@MakiawelicznyAltruista ludzie, którzy myślą że firma bez nich upadnie to top kek od zawsze. Najlepsze jest to, że jak się zwolniłem z firmy w której pracowałem x lat, to miesiąc później wszedł syndyk, oczywiście koincydencja ale mam z tego bekę od lat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Naparstek: jasne, a za organizację miejsca pracy, które będzie czasem przez tydzień stało puste i ryzyko biznesowe, że coś nie zostało zrobione choć pracodawca podpisał umowę, to zapłacą krasnoludki. Albo, jeśli to ma organizować państwo, wszyscy w podatkach.
  • Odpowiedz
Zakładając, że jestem od 1 lipca na 3 miesięcznym okresie próbnym, czyli do końca września. Składam teraz wypowiedzenie, jeszcze przed końcem sierpnia, to we wrześniu pracuję 2 tygodnie robocze, do 12 września, tak?
#pracbaza #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal-masny: Tak. jak zlozysz wypowiedzenie dzisiaj (wtorek 26.08) to pracujesz do konca tygodnia a potem 2 tygodnie wynikajace z wypowiedzenia.

Jakbys zlozyl w zeszly piatek (22.08) to bys sie z pracodawca pozegnal 05.09.

Okres wypowiedzenia liczy sie odpowiednio w tygodniach lub miesiacach. Masz 2 tygodnie i licza sie pelne 2 tygodnie. Nic wspolnego z tym nie ma czy masz umowe na 3 miesiace czy inaczej.
  • Odpowiedz
a to nie jest tak, że trzeba do końca przepracować miesiąc, a później leci okres wypowiedzenia?

Do piątku mogę złożyć i działa tak samo - 2 tygodnie robocze we wrześniu?


@rafal-masny: Okres wypowiedzenia liczy sie jako pelny okres.

Jesli okresu wypowiedzenia masz 2 tygodnie (bo pracujesz krocej niz 6 miesiecy) to masz 2 tygodnie.
  • Odpowiedz
Cześć
W tym roku przekrcze drugi próg podatkowy. Co można zrobić żeby jak najmniej oddać kasy do państwa?
Rozliczenie z małżonką odpada.
IKZE czy IKE a może ona a może coś jeszcze?

Gdzie najlepiej założyć IKZE,IKE?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZidaneNS: IKE nie odliczasz od podatku, zyski wypracowane w jego ramach są wolne od belki, ale zasadniczo jest neutralne w kontekście PIT; popatrz se na rankingi IKZE długoterminowe; IKE szukaj takiego, co ma niewielkie prowizje od zakupu walorów
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W Holandii lepsze zarobki i infrastruktura rowerowa/miejska. W Niemczech ładniejszy język, większy rynek pracy, większą różnorodność geograficzna krajobrazów.

Ja znając niemiecki nadal zastanawiam się nad Holandią za każdym razem gdy ją odwiedzam.
  • Odpowiedz
pracujesz w Niemczech?


Kiedyś pracowałem, teraz pracuję dla Holendrów właśnie, ale większość mojej pracy wykonuję poza Holandią. Od lat miotam się z myślą czy tam się nie przenieść na stałe. Jak kupowałem mieszkanie w Gdańsku i było droższe niż podobne w Rotterdamie to powiem ci że zwątpiłem xD

mi się wydaje że Holandia większy luz w mentalności a w Niemczech to powaga i hierarchia w robocie ale to może stereotyp


Dla
  • Odpowiedz
✨️ Czy warto przechodzić z umowy o pracę na B2B?
Poszła w tym roku podwyżka i ląduje w 2 progu podatkowym od października, umowa o pracę. Będę wpłacał póki co max. kwotę na IKZE i podwyższę sobie wpłaty na PPK do 4%. Ślub z babą i wspólne rozliczenie nas nie uratuje :)
Pytanie, orientuje się ktoś lub pełni funkcję kierownika działu w korpo i przechodził z umowy o prace na b2b, czy
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi sie, że zmiana w tej samej firmie spółce lub grupie kapitałowej może nie być skuteczna. Zmiana formy zatrudnienia z UoP, w obszarze tego samego pracodawcy i rozliczanie sie z 1 tym samym podmiotem za pomoca faktury - US może uznać to za optymalizacje podatkową i trzeba bedzie oddać cebuliony.
  • Odpowiedz
  • 336
I to jest patologia tego kraju, zarabiasz sobie 9k na łapkę (bogacz jak się patrzy). I w grudniu tak świątecznie zamiast przelewu na 9k dostajesz 6900. Bo przecież nie można aż tyle zarabiać, WoW całe 150k rocznie, z czego 50k musisz oddać w podatkach i zusach. Nie wspominam nawet że doliczając to co płaci pracodawca, oddajesz państwu 80k czyli ok.45% oddajesz w podatkach. A w tym czasie zagraniczne firmy płacą 3-4% podatku
  • Odpowiedz
✨️ Jak poradzić sobie z FOMO po studiach?
Ehh mirki jak poradzic sobie z fomo. Obecnie mam 24 lata w teorii niezla prace(6500 za siedzenie w biurze z hybryda) dziewczyne mieszkam na swoim i mam czas na swoje pasje czy wyjazdy i pieniadze tez pozwalaja cos zaoszczedzic( miasto niewielkie wojewodzkie wiec spokojnie oszczedzam wynajmujac z dziewczyna 50/50) a zarazem jak ostatnio spotkalem kumpli z czasow szkoly to mimo ze np widze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach