Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Dupa01
Dupa01

Dupa01

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 47311
  • Znaleziska 46118
  • Mikroblog 1193
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 25

445

Niemcy zbanowały film o imigranckich g*ałtach - można obejrzeć go za darmo

Niemcy zbanowały film o imigranckich g*ałtach - można obejrzeć go za darmo

Film o imigranckich g*ałtach jednego z najbardziej znienawidzonych reżyserów - Uwe Bolla został zablokowany w Niemczech. W ramach promocji świadomości o zagrożeniu można obejrzeć do za darmo do 27.06.2026 do 10:00. Nawet Elon go repostował.

Wujek_Fester
z
x.com
dodany: 3 godz. i 28 min temu
  • 45
  • #
    imigranci
  • #
    gwalt
  • #
    przestepczosc
  • #
    film
  • #
    uweboll
Dupa01
Dupa01
Dupa01 55 min temu via Wykop
  • 0
jeśli ktoś myśli że u nas będzie inaczej to się myli


@czapayew: no to już zależy na kogo będziemy głosować. Zdecydowanie nie jesteśmy jeszcze w takim ciemnym miejscu jak Oni.

350

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Szef kąpieliska Heidebad w Halle podjął decyzję o nie wpuszczaniu osób nie znających języka.

r0bs0n
z
rmf24.pl
dodany: wczoraj, 09:46:27
  • 82
  • #
    niemcy
  • #
    imigranci
Dupa01
Dupa01
Dupa01 14 godz. i 8 min temu via Android
  • 2
@ijones: niestety masz rację

Wybierajmy mądrze aby u nas nie dopuścili do tego samego

2348

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Nomadmum pozyskała dane z biura księgowego obsługującego lekarskie JDG. Dane na podstawie 1 tys. JDG pokazują, że średnio miesięcznie z wszystkich faktur lekarze z tego biura mają 80 tys. miesięcznie. Rekordzista 400 tys. zł miesięcznie. Pokrywają się one z oświadczeniami majątkowymi innych lekarzy.

Stulejman_Beznadziejny
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 07:39:47
  • 267
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
Dupa01
Dupa01
Dupa01 przedwczoraj, 05:37:26 via Wykop
  • 4
@DziobakPepe: jak śmiesz, przecież wszyscy inni to faszyści!!!! Tak w TV za 3mld mówili, to musi być prawda!
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

372

Szefowie zpitali pochodzą z list PSL i KO. Powtarzający się schemat

Szefowie zpitali pochodzą z list PSL i KO. Powtarzający się schemat

Okazuje się, że na poziomie wojewódzkim szefowie placówek, którzy mają w CV aktywność polityczną na rozmaitym szczeblu ze wsparciem PSL i KO, to reguła, od której rzadko są odstępstwa.

kpod
z
onet.pl
dodany: 23.06.2026, 13:51:45
  • 42
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    szpital
Dupa01
Dupa01
Dupa01 przedwczoraj, 05:26:55 via Wykop
  • 4
@yousouyou: dlatego prawie wszystkie partie chcą coraz większego udziału Państwa we wszystkim, coraz większych podatków i coraz większych budżetów, strategiczne branże itd, a Polacy myślą, że to dla ich dobra. Jakoś w USA nawet F35 jest produkowany w firmie prywatnej. Wystarczy mądre prawo.

No ale Polacy są dobrze wytresowani telewizją za 3mld i bandą opłaconych dziennikarzy, więc nie dopuszczają myśli aby wybrać kogoś poza KO, PiS i przystawki, bo przecież

621

Afera Kacprzyka uruchomiła państwo w kilka dni. A przecież problem był znany

Afera Kacprzyka uruchomiła państwo w kilka dni. A przecież problem był znany

Najpierw było 1,6 mln zł przychodu z praktyki lekarskiej. Potem 3976 godzin pracy. Co będzie dalej wygaszanie afery czy reforma systemu ochrony zdrowia?

PIAN--A_A--KTYWNA
z
edgp.gazetaprawna.pl
dodany: 19.06.2026, 09:23:54
  • 78
  • #
    polityka
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz100k
Dupa01
Dupa01
Dupa01 20.06.2026, 05:29:40 via Android
  • 7
@Cztero0404: od 20 lat rządzi PiS z PO na zmianę, no ale Wam nie wolno nikogo innego wybrać bo w telewizji mówili, że "faszyści"

@miszczu90 ..i górników i dziennikarzy za 3mld.
Tylko że naród jest już odpowiednio wytresowany, aby innego wyboru do głowy nie dopuszczać
Dupa01
Dupa01
Dupa01 20.06.2026, 07:46:02 via Android
  • -2
@maciej-mmmmm: odpowiedź znajdziesz w danych, w faktach. Zobacz kto za czym głosował oraz jakie projekty zgłaszał. Konfa nie jest idealna, ale w ujęciu faktów wychodzi zdecydowanie najlepiej. Nie wiem skąd wziąłeś "kremlowską bandę czworga" zakładam że to efekt dziennikarzy za nasze 3mld. Najprostszym antyrosysjkim działaniem byłoby przeznaczyć 3mld z tvp na b--ń, ale jakoś popis tego nie robi. Własne stołki są ważniejsze.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 21.06.2026, 06:55:31 via Android
  • -1
@Cztero0404: w naszym ustroju brak głosu to też jakiś wybór. Obecnie jest to Nawrocki i Tusk, jeśli chciałeś kogoś innego to trzeba przejść się do urny.

To nie jest tak, że się odcinam i to mnie nie dotyczy. Nadal płacisz podatki i korzystasz (oby jak najrzadziej) z usług państwa.

No chyba że się wyprowadzasz z Polski, ale nie sądzę żeby to było dobre wyjście.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 21.06.2026, 20:32:43 via Android
  • 0
Ja wychodzę z założenia, że po prostu nie głosuje bo nie mam wpływu na decyzję tych ludzi. A jakbym zagłosował na kogokolwiek i ta osoba odwaliłaby coś to czulbym się za to odpowiedzialny w jakimś stopniu, że dołożyłem cegiełkę.


@Cztero0404: szkoda, że nie głosujesz.

To niestety tak nie działa. Brak głosu i ew. sprzeciwu wobec woli większości działa na korzyść większości. Swoją postawą i brakiem głosu dołożyłeś się do Tuska
Dupa01
Dupa01
Dupa01 22.06.2026, 06:21:14 via Wykop
  • 0
@Cztero0404: rozumiem, ale nikt nie będzie idealny na 100%, a brak głosowania to też jakiś wybór i raczej niezgodny z oczekiwaniami. Zobacz:

Załóżmy, że w prezydenckich popierałeś Nawrockiego na 10%, Trzaskowskiego na 20%, Mentzena na 30% i Mazurka na 90% ;), hipotetyzuję. Nikt nie był na 100%, wiec nie głosowałeś.
Brak głosu spowodował, że oddałeś głos na większość i wygrał Nawrocki, choć najmniej Ci się podobał. A gdybyś zagłosował zgodnie
Dupa01
Dupa01
Dupa01 22.06.2026, 22:06:16 via Android
  • -1
@siepan: ładnie napisane, szanuję, ale nieprawda. Podaj źródło tego "dogadania".

A Mentzen dał na debatach równe szanse obu kandydatom i miał całkiem stonowane i rozsądne "toruńskie postulaty", no ale Trzaskowski sam sobie strzelił w stopę i odrzucił całość oraz zniechęcił do siebie wyborców Konfy. Przeliczył się ¯\(ツ)/¯

Dodam, że szkoda.
Rozsądna Platforma byłaby w porządku, ale odpłynęli za daleko w lewicowo tęczowe chmury, gdzie ma dosyć poparcia.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 23.06.2026, 18:46:43 via Wykop
  • 0
@siepan:
21 wiek, dostęp do danych, a ludzie wierzą w wybrane przez siebie słowa polityków zamiast zobaczyć kto na co głosował...

Ty chyba chcesz sobie coś wmówić i kropka. Dane - nie ważne, głosowania - nie ważne. Metzen powie, że "oszczędzał Nawrockiego" - ważne, Metzen powie że już nie będzie - nie ważne.

A co do przekazania poparcia - to też się nie zgadza :), nie poparł nikogo
https://wiadomosci.wp.pl/kogo-poprze-mentzen-polityk-oglasza-decyzje-7161616764447424a
Dupa01
Dupa01
Dupa01 23.06.2026, 19:56:40 via Android
  • 0
@siepan: przeczytaj całą wypowiedź Mentzena z mojego linku, a nie jedno wybrane przez dziennikarza zdanie. Chyba, że nie chcesz przebić swojej bańki, to wtedy nie.

Ps. Zignorowałeś resztę argumentów i zaczynasz obrażać. Wiesz o czym to świadczy.

284

Bony turystyczne jak świeże bułeczki. Rozeszły się w 152 sekundy

Bony turystyczne jak świeże bułeczki. Rozeszły się w 152 sekundy

Do wzięcia było 3 tys. voucherów o wartości 300 zł każdy. Ta pula została rozdysponowana w 2,5 minuty. Rząd rozdał 9 mln złotych dla 3000 osób, które zdążyły kliknąć najszybciej (albo wiedziały kiedy) w formularz na stronie.

Zbychu222
z
bankier.pl
dodany: 22.06.2026, 10:24:56
  • 79
  • #
    polityka
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
Dupa01
Dupa01
Dupa01 22.06.2026, 22:00:29 via Android
  • 51
@Basiura89: kurde, nie piszcie tego proszę, to jest Tusk i Kaczy, a nie kraj z gówna, kraj idzie do przodu pomimo gównianych rządów

Jeśli można narzekać na kraj to jedynie na to, że ludzie dają się omamić TV za 3mld ze swoich podatków i 500plusom z tego samego źródła, no ale tak jest niestety w prawie każdym kraju.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 23.06.2026, 06:48:33 via Android
  • 2
@ECMAlover: prawda, ale lepsze jest nazywanie winowajców po imieniu, czyli Kaczy i Tusk, niż zrzucanie tego na bezimienny kraj czy karton.

Takie uogólnienie jest jednocześnie bardzo winowajcom na rękę.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 23.06.2026, 16:51:51 via Wykop
  • 0
@ECMAlover: @Dupa01 Litości, jest 2026, internet to niby jest oazą wolnomyślicieli?


@TwojOsobistyLewak: oazą może nie, ale zagęszczenie myślicieli wśród użytkowników Internetu jest na pewno większe niż wśród oglądaczy TV.

A wyobrażasz sobie w ogóle jakiegoś myśliciela wśród ludzi którzy nie korzystają z Internetu? Jest takich dużo i mają prawo głosu takie samo jak Ty czy ja.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 23.06.2026, 16:59:21 via Wykop
  • 0
@siepan: czytałeś to w ogóle :) ?

Dziennikarz twierdzi, że rozmawiał z kimś ze sztabu Nawrockiego i nawet nie pisze z kim. No zajebiste źródło informacji o Konfederacji..
A jakby napisał że rozmawiał z kimś kto znalazł ukrywającego się Elvisa to też byś mu uwierzył? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dziennikarze za

372

Polski system podatkowy zupełnie się wynaturzył

Polski system podatkowy zupełnie się wynaturzył

O to, czy obciążenia podatkowe i składkowe w Polsce są za wysokie, można się spierać w nieskończoność. Prawdziwym problemem jest zróżnicowanie tych obciążeń, które straciło wszelki związek ze zróżnicowaniem dochodów. Źródłem tej patologii jest nadmiar przywilejów dla samozatrudnionych.

ukojenie
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 23:23:56
  • 81
  • #
    antykapitalizm
  • #
    kapitalizm
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Dupa01
Dupa01
Dupa01 20.06.2026, 05:56:54 via Android
  • 2
@AlekGames: no co Ty opowiadasz, PO lub PiS to jedyni prawdziwi Polacy, a reszta to zdrajcy i faszyści. Wiem, bo tak mówili w telewizji! ;)

Ehh za PRLu jakoś ludzie się nauczyli, że telewizja kłamie, a teraz łykają propagandę za 3mld ze swoich podatków.
A przecież jest Internet, jest dostęp do danych. Każdy może zobaczyć kto za czym głosował, zamiast wierzyć w prawdy wybrane przez dziennikarzy.

811

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Ministerstwo Zdrowia analizuje górny limit zarobków

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetagazeta.com
dodany: 19.06.2026, 09:34:50
  • 98
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    afera
  • #
    polska
Dupa01
Dupa01
Dupa01 19.06.2026, 16:54:50 via Android
  • 4
@James2000: prawidłowe konsekwencje to by były gdyby wyroki dostali ministrowie zdrowia i premierzy z ostatnich 15 lat, którzy udawali ($$) że nie widzą nadciągającego tsunami i nie zadbali o wyszkolenie odpowiedniej liczby medyków. Teraz to już mleko się rozlało.

PO i PiS razem, gdyby ktoś się zastanawiał.

401

Starosta sfałszował maturę. Postępowanie umorzone, zero konsekwencji

Starosta sfałszował maturę. Postępowanie umorzone, zero konsekwencji

Śledczy nie mają wątpliwości, że były starosta karkonoski nie zdał matury. Dokument został sfałszowany, a on użył go aby dostać się na studia z pielęgniarstwa. Pomóc miała mu w tym sekretarka liceum. "Osoby stanowczo zaprzeczyły, aby Krzysztof W. uczęszczał do tej szkoły."

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 18.06.2026, 07:37:37
  • 14
  • #
    absurd
  • #
    mojkrajtakipiekny
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    nauka
Dupa01
Dupa01
Dupa01 18.06.2026, 20:32:48 via Android
  • 1
@Rutelltino: od 20 lat rządzą PO i PiS na zmianę.

Zapaść sądownictwa, medycyny, energetyki, górnicy za miliardy, tvp za miliardy, to wszystko ich dzieła, Tusk i Kaczy, więc jak najbardziej trzeba nazwy partii wyciągać, obu.

475

Szpital Południowy ciag dalszy - Szybka ścieżka do badań i salonik dla VIP

Szpital Południowy ciag dalszy - Szybka ścieżka do badań i salonik dla VIP

Błyskawiczne przyjęcia, wykonywanie pakietów kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu badań w bardzo krótkim czasie, możliwoś

Edyward
z
zero.pl
dodany: 17.06.2026, 05:13:39
  • 50
  • #
    warszawa
  • #
    polityka
  • #
    platformaobywatelska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
Dupa01
Dupa01
Dupa01 17.06.2026, 09:24:03 via Wykop
  • 0
@sanchezsports: obie partie są siebie warte

794

Kacprzyk zorganizował na SOR salonik VIP dla polityków

Kacprzyk zorganizował na SOR salonik VIP dla polityków

1.6 miliona rocznie i stanowisko koordynatora SOR służyło do zorganizowania saloniku VIP na SOR do którego w publicznym szpitalu przyjeżdżali politycy i wpływowi znajomi z pierdołami

viktorro
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 05:50:12
  • 192
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
Dupa01
Dupa01
Dupa01 17.06.2026, 09:19:07 via Wykop
  • 0
Wyborcy tych cyników i ... nie czujecie że was ktoś wyd**** i robi to dalej?(ʘ‿ʘ)


@Pytalski_malopolan: po wycięciu trzaska to zdanie pasuje jak ulał również dla wyborców PiS.

Może czas abyśmy pożegnali ten duopol rządzący nieudolnie od 20 lat?
Stan służby zdrowia to ich wspólny sukces. Zaraz obok górników, rozdawnictwa, rekordowego zadłużenia i 3mld na TVP.

396

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Rady Unii Europejskiej Polska powinna rozważyć powiązanie podatku od nieruchomości z wartością lokalu. Ministerstwo Finansów nie planuje takich zmian, jednak w Sejmie czeka już projekt Nowej Lewicy uderzający w wielokrotnych właścicieli mieszkań.

epicentrum_chaosu
z
domiporta.pl
dodany: 16.06.2026, 13:26:58
  • 186
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    swiat
Dupa01
Dupa01
Dupa01 17.06.2026, 07:09:28 via Wykop
  • 2
@fujiyama: no ale ten kataster to w założeniach jest zamiast innych podatków, tak? W ten sposób, aby średni szary Polak wyszedł na tym do przodu, a podatki wzrosły dla milionerów oraz firm, prawda? ... a nie, czekaj, mamy socjalistów u władzy

Ehh
Dupa01
Dupa01
Dupa01 17.06.2026, 07:12:34 via Wykop
  • -1
Stan finansów państwa po rządach Mateusza und pis jest ekhm słaby.


@emasele: od 20 lat rządzi PO i PiS na zmianę, a stan finansów jedzie cały czas w dół. Być może się zgodzę, że PiS napsuł więcej, ale PO też nic nie naprawiło.
Na przykład sytuacja z niedoborem i pensjami lekarzy, albo tracenie miliardów na górników czy TVP, to ich wspólne "dzieło"

867

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

Ile jeszcze wypadków i potrąceń musi się wydarzyć, by system wreszcie dostrzegł problem? Nikt nie spodziewał się, że zwykły spacer stanie się sportem ekstremalnym, a chodnik - areną walki o zdrowie. Przez lata powrót do domu piechotą był raczej synonimem spokoju.

whimer
z
trojmiasto.pl
dodany: 16.06.2026, 09:05:16
  • 232
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    rower
  • #
    piesi
  • #
    chodnik
Dupa01
Dupa01
Dupa01 16.06.2026, 13:42:34 via Wykop
  • 3
Trwają już pracę nad tym problem.


@Helix: zgadza się.
Rozsądnym rozwiązaniem było nie komplikować prawa i przyjąć, że albo hulajnoga ma limit prędkości 20 czy 25km/h i traktujemy ją jak rower, albo 50/60 i traktujemy jak skuter, albo więcej i wtedy jest motocyklem.

No ale przy naszych socjalistach nie przejdzie, będzie tom nowego prawa i nowe "niskie podatki", tak jak piszesz

4809

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
Dupa01
Dupa01
Dupa01 15.06.2026, 18:27:17 via Android
  • 2
@kastrator2: zawał to dostaniemy my, ponieważ:
- szpitale/dyrektorzy doskonale wiedzą ile płacą za ile godzin
- płacą ile muszą, bo specjalistów jest za mało, więc nadal będą tak samo
- bo rządy popisu do tego doprowadziły ignorując sytuację przez 15 lat, aż mleko się rozlało
Dupa01
Dupa01
Dupa01 15.06.2026, 19:21:41 via Android
  • 2
@Cozwykopem: prawda, ale tak jak już kiedyś pisałem nie wybieramy lekarzy tylko polityków i im musimy podziękować za tak rozsądne rządy

816

Skandal w TVP,dr z UW stwierdził że AK to UPA! Polacy też nabijali na widły!

Skandal w TVP,dr z UW stwierdził że AK to UPA! Polacy też nabijali na widły!

Poseł Konfederacji w starciu z probanderowskim "ekspertem" TVP w likwidacji

alibaski
z
streamable.com
dodany: 12.06.2026, 20:59:42
  • 174
  • #
    upa
  • #
    historia
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
Dupa01
Dupa01
Dupa01 13.06.2026, 06:48:56 via Android
  • 27
@malkontent: jest niestety masa organizacji które realizują u nas obcą politykę za zewnętrzne pieniądze od Sorosa i każdego kto chce kopnąć Europę w zad.

Ani PO, ani PiS nic z tym nie robią, być może sami też jakiś $ dostają.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 13.06.2026, 19:50:39 via Android
  • 1
@WrzeCiOna: co do szarości to pełna zgoda.

Co do Sorosa, to oczywiście nie chodzi wyłącznie o niego tylko różne tego typu organizacje i przede wszystkim sam fakt dopuszczania takich działań na swoim terytorium.
To, że ktoś ma kasę to nie znaczy że może oficjalnie finansować sobie organizacje podsycające wewnętrzne konflikty i inne szkodliwe działania, ..no chyba że płaci też do rządu, aby przymykali oko
Dupa01
Dupa01
Dupa01 14.06.2026, 07:39:05 via Android
  • 0
@WrzeCiOna: złoczyńcy też robią czasami pożyteczne rzeczy. To jeszcze o niczym nie świadczy.

Państwo i Europa musi to kontrolować, aby uniknąć sytuacji gdy jak w Niemczech pod naciskiem "zielonych" wyłączają sprawne elektrownie jądrowe, aby się gaz lepiej sprzedawał, albo jak w Polsce gdzie mamy organizacje wspierające afrykańskich imigrantów,... no niesłychanie wartościowe dla Polski;)
Dupa01
Dupa01
Dupa01 15.06.2026, 06:05:13 via Wykop
  • 0
@WrzeCiOna: możesz pełnym zdaniem? Kto robi cherry picking i z czym? Nie chciałbym zgadywać co masz na myśli.

Uważasz że Państwo nie musi kontrolować finansowanych z zewnątrz organizacji, bo nie stanową zagrożenia? No to właśnie podałem Ci przykłady.

616

Palestyńczycy ustawowo przestają być lekarzami

Palestyńczycy ustawowo przestają być lekarzami

Setki Palestyńczyków zbudowało kariery w służbie zdrowia. Izraelskie prawo im je odebrało.

zwora
z
haaretz.com
dodany: 12.06.2026, 10:59:44
  • 91
  • #
    izrael
  • #
    zydzi
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
Dupa01
Dupa01
Dupa01 13.06.2026, 06:41:33 via Android
  • 5
@kanis-sapiens: może i byliby lepsi niż inżynierowie od Merkel, ale jednak niech każdy buduje swoje Państwo u siebie. To bazowy model sprawdzony od tysięcy lat.

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
Dupa01
Dupa01
Dupa01 12.06.2026, 20:15:52 via Wykop
  • 17
nie ma na kogo głosować


@stefan_1971: nadal nie widzę przeszkód w głosowaniu na Konfederację. Fakty są po ich stronie - zgłaszają sensowne ustawy, najlepiej głosują i niniejszy temat "hołdu" też ich nie dotyczy.

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 06:06:19 via Wykop
  • 37
@armiakrolewska: nie updnie, Polacy powoli otwierają oczy.
Jednocześnie przypominam, że w tym ustroju wybieramy rząd, a nie lekarzy, i to rząd miał zapewnić, aby służba zdrowia działała właściwie. Nie zapewnił, więc dowidzenia. Gdyby taksówkarzom, dekarzom, czy jakiejkolwiek grupie dać taką samą możliwość zablokowania dostępu do zawodu to też płacilibyśmy za taxi po 200zł.

Jak już pisałem - nie wierzę, że kolejne rządy PO i PiS nie widziały nadciągającego tsunami niedoboru
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 06:40:49 via Wykop
  • 4
Akurat to nic dziwnego. 90 % albo i znacznie więcej rozkradałoby publiczne pieniądze gdyby tylko mieli możliwość. Największym problem jest to, że wykopki i całe społeczeństwo cały czas głosuje na takich, którzy rozkradają nam państwo. Za komuny doprowadziło to do upadku całej gospodarki


@rysiekryszard: dokładnie tak, cieszę się, że nie tylko ja to widzę.

A wyżej wymienione możliwości daje i odbiera rząd. Socjaliści z PiS i PO udawali, że nie
Dupa01
Dupa01
Dupa01 12.06.2026, 09:41:14 via Android
  • 0
@trgf: dlaczego?

4678

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 550
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 13:52:05 via Wykop
  • 309
@KlapekApokalipsy: przykro to stwierdzić, ale winni jesteśmy my, Polacy. Rządy zarówno PiS jak i PO pokazują gdzie nas mają, a my nadal wybieramy na zmianę te same gęby, bo wierzymy im na słowo, że wszyscy inni to agenci i faszyści, a jak tylko pokonamy tych drugich to będzie dobrze.

Nie tak trudno poszperać i zobaczyć kto np. głosował za szkodliwym Systemem Kaucyjnym, albo za nie działającym przekupstwem 500 i 800+.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 15:37:19 via Android
  • -2
@Arean9: ale pokaż jakieś głosowanie, albo projekt ustawy, który to popiera, a nie rzucasz puste hasła jak dziennikarz Republiki.
W słowa polityków, a tym bardziej dziennikarzy nie ma co wierzyć, patrz na działania.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 16:08:16 via Wykop
  • 1
No i w Polsce nasza klasa polityczna to ciągle stary układ z Magdalenki oraz ich dzieciaki.

Jeszcze Kukiz miał jakiś pomysł z tymi JOWami ale się sprzedał do pisu tak jak nowoczesne do platformy obywatelskiej.


@Nowystaryziel: prawda niestety.

Ja póki co patrzę z nadzieją na Konfę, bo jak skupisz się na czynach - zgłoszonych ustawach czy głosowaniach to zdecydowanie wyglądają najlepiej. Choćby ostatnia
@madero 933

Cienkowska do dymisji! Nie dla opłacania pseudoartysom emeryturki!

więcej
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 16:09:07 via Wykop
  • 1
@KlapekApokalipsy: wiesz o czym mówimy ;-)
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 19:18:40 via Wykop
  • 0
Skoro nie mówi się już o likwidacji dochodowego, wolnej konkurencji

@KlapekApokalipsy: po pierwsze mierzmy siły na zamiary. Polacy po latach komuny i socjalistycznej indoktrynacji nie są na to gotowi.
Po drugie jak zawsze piszę - trzeba patrzeć na czyny, jak partie głosują, a nie co mówią (Tusk też obiecywał 3x15 :)), a przez pryzmat czynów, głosowań, Konfa jest zdecydowanie najlepsza.

Konfa to też kawiorowa prawica

@Nowystaryziel: nie chcę
Dupa01
Dupa01
Dupa01 10.06.2026, 20:38:22 via Android
  • 1
@KlapekApokalipsy: jasne, każdy robi co uważa i szkoda, że Europa marnuje swoje szanse.

A co do dobrej przyszłości Polski to nie ma w tej chwili lepszej opcji niż Konfa, patrząc po faktach, a nie po obietnicach
Dupa01
Dupa01
Dupa01 11.06.2026, 12:11:10 via Wykop
  • 1
słowa bosaka


@wcfilmowe:
a TVP wyłączymy i oddamy miliardy na leczenie raka - słowa tuska :)

Kiedy wreszcie ludzie się nauczą, aby nie patrzeć na to co politycy mówią, a szczególnie nie na podzbiór wybrany
Dupa01
Dupa01
Dupa01 12.06.2026, 06:16:43 via Wykop
  • 0
bo Tusk to typowy politykier, kłamca pod sondaże.


@wcfilmowe: sam piszesz, że wiele ustaw od Konfy Ci nawet siedzi. Zobacz jeszcze jak głosują (najlepiej).
To są ważniejsze sprawy niż potencjalna hipokryzja, szczególnie, że na słowa Tuska też nie ma co patrzeć.

2566

W Polsce powstała organizacja Black Justice wspierająca społeczność afrykańską

Organizacja wspiera proces osiedlania się w kraju migrantów z Afryki oraz walczy z rasizmem i dyskryminacją. Działalność tej fundacji jest w całości finansowana przez międzynarodowe organizacje bezpośrednio powiązane z siecią Sorosa.

Subsacharyjska-tarantula
z
blackjustice.org.pl
dodany: 11.06.2026, 11:00:32
  • 361
  • #
    imigracja
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
Dupa01
Dupa01
Dupa01 11.06.2026, 12:22:05 via Wykop
  • 60
@wykopowy_kombinator: zgadza się. Nie podoba mi się tylko tag #bekazlewactwa, bo tak naprawdę to jest niestety beka z Polski i naszych rządów, że pozwalają działać takim antypolskim organizacją finansowanym za pośrednictwem Sorosa przez każdego kto chce podłożyć nam nogę.
Dupa01
Dupa01
Dupa01 12.06.2026, 04:58:27 via Android
  • 0
@sZelmazknesetu-wiejska4: zgadza się, pustym głowom pasują proste argumenty, typu "debil/faszysta", a pochylenie się nad treścią wymaga już wysiłku
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.09.2021

    Komentator
  • Złotousty
    od 01.11.2019

    Złotousty
  • Rocznica
    od 26.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.09.2016

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking