Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 4
32
Pracowała na kasie przez 32 lata. Jej emerytura niewiele przekracza minimalną

Kobieta przepracowała tylko 32 lata (do 60-tki) i pulta(ją) się, że mało ma na rękę bo "tylko" 2151zł. Kto jej zabronił popracować do 65 lat? Kilka lat składkowych bardzo dużo zmienia
z- 32
- #
- #
- #
- #
2
Studia: Szpitalna Ocena Innowacyjnych Technologii Medycznych HB-HTA

Trwa rekrutacja na nieodpłatne studia podyplomowe Szpitalna Ocena Innowacyjnych Technologii Medycznych HB-HTA. Program jest całkowicie finansowany ze środków budżetu państwa przez Agencję Badań Medycznych, a liczba miejsc jest ograniczona do 31 uczestników.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
34% dziewcząt w klasach dla kierowców ciężarówek historyczna zmiana w Szwecji

Jak wylicza TYA, już 11 procent kierowców zatrudnionych u przewoźników okazało się reprezentować właśnie płeć żeńską.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 202

- 263
17
Stopa bezrobocia w Polsce w górę. Ponad 30 tys. bezrobotnych więcej

Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła w Polsce 5,4 proc. wobec 5,2 proc. miesiąc wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). To potwierdzenie wcześniejszego szacunku resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
9
AI podcina skrzydła młodym pracownikom. Zatrudnienie spadło o 13 proc.

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na rynek pracy, szczególnie w przypadku osób stawiających pierwsze kroki w takich branżach jak programowanie czy obsługa klienta wynika z najnowszych badań.
z- 12
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
3
Przyjeżdżają do Polski pracować. Kolumbijczyków przybywa najszybciej

Mimo spadku liczby wydawanych zezwoleń na pracę, udział cudzoziemców w polskim rynku pracy rośnie - informuje "Rzeczpospolita". Największy przyrost notują Kolumbijczycy, którzy stali się już piątą najliczniejszą grupą obcokrajowców pracujących legalnie w Polsce. Najwięcej cudzoziemców zatrudnia się
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
Jakbys zlozyl w zeszly piatek (22.08) to bys sie z pracodawca pozegnal 05.09.
Okres wypowiedzenia liczy sie odpowiednio w tygodniach lub miesiacach. Masz 2 tygodnie i licza sie pelne 2 tygodnie. Nic wspolnego z tym nie ma czy masz umowe na 3 miesiace czy inaczej.
a to nie jest tak, że trzeba do końca przepracować miesiąc, a później leci okres wypowiedzenia?
Do piątku mogę złożyć i działa tak samo - 2 tygodnie robocze we wrześniu?
@rafal-masny: Okres wypowiedzenia liczy sie jako pelny okres.
Jesli okresu wypowiedzenia masz 2 tygodnie (bo pracujesz krocej niz 6 miesiecy) to masz 2 tygodnie.
- 9
- 0
W tym roku przekrcze drugi próg podatkowy. Co można zrobić żeby jak najmniej oddać kasy do państwa?
Rozliczenie z małżonką odpada.
IKZE czy IKE a może ona a może coś jeszcze?
Gdzie najlepiej założyć IKZE,IKE?
Ja znając niemiecki nadal zastanawiam się nad Holandią za każdym razem gdy ją odwiedzam.
pracujesz w Niemczech?
Kiedyś pracowałem, teraz pracuję dla Holendrów właśnie, ale większość mojej pracy wykonuję poza Holandią. Od lat miotam się z myślą czy tam się nie przenieść na stałe. Jak kupowałem mieszkanie w Gdańsku i było droższe niż podobne w Rotterdamie to powiem ci że zwątpiłem xD
mi się wydaje że Holandia większy luz w mentalności a w Niemczech to powaga i hierarchia w robocie ale to może stereotyp
Dla
- 64
Poszła w tym roku podwyżka i ląduje w 2 progu podatkowym od października, umowa o pracę. Będę wpłacał póki co max. kwotę na IKZE i podwyższę sobie wpłaty na PPK do 4%. Ślub z babą i wspólne rozliczenie nas nie uratuje :)
Pytanie, orientuje się ktoś lub pełni funkcję kierownika działu w korpo i przechodził z umowy o prace na b2b, czy
Ehh mirki jak poradzic sobie z fomo. Obecnie mam 24 lata w teorii niezla prace(6500 za siedzenie w biurze z hybryda) dziewczyne mieszkam na swoim i mam czas na swoje pasje czy wyjazdy i pieniadze tez pozwalaja cos zaoszczedzic( miasto niewielkie wojewodzkie wiec spokojnie oszczedzam wynajmujac z dziewczyna 50/50) a zarazem jak ostatnio spotkalem kumpli z czasow szkoly to mimo ze np widze
- 1
A wtedy czas byli, radość z życia i motywacja by byli, gdyby tylko dali do zrozumienia
- 5
Szykujcie się #programista15k, władza po was idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #praca #pracbaza
- 4
#praca #korposwiat #ksiegowosc #podatki
Zmiana pracy na US
- Progres 30.2% (16)
- Regres 47.2% (25)
- To samo 22.6% (12)
- 3
















