Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Krevitu
Krevitu

Krevitu

Dołączył 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 223
  • Znaleziska 124
  • Mikroblog 99
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 8

216

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Zamykanie granic to dziś polityczny gambit, ale dla gospodarek stanowi ostry hamulec. Choć antyimigrancka retoryka wygrywa wybory od Stanów Zjednoczonych po Europę, ekonomiści ostrzegają, że bez rąk do pracy z zewnątrz bogaty świat czeka bolesne lądowanie.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 16 godz. i 40 min temu
  • 107
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
Krevitu
Krevitu
Krevitu 12 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 8
żadnych obcokrajowcow nie sprowadzać. Nie możemy zamiast tego poprawić prawa, wesprzeć inwestycji, zachęcić do optymalizacji procesów, innowacji, automatyzacji? Musimy wiecznie być jakimś mordorem-montownią? Nie możemy jak Singapur czy California albo Tajwan w High tech iść?? ; /
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krevitu
Krevitu
Krevitu 18.06.2026, 09:47:12
  • 0
pytanie do posiadaczy elektrykow (hulajnogi, rowery, skutery)
gdzie trzymacie swoje sprzęty? Wyciągacie te baterie i chowacie do jakichś toreb, skrzyń żelaznych ?
U mnie jest krzesełko dla dziecka doinstalowane (blokuje baterie) i nie wiem na ile mam wpadać w paranoję żeby za każdym razem odkręcać i przykręcać wszystko żeby wyjmować baterie na czas przechowywania / ładowania (jakieś 7 śrub do odkręcenia)
Mam nowy rower elektryczny za 2k.

#kiciochpyta #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
18.06.2026, 10:05:20 via Wykop
  • 0
bardziej boję się co w przypadku jakby się zapalił rower jakbym był gdzieś na wakacjach. Co mi po czujniku dymu jak ja 200 km dalej ;d
No i ja niestety palę w piecu ekogroszkiem / drewnem, więc mógłby mnie fałszywie alarmować taki alarm w piwnicy eh...dammit.

Serio one się nie palą jak sie je po prostu zostawi na x tygodni/ miesięcy ? Nie znam się na tym ;d
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
18.06.2026, 10:13:24 via Wykop
  • 0
@JestemKaspi: a skrzynia metalowa by nie starczyla ?
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
18.06.2026, 10:25:30 via Wykop
  • 0
@Catmmando: troche overkill jak dla mnie żeby to stawiać dla roweru za 2k co dostałem w prezencie ;d
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
18.06.2026, 10:47:48 via Wykop
  • 0
@Krevitu: jakby co to taki rower mam :
Sanico Goldlux Rower elektryczny Goldbike G-Lady - 326942

https://goldlux.pl/produkt/sanico-goldlux-rower-elektryczny-goldbike-g-lady-326942/
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
19.06.2026, 10:30:24 via Wykop
  • 0
@Nexiu: jezdzi sie super :)
  • Odpowiedz

11

Czy depopulacja zmieni rynek mieszkań w Europie?

Czy depopulacja zmieni rynek mieszkań w Europie?

Przez dziesięciolecia europejskie miasta rozwijały się w przekonaniu, że liczba mieszkańców będzie stale rosła. Powstawały nowe osiedla, rozbudowywano infrastrukturę i planowano kolejne dzielnice dla coraz liczniejszych społeczeństw.

VoxClamantisInDeserto
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 17.06.2026, 19:23:48
  • 6
  • #
    europa
  • #
    demografia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
Krevitu
Krevitu
Krevitu 18.06.2026, 06:39:42 via Wykop
  • 0
@zychtomasz: i wraca tutaj mądrość Starego Testamentu z psalmów.
parafrazując. Synowie Twoi jak oliwki w Twoim ogrodzie. Kto ma ich wielu, nie zawstydzi się rozmawiając z wrogiem w bramie.

2904

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 08:22:14
  • 452
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
Krevitu
Krevitu
Krevitu 18.06.2026, 06:00:41 via Wykop
  • 2
@Jariii: to zależy.
wyłączając wszystkie inne zmienne.
Masz lekarza zarabiającego bańkę i więcej rocznie. Mnie jako zwykłego człowieka zastanawia wtedy :
ile on wykonuje wizyt / operacji rocznie. Albo jak drogie są to wizyty, operacje.
Jeśli liczba wizyt/operacji jest ogromna, to zacząłbym zadawać pytanie o bezpieczną liczbę takich wizyt /operacji, by ograniczyć ryzyko jego błędu. Jeśli liczba wizyt / operacji jest mała, ale za to byłyby b. drogie, zacząłbym dyskusje,

383

Niemiecka polityk: Merkel pod sąd za sprzedanie własnego narodu

Niemiecka polityk: Merkel pod sąd za sprzedanie własnego narodu

Europoseł niemieckiej prawicy Christine Anderson ostrzega Hiszpanów, że tzw. legalizacja ponad 500 tys. nielegalnych imigrantów nie rozwiąże problemu migracyjnego, a tylko go pogłębi, na wzór Niemiec, gdzie kobiety boją się wychodzić na ulicę.

cogitos
z
dorzeczy.pl
dodany: 16.06.2026, 17:43:59
  • 33
  • #
    niemcy
  • #
    europa
  • #
    emigracja
  • #
    polityka
Krevitu
Krevitu
Krevitu 17.06.2026, 16:34:34 via Wykop
  • 0
@odysjestem: a za darmo ich wyrzucili ? ;d

512

Krzysztof Bosak za równiejszym obowiązkiem obrony ojczyzny kobiet i mężczyzn

"Sytuacja taka, że obowiązek obrony ojczyzny będzie spoczywał wyłącznie na mężczyznach jest nieakceptowalna."

schmorgpl
z
x.com
dodany: 15.06.2026, 20:49:19
  • 159
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    bosak
Krevitu
Krevitu
Krevitu 16.06.2026, 13:00:59 via Wykop
  • 2
@bezkonta: kobiety nie potrzebuja raczej lapowek zeby zawinac z Ukrolandu

657

Ujawniono karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji. To on umieścił Izrae

Ujawniono karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji. To on umieścił Izrae

W sieci niespodziewanie pojawiły się karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji 2026. Oto, jak poszczególni członk

brumby
z
plotek.pl
dodany: 11.06.2026, 09:02:07
  • 101
  • #
    eurowizja
  • #
    izrael
Krevitu
Krevitu
Krevitu 11.06.2026, 16:00:31 via Wykop
  • 13
Kim są wgl. Ci ludzie? Jak można być pełnoletnim mężczyzną i przedstawiać się oficjalnie swoim zdrobniałym imieniem ? o.o
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

507

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Po protestach w związku ze śmiercią Henryego Nowaka, brytyjska policja poszukuje uczestników demonstracji pochodzących z Polski. - Nic nie zrobiłem, ale boję się, że przyjdą po mnie do domu - mówi Polish Express jeden z uczestników.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 15:38:35
  • 82
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
  • #
    prawo
Krevitu
Krevitu
Krevitu 11.06.2026, 07:19:02 via Wykop
  • 1
najważniejsze w takich protestach, to nie być frajerem i nie być pierwszym który zacznie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krevitu
Krevitu
Krevitu 09.06.2026, 16:46:55
  • 0
#rosja #ukraina #wojna
Z ciekawości, co się stalo z tymi rosjanami co się okopali koło Czarnobyla w tym radioaktywnym pyle? Dalej tam siedzą, czy się wycofano z tych pozycji ? Pochorowali się, czy jednak nie odbiło się to tak mocno na ich zdrowiu ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
10.06.2026, 09:13:09 via Wykop
  • 0
@Filipterka25: trollsa ?
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 09.06.2026, 16:49:49
  • 0
#ukraina #wojna #rosja
jak myślicie jaką ugodą Perejesławską się cała ta wojna skończy dla Ukrainy ? Podpisaną nie z Rosją, ale z Usraelem, Reichem czy EU?
Jestem przekonany, że lipę będą mieli jak 150, ale chciałbym usłyszeć też co Wasze szklane kule mówią na tak zadane pytanie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
09.06.2026, 18:21:45 via Wykop
  • 0
@marcin-cw: ja nie silniczek ani npc.
Bardziej chodziło mi o nową umowę poddańczą jaką zafundują elity Ukraińcom.
  • Odpowiedz

778

"Polacy na Ukrainie byli okupantami-tak jak dziś są nimi Rosjanie" - dowódca Ukr

Dmytro Jarosz, były lider Prawego Sektora, zwrócił się do Polaków. Napisał, że Polacy na ukraińskiej ziemi byli okupantami, a Ukraińcy mieli absolutne prawo niszczyć najeźdźców i agresorów

Piotropatra
z
kresy.pl
dodany: 07.06.2026, 19:02:21
  • 246
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    geopolityka
  • #
    wojna
  • #
    upa
  • #
    wolyn
Krevitu
Krevitu
Krevitu 08.06.2026, 05:46:50 via Wykop
  • 10
Tam nie ma za bardzo prawdziwych proukrainskich elit przy wladzy. Nie ma wspominanych prawdziwych bohaterów. Tak jak ich ,,przodkowie'' nie podumali i podpisali ugodę Perejesławską i wyszli na niej jak wszyscy wiemy (po prostu doskonale xD), tak teraz coś czuję, że możemy się spodziewać Perejesławia 2.0. Tylko z kim ? Niemcy, Rzymianie/USA? Jestem przekonany, że im ich ,,elity'' taki układzik drobny podpiszą. Jestem ciekaw tylko z kim, i jaką katastrofę na siebie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

354

Rekordowy sum wyłowiony z Balatonu na Gocławiu przez imigrantów ze Wschodu

Rekordowy sum wyłowiony z Balatonu na Gocławiu przez imigrantów ze Wschodu

Niezwykły rekordowy sum wyłowiony z Balatonu na Gocławiu przez imigrantów ze Wschodu wywołał burzę. Sprawę skomplikował

zdrajczyciel
z
facebook.com
dodany: 02.06.2026, 08:56:21
  • 73
  • #
    warszawa
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
Krevitu
Krevitu
Krevitu 03.06.2026, 06:26:49 via Wykop
  • 17
i co oni z tym sumem zrobia ? Przeciez tego jesc sie nie da (smak)

w jaki sposob sum jest zagrozeniem dla ludzi ? Atakuje to ludzi? Podtapia ich czy co ?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krevitu
Krevitu
Krevitu 03.06.2026, 12:06:02 via Wykop
  • 0
@PapaSar: a one czasem najgorszego syfu z dna rzeki nie jedzą ? ;dd
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
27.05.2026, 05:43:55
  • 289
Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury niesie mniejsze ryzyko i powikłan niz cesarskie cięcie
Konsensus:cięcie cesarskie jest zabiegiem ratunkowym

Tymczasem polki: zesransko
Ja wiem lepiej,cesarka na zyczenie, a bo koleżance matki siostry wypadł płuco przez odbyt.
DoktorMorela - Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury...

źródło: Screenshot_20260527_072033_Samsung Internet

Pobierz
  • 505
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu 27.05.2026, 14:54:19 via Wykop
  • 0
@albis1o2: a to nie jest tak....że po cesarce ciężej zajść w kolejną ciążę / ją donosić ?
  • Odpowiedz

568

Rząd obiecał kwotę wolną, dał OKI. Drobni ciułacze stracą najwięcej

Rząd obiecał kwotę wolną, dał OKI. Drobni ciułacze stracą najwięcej

Znamy już założenia rządowego projektu ustawy o osobistych kontach inwestycyjnych. OKI z całą pewnością nie są spełnieniem obietnicy wprowadzenia kwoty wolnej w podatku Belki. Nie są też spełnieniem marzeń drobnych ciułaczy.

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 17.05.2026, 09:33:45
  • 124
  • #
    inwestowanie
  • #
    obligacje
  • #
    podatekbelki
  • #
    projektustawy
  • #
    zwolnieniezpodatku
Krevitu
Krevitu
Krevitu 17.05.2026, 18:24:08 via Wykop
  • -29
juz biegne zalozyc specjalne rzadowe konto zeby mieli latwiejszy wglad i dostep do mojego hajsu.
Tak samo nie mam IKE ani IKZE. Pierwsze co to zajma te konta. A nie inwestuje z tak dalekim horyzontem zeby wkladac tam hajs bo i tak zaraz go bede potrzebowac.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krevitu
Krevitu
Krevitu 19.05.2026, 13:59:59 via Wykop
  • 0
@P_i_o_t_R: ciesze sie Twoim szczesciem. Ja sie ciesze, ze zdazylem wyciagnac kase z PPK, bo z 2 miesiace po tym juz czytalem, że rząd kombinuje, żeby nie było tak łatwo z wyciąganiem hajsu.
Krevitu
Krevitu
Krevitu 19.05.2026, 14:00:33 via Wykop
  • 1
@Czytelnik30: jeszcze medio-populista. Co media każą, że jest popularne, na czasie i co trzeba myśleć - > taki oni światopogląd przyjmują.
Krevitu
Krevitu
Krevitu 19.05.2026, 13:59:13
  • 0
#it #kiciochpyta #pomoc #linkedin
Komus tez dzis nie dziala linkedin ? Moge sie zalogowac a potem co bym nie kliknal na stronie to mi zamyka taba. To samo sie dzieje na wszystkich przegladarkach (edge/chrome/ff) na zwyklej karcie i prywatnej.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xede
xede
xede
19.05.2026, 14:22:44 via Wykop
  • 0
@Krevitu: dziala, wszedlem, potem wiadomosci itd
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 16.05.2026, 09:54:18
  • 0
#pytanie #kiciochpyta
Takie mnie pytanie od dziecinstwa w sumie nachodzi...co sie dzieje z niekupionymi gazetami ?
Tak sie zastanawiam, co robią te wszystkie empiki, kioski ruchu, kioski z gazetami z....niekupionymi tygodnikami, dziennikami i innymi gazetami ? Przecież tego musi być tony tygodniowo. Co się z tym wszystkim dzieje ? Jest to jakoś niszczone ? Wraca to do magazynow zeby nikt wiecej tego nie widzial ? o.o
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiskoler_double
Wiskoler_double
16.05.2026, 09:57:39 via Wykop
  • 2
@Krevitu: Są zwroty do magazynów, a stamtąd idą na przemiał. Jeszcze w czasach jak istniał RUCH to można było kupić np. wczorajszą gazetę za jakiś tam ułamek ceny świeżej gazety. Ale nie tyczyło to dzienników.
  • Odpowiedz
jednorazowka
jednorazowka
16.05.2026, 21:56:38 via Wykop
  • 1
@Krevitu: Każdy, kto sprzedaje gazety, psioczy, bo codziennie trzeba robić zestawienia sprzedaży.
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 08.05.2026, 06:31:43
  • 0
#zdrowie #kiciochpyta #zbiorki #nfz
Ostatnio mam straszny wysyp reklam różnych zbiórek na zdrowie ludzi i....mam pytanie.
Bardzo współczuję tym wszystkim ludziom, rodzicom z powodów ich chorób, ale czy te wszystkie terapie nie są albo nie powinny być refundowane przez NFZ ? Jestem ciekaw tych super drogich terapii genowych w USA. Dzięki Bogu, jestem zdrowy i rodzina i nie potrzebujemy tych terapii, ale czy one
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
08.05.2026, 13:01:31 via Wykop
  • 0
@Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky: eh, tak jak podejrzewalem. Dzieki za odpowiedz. Strasnzie to smutne i bardzo rodzicow i dzieci mi zal
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 23.04.2026, 17:35:28
  • 0
Ktora koalicje byscie woleli w nadchodzacym sejmie ?
KO-KONFA-Dostawki
PIS-KONFA-Dostawki
KO-PIS

I na jakie ministerstwa wg. Was moglaby liczyc Konfa w dwoch pierwszych wypadkach ?
#polska #polityka #konfa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
23.04.2026, 17:38:37 via Wykop
  • 0
@Aster1981: dyskutujemy tutaj o tych trzech opcjach. Poki co, jest duża możliwość, że tylko te 3 scenariusze dawałyby szanse na stabilną większość w sejmie.
No chyba, że chcemy rysować scenariusze z KKP, ale póki co chciałbym porozmawiać o scenariuszach z Konfederacja.
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
24.04.2026, 05:58:48 via Wykop
  • 0
@Matpiotr: jestes na tyle stary zeby pamietac jak blisko bylo ich koalicji w latach 2000 ?
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 19.04.2026, 15:07:08
  • 0
drogie Mirki, macie może doświadczenie ze środkami na ślimaki do ogrodu, które nie zatrują ludzi (dzieci) jakby przypadkiem to zjadły ?
#ogrodnictwo #kiciochpyta #slimaki #ogrod #rolnik
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrJudym
DrJudym
19.04.2026, 15:11:24 via Wykop
  • 7
@Krevitu: zrób pułapki z Argusa to sobie bieniasów nałapiesz, a one odstraszają ślimaki
  • Odpowiedz
Dlaczegobo
Dlaczegobo
Dlaczegobo
19.04.2026, 15:14:30 via Wykop
  • 3
Ślimakol najskuteczniejszy z wszystkiego i jest wersja własnie taka co szukasz nie z alhecydem octowym tylko z fosforanem żelaza, polecam na allegro kupic bo w ogrodniczym 2 x tyle
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu 08.04.2026, 08:36:00
  • 0
Drogie Mirki,
strasznie pieka mnie oczy, mam jakis ubytki / uszkodzony nablonek rogowki stwierdzony tomografem oczu w szpitalu. Przez to mam gigantyczny swiatlowstret, i mam pytania dwa do tego, bo biore tone lekow, kropel ale nic to nie daje. Oczy szczypią, pieką i są wrażliwe na światło jak nie wiem co.

A ) Czy znacie jakiegos doktora House'a okulistyki na dolnym śląsku najlepiej, co mógłby tu pomóc ? Słyszałem o jakichś soczewkach co mogą
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
08.04.2026, 14:47:00 via Wykop
  • 0
orn


@witam-andrzeej: a ile razy to trzeba stosowac dziennie ? widac cos po tym czy wszystko rozmazane ?

łacze sie w bolu :(
prawe oko jeszcze jak cie moge, ale lewe to wgl na slonce czy mocniejsze swiatlo (reflektory aut np) patrzec nie moze, az sie...gorace robi ? o.o
  • Odpowiedz
Krevitu
Krevitu
Krevitu
Autor
08.04.2026, 18:10:00 via Wykop
  • 0
@rukh: gadam, wiec dzieki temu wiem juz o co pytac lekarza nastepnym razem. Ale no chcialem tez zasiegnac opinii i doswiadczenia Mirkow
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking