Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1488

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Jak powiedziała w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grendaw, w części szpitali koszty wynagrodzeń przekraczają już cały budżet placówki i sięgają nawet 106 proc., co stawia takie podmioty w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 08.05.2026, 15:10:55
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    finanse
  • #
    spoleczenstwo
  • 312
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

O dojeniu systemu
Rayearth
z youtu.be
  • 55
100 konkretów Koalicji 13 grudnia (Koalicji Kłamczuchów)
mborowski
z 100konkretow.pl
  • 12

Komentarze (312)

najlepsze

panpromo09
panpromo09
08.05.2026, 18:27:05 via Wykop
  • 566
Przypomnę tylko, że postulatem i rozwiązaniem wg partii Razem jest zwiększenie podatków i składki zdrowotnej. Tak tylko przypominam.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
08.05.2026, 19:35:04 via Wykop
  • 251
partia Razem


@panpromo09: Oni nawet z zaćmieniem słońca by walczyli za pomocą zwiększania podatków.
  • Odpowiedz
Black77
Black77
Black77
08.05.2026, 22:35:10 via Android
  • 91
@panpromo09: Byłoby więcej na wynagrodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
08.05.2026, 20:13:05 via Wykop
  • 345
ten system nie wymaga naprawy, on wymaga eutanazji.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
08.05.2026, 23:40:19 via Wykop
  • 130
@KingaM: Niestety, brakuje zrozumienia, że system trzeba zbudować na nowo. Ile to już prób przemiany i modyfikacji systemu przerobiliśmy, tylko po to, aby na koniec dnia wrócić niemal do punktu wyjścia. Doskonały przykład tego typu to GROM i Petelicki. Generał powiedział, że jedyne co mogą u niego stare betony to wypi3rdalać. Jednostka zbudowana od 0, teraz wśród najlepszych na świecie.
  • Odpowiedz
Co_tu_sie_odjaniepawla
Co_tu_sie_odjaniepawla
Co_tu_sie_odjaniepawla
09.05.2026, 04:29:51 via Wykop
  • 53
@KingaM: za każdym razem jak wasi spece których wybieracie co wybory „naprawiali” system to z roku na rok było coraz gorzej. I tak naprawiają od 20 lat - reformy, pierdzenie w stołki, a plebs się cieszy że pan ma co robić xD
  • Odpowiedz
szymon-szydlowski
szymon-szydlowski
szymon-szydlowski
08.05.2026, 22:50:28 via Wykop
  • 248
Co z tego jak będzie mnie leczył lekarz który jest może najlepszy w województwie.. i który zarabia 100k, jak nie zleci mi badania.. lub będę miał wykonane je za późno.. i leczenie nawet najlepsze.. będzie gorsze od wczesnego wykrycia..
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
08.05.2026, 23:48:00 via Wykop
  • 76
Co z tego jak będzie mnie leczył lekarz który jest może najlepszy w województwie.. i który zarabia 100k, jak nie zleci mi badania.. lub będę miał wykonane je za późno.. i leczenie nawet najlepsze.. będzie gorsze od wczesnego wykrycia..


@szymon-szydlowski: Nie, nie nie, lekarz będzie. Będzie czekał w gabinecie i będzie bardzo dobrze wynagradzany, będzie najlepszy z najlepszych. Tyle tylko, że już na opłacenie Twojej wizyty u niego nie wystarczy,
  • Odpowiedz
kolonosko
kolonosko
09.05.2026, 03:55:57 via Android
  • 32
@gnijacy_wypok:

Sprzętu mamy mnóstwo, wciąż więcej, tylko nie mamy kasy na jego utrzymanie - naprawy, przeglądy, amortyzacja to 20 - 25% wartości sprzętu rocznie, a budżet pozwala na 10-15%.
  • Odpowiedz
Sidroff
Sidroff
Sidroff
08.05.2026, 23:19:19 via Wykop
  • 157
tu chodzi o prywatyzację tego sektora, tylko debil tego nie wie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sjdjdj
Sjdjdj
Sjdjdj
08.05.2026, 23:54:30 via Wykop
  • 94
Rząd zręcznie wskazał ludziom winnego - nie system, nie wieloletnie zaniedbania tylko lekarz, a najlepiej lekarz „dobrze zarabiający”, bo taki budzi proste, pierwotne emocje. Lud otrzymał figurę, na którą może patrzeć z gniewem.
Tymczasem prawdziwa operacja rządu dzieje się gdzies za kulisami. Bo przecież nie mówi się o tym, że z systemu wycofuje się dostęp do diagnostyki. Rezonans, kolonoskopia, inne specjalistyczne badania? To wszystko powoli zacznie funkcjonować według logiki niedoboru. A niedobór
  • Odpowiedz
dwa-bulki-kielbasa
dwa-bulki-kielbasa
dwa-bulki-kielbasa
09.05.2026, 04:39:50 via Wykop
  • 53
@Sjdjdj: jest to czesciowy powód braku kasy w nfz faktem jest ze lekarze ograniczyli podarz lekarzy co doprowadziło do placowych i dostepnosciowych patologii
  • Odpowiedz
tekbbar
tekbbar
09.05.2026, 05:43:52 via Wykop
  • 129
Ile by nie dorzucić do tego systemu zwiększy się tylko stan konta konowałów.
Mentalność konowałów jest już tak wykrzywiona w stronę bicia rekordów zarobków że to jest już niepojęte.

Za mniej niż 100 000zł miesięcznie wielu z nich nie potrafi już godnie żyć!

Teraz się idzie na studia lekarskie aby zarabiać kokosy a nie leczyć ludzi.
Leczenie jest tylko ubocznym skutkiem trzepania kasiory.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tekbbar
tekbbar
09.05.2026, 06:08:02 via Wykop
  • 22
@bossssob: Potwierdziłeś tylko to co napisałem :-)
  • Odpowiedz
Czarownica669
Czarownica669
Czarownica669
09.05.2026, 09:48:03 via Wykop
  • 40
@bossssob: sprzątaczka powinna zarobić tyle żeby mogła żyć, opłacić rachunki, zjeść i raz w roku jechać na urlop. To jest takie zupełne minimum dla ludzi którzy pracują (a mogliby ciągnąć socjal) i których praca jest użyteczna.
Lekarz zaś nie powinien zarabiać tyle żeby szpitala nie było stać leczyć ludzi. Najwyraźniej jest za mała konkurencja wśród lekarzy że już za 30k pracować nie chcą i muszą mieć dużo więcej.
  • Odpowiedz
endru1908
endru1908
09.05.2026, 03:54:08 via Android
  • 75
Jeżeli 100% idzie na pensje, a nie ma na badania to za co lekarze dostają pensje? Za obecność?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

espu
espu
espu
09.05.2026, 05:42:41 via iOS
  • 62
@endru1908: za spanie na dyżurach
  • Odpowiedz
statystyczny_yt
statystyczny_yt
09.05.2026, 05:59:30 via Wykop
  • 50
@espu: za spanie na dyżurach w dwóch szpitalach jednocześnie często ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
statystyczny_yt
statystyczny_yt
09.05.2026, 06:01:06 via Wykop
  • 57
Nie ma się co dziwić skoro ustalenie limitu płacy lekarza na 45-50k w placówkach publicznych był ryk słyszany aż do Andromedy to wyobraźcie sobie jakie są realne zarobki...do tego pielęgniarki już też często zarabiają 15-25k, kiedyś lekarza było stać na nowy samochód z salonu a dziś stali się kolekcjonerami mieszkań...ustalenie limitu na podwójne wynagrodzenie prezydenta / 10x średnia krajowa to dla nich jałmużna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ruonim
ruonim
09.05.2026, 06:39:29 via Wykop
  • 15
@statystyczny_yt: Sami spowodowaliście że pielęgniarki tyle zarabiają. Latami płaciliście minimalną. Rynek zweryfikował jak odeszły prawie wszystkie na emerytury. A teraz płacz że byle pielęgniarka ma 2 średnie krajowe.
  • Odpowiedz
Maro88z
Maro88z
Maro88z
09.05.2026, 09:25:51 via Android
  • 18
@ruonim "sami spowodowaliście" Wy czyli kto?
  • Odpowiedz
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
09.05.2026, 05:59:03 via Wykop
  • 56
Bo system jest do d--y.
Pediatryczny laryngolog nie musi zajmować się prostym leczeniem ucha u dziecka, nie powinien tracic na to czasu, ale zajmować się konkretami. Powinien zająć się tym lekarz rodzinny - a ten nie może. Przerabiałem ten cyrk z córką. Albo ostry dyżur albo zapomnij o bliskim terminie.
Koniec końców żona poszła do pani profesor w prywatnym gabinecie - wizyta nawet tego samego dnia. Pierwsza wizyta - stwierdzono bakteryjne zapalenie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzikIwan
DzikIwan
DzikIwan
09.05.2026, 07:15:03 via Wykop
  • 22
@pan_Ropuch: co ty bredzisz xD widać jaki z ciebie weterynarz, posiew grzybiczy trwa 3 tygodnie, ale ty wykrywasz go w cytologii w 3 minuty. Twój pomysł z płukaniem ucha u dziecka z zapaleniem ucha zewnętrznego to świetna recepta na jego uszkodzenie.
Chodzę z psem do weterynarza i to jakie banialuki opowiadają tacy bajkopisarze jak ty to jest dramat. Swojego labradora diagnozowałem przez 8 lat, zapłaciłem dziesiątki tysięcy za leki i
  • Odpowiedz
DzikIwan
DzikIwan
DzikIwan
09.05.2026, 09:25:06 via Wykop
  • 7
@pan_Ropuch: twoja odpowiedź udowadnia tylko to co napisałem powyżej. Jesteś bufonem, który myśli że jednym badaniem przesiewowym można wykluczyć całą dalszą diagnostykę. Tekstem o dojeniu udowodniłeś też że profesor dobrze zrobiła, bo w twoim świecie jak się nie znasz to można kroić ile wlezie. Współczuję dziecku - ojca idioty
  • Odpowiedz
kitor_pl
kitor_pl
kitor_pl
09.05.2026, 03:17:19 via Wykop
  • 45
Dlatego wspaniała minister która o tym wie, zamiast obciąć ich zarobki jedna ustawa obcina dostęp do badań - to się wszystko klei 🤔

