Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kubako

kubako

Dołączył 18 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 44883
  • Znaleziska 24642
  • Mikroblog 20241
  • Obserwujący 257
  • Obserwowane 170

446

AI wskazała go jako przestępcę. Niewinny mężczyzna pozywa policję po głośnej...

AI wskazała go jako przestępcę. Niewinny mężczyzna pozywa policję po głośnej...

Robert Dillon pozwał policję oraz kilka biur szeryfów po tym, jak został aresztowany na podstawie wyniku systemu sztucznej inteligencji wskazującego 93-procentową zgodność jego twarzy z wizerunkiem podejrzanego. Oskarżono go o próbę kontaków z nieletnią, podczas gdy był kilkaset kilometrów dalej

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: wczoraj, 07:34:37
  • 49
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    usa
  • #
    sztucznainteligencja
kubako
kubako 14 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 0
@Moonlight20: to zawsze była sztuczna inteligencja (konkretnie sieci neuronowe), tylko dawniej żaden janusz czy grażyna nie wiedzieliby co to AI nie mówiąc o neural networks - a dziś przynajmniej o AI wiedzą i w dodatku wywołuje to niezdrowe emocje, to się clickbaitowe tytuły tak tworzy żeby zawierały te dwie literki :)
kubako
kubako 9 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 0
G---o prawda, kiedyś to były często ręcznie pisane algorytmy.


@wkplogin: w sensie na kartce długopisem? XD co to ma do rzeczy? Szczerze mówiąc to w ogóle nie wiem o co ci chodzi. Ja nic o statystyce nie pisałem, może pomyliłeś odpowiedź?
kubako
kubako 7 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
@wkplogin: otóż nic z tych rzeczy.

Po pierwsze to pisałem, że słówko AI stało się teraz modne, bo osoby nie mające pojęcia o czym mowa je poznały i przyswoiły i teraz dobrze jest go używać w clickbaitach. Nawet nie spodziewałem się, że tak szybko się pojawisz jako żywy przykład takiej osoby :]

Po drugie AI w formie LLM jak najbardziej może służyć do wspomagania programowania, jest to jedno z jego

30

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Mieszkaniec Płocka (Mazowieckie) nakleił na nieprawidłowo zaparkowanym aucie dwie naklejki, uszkadzając lakier samochodu i powodujac straty w wysokosci 5000zl. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Może mu za to grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dorodny_Wieprz
z
tvn24.pl
dodany: 13 godz. temu
  • 30
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
kubako
kubako 10 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@mocten: japońskie auta - lakier o grubości 15 mikronów i pora na CSa

597

Trump Phone to Chińczyk

Trump Phone to Chińczyk

Rozebranie telefonu przez iFixit potwierdza: telefon Trump T1 to pozłacany model HTC U24 Pro zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach.

Grymas1000lecia
z
heise.de
dodany: wczoraj, 09:35:26
  • 85
  • #
    trump
  • #
    technologia
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    gsm
kubako
kubako 14 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 1
@eSUBA94: prezydent usa się o to postarał ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

25

Kiedy przewóz odzieży i obuwia trzeba zgłosić do SENT? Nowe przepisy dla mikropr

Kiedy przewóz odzieży i obuwia trzeba zgłosić do SENT? Nowe przepisy dla mikropr

Masz więcej niż 10 kg ciuchów w aucie? Uważaj, bo państwo może uznać, że powinieneś być w SENT. GPS, zgłoszenia, dokumenty i kary od 20 tys. zł. Za chwilę pewnie trzeba będzie zgłaszać przewóz ziemniaków i skarpetek.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: wczoraj, 06:01:05
  • 7
  • #
    sent
  • #
    transport
kubako
kubako 14 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 1
@isiaczek: nikt, policja przyjedzie, pokiwa głowami i pojedzie
okoboji
okoboji
16 godz. i 33 min temu
  • 0
rodzina slaba odkupila już samolot?

#lotnictwo #samoloty #polska #wojsko #wojna #pieniadze
okoboji - rodzina slaba odkupila już samolot?

#lotnictwo #samoloty #polska #wojsko #...

źródło: YTgxMTRidjUGGjtnfRJ7IEVCbz07S3V2Elp3dn1Ya2RXAHtjZ0Y_PQsdPzEiBnczFQ09NSUZdyQLVywkO0YvZUgcJCciBTgtSB0gNjcNdmxUTX5mMFhpeQZMfzV_XWFkVVV0MTBfdGECTyxsY1htNl5OLHYv

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako 16 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
@okoboji: no na dzień dzisiejszy to powinni f-35 odkupywać :P
  • Odpowiedz

331

Prezes z Władysławowa przepędza mnie znad morza, gardzi naszymi prawami i wzywa

Prezes z Władysławowa przepędza mnie znad morza, gardzi naszymi prawami i wzywa

Przed kamerą sam prezes Energobaltic, który natychmiast nakazał mi opuścić plażę nad morzem we Władysławowie! Wezwano na mnie nawet policję. A ta co zrobi?

kubako
z
youtube.com
dodany: 16 godz. i 39 min temu
  • 33
  • #
    audytobywatelski
  • #
    polska
  • #
    policja

13

Elon Musk bilionerem dolarowym! Niesłychane!

Elon Musk bilionerem dolarowym! Niesłychane!

Majątek netto Elona Muska przekroczył bilion dolarów. Po angielsku to trylion dolarów. Coś niewyobrażalnego.

BettinaCrax
z
youtube.com
dodany: 10.06.2026, 22:40:09
  • 31
  • #
    biznes
  • #
    miliarderzy
  • #
    najbogatsi
  • #
    musk
  • #
    usa
  • #
    spacex
kubako
kubako przedwczoraj, 12:42:23 via Wykop
  • 3
@LHT051: fajne wyliczenia, ale zupełnie bez sensu, bo ta forsa którą "ma" musk nie istnieje. to są tylko wyceny.
kubako
kubako 18 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 0
@wuadek: Trochę tak, ale też nie. Bo gdy płacisz banknotami to przeważnie zachowują one swoją wartość, a on gdyby chciał zamienić swoje akcje na gotówkę, to straciłyby na wartości gwałtownie. Jeśli porównywać to do gotówki to takiej w warunkach hiperinflacji.
kubako
kubako 18 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 0
niby tak, niby nie - bo to tak samo jak ktoś ma mieszkanie o wartosci 1 mln, niby nie ma tej gotówki w ręce ale jednak stanowi to realną wartość wzgledem kogos kto takiego mieszkania nie ma.


@zosiaa: tak, ale też jeśli masz mieszkanie o dzisiejszej wartości 1 mln, np twoja rodzina ma, to jesteście formalnie milionerami, ale jakoś nie przekłada się to na życie jak milionerzy ¯\(ツ)/¯
kubako
kubako 18 godz. i 32 min temu via Wykop
  • 0
@wuadek: wiadomo, że cały ten system opiera się na założeniu że wszyscy się w to bawimy i akceptujemy, ale tak naprawdę to jest tylko taki wymysł i nic realnego za tym nie stoi. Nawet jak masz pełne zabezpieczenie waluty w złocie, to jego wartość też jest przecież jedynie ludzką ideą.
To wszystko jednak jedynie tym mocniej pokazuje wirtualność cyferek przypisanych do elona ¯\(ツ)/¯
Famine
Famine
22 godz. i 16 min temu
  • 44
( ͡° ʖ̯ ͡°)

#heheszki #humorobrazkowy #wykop30plus
Famine - ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#heheszki #humorobrazkowy #wykop30plus

źródło: temp_file6351521840341624857

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako 18 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 1
@Famine: 3 godziny zajęło algorytmowi sprofilowanie cie :P
  • Odpowiedz

413

Spacery środkiem drogi

Spacery środkiem drogi

We Włocławku zastosowano specyficzny rodzaj dywersji przeciwko pieszym: obiecano im przestrzeń, w której w rzeczywistości są niepożądani. Kierowcy trąbią, pędzą, grożą, bo sugerują się wyglądem infrastruktury, a nie oznakowaniem. Wyjątkowo szkodliwa pułapka zorganizowana przez miasto.

kubako
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 13:02:10
  • 91
  • #
    polska
  • #
    konfitura
  • #
    przepisy
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
kubako
kubako
Autor
wczoraj, 01:21:02 via Wykop
  • 7
@epicentrum_chaosu: przy takim podejściu to powinni też dawać mandaty 500zł za tamowanie ruchu samochodom stojącym w korku - może i mogą tam być, ale gdyby ich nie było to by się dało przejechać, więc tamują ruch

64

Rząd USA ukrywa "kilka gatunków" obcych?

Rząd USA ukrywa "kilka gatunków" obcych?

Oświadczenia z Kapitolu brzmią jak science fiction. Rząd USA rzekomo ukrywa dowody na istnienie obcych.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: przedwczoraj, 15:40:03
  • 47
  • #
    ciekawostki
  • #
    ufo
  • #
    usa
  • #
    obcy
  • #
    uap
kubako
kubako przedwczoraj, 20:19:48 via Android
  • 2
@Pirs taki kosmita
mkarweta
mkarweta
przedwczoraj, 11:03:28
  • 334
Putin umarł i poszedł do piekła. Jednak za potulne i dobre sprawowanie po 100 latach pozwolono mu na jeden dzień odwiedzić Moskwę. Spaceruje wzruszony, rozgląda się, ładnie jest, czysto jest. Wchodzi do baru, zamawia wódkę i pyta barmana:
- Dawno mnie nie było, Krym dalej nasz?
- Nasz.
- A D----s nasz?
- Nasz.
- A... a powiedzcie, Kijów nasz?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako przedwczoraj, 12:52:08 via Wykop
  • 96
pisz, że żart na wstępie, bo już prawie szampan strzelił.


@trollingisanart: nie trzeba się przejmować jak ktoś tak napisze gdzieś na mirko - to jak w tym dowcipie, ten nekrolog na który czekasz będzie na pierwszej stronie ;)
  • Odpowiedz

39

uBlock Origin przestanie działać. Google Chrome dokręca śrubę

uBlock Origin przestanie działać. Google Chrome dokręca śrubę

Twórca rozszerzenia uBlock Origin zapowiada koniec walki z Google Chrome i innymi przeglądarkami opartymi na Chromium.

Meowrika
z
instalki.pl
dodany: 10.06.2026, 21:48:22
  • 21
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    internet
kubako
kubako przedwczoraj, 07:28:03 via Android
  • 10
@Danuel niestety tego szajsu używa 99% ludzi
kubako
kubako przedwczoraj, 12:48:31 via Wykop
  • 8
@Riolet: @rm-rf to celowe działanie google i to chyba nie tyle atak na firefox, co na blockery reklam
kubako
kubako przedwczoraj, 12:49:32 via Wykop
  • 0
@Danuel: jakaby nie była przyczyna problem jest taki, ze inne przegladarki i takie rzeczy jak ublock stają się niszą, z mikrospołecznością istniejącą w jakichś alternatywnych przeglądarkach - takie projekty poznikają, albo przestaną się tak rozwijać, jak większosć zainteresowanych zostanie odcięta
Ukiss
Ukiss
10.06.2026, 19:16:15
  • 15
Na świecie do lat 60. XX wieku jedna kobieta w ciągu swojego życia rodziła średnio 5 dzieci.

Obecnie ta liczba zmniejszyła się o ponad połowę - wynosi około 2,2 - 2,3.

Więcej moich ciekawostek: #losoweciekawostki

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #historia #swiat #dzieci
Ukiss - Na świecie do lat 60. XX wieku jedna kobieta w ciągu swojego życia rodziła śr...

źródło: Na świecie do lat 60. XX wieku jedna kobieta w ciągu swojego życia rodziła średnio 5 dzieci

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako przedwczoraj, 00:40:12 via Wykop
  • 1
śmiertelność dzieci była bardzo wysoka trzeba było rodzic na zapas żeby miał kto na polu robić


@mkorsov: raczej świadomość ludzi była bardzo niska, i możliwości zabezpieczenia się zerowe, więc co chwilę zaliczali wpadki.

Planowanie macierzyństwa (chcę lub nie chcę dziecka) to ostatnie kilkadziesiąt lat. Zresztą widać efekty.

Jak się okazało większość ludzi jednak dzieci nie chce i jeśli w jakimś miejscu pojawia się nowoczesna antykoncepcja i możliwość zabezpieczenia się skutecznie,
  • Odpowiedz

33

Kiedyś oszukali moich rodziców więc napisałem aplikacje sprawdzająca umowy

Kiedyś oszukali moich rodziców więc napisałem aplikacje sprawdzająca umowy

Moi rodzice podpisali trefną umowe na remont domu. Ponieważ nie każdy umie sobie takie rzeczy sprawdzić i tym bardziej nie chce iść do prawnika. Napisałem aplikacje, która analizuje różnego rodzaju umowy czy czasem nie podpisujemy miny. Feedback mile widziany.

heniok
z
lexaflow.pl
dodany: 10.06.2026, 14:56:53
  • 56
  • #
    prawnik
  • #
    umowy
  • #
    praca
  • #
    zlecenie
  • #
    umowa
  • #
    zatrudnienie
kubako
kubako przedwczoraj, 00:12:33 via Wykop
  • 6
Ta, Ty napisałeś ;)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

63

Thorgal: Alinoe

Thorgal: Alinoe

Opis z You Tube. Zapraszam na podróż do świata Thorgala. Przedstawiam swój największy fanowski projekt - ekranizacje komiksu Alinoe. Jest to efekt mojej długiej pracy - tym razem poszedłem w stylistykę realistyczną. Zawsze chciałem zobaczyć ekranizacje Thorgala na dużym ekranie.

FrankDelgado
z
youtube.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:49
  • 23
  • #
    thorgal
  • #
    alinoe
  • #
    rosinski
  • #
    komiks
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    animacja
kubako
kubako przedwczoraj, 00:05:56 via Android
  • 3
@starnak przecież on nie wygenerował całości tylko poszczególne sceny, pewnie wiele wielokrotnie aż dopiero udało się uzyskać zadowalający efekt, i potem.to zmontował w dłuższy materiał
LM317K
LM317K
10.06.2026, 13:48:32
  • 5
Ale dzisiaj duży ruch szkoleniowy na lotnisku w Lublinie, lubię sobie posłuchać jak kontroler ogarnia. Nie wiem jak daje radę, cały czas musi być skupienie, małe samoloty robią swoje manewry, część VFR ze świdnika, część IFR z Dęblina/Chełma i jeszcze do tego LPR wylatuje do wypadków no i samoloty planowe. Ja bym nie mógł pracować jako kontroler bo moje okienko skupienia to jakieś 10 minut xD
https://www.liveatc.net/search/?icao=eplb
#lotnictwo #flightradar24
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako 10.06.2026, 14:12:39 via Wykop
  • 3
@LM317K: zabawnie połączyć to z flightradarem i obserwowac samoloty ktore sie odzywają
  • Odpowiedz

17

Kościół ma zostać przekazany państwu po wykonaniu remontu przez wiernych

Kościół ma zostać przekazany państwu po wykonaniu remontu przez wiernych

W Czerykowie na Mohylewszczyźnie od ponad pół roku trwa patowa sytuacja. Lokalne władze oczekują, że miejscowi katolicy

tadeusz-pisalnik
z
glosznadniemna.pl
dodany: 10.06.2026, 11:50:33
  • 2
  • #
    bialorus
  • #
    kosciol
  • #
    remont
  • #
    katolicyzm
kubako
kubako 10.06.2026, 12:01:50 via Wykop
  • 6
tldr:
- kiedyś zbudowano kościół
- przyszedł zsrr i zmienił go na dom kultury,
- tak było do 2019 gdy wybudowano nowy budynek na dom kultury, a stary się "zwolnił"
- postanowiono zwrócić go na kościół katolikom aby stworzyli parafię
- tak się nigdy nie stało za mało było katolików
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mirko_anonim
mirko_anonim
10.06.2026, 09:48:47
  • 0
✨️ Dlaczego życie w USA jest lepsze niż w Europie? Ⓘ
Co to za propaganda ostatnio w social mediach że niby życie w Europie jest lepsze niż w USA? Trochę beka bo takich możliwości jak w Ameryce to nie ma nigdzie. Po pierwsze ogromny biznes i jak masz pomysł i dobry marketing to jesteś w stanie od zera stać się bogaty. Najlepsze firmy pochodzą z USA a Europa wypada przy nich jak skansen
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako 10.06.2026, 11:28:26 via Android
  • 0
Ty to USA znasz chyba tylko z Hollywodzkich filmów.


@mirko_anonim o to takich sprzed 15-20 lat
  • Odpowiedz

23

Zapaść wyścigu AI

Zapaść wyścigu AI

Wiele wskazuje na to, że rynek AI zapada się zanim tak naprawdę się rozwinął. Giganci dochodzą do wniosków, że triliony dolarów przepalone na budowę centrów danych, nigdy się nie zwrócą. Koszty utrzymania już istniejącej infrastruktury też szybują pod sufit.

ivan777
z
youtube.com
dodany: 08.06.2026, 20:15:25
  • 53
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
kubako
kubako 09.06.2026, 19:49:50 via Wykop
  • 0
Czyli dawać sobie radę ogólnie "dość dobrze", a być za grosze.


@fervi: sprawdz nowego deepseeka, powinien spełnić te założenia
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

kuba

  • Wszystko co piszę na wykopie to żarty, dowcipy, zmyślone historyjki, ironie, gry słów i parodie. Niczego, co tu napisałem, nie należy brać na serio. Naprawdę.
  • https://www.youtube.com/watch?v=j9z4uYEKvJw

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 09.02.2013

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 15.11.2011

    Komentator
  • VIP
    od 07.07.2018

    VIP
  • Złotousty
    od 31.05.2019

    Złotousty
  • Rocznica
    od 22.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.11.2011

    Gadżeciarz
  • Ekspert
    od 19.08.2011

    Ekspert
  • Mikroblogger
    od 03.06.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 11.08.2014

    Kolarz
  • Koder
    od 07.03.2023

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking