Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
johnyzxcv
johnyzxcv

johnyzxcv

Dołączył 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 97
  • Znaleziska 90
  • Mikroblog 7
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

1152

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 20 godz. i 31 min temu
  • 721
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 19 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 0
Profesorze.... ciemna materia i ciemna energia... czy rzeczywiście wierzy Pan w ich istnienie??? a co jeśli udowodni się że takowe nie istnieją??? co wtedy stanie się z fizyką- jej teoriami i założeniami??
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2430

Nawet 350 000 zł/miesiąc. Tyle zarobił z pieniędzy podatników najdroższy lekarz

Nawet 350 000 zł/miesiąc. Tyle zarobił z pieniędzy podatników najdroższy lekarz

Najwyższe pojedyncze faktury wystawione przez lekarzy zatrudnionych w publicznej ochronie zdrowia opiewają na 300-350 tys. zł miesięcznie - dowiedziała się "Rz". Zbierająca dane agencja niedługo zacznie gromadzić informacje o zarobkach po numerze PESEL, ale w przepisach jest luka, która pozwala na u

hitxol
z
rp.pl
dodany: 19.06.2026, 15:30:59
  • 206
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    afera
  • #
    konowalposting
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 19.06.2026, 17:16:20 via Wykop
  • 54
@Nick7C5: na dwa to już są...

650

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Dyskusja o zarobkach lekarzy nabrała rozpędu po ujawnieniu dochodów młodego lekarza z Warszawy, który w ciągu roku zarobił 1.6mln. Lekarze mówią wprost o swoich zarobkach. "Poniżej 220 zł za godzinę nie schodzę".

motvik
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 14:01:00
  • 164
  • #
    biznes
  • #
    lekarze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 17.06.2026, 18:53:37 via Wykop
  • 20
@Cietrzewica: nie wiem jak Wy... ale ja przez dniówkę harówy na budowie tyle nie zarobię...

1327

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 17.06.2026, 17:28:22 via Wykop
  • 7
Tylko dla tego, że sprawa była medialna... gdyby nie była trzepałby sobie kolejny milion za 'wykwalifikowanego fachowca'
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1772

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28 letni lekarz bez specjalizacji jest koordynatorem SOR i w rok zarabia 1.6mln

28-letni lekarz i radny zostal bez specjalizacji koordynatorem SOR. Jak to możliwe w takim wieku? Ktoś powinien zostac za to ukarany, i to nie powinien byc szpital lecz konkretne osoby. Nie pozwólmy by ta sprawa ucichła lecz trzeba jej się dokładnie przyjrzeć

danielbr3
z
wyborcza.pl
dodany: 13.06.2026, 13:26:42
  • 199
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 13.06.2026, 19:31:08 via Wykop
  • 0
@kastrator2: Mój kraj, taki piękny!!
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 13.06.2026, 19:33:45 via Wykop
  • 0
@reseted: myślałem mafia pruszkowska, ale chyba za mała konkurencja dla powyższych...

316

"Świat się z nas śmieje".

"Świat się z nas śmieje".

Kraje unijne mają na tyle wyśrubowane wymagania, że wytwarzane w Europie towary są drogie. Przegrywają walkę konkurencyjną na świecie. Część kolejnych branż zaczyna odpadać - w ich obrębie niektóre firmy szybciej, a nie które wolniej. A podniesione wskaźniki bezrobocia stanowią tego efekt.

cogitos
z
filarybiznesu.pl
dodany: 09.06.2026, 08:38:49
  • 54
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 09.06.2026, 17:59:00 via Wykop
  • 6
@Ociec2: to prawda, choć pytanie czy żaba powoli ugotowana w garnku wyskoczy i zacznie się bić..

952

Bosak: Zablokować Ukrainie wejście do UE za kult UPA i brak ekshumacji

Bosak: Zablokować Ukrainie wejście do UE za kult UPA i brak ekshumacji

Decyzja Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek wojskowych imienia Bohaterów UPA wywołała oburzenie w Polsce. Karol Nawrocki apeluje o odebranie ukraińskiemu prezydentowi Orderu Orła Białego. Z kolei wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak domaga się przejścia do realnych nacisków

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:41:17
  • 220
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 08.06.2026, 18:04:39 via Wykop
  • 1
@Jonasz-Kiszke-Mikke: eee tam Zełenski pier**nie przemówienie i wszyscy się popłaczą i już będzie w UE

285

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka oficjalnie skończyła 54 lata, licząc od dnia przyznania patentu dwóm inżynierom IBM w 1972 roku. U.S. patent number 3668658A dotyczył rozwiązania opisanego jako magnetic record disk cover, czyli osłona dla magnetycznego dysku zapisującego dane.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 07.06.2026, 07:56:36
  • 103
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    ibm
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 07.06.2026, 18:04:39 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: no tyle wpisuje... :)
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 07.06.2026, 18:30:37 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: ale nie zapominajmy, żeby był czarny wtedy można będzie na coś liczyć

1039

Niemcy są uczeni, że są głównymi ofiarami Nazizmu

Niemcy są uczeni, że są głównymi ofiarami Nazizmu

Badacze OSW przedstawiają jak niemcy przedstawiają swoje zbrodnie II WŚ w szkołach i polityce. Po kilku pokoleniach kłamstw wierzy się powszechnie, że niemcy wzorowo rozliczyli się ze wszystkimi ofiarami nazizmu. Łatwo poszło, bo pominęli narody wschodnie w tym miliony polaków. Samo gęste od 10:42

dict
z
youtube.com
dodany: 01.05.2026, 15:30:14
  • 125
  • #
    niemcy
  • #
    polska
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    nazizm
  • #
    iiirzesza
  • #
    historia
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 02.05.2026, 10:20:41 via Wykop
  • 0
@dict: domniemam, że Nazizm wziął początek w Niemczech od ich wschodniego sąsiada, prawda???

293

Czarnobyl 40 lat temu. Krok po kroku do katastrofy.

Czarnobyl 40 lat temu. Krok po kroku do katastrofy.

Aby w pełni zrozumieć, jak doszło do katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej należy w pierwszej kolejności pojąć eksperyment, który zakończył wybuchem. Do wypadku nie doszło bowiem w czasie normalnej eksploatacji Reaktora jądrowego nie da się całkowicie wyłączyć w ciągu kilku sekund.

Sweet-Jesus
z
wykop.pl
dodany: 25.04.2026, 22:00:43
  • 96
  • #
    napromieniowani
  • #
    czarnobyl
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ukraina
  • #
    ciekawostkihistoryczne
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 26.04.2026, 15:25:21 via Wykop
  • 2
@Czerwone_Stringi: i pewnie masz rację.

453

UE chce ograniczyć popyt na paliwo

UE chce ograniczyć popyt na paliwo

Współdzielenie samochodów, ograniczenie prędkości oraz praca zdalna to jedne z możliwych rozwiązań.

staryjednaknowy
z
forsal.pl
dodany: 24.04.2026, 05:09:25
  • 211
  • #
    europa
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ropa
  • #
    prawo
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 24.04.2026, 17:22:50 via Wykop
  • 26
a ja proponuje, żeby ograniczenie zużycia paliwa zacząć od najbogatszej kasty ludzi w tym od polityków, tych co jeżdżą V8 i latają 5 razy w roku za granicę....
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

279

Jak spożywanie kawy wpływa na oś jelita-mózg?

Jak spożywanie kawy wpływa na oś jelita-mózg?

Naukowcy z University College Cork zbadali mechanizmy stojące za wpływem kawy na oś jelita-mózg. Wyniki badań opublikowane na łamach "Nature" pokazują, w jaki sposób regularne picie kawy i kawy bezkofeinowej wpływa na mikrobiom jelit, a co za tym idzie, na nasze zachowanie oraz poziom stresu.

Lifelike
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 22.04.2026, 08:16:06
  • 100
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    mikrobiologia
  • #
    kawa
  • #
    jelita
  • #
    mozg
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 22.04.2026, 20:22:02 via Wykop
  • 1
@mysz0n: kuź*wa jakie to prawdziwe

440

Powiększenie 100 000x - Długopis w Mikroskopie Elektronowym

Powiększenie 100 000x - Długopis w Mikroskopie Elektronowym

Ten przedmiot, który kosztuje grosze i który nosisz w kieszeni, to jeden z najbardziej precyzyjnych cudów inżynierii w historii. W tym filmie zobaczycie kulkę z długopisu w powiększeniu 100 000x. Film jest mojego autorstwa, więc możecie tutaj też zadawać pytania- jeśli dam radę to odpowiem :)

Stylish_Pirate
z
youtube.com
dodany: 18.04.2026, 07:27:08
  • 58
  • #
    mikroskop
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    sem
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 18.04.2026, 17:50:12 via Wykop
  • 7
@smieszny: gdyby nie Tusk.... to te długopisy lepiej by pisały!

899

Błąd Linuksa starszy od programistki. 21-letnia Polka naprawiła problem z 1997r

Błąd Linuksa starszy od programistki. 21-letnia Polka naprawiła problem z 1997r

Młoda programistka z Polski usunęła uciążliwy błąd w klasycznym środowisku graficznym Linuksa, z którym społeczność żyła przez wiele lat. Problem pojawił się jeszcze zanim autorka poprawki przyszła na świat. To jest właśnie potęga open source.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 16.04.2026, 20:52:49
  • 261
  • #
    linux
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 16.04.2026, 21:25:53 via Wykop
  • -5
@UsmiechnietyBit: teraz pora na błędy w Windzie i Pakiecie Office..

404

Miszalski wydaje miliony z budżetu na ratowanie stanowiska prezydenta Krakowa

Miszalski wydaje miliony z budżetu na ratowanie stanowiska prezydenta Krakowa

Jak wynika z ustaleń Interii, w pierwszych trzech miesiącach tego roku Kraków przeznaczył 3,5 mln zł na funkcjonowanie urzędowych mediów.

Edonik
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 16.04.2026, 10:02:38
  • 41
  • #
    krakow
  • #
    miszalski
  • #
    referendum
  • #
    prezydent
  • #
    polityka
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 16.04.2026, 16:11:49 via Wykop
  • 2
@Sidroff: nie wspominajmy o pracownikach tego biura...

286

Papugi w Polsce to już fakt. Pełną inwazję powstrzymuje tylko jedno

Papugi w Polsce to już fakt. Pełną inwazję powstrzymuje tylko jedno

Drugi oficjalnie zarejestrowany (na zdjęciach) lęg aleksandretty obrożnej w Polsce tylko potwierdza, że papugi będą u nas normą.

ragnarok-asgartus
z
zielona.interia.pl
dodany: 02.04.2026, 03:50:52
  • 122
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    ptaki
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 02.04.2026, 19:06:11 via Wykop
  • 7
@23kulpamens: na szczęście Jastrzębi Ci u nas dostatek.

318

40 lat temu Kukuczka i Wielicki jako pierwsi zimą zdobyli trzeci szczyt świata

40 lat temu Kukuczka i Wielicki jako pierwsi zimą zdobyli trzeci szczyt świata

Czterdzieści lat temu, 11 stycznia 1986 roku, Jerzy Kukuczka i Krzysztof Wielicki jako pierwsi alpiniści w historii weszli zimą na trzecią pod względem wysokości górę globu Kanczendzongę (8586 m) w Himalajach. Było to piąty ośmiotysięcznik zdobyty zimą i piąty przez Polaków.

Bobito
z
pap.pl
dodany: 11.01.2026, 14:47:07
  • 57
  • #
    gory
  • #
    himalaje
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    historiapolski
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 12.01.2026, 08:19:42 via Wykop
  • 3
@tenloginnieistnieje: też piękny wyczyn!

1562

W Moskwie płonie fabryka w której produkowane są silniki do myśliwców Suchoj

Pokaż treści 18+

W Moskwie płonie fabryka w której produkowane są silniki do myśliwców Suchoj

W Moskwie płonie fabryka w której produkowane są silniki do myśliwców Suchoj

Kosmita123
z
geekweek.interia.pl
dodany: 08.01.2026, 11:04:20
  • 122
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 08.01.2026, 12:50:04 via Wykop
  • 43
Oni się biorą za projektowanie myśliwca 6 generacji, jak tak naprawdę to mam wątpliwości czy Su-57 spełniał założenia bojowego samolotu 5 generacji... z silnikami tam też kombinowali, a teraz to... teraz to juz szybko nie wykombinujo :)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1244

We must protect Poland

We must protect Poland

We must protect Poland

betonik190
z
streamable.com
dodany: 06.01.2026, 18:11:11
  • 319
  • #
    islam
  • #
    emigranci
  • #
    europa
  • #
    polska
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 07.01.2026, 13:00:23 via Wykop
  • 39
@Kernwaffe: tak, ale jeszcze tylko przez chwilę :(

399

Centrum kierowania w Ukrainie, ofiary w Polsce inwazja cybergangów ze Wschodu

Pokaż treści 18+

Centrum kierowania w Ukrainie, ofiary w Polsce inwazja cybergangów ze Wschodu

Jak grzyby po deszczu powstają grupy przestępcze zorganizowane na wzór korporacji, wyspecjalizowane w oszustwach metodą na bankowca i na inwestycje. Proceder opanowali ukraińscy przestępcy.

Bobito
z
rp.pl
dodany: 06.01.2026, 09:24:05
  • 92
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    internet
johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv 06.01.2026, 14:23:10 via Wykop
  • -15
@cebulowy_krezus: to szczególny przypadek, gdzie lepiej było by napisać "w"
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

johny zxcv

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking