Wpis z mikrobloga

#samotnosc #zwiazki #tinder #zycie #p0lka #rozowepaski #niebieskiepaski #przegryw

Pamiętam, że od dzieciństwa, wszędzie słyszałem, zwłaszcza w tych nędznych mediach, tworzących się po transformacji ustrojowej, że jakie to szczęście mamy, że żyjemy w Polsce, bo Polki to najwspanialsze kobiety na świecie i oczywiście też najpiękniejsze. To ciągłe folgowanie Polkom sprawiło, że wielu z Nas żyło w takim przeświadczeniu. Co to dało? Moim zdaniem przez to tworzenie poczucia bycia "najpiękniejszymi kobietami na świecie" rozbudowaliśmy ego wielu Polkom do monstrualnych rozmiarów. A życie pokazuje, że dumna Polka jeśli jest wyniosła względem Polaków, to już względem obcokrajowców jest słodka i potulna, często tylko z samego faktu, że ma do czynienia z obcokrajowcem (pamiętać przy tym warto, że obcokrajowiec obcokrajowcowi nie jest równy w tym względzie).

Jakiś czas temu rozmawiałem z młodą Polką. Bardzo atrakcyjna dziewczyna, blond włosy, ładny, obfity biust, wysportowane ciało. Tylko głupiutka, że hej. Opowiadała mi, jak to bardzo była zafiksowana na punkcie swojego ostatniego chłopaka - Włocha o urodzie typowo śródziemnomorskiej (tak mi go opisała). Mówiła, że bardzo jej się podobał, miałem wrażenie, że wspominając go, sama się aż podnieciła. W sumie typ zdobył ją w łatwy sposób, bo ona sama go poderwała. Żałowała tylko, że nie było seksu, bo gościa zgarnął Interpol. Także ten...
  • 10
@mysliciel-z-internetu: Religia nie jest problemem, Włosi też stosunkowo religijny naród i nie ma tam takiego podejścia do kobiet (jest szacunek do kobiet, ale i wyraźnie zaakcentowana męskość), podobnie u Latynosów, też stosunkowo religijnych, u których jest mocno rozwinięty kult macho.

Problem jest w naszej mentalności, służalczej. Nie wiem skąd to się wzięło, może to przez tę trudną historię, zwłaszcza od XIX wieku, gdy państwa wrogie Polsce, często robiły sobie z naszym
@Kopytnik_1 rzeczywiście, Polacy to naród służalczy, wbrew mitom o naszej waleczności, które sobie powtarzamy. Polak będzie narzekał na sprawiedliwość, złego szefa, pazernego proboszcza, a w rezultacie i tak będzie harować u Janusza, a klechę przyjmie po kolędzie. Takie poddaństwo jest schedą czasów pańszczyznianych, gdzie większość narodu była we władaniu szlachty. Mówimy o nich chłopi. W rzeczywistości to byli zwykli niewolnicy.
Tą tematyką mentalności polskiej u rosłej na gruncie naszej przeszłości zajmują się
rozbudowaliśmy ego wielu Polkom do monstrualnych rozmiarów


@Kopytnik_1: jakie jest rozwiązanie tego problemu? Trzeba polkom mówić że do niczego się nie nadają i że mają szczęście, że taki Kopytnik zaszczycił je swoją uwagą?