Drogie Mireczki. Pytanie do osób znających się na blacharce samochodowej. Jestem na etapie weryfikacji ogłoszeń samochodowych. Upatrzyłem sobie jedno auto. Po wstępnej rozmowie ze sprzedającym, wszystko pięknie i w ogóle. Natomiast w przypadku stanu blacharskiego mam pewne wątpliwości. Czy ktoś na podstawie zdjęć jest w stanie ocenić mi czy te progi to już zaawansowana korozja, czy jakaś pierdoła wyolbrzymiona przeze mnie poprzez źle zrobione zdjęcie. Podsyłam zdjęcia do ekspertyzy :) Proszę bez
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
źródło: Bez tytułu 11221
Pobierz@Perek2580: c---a z tego zdjęcia widać
Jak ci przeszkadza purchel na progu w kilkunastoletnim samochodzie to czego ty oczekujesz?
Jak ci przeszkadza purchel na progu w kilkunastoletnim samochodzie to czego ty oczekujesz?
@Perek2580: progi to trzeba mieć do czego przyspawać, a na zdjęciu podłoga odpada. Tam woda pod wycieraczki do kabiny się nie dostaje w deszczowy dzień?
- 0
Wymieniał ktoś progi w seicento w ciągu ostatnich kilku lat? Jaki to jest koszt? Stoję przed dylematem czy je wymieniać czy złomować auto.
#blacharstwo #motoryzacja #seicento #fiat #mechanikasamochodowa
#blacharstwo #motoryzacja #seicento #fiat #mechanikasamochodowa
@HaPe: wymiana progow od 2000zl w górę
Wiadomo że na złom. Teraz nic się nie opłaca robić w zasadzie
Wiadomo że na złom. Teraz nic się nie opłaca robić w zasadzie
@HaPe: jak zrobisz na piance to przejdzie ale weź pod uwagę że nawet fabrycznie nowe seicento miało bardzo kiepską ochronę bierną więc jak jakiś suv na światłach zrobi sobie z ciebie garaż to złożysz się razem z autem także nie wiem czy warto rzeźbić w gównie
Uszanowanko. Golf 6 - wychodzi sobie trochę ognisk rdzy. Czy osobiście, jak nie miałem wcześniej styczności z takimi pracami dam radę sam to ogarnąć, żeby było dobrze? Z jakimś poradnikiem czy coś? Ewentualnie ktoś może polecić co mi będzie do tego potrzebne?
Chyba, że oddać to niech mi to zrobi jakiś blacharz. Ktoś w branży jest w stanie określić ile kosztuje taka impreza?
#blacharstwo #samochody #mechanikasamochodowa
Chyba, że oddać to niech mi to zrobi jakiś blacharz. Ktoś w branży jest w stanie określić ile kosztuje taka impreza?
#blacharstwo #samochody #mechanikasamochodowa
źródło: 1000017099
Pobierz@sos_sojowy_jasny: zategowac, zategujesz, ale przyczyny problemu nie wyleczysz.
@sos_sojowy_jasny: robienie tego u blacharza przewyższy wartość samochodu.
weź to zetrzyj do gołej blachy, daj podkład i lakier i zapomnij. 10 minut roboty.
ewentualnie kup coś bezpośrednio na rdze i pomaluj pędzelkiem.
I tak co roku, dwa trzeba powtarzać
Próg gnije bo wada fabryczna zdejmij nadkole i tam w rogu zbiera się piach liście i woda dlatego próg gnije, trzeba to wyciagać od czasu do czasu. nie poprawili tego przez
weź to zetrzyj do gołej blachy, daj podkład i lakier i zapomnij. 10 minut roboty.
ewentualnie kup coś bezpośrednio na rdze i pomaluj pędzelkiem.
I tak co roku, dwa trzeba powtarzać
Próg gnije bo wada fabryczna zdejmij nadkole i tam w rogu zbiera się piach liście i woda dlatego próg gnije, trzeba to wyciagać od czasu do czasu. nie poprawili tego przez
Mireczki niech ktos podpowie jak sie zajac takim ogniskiem rdzy? nie mam pojecia co z tym zrobic
wezme wkretarke i jakis druciak i to zdrapie a pozniej czyms pomalowac i tyle, ale pewnie wkretarka to za slaba do tego, plus nie wiem czym to pozniej popsikac posmarowac
daj ktos instrukcje #samochody #blacharstwo #motoryzacja
wezme wkretarke i jakis druciak i to zdrapie a pozniej czyms pomalowac i tyle, ale pewnie wkretarka to za slaba do tego, plus nie wiem czym to pozniej popsikac posmarowac
daj ktos instrukcje #samochody #blacharstwo #motoryzacja
źródło: 10218
Pobierz@stary_grat: weź szlifierke z tarcza lamelkową, tylko najpierw wysonduj śrubokrętem jak to naprawde wygląda
@r5678: Fucktycznie go wycofali, widziałem jeszcze w lokalnym sklepie jest, kupię sobie na zapas.
@stary_grat stosuję go od lat i jest bardzo dobry, we wnętrzu wystarczy go użyć raz. Podwozie myję zawsze na wiosnę i po wyschnięciu smaruje nim wszystkie ogniska korozji. Tym sposobem mój gruz dożył ponad 20 lat i nigdzie nie przegnił, a tojota nie słynie z dobrych zabezpieczeń antykorozyjnych :)
@stary_grat stosuję go od lat i jest bardzo dobry, we wnętrzu wystarczy go użyć raz. Podwozie myję zawsze na wiosnę i po wyschnięciu smaruje nim wszystkie ogniska korozji. Tym sposobem mój gruz dożył ponad 20 lat i nigdzie nie przegnił, a tojota nie słynie z dobrych zabezpieczeń antykorozyjnych :)
Robił ktoś może ostatnio progi w aucie i powie jaki to mniej więcej koszt finalny? Planuję kupić auto, cena atrakcyjna właśnie przez progi (VW z lat 2004-2007). Sam koszt progów 600zł za dwa. Myślę, żeby nie malować pod lakier, tylko po prostu na czarno (czarne auto). #samochody #blacharstwo #mechanikasamochodowa
@BornToDie69: głównym problemem jest to, że na samych progach nigdy się nie kończy
@BornToDie69: w golfie 5 progi to moze byc dopiero poczatek przygody z blacharka
Babcia zachlapała stalowy zlewozmywak domestosem i powstały takie ciemniejsze plamki w tych miejscach, nie idzie ich usunąć szorując, octem też nie schodzi. Przebarwienia są niewyczuwalne pod palcem więc są raczej płytkie.
Myślicie że zejdzie taką pastą polerską do metalu? Mi by to nie przeszkadzało ale babci bardzo zależy żeby te plany zniknęły
#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #blacharstwo
#samochody - bo tam też dużo
Myślicie że zejdzie taką pastą polerską do metalu? Mi by to nie przeszkadzało ale babci bardzo zależy żeby te plany zniknęły
#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #blacharstwo
#samochody - bo tam też dużo
źródło: IMG_20260420_174105
Pobierz@HumanBeing: Moim zdaniem domestos dosłownie wytrawił zlew - bo to środek silnie zasadowy (podchlorynu sodu + wodorotlenku sodu). Tak jak trawi się wzory choćby na nożach czy szkle. Natomiast obawiam się, że jak zaczniesz polerować - to będziesz musiał cały zlew - bo się też "zrobi plama" - tylko przepolerowanego. Ja bym próbował zobaczyć jak to polerowanie wychodzi na spodniej/bocznej stronie komory pod zlewem - tak, by jeżeli będzie za
@HumanBeing: pasta plus wkrętarka i pad. Ręcznie to się zajeb.... No i robisz lustro wtedy, więc też jakiś padzik lekkościerny, żeby trochę faktury zrobic
Czy mamy w wykopie fachowca/fachowczynię ( ͡º ͜ʖ͡º) od blacharstwa/lakiernictwa?
Oddałem moją Asterkę Bożą G na konserwację podwozia plus małe roboty blacharsko lakiernicze. To mój "projekt" utrzymania tego auta w jak najlepszym stanie bo tak lubię i proszę nie rozważajcie tego w kategoriach rozsądku. Bardziej kaprysu.
Mam wrażenie, że nie zrobili tego co zrobić mieli ale przynajmniej kasę
Oddałem moją Asterkę Bożą G na konserwację podwozia plus małe roboty blacharsko lakiernicze. To mój "projekt" utrzymania tego auta w jak najlepszym stanie bo tak lubię i proszę nie rozważajcie tego w kategoriach rozsądku. Bardziej kaprysu.
Mam wrażenie, że nie zrobili tego co zrobić mieli ale przynajmniej kasę
@Rustyyyy Ty się chyba dobrze znasz?
@r5678: Wiesz moja chęć do wykonywania napraw samemu, bierze się z nienawiści do innych mechaników i blacharzy.
Wyobraź sobie że mechanik naprawiający między innymi radiowozy, ukradł mojej ciotce kolektor dolotowy, bo akurat takiego w policyjnej KIA potrzebowali.
Co do blacharstwa, to co mam powiedzieć, jak rozmawiam z jakimś blacharzem i mówię że spawanie profili zamkniętych metodą "do czoła" jest błędem, to otrzymuje reakcję jakbym zwyzywał mu starego.
Baranek na rdze
Wyobraź sobie że mechanik naprawiający między innymi radiowozy, ukradł mojej ciotce kolektor dolotowy, bo akurat takiego w policyjnej KIA potrzebowali.
Co do blacharstwa, to co mam powiedzieć, jak rozmawiam z jakimś blacharzem i mówię że spawanie profili zamkniętych metodą "do czoła" jest błędem, to otrzymuje reakcję jakbym zwyzywał mu starego.
Baranek na rdze
✨️ Problemy z pszczelarzem a detailing samochodowy Ⓘ
Prowadzę firmę - #detailing samochodowy. Mam poważny problem z hodowcą pszczół, który w zeszłym roku na sąsiedniej działce (za zgodą właściciela) postawił 30 uli.
Od marca do listopada pszczoły latają i roznoszą swoje odchody w najbliższej okolicy. Odchody osiadają także na samochodach, które stoją na parkingu mojej firmy. Odchody posiadają kwaśny odczyn i po 1, 2 dniach zaczynają się wżerać w lakier trwale go
Prowadzę firmę - #detailing samochodowy. Mam poważny problem z hodowcą pszczół, który w zeszłym roku na sąsiedniej działce (za zgodą właściciela) postawił 30 uli.
Od marca do listopada pszczoły latają i roznoszą swoje odchody w najbliższej okolicy. Odchody osiadają także na samochodach, które stoją na parkingu mojej firmy. Odchody posiadają kwaśny odczyn i po 1, 2 dniach zaczynają się wżerać w lakier trwale go
źródło: Odchody-pszczo-l
Pobierz@mirko_anonim: zamówić potrzebną ilość z logo firmy
https://allegro.pl/oferta/mocny-duzy-pokrowiec-wodoodporny-peva-plandeka-na-samochod-sedan-zestaw-xl-15339882237
https://allegro.pl/oferta/mocny-duzy-pokrowiec-wodoodporny-peva-plandeka-na-samochod-sedan-zestaw-xl-15339882237
@mirko_anonim:
1. Przykrywać auta jakąś cienką geowłókniną lub pokrowcami. I tak się nie da uniknąć brudzenia przez inne gatunki zwierząt (i roślin), więc czemu koncentrować się na jednych.
2. Optymalizacja procesu rezerwacji przez co rzadziej będą sytuacje z autami czekającymi pod chmurką.
3. Zabudowa wiaty siatką/membraną lub plandeką.
1. Przykrywać auta jakąś cienką geowłókniną lub pokrowcami. I tak się nie da uniknąć brudzenia przez inne gatunki zwierząt (i roślin), więc czemu koncentrować się na jednych.
2. Optymalizacja procesu rezerwacji przez co rzadziej będą sytuacje z autami czekającymi pod chmurką.
3. Zabudowa wiaty siatką/membraną lub plandeką.
#mechanikasamochodowa #lakiernictwo #blacharstwo #samochody
PYTANIE.
Jak cięką warstwę szpachli mogę dać na blachę samochodu aby po 3-5 latach nie popękała?
Udało mi się wyklepać klapę bagażnika na tyle dobrze że różnica w dołkach może wynosić 0,5-1mm.
Jakiej szpachli użyć aby była jak najbardziej elastyczna ponieważ klapa zawsze jakoś pracuje podczas zamykania.
PYTANIE.
Jak cięką warstwę szpachli mogę dać na blachę samochodu aby po 3-5 latach nie popękała?
Udało mi się wyklepać klapę bagażnika na tyle dobrze że różnica w dołkach może wynosić 0,5-1mm.
Jakiej szpachli użyć aby była jak najbardziej elastyczna ponieważ klapa zawsze jakoś pracuje podczas zamykania.
aby po 3-5 latach nie popękała?
@mpetrumnigrum: po trzech latach będziesz szpachlował w innych miejscach, to sobie ew. poprawisz.
@mpetrumnigrum co najważniejsze przed szpachlą położyć trzeba podkład epoksydowy żeby to było na lata
#autazusa #motoryzacja #samochody #lexus #bmw #mechanikasamochodowa #blacharstwo
Przykładowo taki samochód z USA - 110k pod dom do naprawy. W Polsce ceny około 180k za używane 2-4 letnie auto.
Tego typu szkody byłyby do ogarnięcia, żeby finalnie zmieścić się poniżej 150k? Druga sprawa, czy bez pośrednika w postaci firm sprowadzających takie auta idzie kupić dużo taniej i czy w
Przykładowo taki samochód z USA - 110k pod dom do naprawy. W Polsce ceny około 180k za używane 2-4 letnie auto.
Tego typu szkody byłyby do ogarnięcia, żeby finalnie zmieścić się poniżej 150k? Druga sprawa, czy bez pośrednika w postaci firm sprowadzających takie auta idzie kupić dużo taniej i czy w
źródło: IMG_6894
Pobierz@LadnyChlopczyk: no to się wypowiem.
Każdy może licytować trupy ze Stanów. Każdy może zapłacić 30k za import.
I teraz jest w tym tłumie ekipa, co ma chłopa na parkingu w SFO, czy tam NYC. I wie co licytuje. I jest grupa co leci w ciemno bo nie wie jaką mina jest w tym
Każdy może licytować trupy ze Stanów. Każdy może zapłacić 30k za import.
I teraz jest w tym tłumie ekipa, co ma chłopa na parkingu w SFO, czy tam NYC. I wie co licytuje. I jest grupa co leci w ciemno bo nie wie jaką mina jest w tym
@LadnyChlopczyk: Rok dużo nie zmieni w cenie aut. To co być może zyskasz czekając, finalnie oddasz przez wyższy kurs dolara albo uszczelnione procedury naliczania podatków w Holanii/Niemczech (VAT+cło) i Polsce (akcyza). Urzędy w Polsce już ogarnęły, że ceny z aukcji są dostępne w internecie więc wałki z zaniżaniem wartości auta coraz rzadziej przechodzą. Przygotuj się na twarde 18,6% akcyzy liczone od kwoty z aukcji + koszt transportu, za auto z
Chciałem naprawić pęknięty zderzak w aucie, przynajmniej się nauczę. Rozpoznaję temat i szukam info co do łączenia pęknięcia. Przeczytałem że jak naprawię watą szklaną, to jest to inna twardość/sztywność materiału niż ten plastik, i może powodować pęknięcia w punkcie stresu, w sensie nie będzie to tak samo elastyczne. No i zamiast waty, używa się niby wgrzewania spinek na gorąco w taki plastik zderzaka jakby lutownicą do tego?
Co myślicie o tym, robił
Co myślicie o tym, robił
@interpenetrate: na yt masz pełno filmów, z partyzanckich sposobów możesz zwykle zszywki do zszywacza wkładać w obwodzie lutownicy transformatorowej (zamiast grota), rozgrzewa się i wtapiasz.
Ale możesz kupić takie profi "zszywki" zygazakowate.
Ale możesz kupić takie profi "zszywki" zygazakowate.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #blacharstwo #lakiernictwo
Siemacie
Będę wymieniał element blacharki samochód, błotnik przód, czym zabezpieczyć od wewnątrz? Co polecacie? Element ponoć w ocynku.
Siemacie
Będę wymieniał element blacharki samochód, błotnik przód, czym zabezpieczyć od wewnątrz? Co polecacie? Element ponoć w ocynku.
@ondraszek: farbą okrętował najlepiej
@ondraszek: Przykładowo często polecany Novol 360, Troton Epoxy (jest w formie 10:1 i droższy 1:1). Oczywiście są lepsze typu Masterbond Transpoxy czy Interplus, ale czy na taką mała robote warto, średnio się opłaca w litrówkach. Czego z epoksydów nie połozysz na świeżą nieskorodowaną blache to przeżyje już ten wóz.
Sa tu jakieś Mirki blacharze, mechanicy? Walnąłem w prawy róg auta i rozwaliłem lampę z fragmentem zderzaka. Zdjąłem zderzak i widzę że banan lekki na belce dolnej tej aluminiowej. Myślicie że to będzie do wymiany? #mechanikasamochodowa #blacharstwo #auto
źródło: IMG_7743
Pobierz@say-my-name: ale po co
@say-my-name: serio, ja ta duża stalowa belkę na wyciagarce wyciągałem tak żeby się maska zamykała :-D a tutaj ledwo co ruszone.
Ps nie jestem mechanikiem i nie biorę odpowiedzialność za moje rady xD
Ps nie jestem mechanikiem i nie biorę odpowiedzialność za moje rady xD
- 1
Dwa lata temu lakierowałem własnymi siłami błotnik - wydarłem rdzę + RSTOP, potem szpachla, szlifowanie, podkład, lakier i klar i obecnie błotnik strasznie mi wypłowiał. Wie ktoś czemu? Postępowałem 1 do 1 z poradnikiem micha z miłośników4kółek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #lakiernictwo #mechanikasamochodowa #blacharstwo #auto #detaling #volvo
źródło: 1770925705978
Pobierz- 2
Gdzie można kupić cynę do zakonserwowania blacharki i spawów?
#blacharstwo #majsterkowanie #motoryzacja (chodź robię blacharkę kosiarki a nie samochodu) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#blacharstwo #majsterkowanie #motoryzacja (chodź robię blacharkę kosiarki a nie samochodu) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Szukam czegoś na prezent dla teścia. Możecie polecić jakiś fajny płyn/pastę lub coś podobnego na lakier albo do środka auta? Coś fajnego na szyby? Jakaś fajna polecana nowość? Albo porządny zamiennik jakiś najlepszych środków do detailungu?
#cardetailing #autodetailing #motoryzacja #samochody #carboners #blacharstwo #lakiernictwo
#cardetailing #autodetailing #motoryzacja #samochody #carboners #blacharstwo #lakiernictwo
8
Platespotting - polecajka całkiem ciekawej apki

Cześć! Wiem, że Wykop to ostatnio głównie polityka, ale może kogoś zainteresuje coś innego. Pewnie nikt tego nawet nie wykopie, ale dla mnie, chłopa 37 lat, to świetna zajawka ( ʖ ) Pierwszy raz mi się zdarzyło, aby jakaś apka na telefon tak mi się spodobała, aby aż poczuć chęć podzieleni
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Ile mniej więcej mogę się spodziewać za ogarnięcie tego? To już trochę gruz chyba, ale jednak wolałbym tak nie zostawiać.
#motoryzacja #samochody #blacharstwo #lakiernictwo
#motoryzacja #samochody #blacharstwo #lakiernictwo
źródło: IMG_20251209_175753437
Pobierz- 0
Mirki, kupiłem blachę trapezową 7mx1,2m mam tego około 11 arkuszy ale za cholerę nie mam gdzie tego zmieścić bo garaż tylko 6m. Ile taka blacha może poleżeć na dworze?
#blacharstwo #blacha #dekarstwo #budowa
#blacharstwo #blacha #dekarstwo #budowa

































@olokynsims: sam tego nie zrobię niestety. Do roboty przód, czyli: zderzak, maska błotniki lewy/prawy, drzwi przednie (przynajmniej lewe), grill, lampy przód (góra), lampy przeciwmgłowe (dół), zbiorniczek płynu do spryskiwaczy xDDD Dodatkowo można błotnik lewy tylny przy łączeniu ze zderzakiem zrobić, bo ruda wyszła