Klasyczne szczucie jednych na drugich - kiedyś lekarze byli winni bo jechali na zachód, teraz są winii bo za dużo zarabiają, gawiedz ma igrzyska 🤦
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MalowanyPtak
MalowanyPtak
MalowanyPtak
09.05.2026, 06:25:31 via Wykop
  • 15
@kitor_pl: Tylko każdy od dziesięcioleci zna przyczynę tego zjawiska, ale żaden rząd nie podejmuje się tematu, bo "tej kasty się nie rusza". Zauważ, że jak były kilkanaście lat temu cyrki z wykładowcami na uczelni, którzy praktycznie w taki sam sposób eksploatowali system, to temat ucięto do zera w ciągu kilku lat od nagłośnienia tematu (Kurdycka) zatrudnienia na wielu uczelniach i ciągnięcia w ten sposób absurdalnej kasy.

Jak był cyrk, że
  • Odpowiedz
kitor_pl
kitor_pl
kitor_pl
09.05.2026, 07:14:45 via Wykop
  • 7
@MalowanyPtak: oczywiście, że nikt nie ruszy - chyba pierwsza decyzją po zmianie władzy było uwalenie nowych uczelni - bo niski standard - wolę niski standard niż zdechnąć w kolejce - pamiętam też świetny pomysł żeby lekarze na pieczatkach mieli jaka uczelnie medyczna skończyli 🤷
  • Odpowiedz
Eponhall
Eponhall
Eponhall
08.05.2026, 17:08:22 via Wykop
  • 33
Proste rozwiązanie - zwolnić WSZYSTKICH lekarzy - będą oszczędności.

Dziwne - za tej złej komuny lekarze kupę kasy zarabiali, a jednak nie było problemów z leczeniem.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vidic15
vidic15
vidic15
08.05.2026, 22:58:31 via Android
  • 29
@Let_Me_2_Be: jak ja tak ostatnio pisałem to mnie zaminusowali ( ͡° ͜ʖ ͡°) zgadzam się, nawet w trudnych przypadkach AI stawia diagnozy przynajmniej tak samo dobre jak lekarze. I nie ma w tym nic dziwnego, cała wiedza może byc przechowana w bazie danych. Lekarz nie odkrywa za lażdym razem xzegoś nowego tylko kojarzy fakty.
  • Odpowiedz
S0Cool
S0Cool
09.05.2026, 07:47:41 via Android
  • 19
@Eponhall: Za komuny lekarze zarabiali grosze w porównaniu do dzisiejszych pensji. Wille stawiali za łapówki, które wtedy były powszechne i oczywiste bo prywatnej alternatywy nie było.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3101
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2462
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2282
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2038
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1804
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking