Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2477

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

Nie wiem ile to Porsche kosztowało, ale przeciętna pensja w latach 70-tych wynosiła ok. 25$. Hipokryzja level max....

Maudiun
Maudiun
z
finanse.wp.pl
dodany: 28.05.2026, 09:11:59
  • #
    emerytura
  • #
    artysci
  • #
    marylarodowicz
  • #
    finanse
  • #
    hipokryzja
  • 372
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Drozda o emeryturach artystów
bronkarus
z m.youtube.com
  • 286

Komentarze (372)

najlepsze

Fist_Of_Truth
Fist_Of_Truth
28.05.2026, 09:29:04 via Wykop
  • 1498
Mamy w Polsce od lat system kastowy.
Uprzywilejowane grupy żerują na ciężko pracującej tkance narodu, a te pasożytnicze grupy wciąż się powiększają.

Politycy, sędziowie, prokuratorzy, lekarze, górnicy, ukraińcy (oraz inni napływowi)... teraz jeszcze większe przywileje dla "artystów".

Tak się nie da. Przegięcie jest takie, że trzeszczy i jest na granicy. To p--------e. Prędzej czy później musi.
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

osetnik
osetnik
28.05.2026, 10:09:40 via Wykop
  • 284
To p--------e.


@Fist_Of_Truth: chciałbym.
  • Odpowiedz
Nowystaryziel
Nowystaryziel
Nowystaryziel
28.05.2026, 10:39:56 via Wykop
  • 479
@Fist_Of_Truth: Płaciła grosze do ZUSu a teraz płacze. Niech sprzeda jedną z 4 wielkich rezydencji.
  • Odpowiedz
staryjednaknowy
staryjednaknowy
staryjednaknowy
28.05.2026, 09:35:54 via Wykop
  • 961
Artystka zdradziła, że podarowane auta były jedynie pustymi gestami


Czyli jeździła tymi porsche ale się nie czieszyła
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
28.05.2026, 10:21:10 via Wykop
  • 153
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szaloneneutrino
szaloneneutrino
szaloneneutrino
28.05.2026, 10:38:57 via Wykop
  • 92
@Vetinari: i co z tego, ze nie były własnością? Jak możesz używać dowolnie to nieistotne kto jest właścicielem.
  • Odpowiedz
the_red
the_red
28.05.2026, 09:42:14 via Wykop
  • 697
Dlaczego nie wspomina o dochodzie pasywnym z tantiem? Pewnie dlatego, że kwota przewyższa niejedną emeryturę.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dymaczdusz
dymaczdusz
28.05.2026, 10:44:59 via Android
  • 299
@the_red: bo nie wolno o tym mówić. Ty, jakbys miał bidolić, jak bardzo biedny jesteś, chwaliłbyś się ze masz majątki i inne dochody?
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
28.05.2026, 11:25:37 via Wykop
  • 190
Dlaczego nie wspomina o dochodzie pasywnym z tantiem?


@the_red: Tantiem? Przecież ona prawdopodobnie zagra 2 koncerty w roku i zarobi więcej jak przeciętny Polak na najniższej-średniej krajowej przez cały rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Morf
Morf
28.05.2026, 09:54:42 via Wykop
  • 320
Pal sześć jedną Rodowicz. Za 10-15 lat będziecie mieć miliony osób co całe życie robiły na B2B (bo podatki to złodziejstwo) i płaciły najniższą składkę ZUS i też będą krzyczeć jak to Państwo musi ich ratować ¯\(ツ)/¯
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
28.05.2026, 10:10:39 via Wykop
  • 232
@Morf: Przed nimi bedzie rzesza ludzi co uczciwie płąciło składki na UoP i też im beda wychodzić emerytury po 500zł. To po prostu matematyka. Wiecej przywilejow, socjalui, braku reform, podatkow, opłat, danin, zamordyzmu. Polak robak wszystko wytrzyma haha
  • Odpowiedz
fittrenerka
fittrenerka
fittrenerka
28.05.2026, 10:35:39 via Wykop
  • 76
Pal sześć jedną Rodowicz. Za 10-15 lat będziecie mieć miliony osób co całe życie robiły na B2B (bo podatki to złodziejstwo) i płaciły najniższą składkę ZUS i też będą krzyczeć jak to Państwo musi ich ratować ¯\(ツ)/¯


@Morf: człeniu, na ryczałcie na ZUS idzie miesięcznie 3500 zł, to znacznie więcej, niż płaci ciemiężony etatowiec wiecznie na L4. za to zapłacimy za emerytury dla hindusów, którzy nie utrzymywali tego systemu https://www.money.pl/emerytury/polska-doplaci-do-emerytur-hindusow-nowa-umowa-wzbudza-obawy-7149562648148576a.html
  • Odpowiedz
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez
28.05.2026, 09:19:39 via Wykop
  • 254
Trzeba było ZUS płacić, a nie januszyć "na artystę". Elo i nara!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PrezydentUSA
PrezydentUSA
PrezydentUSA
28.05.2026, 09:57:32 via Wykop
  • 190
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
idiotanumer9999
idiotanumer9999
28.05.2026, 14:00:34 via Wykop
  • 36
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
sciana
sciana
28.05.2026, 10:41:19 via Wykop
  • 240
Miała 200 lat żeby sobie odłożyć. W XIX wieku jakoś nie przeszkadzało jej wyzyskiwanie chłopów pańszczyźnianych. W dwudziestoleciu międzywojennym kosiła kasę z czynszówek w suterenach.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

obieq
obieq
obieq
29.05.2026, 05:40:47 via Wykop
  • 22
@sciana: ponoć ukradła też sporo ziemi w czasie rozbiorów
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
02.06.2026, 07:00:11 via Wykop
  • 6
@obieq: a ile złota przywiozła z konkwistadorami z Ameryki to też jakoś zapomniała wspomnieć.
  • Odpowiedz
RobinSchudl
RobinSchudl
RobinSchudl
28.05.2026, 10:36:13 via Wykop
  • 210
Ona z zaiksu co miesiac dostaje taka kase, ze naprawde nie wiem o co chodzi.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kanusz-Morwin-Jikke
Kanusz-Morwin-Jikke
28.05.2026, 10:44:17 via Wykop
  • 156
@RobinSchudl: właśnie o tym się nie mówi :) Córka Osieckiej zgarnia po matce grubo ponad milion złotych rocznie z tantiem.
  • Odpowiedz
adrian43
adrian43
28.05.2026, 13:42:05 via Wykop
  • 54
@RobinSchudl: Chłopie tu nie chodzi o żaden zaiks, tylko grzeją temat i próbują oswoić Polaków bo tuskowa ministrzyca próbuje przepchnąć to gównianą ustawę. Już grzeją atmosfer bo pewnie Nawrocki spuści to w kiblu, szykują grunt żeby atakować prezydenta za to weto.
  • Odpowiedz
BobekNierobek
BobekNierobek
BobekNierobek
28.05.2026, 09:34:06 via Android
  • 93
Nie miała świadomości, że auta nie należą do niej ? Co ona nigdy w dowód rejestracyjny nie zaglądała ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
28.05.2026, 10:23:30 via Wykop
  • 78
@BobekNierobek:

w dowód rejestracyjny nie zaglądała ?

Wystarczy, że zaglądała w szyb wentylacyjny w Dubaju.
  • Odpowiedz
Gufi1315
Gufi1315
28.05.2026, 10:56:46 via Wykop
  • 29
@werfogd: po chu* ona się tam w ogóle wpier*****?
  • Odpowiedz
slums
slums
slums
28.05.2026, 10:40:31 via Wykop
  • 71
Jak ktoś, kto 90% roku spędza w komorze kriogenicznej i jest odmrażany tylko na sylwestra narzeka na brak pieniędzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba, że za prąd taki rachunek ale to może temperature troche podkręcić - w biedronkach tak robią z mrożonkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bart83
bart83
bart83
29.05.2026, 08:24:09 via Wykop
  • 3
@slums: “egzorcysta za niecałe 300”
  • Odpowiedz
Gaak
Gaak
Gaak
29.05.2026, 09:03:53 via Wykop
  • 0
@slums: sęk w tym, że ona napierdziela koncertów kilka miesięcznie. Pewnie trochę lubi, ale też pewnie trochę musi. Jeden sylwester na cały rok raczej nie starczy...
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
28.05.2026, 10:18:19 via Wykop
  • 49
Bułgar ostatecznie został aresztowany.

- Byłam w szoku, ale przyznam, że bardzo się ucieszyłam. Pomyślałam, że nie będę musiała mu oddawać pieniędz


Hahaha, cała prawda o jej materialiźmie.
Swoją drogą, artykuł z 24 listopada 2024, 08:37.
Złota łopata się należy!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4300
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3181
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3093
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2665
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2365
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #zus
  • #polska
  • #pieniadze
  • #finanse
  • #inwestycje
  • #praca
  • #ekonomia
  • #podatki
  • #pracbaza
  • #demografia
  • #oszczedzanie
  • #pieklomezczyzn
  • #dyskryminacjamezczyzn
  • #gielda
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking