Wpis z mikrobloga

do czasu az zmienisz firme, zmieniasz produkt i znowu jestes juniorem xD


@swiniakstatysta: ale senior czy junior to nie jest opis stanowiska jak znasz dobrze produkt, tylko jak ogarniasz ogólne zagadnienia, tworzenie architektury itp. Zmieniając produkt, pewne rzeczy dalej zostają takie same. Jeśli zmieniając projekt stajesz się juniorem, to zawsze byłeś juniorem, tylko pro prostu lepiej znałeś produkt xD
ale senior czy junior to nie jest opis stanowiska jak znasz dobrze produkt, tylko jak ogarniasz ogólne zagadnienia, tworzenie architektury


@rzuf22: reguły nie ma, we wszystkim można być seniorem (lub nie). Co ci da wiedza z tworzenia potężnej architektury mikroserwisowej jak twoim zadaniem jest rozwój aplikacji desktopowej? Albo trafiasz do projektu, gdzie rozwijasz biblioteki. Albo co ci da znajomość baz danych, jak twoim zadaniem jest rozwój bardzo skomplikowanej aplikacji bezstanowej
@Saly senior powinien ogarniać wszystko w jakimś stopniu. Jeśli robil w środowisku mikroserwisowym to powinien tez ogarniać monolit i co to za sobą niesie. Dzięki temu ze wie to szybko się wdraża w dana sytuację i może też z miejsca drążyć czemu decyzję zostały poddane w ten a nie inny sposób. To jest różnica między seniorem a juniorem/midem.
@kaczoor: Ja bym jeszcze dodał, że senior tylko z nadania prezydenta RP

nadawanie tytułu seniora przez księżniczki z HR


@groman43: czekaj, gdzieś tak naprawdę jest? Nie spotkałem się nigdy żeby HRy miały cokolwiek do gadania w kwestiach stanowisk technicznych i żadnego sensu to zresztą nie ma. Przyznaj, widziałeś kiedyś coś takiego czy tylko historie sfrustrowanych kumpli po pijaku słyszałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co ci da wiedza z tworzenia potężnej architektury mikroserwisowej jak twoim zadaniem jest rozwój aplikacji desktopowej?


@Saly: Odwracasz kota ogonem. Jesteś seniorem/juniorem z danego obszaru, webówka, mobilki, desktopy itp. Ja też nie byłbym w stanie pisać apek mobilnych w Javie, bo nie znam się ani na mobilkach ani na Javie. Co nie oznacza, że będac seniorem w .NET, zmieniając projekt na inny staję się juniorem, bo cała moja wiedza dotyczyła jednego
@kaczoor proponuje jeszcze utworzenie odpowiedniej izby, uprawnien, a przy stawianiu serwera albo strony www nalezy zlozyc zgloszenie do urzedu. urzad ma 90 dni na odpowiedz. oczywiscie kodeks serwerowy ktorego trzeba przestrzegac, w kazdym powiecie moglyby urzedy troche inaczej interpretowac ten kodeks tak zeby informatyk z jednego wojewodztwa nie mial latwo w innym #pdk #budownictwo #architektura
@kaczoor tak to powinno wyglądać:

Widzieliście kiedyś na żywo prawdziwą naukową dyskusję? Ja miałem okazję wczoraj w jednej uczestniczyć. Przygotowałem prezentację o metylacji DNA (trudne zagadnienie), produkowałem się pół godziny, ale dobrze poszło. Ostatni slajd, na nim ”dziękuję za uwagę”, mówię:
- Dziękuję za uwagę. Czy ktoś ma jakieś pytania albo komentarze?
Atmosfera na sali trochę się rozluźniła. Głos zabrał doktor habilitowany Karwiński:
- Z całym szacunkiem, panie Anonimski, według mnie pańska