Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Giyman

Giyman

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 106
  • Znaleziska 74
  • Mikroblog 32
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
pizzanawynos
pizzanawynos
08.06.2026, 21:01:40
  • 1252
Zorganizowałem LAN PARTY dla 26 chłopów w garażu. Graliśmy w Call of Duty 2 S&D. Więcej zdjęć w komentarzu.
#chwalesie #lanparty
pizzanawynos - Zorganizowałem LAN PARTY dla 26 chłopów w garażu. Graliśmy w Call of D...

źródło: staroniwska-lan-party-III-40

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Giyman
Giyman 10.06.2026, 06:00:15 via Wykop
  • 0
@pizzanawynos: zajebiście
  • Odpowiedz

374

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Nadchodzące wakacje to dla wielu z nas nadchodzące spacery po lesie. A spacery po lesie to z jednej strony przyjemność, z drugiej zaś ryzyko. W zaroślach bowiem czychać na nas mogą kleszcze, a wraz z nimi choroba, której liczba diagnoz każdego roku rośnie w niepokojącym tempie.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 05:31:49
  • 196
  • #
    borelioza
  • #
    medycyna
  • #
    naukowybelkot
Giyman
Giyman 08.06.2026, 05:51:39 via Wykop
  • 9
@filozof900: Na boreliozę. Na Odkelszczowe zapalenie mózgu można złapac po kilkudziesięciu minutach

56

Piekło zamarzło, Microsoft się ugiął! Windows 11 POZWOLI WYŁĄCZYĆ AI

Piekło zamarzło, Microsoft się ugiął! Windows 11 POZWOLI WYŁĄCZYĆ AI

Nowa testowa kompilacja Windows 11 dodaje panel, w którym można sprawdzić i wyłączyć modele AI, a nawet odinstalować Phi Silica. Microsoft po latach wciskania AI na chama nagle udaje, że słucha ludzi. Funkcja na razie ukryta.

Nick7C5
z
ithardware.pl
dodany: 03.06.2026, 19:23:50
  • 32
  • #
    windows11
  • #
    microsoft
  • #
    ai
  • #
    aktualizacje
  • #
    prywatnosc
  • #
    technologia
Giyman
Giyman 04.06.2026, 02:38:51 via Wykop
  • -2
W Win 11IoT LTSC nie ma i nie było tego problemu. Na razie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Oferta pracy dla doświadczonego programisty za 6800zl BRUTTO

To już kolejna oferta z Bytomia za 6 tys z hakiem dla DOŚWIADCZONEGO programisty. Co się dzieje z rynkiem IT?

Giyman
z
pracuj.pl
dodany: 24.05.2026, 10:17:33
  • 22
  • #
    praca
  • #
    pracait
  • #
    programista15k
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    polska
Giyman
Giyman
Autor
24.05.2026, 10:41:44 via Wykop
  • 4
@blashot: "Szukamy osoby doświadczonej, nie do przyuczenia".

1488

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Jak powiedziała w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grendaw, w części szpitali koszty wynagrodzeń przekraczają już cały budżet placówki i sięgają nawet 106 proc., co stawia takie podmioty w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 08.05.2026, 15:10:55
  • 307
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    finanse
  • #
    spoleczenstwo
Giyman
Giyman 09.05.2026, 17:17:02 via Wykop
  • 1
@Sidroff: będziesz płacił jeszcze więcej a lekarza jeszcze więcej zarabiali

4

Zbudowałem kontroler nożny - FooTrack

Zbudowałem kontroler nożny - FooTrack

Coś na bóle nadgarstka, dla power userów, dla ludzi z ograniczeniami ruchowymi i w końcu coś dla graczy. Chciałabym poznać wasze opinie na temat tego projektu:)

Giyman
z
youtube.com
dodany: 04.05.2026, 18:58:00
  • 2
  • #
    wynalazki
  • #
    hardware
  • #
    diy
  • #
    raspberrypi
  • #
    cyberpunk2077
  • #
    gry
wfyokyga
wfyokyga
26.04.2026, 01:54:10
  • 605
xddd.
wfyokyga - xddd.

