznego kontekstu. Zobaczcie, jak wygląda śmierć ego.

420smoker
z
psyloshop.pl
dodany: 17.01.2024, 10:36:45
  • 223
  • #
    psychodeliki
  • #
    ego
  • #
    psylocybina
  • #
    narkotykizawszespoko
  • #
    grzybki
  • #
    lsd
badsector
badsector 17.01.2024, 21:48:42 via Wykop
  • 10
@wygolony_libek-97: Kiedy ludzie się takimi stanami zachwycają lub ich boją, to w 99% nie chodzi o przekonania (ich treść czy ich wartość), ale o uczucie rozłączenia przekonań od poczucia tożsamości. To ono jest doświadczeniem granicznym i przyciąga bądź odpycha ludzi. Samo doświadczenie można mieć w odpowiednich warunkach i bez psychodelików. Samo doświadczenie zmienia perspektywę (przez pamięć o takim sposobie widzenia własnych przekonań), ale niekoniecznie prowadzi do trwałej deidentyfikacji.
badsector
badsector 20.01.2024, 15:36:20 via Wykop
  • 0
@Trojden:

W odpowiednich warunkach, tzn. w jakich?


Zdarza się przy sytuacji bliskiej śmierci (jak jakiś wypadek), zdarza się kiedy ktoś mocno obecny ale i rozluźniony jest nagle wyrwany z tego stanu silnym bodźcem, może się zdarzyć jako kulminacja ćwiczenia koncentracji przez jednoupunktowienie na obiekcie, może być efektem treningu stopniowego odczepiania się od myśli i elminowania nawyku myślenia o tym czego się doświadcza, może też się zdarzyć przez przypadkiem usłyszane słowo, które

809

Biedronka przegrała w sądzie z kasjerką, bo ta nie skasowała mleka

Biedronka przegrała w sądzie z kasjerką, bo ta nie skasowała mleka

Zwolnienie dyscyplinarne za niezarejestrowane mleko.

infoodboga
z
tko.pl
dodany: 17.01.2024, 09:48:00
  • 224
  • #
    biedronka
  • #
    praca
badsector
badsector 17.01.2024, 23:23:24 via Wykop
  • 2
@Raffffffffffffffff: Zorganizowana akcja zwalniania ludzi za 30 PLN? Tylko po co Biedronce taka akcja?

2076

Dziki o straszeniu mężczyzn unikających wojska karą 5 lat więzienia - konkret

Pokaż treści 18+

Dziki o straszeniu mężczyzn unikających wojska karą 5 lat więzienia - konkret

Można go nie lubić lub nie, ale komentarz bardzo sensowny. Myślę że ważne żeby filmik trafił do jak największej liczby osób.

AIicja
z
youtube.com
dodany: 15.01.2024, 21:40:17
  • 691
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    polska
  • #
    przegryw
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    wojna
badsector
badsector 16.01.2024, 12:04:49 via Wykop
  • 6
Z przymusu życia bym nie narażał, chyba że w walce z tymi, którzy mnie zmusili.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

502

Bosak tłumaczy jak wygląda sytuacja z ułaskawieniem Wąsika i Kamińskiego

Bosak tłumaczy jak wygląda sytuacja z ułaskawieniem Wąsika i Kamińskiego

Bosak tłumaczy jak wygląda sytuacja z ułaskawieniem Wąsika i Kamińskiego

70mln_sasina
z
streamable.com
dodany: 11.01.2024, 19:55:11
  • 287
  • #
    bosak
  • #
    konfa
  • #
    prawo
  • #
    polityka
badsector
badsector 12.01.2024, 09:43:48 via Wykop
  • 9
@zosiaa: Moment ułaskawienia jest kluczowy, ponieważ proces i orzeczenie o winie lub niewinności jest nie tylko dla pozwanego, ale też jest dla wszystkich osób, którym zrobił krzywdę. Oni mają prawo do takiego procesu.

Można komuś darować karę, natomiast nie można odebrać prawa do sprawiedliwego procesu tym, którzy są stroną przeciwną. Oni wtedy mogą, mając już wyrok, oczyścić własne imię, domagać się odszkodowania i naprawienia krzywdy itd. A tych rzeczy

938

Co sądzicie by wiek emerytalny uzależniać od ilości potomstwa?

Co sądzicie by wiek emerytalny uzależniać od ilości potomstwa?

Powiedzmy, jedno dziecko to jeden rok szybsza emerytura. Hm? Max np. 10 lat. Oczywiście dla obojga rodziców obniżenie wieku emerytalnego. Win/Win

artur-tyminski
z
wykop.pl
dodany: 06.01.2024, 19:20:20
  • 527
  • #
    emerytura
  • #
    polska
  • #
    wiek
  • #
    zdrowie
  • #
    ciekawostki
badsector
badsector 11.01.2024, 08:50:18 via Wykop
  • 0
Nasi dziadkowie/pradziadkowie dostali emeryturę nie odkładając na nią składek.

To znaczy, że powstał dług względem następnych pokoleń.


@IPKISS: Żeby powstał dług musi być zgoda strony zadłużonej na pożyczenie czegoś i umowa pożyczki. Co kogoś obchodzi, że jacyś dziadkowie się zadłużyli względem państwa? My nie mamy z nimi spisanej umowy. Taką umowę powinno mieć państwo (nie społeczeństwo) i to ono powinno ogłosić bankructwo i zacząć od nowa, jeżeli dłużnicy byli niewypłacalni.
badsector
badsector 11.01.2024, 09:27:05 via Wykop
  • 0
@IPKISS: Napisałem w ten sposób, żeby skonfrontować te same pojęcia w ich znaczeniach strategicznych (np. "powstał dług", czyli to, o czym piszesz) ze znaczeniami normatywnymi – w tym przypadku formalnie nie powstał żaden dług, ale politycy tak to będą nazywali, żeby ludzie czuli, jakby byli coś winni, chociaż naprawdę przypomina to typów z firmy od pożyczek-chwilówek, którzy podchodzą do losowej osoby i wmawiają jej, że jest komuś coś winna, a

451

Porażka Koalicji: sąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę zarządu TVP w KRSie.

Pokaż treści 18+

Porażka Koalicji: sąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę zarządu TVP w KRSie.

- Sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis zmiany danych w Krajowym Rejestrze Sądowym dotyczących spółki Telewizja Polska Spółka akcyjna - pisze na sędzia Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz.

BezDobry
z
tysol.pl
dodany: 10.01.2024, 06:41:26
  • 260
  • #
    tvpo
  • #
    tvpis
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    bekazlibka
  • #
    bekazlewactwa
badsector
badsector 10.01.2024, 15:24:14 via Wykop
  • 10
:-P
badsector - :-P

źródło: bac0d360d6b594c4875a0121a18710b512912a3fbb9acd551a0a6bdc062d5d15

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

22

Sąd: zmiana władz TVP przez ministra kultury była bezprawna

Sąd: zmiana władz TVP przez ministra kultury była bezprawna

Krajowy Rejestr Sądowy odmówił wpisania nowych członków rady nadzorczej Telewizji Polskiej powołanych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza oraz Tomasza Syguta jako prezesa spółki.

Wirtualnemedia_pl
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 10.01.2024, 07:04:34
  • 24
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    sadowehistorie
  • #
    tvpis
badsector
badsector 10.01.2024, 07:59:12 via Wykop
  • 1
Pisałem, że tak będzie. Niestety, minusy nie zmieniają prawa.
badsector - Pisałem, że tak będzie. Niestety, minusy nie zmieniają prawa.

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-10 o 08.57.12

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Przeciwniemu1
Przeciwniemu1
Przeciwniemu1
18.12.2023, 13:55:19
  • 3
#medytacja

Ma ktoś opinie na temat tłumaczenie The Mind illuminated na polski?
Do wyhaczenia jest za 79zł ale nie wiem czy sie cos nie zgubilo w tlumaczneiu...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 28.12.2023, 19:58:27 via Wykop
  • 0
tłumaczenie jest solidne
  • Odpowiedz
ChlopakNaMedal
ChlopakNaMedal
ChlopakNaMedal
27.12.2023, 08:07:21
  • 1
Możecie polecić jakąś książkę, kanał na YT, apkę od czego zacząć swoją przygodę z medytacją ?
#medytacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 28.12.2023, 19:56:20 via Wykop
  • 0
The Mind Illuminated


@ChlopakNaMedal: To fajna pozycja, pomoże rozwinąć koncentrację, która jest podstawą w niemal wszystkich innych praktykach. Rób aż poczujesz ciągłą, dużą przyjemność i radość podczas koncentrowania się. Poza tym po angielsku "Awake" Angelo Dilullo, opowiada o celu, czyli wyzwoleniu się z konwencjonalnej identyfikacji. No i jako uzupełnienie dla koncentracji poczytaj coś na necie o metodach otwartej świadomości, takich jak shikantaza, open awareness, effortless presence, do nothing itp. One
  • Odpowiedz
Bananek2
Bananek2
23.09.2023, 13:42:27
  • 3133
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 24.09.2023, 23:30:24 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
23.06.2023, 21:14:10
  • 3
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rozmawiałem z osobami, które daleko zaszły podczas praktyki medytacyjnej. Wiele z nich umiejscawia siebie na 3 lub 4 ścieżce (w modelu Theravady). Opisy doświadczeń i szeroka wiedza sugerują, że to eksperci (a nie pozerzy, którzy traktowaliby oświecenie jako symbol statusu). Utrzymują, że nadal doświadczają nieprzyjemnych stanów, natomiast wszelkie negatywne odczucia (cierpienie) jest zredukowane o 80-99%. Ukąszenie komara czy silny ból brzucha nadal irytują, ale są (w zależności
mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rozmawiałem z  osobami, które daleko zaszły po...

źródło: Pathways

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 01.09.2023, 11:32:25 via Wykop
  • 0
Można pojechać "owocowo", w stylu zen/mahamudra/dzogczen i wtedy masz mikro-przeniesienia do "fruition", a za którymś razem pojawia się wybór czy idziesz czy zostajesz. Ale tam jest trochę ruletka i dużo odpuszczania, żeby "świadomość świadomości" operowała zamiast nas. Więc można szybciej, ale nie jest to pewne, jak w therawadzie, no i tamte mapy się nie przydają.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
13.08.2023, 19:40:52
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 31.08.2023, 10:17:09 via Wykop
  • 0
Ile godzin praktyki wymaga osiągnięcie opisanego stanu "oświecenia"?


@Adam_Prosty: Około 7000 godzin medytacji i 3000 godzin innej praktyki (śpiewanie, tańczenie, sprzątanie, bieganie). Podobnie jak w innych branżach, gdzie około 10 lat zajmuje poziom ekspercki. Oczywiście to przy życiu świeckim.
  • Odpowiedz
theOstry
theOstry
28.08.2023, 07:45:38
  • 0
#konfederacja tak na serio to tego Sławka mi trochę szkoda...kolejna porażka osobista w wyborach może bardzo źle wpłynąć na jego psychikę
#polityka #mentzen
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 30.08.2023, 11:26:08 via Wykop
  • 0
@schweizer: bycie liderem siły politycznej w Polsce to niekoniecznie dobra cecha, ponieważ wybór dokonywany jest przez statystycznie niedojrzałych politycznie i społecznie obywateli. To tak jakby być największą kupą na trawniku, albo największym wykolejonym składem. Nie dla każdego jest to jakiś wskaźnik pożytku.
  • Odpowiedz
Dan188
Dan188
14.06.2023, 19:54:29
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 27.06.2023, 12:22:35 via Wykop
  • 0
Jednym z pierwszych artykułów w tym temacie był ten opisujący jak w Dolinie Krzemowej firmy używają aplikacji do medytacji, żeby pracownicy zaakceptowali biedę:

https://web.archive.org/web/20210517131644/https://pando.com/2020/10/13/silicon-valleys-corporate-mindfulness-hypocrisy/

Doraźne praktyki rozszerzające świadomość pewnie mogą dać "tylko" akceptację, zwiększyć odporność na stres. Jednak gdyby jakiś pracownik zaczął się serio w to wkręcać i robił je bardzo często i systematycznie, to jego umysł zacznie doświadczać wglądów (w rozumieniu obserwowania własnych sposobów działania, od bodźca przez uświadomienie bodźca do uruchomienia jakiegoś
  • Odpowiedz

9

Abstrakcje w programowaniu (Python, Clojure) [ang.]

Abstrakcje w programowaniu (Python, Clojure) [ang.]

Dla każdego, kto lubi dociekać znaczeń słów i chce dowiedzieć się, jakie są rodzaje abstrakcji w programowaniu na przykładach w Pythonie i w Clojure.

badsector
z
youtube.com
dodany: 13.06.2023, 08:21:41
  • 2
  • #
    abstrakcje
  • #
    abstrakcja
  • #
    programowanie
  • #
    python
  • #
    clojure
  • #
    informatyka
Asso
Asso
03.05.2023, 07:56:15
  • 0
#kryptowaluty #shitcoin a wytlumaczy mi ktoś madry dlaczego jak btc krecil sie w okolicach 24$ to alty wszystkie na zielono bily rekordy a teraz jak kreci sie w okolicach 30$ to alty jakies takie niemrawe. Gdzie tu sens? Gdzie logika? xD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 03.05.2023, 11:27:16 via Wykop
  • 1
@Asso: Bo to są trochę lewary na BTC. W czasie kryzysu i możliwej recesji inwestorzy rezygnują z bardziej ryzykownych aktywów na rzecz mniej ryzykownych, a alty są bardziej ryzykowne niż BTC. Więc od kilku miesięcy jak nie dłużej sprzedają alty i zmieniają w BTC albo stable-coiny. Gdyby do lipca ziścił się scenariusz podwójnego dna BTC (bo np. kryzys bankowy nabierze rozpędu i/lub będzie ogłoszona recesja), to alty mogą nie mieć
  • Odpowiedz
drylu09
drylu09
14.03.2023, 13:01:32
  • 5
#gielda ale pompa na btc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 17.03.2023, 07:05:20 via Wykop
  • 0
Póki nie przebijemy w dół 300-tygodniowej średniej, to będzie tak latać. To oznacza, że musi zapikować do przedziału 14–16k, żeby nowy cykl się zaczął, co może zająć z pół roku.
  • Odpowiedz
Dorodny_Wieprz
Dorodny_Wieprz
09.11.2022, 21:09:32
  • 20
Warto dodac ze Binance rowniez wydalo OFICJALNE oswiadczenie ze nie przejmie FTX a uzytkownicy najpewniej zostaja na lodzie.
SBF ma MINUS 200 millionow majatku (dlugi) z rzekomych 32 miliardow dollarow majatku. To trzeba sie wykazac.

#kryptowaluty #bitcoin #ftx
Dorodny_Wieprz - Warto dodac ze Binance rowniez wydalo OFICJALNE oswiadczenie ze nie ...

źródło: comment_1668028167Ft1s4Ej4zeBwqZGw90weAt.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

badsector
badsector 09.11.2022, 21:34:14
  • 3
I tutaj powinien wejść Elon, cały na biało, kupić FTX, zrobić redukcje zatrudnienia i wprowadzić swego tokena Pieseł jako collateral :P
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 19
  • Strona 9 z 19
  • >

BAD[SECTOR].PL

  • Niedobry sektor.
  • Polska
  • http://badsector.pl/

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.02.2022

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 24.02.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 24.02.2026

    Rocznica
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking