Wpis z mikrobloga

ostatnio zrobiłem mojego pierwszego commita do projektu open source. mało tego, jest to projekt krypto który lubię i o którym jest ostatnio bardzo głośno. mało tego, poprosili mnie o adres portfela żeby przesłać mi za to wynagrodzenie - pewnie będą to jakieś grosze bo zmiana była śmieszna ale sam fakt.

warto codziennie zapierdzielać dla takich chwil. rok temu jak zacząłem się uczyć programowania nie marzyłoby mi się nawet żeby robić takie rzeczy. pozdr dla wszystkich uczących się!

#programowanie #programista15k #kryptowaluty
  • 10
  • Odpowiedz
@Czokowoko: Ja robię tak.

1. Coś mi nie działa.
2. Pisze issue, hejka nie działa mi X, a akurat wiem jak to naprawić.
Co myślicie, żeby naprawić to w sposób Y?
3. Jak odpiszą, ze spoko to naprawiam.

Czasami jak problem jest trywialny to naprawiam i od razu pull request. Tak zrobiłem kiedyś w projekcie do walidacji poprawności nazw domenowych.
  • Odpowiedz
@Czokowoko: tak, akurat znalazłem issue który był na moje siły. timing jest ważny tj. trafić akurat na coś co nie wykracza poza Twoje możliwości jakoś bardzo, często takie issues są z labelami "good first issue". najważniejsze to nie zrazić się od razu tylko trochę podrążyć w kodzie bo jak zforkowałem projekt to nie wiedziałem co tam się dzieje, a potem jak już posiedzisz chwilę to staję się jasne
  • Odpowiedz
@jasha00: the odin project jest super, zależy czego chcesz się uczyć. najważniejsze to cieszyć się samym procesem i jak najszybciej przejść do praktyki i tworzenia rzeczy, nawet choćby miał to być hangman albo coś prostszego
  • Odpowiedz