Wpis z mikrobloga

Czy definiujesz, sortujesz, wybierasz i oceniasz jawnie ludzi, na podstawie tego, czym się zajmują, w jakiej są branży i generalnie jaką mają pracę? Uważasz że np ludzie na niższych stanowiskach są mniej ambitni, należy im się mniejszy szacunek itd?
#pytanie #ankieta #rozkminy #praca #pracbaza #ludzie #zycie

Jakie masz podejście?

  • Tak i to normalne, tak działa świat 47.5% (47)
  • Nie, każda praca jest ważna, żadna nie hańbi 52.5% (52)

Oddanych głosów: 99

  • 5
@viciu03: odpowiedziałbym ci historię mojego znajomego - podwójny magister (uniwerek warszawski, nie wyższa szkoła hodowli bawoła), miał okres, że wylądował w empiku.
Ale nie opowiem, bo szkoda strzelić ryja, poza tym nie wiem, czy kolo by sobie tego życzył.

Więc nie, nie oceniam ludzi po tym, gdzie pracują.

@viciu03: Nie, widziałeś obrazki z Francji podczas strajku pracowników śmieciarek?

Więcej, osobiście uważam, że studia powinny być wieczorowo/weekendowo dla ludzi po technikum/liceum i 10letnim stażu w pracy fizycznej/na produkcji itp. Potem awans i odpowiedzialna praca biurowa z odpowiednio większym wynagrodzeniem skłaniającym do rozwoju.
@viciu03: Zależy, jeśli widzę młodego typka co pracuje w kołchozie to myślę sobie że to będzie dobra lekcja życiowa, i pewnie niedługo odejdzie i od czegoś trzeba w końcu zacząć. Jeśli widzę jakąś kobietę/faceta w wieku naszych rodziców, to też myślę ze może być teraz taka sytuacja ze są przymuszeni do być może krótkotrwałej pracy w takim miejscu, albo brak zaufania we własne umiejętności, zasiedzenie się itp. ale też istnieje szansa