źródło: temp_file3944729762434678178

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Giyman
Giyman 26.04.2026, 07:43:21 via Wykop
  • 0
@wfyokyga: AI slop
  • Odpowiedz
Giyman
Giyman 26.04.2026, 07:43:51 via Wykop
  • 0
@brazowooka_eM: tak to AI
  • Odpowiedz

1182

TEDx Kornelii Wieczorek

TEDx Kornelii Wieczorek

Rzuciłem okiem na yt i nie ma nic o naszej nowej, sławnej polskiej naukowczyni. Obejrzałem jej wystąpienie na TEDx i to sie już od samego początku nie klei pomijając rodzinne powiązania, etc. xD. np. na początku mówi, że umie rozmawiać z psami.

lskx
z
youtube.com
dodany: 17.04.2026, 19:20:23
  • 240
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    heheszki
Giyman
Giyman 18.04.2026, 20:10:54 via Wykop
  • 0
@bartcegielski: XD
Giyman
Giyman 18.04.2026, 20:16:44 via Wykop
  • 0
@Jasper666: otóż to! Gdzieś PLN dla prawdziwych naukowców
Giyman
Giyman 18.04.2026, 20:21:11 via Wykop
  • 1
@DrTRAPH0USE: o k..a czułem że jakbym ja już kiedyś widział
Giyman
Giyman 18.04.2026, 20:24:47 via Wykop
  • 1
@Miecz12: g---o wynalazłeś a nie nawóz. A nie.. czekaj..

919

Menedżer zadań miał kiedyś 80 KB i działał błyskawicznie

Menedżer zadań miał kiedyś 80 KB i działał błyskawicznie

Dzisiejszy Menedżer zadań w Windowsie to narzędzie, które potrafi pokazać niemal wszystko o systemie. Problem w tym, że przez lata urósł razem z nim. Jak przypomina Dave Plummer, inżynier odpowiedzialny za jego pierwotną wersję, pierwszy Task Manager zajmował zaledwie około 80 KB.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 13.04.2026, 07:18:33
  • 179
  • #
    windows
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    microsoft
  • #
    oprogramowanie
  • #
    software
Giyman
Giyman 13.04.2026, 10:55:11 via Wykop
  • 0
@OraclePL: ciekawe. Możesz rozwinąć?

435

Ponad 30 pełnych archiwalnych numerów magazynu FANTASTYKA z lat 80.

Ponad 30 pełnych archiwalnych numerów magazynu FANTASTYKA z lat 80.

W środku 32 numery Fantastyki z lat 80. - pełne skany. Dla tych co wtedy kupowali i czytali - piękny powrót do przeszłości. Dla całej reszty rzecz obowiązkowa do nadrobienia w wolnej chwili.

bukins
z
archive.org
dodany: 11.04.2026, 09:32:33
  • 54
  • #
    fantastyka
  • #
    ksiazki
  • #
    sciencefiction
  • #
    scifi
  • #
    fantasy
  • #
    nostalgia
Giyman
Giyman 11.04.2026, 17:36:30 via Wykop
  • 1
Dzisiaj na targu staroci zakupiłem parę numerów z lat 80tych
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

611

Levis zamknął fabrykę w Polsce. Teraz produkują tam polskie jeansy

Levis zamknął fabrykę w Polsce. Teraz produkują tam polskie jeansy

Przejął prestiżową fabrykę Levisa. To był game changer. "Padły nam serwery"

ktoosiu
z
forbes.pl
dodany: 03.04.2026, 10:01:38
  • 125
  • #
    jeansy
  • #
    polska
  • #
    patriotyzmgospodarczy
Giyman
Giyman 04.04.2026, 10:25:18 via Wykop
  • 0
@BarszczykZuszkami: chinole są droższe. Kogo nabierasz
Giyman
Giyman 04.04.2026, 10:29:43 via Wykop
  • -5
Wysrywy wykopków z kieszonkowym od mamusi za 3,2,1...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mkorsov
mkorsov
mkorsov
16.03.2026, 20:28:10
  • 305
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Giyman
Giyman 17.03.2026, 05:42:46 via Wykop
  • 0
@mkorsov: Tymczasem, łodzią podwodna przemycają przeciwutleniacz (E 385) czyli sól sodowo diwapniową do tej szpachli zwanej Winiary. Jeszcze tylko sztuczne aromaty muszą odkryć jak są do niego dostarczane
  • Odpowiedz

792

Rusza produkcja europejskiego smartfona

Rusza produkcja europejskiego smartfona

Smartfon oferuje fizyczny przełącznik prywatności, pozwalający jednym ruchem odłączyć mikrofon, kamerę i czujniki. To odrodzenie europejskiej myśli technicznej. Pozwala na uruchamianie aplikacji z Androida bez Androida.Montaż końcowy odbędzie się w Salo, w Finlandii tam gdzie Nokia.

Rougelord
z
telepolis.pl
dodany: 09.03.2026, 19:49:04
  • 317
  • #
    android
  • #
    telefony
  • #
    smartfon
  • #
    technologia
  • #
    europa
  • #
    telekomunikacja
Giyman
Giyman 10.03.2026, 06:05:11 via Wykop
  • 10
@mati-sz: produkowany w Chinach

1706

Miasto to jeden wielki wychodek dla psów

Miasto to jeden wielki wychodek dla psów

Mieszkaniec Bielska-Białej zwrócił się do prezydenta i straży miejskiej o egzekwowanie kar za niesprzątanie po psach. Bo miasto to jeden wielki wychodek. Podobnie jest w innych miastach w Polsce.

Wincyyyyj
z
beskidzka24.pl
dodany: 06.03.2026, 12:33:17
  • 387
  • #
    psy
  • #
    pies
  • #
    psiarze
Giyman
Giyman 07.03.2026, 06:16:47 via Wykop
  • -2
@dzialoZaglady: matka tak z tobą robiła?

370

Motorola ogłosiła współpracę z Fundacją GrapheneOS

Motorola ogłosiła współpracę z Fundacją GrapheneOS

Motorola ogłosila nowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa i zarządzaniu urządzeniami w firmach. Spekuluje się, że mogą w 2027 wypuścić na rynek smartfony z Graphene OS czyli otwartego systemu pozbawionego Google

Average-CottonWorld-Enjoyer
z
motorolanews.com
dodany: 02.03.2026, 12:32:59
  • 95
  • #
    smartfon
  • #
    android
  • #
    technologia
  • #
    security
Giyman
Giyman 03.03.2026, 17:43:24 via Wykop
  • 0
Zawsze jest Lineage OS a jak nie chcecie chińczyków to polecam Sony Xperia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1496

System Patriot nie zestrzelił Irańskiej rakiety.

Pokaż treści 18+

System Patriot nie zestrzelił Irańskiej rakiety.

Amerykańscy żołnierze rejestrują moment, w którym system obrony powietrznej Patriot nie zdołał przechwycić irańskiego pocisku nad bazą lotniczą Al Udeid w Katarze.

gerwazy-oko
z
streamable.com
dodany: 28.02.2026, 19:29:15
  • 213
  • #
    militaria
  • #
    patriot
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
Giyman
Giyman 01.03.2026, 08:01:06 via Wykop
  • 0
Wydaje mi się że wypuścili za szybko jeden po drugim i się zmyliły nawzajem
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

574

4k nie istnieje.

4k nie istnieje.

Poza kilkoma wyjątkami, jak Matrix, Titanic czy filmy Christoffera Nolana 4K to ściema. 99% filmów było i jest kręcona, renderowana i przetwarzana jako 2k DI, a wersja 4k nie różni się niczym od 1080p.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 21.02.2026, 09:34:12
  • 241
  • #
    kino
  • #
    filmy
  • #
    4k
  • #
    technologia
  • #
    telewizory
  • #
    takaprawda
Giyman
Giyman 21.02.2026, 23:00:29 via Wykop
  • 3
Chyba najlepsza jakość w streamingu ma Sony Core. Miałem rok gratis z telewizorem i kolejny z telefonem. Kilka kuponów na "kupno" filmu, mam m.inm Blade Runnera nowego. Brzytwa
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

492

Dlaczego wciąż warto czytać "Solaris" Stanisława Lema

Dlaczego wciąż warto czytać "Solaris" Stanisława Lema

"Solaris" ukazała się 65 lat temu. Pozostaje nie tylko sprawnie napisaną klasyką SF z intrygującą fabułą osadzoną na odległej, obcej planecie zalanej "rozumnym oceanem", ale jest też traktatem o ludzkości, Wszechświecie i nauce. Podkreśla to nowa inscenizacja powieści w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 18.02.2026, 12:19:29
  • 133
  • #
    lem
  • #
    literatura
  • #
    sciencefiction
  • #
    solaris
  • #
    adaptacje
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Giyman
Giyman 18.02.2026, 16:29:54 via Wykop
  • 4
Czytałem wszystko Lema co leciało kiedy byłem w gimnazjum. Solaris zaliczyłem dwukrotnie. 2 tygodnie temu kupiłem w księgarni.. Będzie trzeci raz za niedługo
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damian-lw
damian-lw
damian-lw
18.02.2026, 01:49:29
  • 25
Anulowałem subskrypcję na Spotify. Gdzie słuchacie muzyki, co polecacie ?
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Giyman
Giyman 18.02.2026, 08:48:55 via Wykop
  • 0
@damian-lw: Tidal, najlepsza jakość muzyki i algorytmy, które nie robią ci bańki - czujesz , że eksplorujesz muzykę. Na chwilę obecną płace 22 zł. Spotify to tak jakbyś oglądał TVP cyfrową na 4K OLED tv
  • Odpowiedz
Giyman
Giyman 18.02.2026, 08:50:18 via Wykop
  • 1
@evolved: dla mnie właśnie proponowanie muzyki to jedna z największych zalet Tidal. Poza tym jakość muzyki nieporównywalnie lepsza.
  • Odpowiedz
Giyman
Giyman 18.02.2026, 08:52:31 via Wykop
  • 0
@Y3ll0w69: albo Firefox
  • Odpowiedz

1133

Kraków: Pitbull zagryzł 6-miesięcznego jamnika i pogryzł właścicielkę

Kraków: Pitbull zagryzł 6-miesięcznego jamnika i pogryzł właścicielkę

13.02 ok. 13:3013:45 w Parku Lotników w Krakowie (okolice Ogród Doświadczeń / Tauron Arena) pies bez smyczy w typie amstaffa/pitbulla zagryzł 6-miesięcznego jamnika i pogryzł jego właścicielkę podczas próby obrony. Właściciel agresywnego psa zapiął go i oddalił się w kierunku Tauron Areny.

szwarx
z
facebook.com
dodany: 16.02.2026, 16:59:45
  • 195
  • #
    krakow
  • #
    psy
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    policja
  • #
    malopolska
  • #
    psiarze
Giyman
Giyman 17.02.2026, 09:38:21 via Wykop
  • 6
Ja nie mam dzieci (staramy się z żona;) ale mam springer spaniela walijskiego - tego z mojego awatara. Jest super łagodny i strachliwy przez co prowokuje ataki innych psów. Nosze przy sobie gaz pieprzowy z tego powodu, chociaż raz nie zdążyłem go wyjąć i musiałem sprzedać dwa trepy kundlowi co zaatakował moją psinę.
Wróciłem do Polski niecały rok temu z Niemiec i tam to rozwiązali z pitbullami i innymi potworkami tak że
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Gitman

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking