Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko201
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2551

Niemiecki sąd ukarał za ukryte zmniejszenie wagi czekolady Milka z 100g na 90g

Niemiecki sąd ukarał za ukryte zmniejszenie wagi czekolady Milka z 100g na 90g

Sąd orzekł, że niemal identyczne opakowanie przy mniejszej wadze wprowadzało klientów w błąd. Przez lata przyzwyczajono ich do starej gramatury, więc producent powinien był przez minimum 4 miesiące wyraźnie informować o zmianie masy bezpośrednio na froncie produktu.

matixrr
matixrr
z
portalspozywczy.pl
dodany: 13.05.2026, 18:35:46
  • #
    niemcy
  • #
    prawo
  • #
    zakupy
  • #
    slodycze
  • #
    jedzenie
  • #
    ciekawostki
  • 310
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Prince Polo XXL (Mondelez) też zmniejszone
wkto
z wykop.pl
  • 128

Komentarze (310)

najlepsze

DuchZoliborza
DuchZoliborza
13.05.2026, 19:47:20 via Wykop
  • 1166
Producent Ptasiego Mleczka, które kiedyś ważyło 500 g, a przez lata przeszło cudowna kuracje odchudzająca i wazy 340 g. Nie wspominam o smaku, konstytencji i zawartości kakao... Kiedyś było puszyste i mocno kakaowe, dziś to juz jakaś masa o konsystencji gumy.
DuchZoliborza - Producent Ptasiego Mleczka, które kiedyś ważyło 500 g, a przez lata p...

źródło: dd0-2

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DryfWiatrowZachodnich
DryfWiatrowZachodnich
13.05.2026, 20:05:12 via Wykop
  • 318
@DuchZoliborza: i przeslodzone w diably
  • Odpowiedz
baal80
baal80
baal80
13.05.2026, 20:07:46 via Wykop
  • 255
@DuchZoliborza: Każdy producent, który robi downsizing jest u mnie osobiście spalony ale skoro ludzie kupują to Ptasie Mleczko to chyba znaczy, że im taka sytuacja odpowiada?
  • Odpowiedz

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
13.05.2026, 19:16:09 via Wykop
  • 329
Przepisy mówią tylko o sposobie prezentowania cen, więc o zmniejszaniu gramatur producenci nie muszą dodatkowo informować. - Konsumentom możemy doradzić, aby dokładnie czytali zarówno etykiety produktów, jak i wywieszki cenowe - stwierdza UOKiK.


Przeregulowane Niemcy toną w biurokracji. Nie to co nasza wolność gospodarcza.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
13.05.2026, 20:37:31 via Wykop
  • 80
@chlopiec_kucyk: Aż dziw, że w Polsce nikt jeszcze tego nie robi. Puszczasz serię opakowań 90g na zmianę z 85g. Niech się frajerzy uczą jak robi się pieniądze.
  • Odpowiedz
acpiorundc
acpiorundc
14.05.2026, 11:09:38 via Wykop
  • 10
90g na zmianę z 85g.


@WesolyLudwiczek: 85g to jeszcze jakoś nawet łatwo określić o ile masz mniejszą tabliczkę czekolady. Ale jak zmniejszysz np. z 90 na 88 czy 87 to już większość nie ogarnie.
  • Odpowiedz
drwalsky
drwalsky
drwalsky
13.05.2026, 20:17:34 via Android
  • 156
W wielu zagranicznych podcastach było wspominane że koszta kako dużo spadły. Ale ceny czekolady np. w europie się nie zmieniły. Dodajmy do tego efekt "downshrinking" czyli zmniejszania wagi produktu i zmniejszania opakowań. Następny skok na kasę złodziejskich nierządów.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stivenus
stivenus
stivenus
13.05.2026, 21:48:14 via Wykop
  • 35
tabliczka czekolady kosztowała tyle samo tylko wartość złotówki się zmieniała


@vvic86: Wartość złotówki od ponad 2 lat w stosunku do euro jest wyjątkowo stabilna, to są różnice mieszczące się w 10 groszach. Dolar w ciągu ostatniego roku też niewiele się zmieniał, w przedziale 20 groszy. A jak się spojrzy w dłuższym przedziale, to złotówka się zdecydowanie umacnia i w stosunku do euro i dolara.
  • Odpowiedz
-_-_
-_-_
-_-_
14.05.2026, 11:30:41 via Wykop
  • 8
koszta kako dużo spadły. Ale ceny czekolady np. w europie się nie zmieniły.


@drwalsky: bo oni zrobili zapasy jak było drogo. Jak Orlen.
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
13.05.2026, 18:44:08 via Wykop
  • 109
"ukarał" i ani słowa o karze
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PrezydentUSA
PrezydentUSA
PrezydentUSA
13.05.2026, 18:48:04 via Wykop
  • 80
@Milegodniawszystkim: 10 lat więzienia albo sto euro w ratach po dziesięć (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
13.05.2026, 20:13:00 via Wykop
  • 33
@Milegodniawszystkim: kiedyś w pewnym sklepie w Krakowie można było kupić półprodukt hurtowy do produkcji czekolady, takie okrągłe pastylki - np 90 %. To była manufaktura, która z tego robiła normalne tabliczki, figurki etc - a ludzie kupowali te pastylki. Szybko menedżer skasował możliwość sprzedaży nieprzetworzonej czekolady.
  • Odpowiedz
cmhqwidget
cmhqwidget
13.05.2026, 21:39:17 via Android
  • 92
"Mondelez argumentował, że informował klientów o zmianach za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych."

Rok temu byłem na konsultacjach odnośnie obwodnicy budowanej w mieście. Po godzinie pieprzenia o odszkodowaniach ludzie zaczęli pytać, czemu o odszkodowaniach tylko mówią, a gdzie konsultacje o przebiegu trasy obwodnicy?

Burmistrz: ale konsultacje w tym temacie już były. Właściwie wszyscy na sali: ale jak to były, kiedy były?
Burmistrz: no były tego i tego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kolonosko
kolonosko
14.05.2026, 12:35:55 via Android
  • 8
@cmhqwidget:
Tak się zaczyna „Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa.
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
14.05.2026, 14:47:20 via Wykop
  • 4
@kolonosko: no przecież dali informacje, a że do alfa centauri nie dolecieli? Przecież to po sąsiedzku
  • Odpowiedz
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
13.05.2026, 19:05:32 via Wykop
  • 76
Ale za to cena x3
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 19:09:42 via Wykop
  • 133
@od-bana-do-bana: bo była podwyżka cen kakao x2, potem co prawda spadło x2 ale zapomnieli o tym ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
13.05.2026, 19:14:07 via Android
  • 42
@tomasz-aleksander-barania Niedobra o tym mówić
  • Odpowiedz
jacek-derek
jacek-derek
13.05.2026, 19:45:52 via Wykop
  • 63
masło też kiedyś miało 250 gram, a dzisiaj 200.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
13.05.2026, 20:51:40 via Wykop
  • 61
@jacek-derek: kefir Krasnystaw tak samo wali w c---a. Kiedyś butelka 500 g, dzisiaj 420 g w tej samej cenie.
To samo wszystkie warzywa mrożone znanej firmy. Tak zjechali z wagą, że dla jednej osoby paczka to za dużo, a dla rodziny 2-3+ paczka to za mało i trzeba minimum 2 kupić. Cwaniactwo marketingowców zasługuje na bojkot produktów...
  • Odpowiedz
glass3
glass3
13.05.2026, 21:01:32 via Wykop
  • 50
@jacek-derek: Moja babcia miała zeszyt z przepisami na ciasta z PRLu i tam właśnie było np. 2 kostki masła, a dziś to 2 1/2 kostki. Jak pozmieniałem na współczesne kostki masła to ciasta zaczęły wychodzić jak dawniej.
  • Odpowiedz
yorimo
yorimo
13.05.2026, 22:47:54 via Wykop
  • 56
Teraz wszystkie te slodycze są drogie, małe i c-----e. Za coś żeby było zjadliwe, teraz jest małe i kosztuje majątek.
Dobrym przykładem są chipsy lays. 10zl za ziemniaka, a w smaku jak jakieś g---o podrobione. Oceniam to na przykładzie smaku paprykowego, gdzie nie da się już tego jeść. Obrzydliwe czasy.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

outdust
outdust
14.05.2026, 03:11:32 via Wykop
  • 3
@yorimo: ja to jadam michałki z hańki na wagę z biedy
  • Odpowiedz
Michasz1991
Michasz1991
Michasz1991
14.05.2026, 08:32:54 via Wykop
  • 7
@yorimo: Laysów nie da się jeść ostatnio. Chrunchipsy tylko Chakalaka znośne.
Polecam markę własną dino - Big Snack. Paprykowe i Fromage są rewelacyjne, dużo przypraw i nie zostawiają posmaku tłuszczu.
  • Odpowiedz

Pieskor
Pieskor
13.05.2026, 20:48:15 via Wykop
  • 42
a u nas już widziałem testują 80g xD ciekawe kiedy tabliczka będzie miała 45g
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkto
wkto
wkto
13.05.2026, 21:33:13 via Wykop
  • 31
@Pieskor: nazwą batonik i to XXL

Mondelez zmniejszyło Prince Polo z 50 na 45, nawet bez zmiany nazwy rozmiaru, mogliby chociaż wywalić jedno X, ale tyle to nie, musi wyglądać identycznie...
https://wykop.pl/link/7816521/slynne-prince-polo-xxl-zmniejszylo-gramature
@rosvelt 2781

Słynne Prince Polo XXL zmniejszyło gramaturę

więcej
  • Odpowiedz
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
13.05.2026, 21:37:19 via Wykop
  • 23
@Pieskor: Ciekawe gdzie leży granica tego szaleństwa. Może tam, gdzie z czekolady zrobi się batonik, a następnie cukierek. xD Czekolada milka, 10 gram, mniam mniam.
  • Odpowiedz
cacum3
cacum3
13.05.2026, 20:19:31 via Wykop
  • 31
Milka to nie jest czekolada tylko jakieś g---o
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vvic86
vvic86
13.05.2026, 20:42:49 via Wykop
  • 7
@cacum3: no właśnie, kto to widział fioletowe krowy
  • Odpowiedz
bighatlogan
bighatlogan
14.05.2026, 14:33:46 via iOS
  • 1
@paliwoda: brawo, szanuje za wyjasnianie patusow.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4066
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3133
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3059
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2630
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking