Pyrkon za nami! Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wpadli do nas przez ten weekend pogadać o RPG, zobaczyć kostki, pośmiać się z memów i zabrać do domu trochę fantastycznych skarbów.

Było tłoczno, było głośno, było fantastycznie. No i było też... gorąco. Bardzo gorąco. Za gorąco.

Do zobaczenia na kolejnych eventach! A na ten moment zapraszamy do naszego kramiku internetowego
-> https://rgfk.pl/
RGFK_PL - Pyrkon za nami! Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wpadli do nas prze...

źródło: XXX (57)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurna, próbowałem F3, spróbuję tego New Vegas, ale jak nie ma podjazdu do F1 i F2 to zwracacie kasę.
Jedyny legitny Fallout to F1, F2 to dobra imitacja, a reszta to choroby psychiczne.
  • Odpowiedz
@kruczawieza:

Wszyscy gracze jesteśmy częścią tej gry jak, gdyż to gracze Tworzą gry.

mam nadzieję że do tworzenia tej zrogowaciałej gry używałeś innego modelu ai niż do generowania tego wpisu xdddd
  • Odpowiedz
ehh zaciąłem się na tej głupiej cipie Yxunomei. Miałem chyba z 50 prób i raz tylko może 2 byłem blisko jej zabicia, ale zrushowałem ją więc nie wiem czy bym później z jej gnojkami sobie poradził. A tak mi się dobrze grało, już myślałem, że Icewind Dale będzie pierwszym rpgiem którego wreszcie ukończę...
#icewinddale #rpg #dungeonsanddragons
Narcyz_ - ehh zaciąłem się na tej głupiej cipie Yxunomei. Miałem chyba z 50 prób i ra...

źródło: 360

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiele walk poza tzw. "kite'owaniem" (łapaniem aggro bossa na konkretną postać i uciekaniem/tankowaniem nią w czasie gdy reszta drużyny stara się zadać jak największe obeażenia) bardzo ułatwia wielopoziomowe przygotowanie magiczne. W grach na infinity engine bardzo dobrymi zaklęciami zawsze były "przyspieszenie" (3 poziom) i poprawiona niewidzialność 4 poziom). Zaskakująco dobrym zaklęciem potrafi być pierwszopoziomowa Chromatyczna Kula (o ile przeciwnikowi nie powiedzie się rzut obronny to na wyższych poziomach czarodzieja ofiara jest na
  • Odpowiedz
Berserker, Łowca nieumarłych i Kapłan/Łowca brzmią jak solidni pierwszoliniowcy. Zabójca (łotrzyk?) w tego typu walkach ma mało do roboty poza próbą ciosu w plecy lub skupieniu się na odciąganiu mobów od reszty drużyny. Jeśli masz jakieś mikstury niewidzialność to może być to dobry pomysł by zabójca je łykał i starał się co drugą rundę backstabbować (o ile demonica nie ma widzenia niewidzialnych).
  • Odpowiedz
Czerwiec = pakujemy kostki i ruszamy w drogę!

📍 Pyrkon 2026 - 19-21 czerwca, Poznań
Jeśli będziecie na największym festiwalu fantastyki w Polsce, koniecznie wpadajcie do nas przybić piątkę, pogadać o RPG i obejrzeć trochę skarbów!

📍 Pieśń Wojny: Świt - 25-28 czerwca, Wolbórz
RGFK_PL - Czerwiec = pakujemy kostki i ruszamy w drogę!

📍 Pyrkon 2026 - 19-21 czerw...

źródło: EVENT (3)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko Wykopowicze!

Jako pasjonat starych gier via-WWW (spędziłem setki godzin w Gladiatusa, Margonem, Blood Wars czy stare gry na silniku Vallheru), postanowiłem stworzyć coś własnego, co przywróci ten unikalny klimacik, ale w nowoczesnym wydaniu.

Projekt nazywa się Krucza Wieża (https://kruczawieza.com.pl
shenzi-kedda - Siemanko Wykopowicze!

Jako pasjonat starych gier via-WWW (spędziłem s...

źródło: krucza_wieza_banner

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shenzi-kedda: Lubię sobie przeglądać jak vibecodowane aplikacje działają w tle i mocno mi nie gra jak to wygląda po stronie backendu.

Masz endpoint https://kruczawieza.com.pl/api/router.php, który cyklicznie wysyła request z Content-Length ponad 11k. To jest 11KB danych. Mówię o akcji "saveRpgSave".

Nie chcę ci psuć gry, dlatego nie będę testował co tam mogę wysłać, ale kilka rzeczy rzuca mi się w oczy, które mogą być
  • Odpowiedz
Skończyłem wczoraj Fable 2, dość krótka jak na grę fabularną, o ile pamiętam to jedynka była lepsza, chociaż też muszę sobie przypomnieć, zadania poboczne dużo ciekawsze niż główne, świat maly(dużo mniej regionów niż się spodziewałem) a interakcji z NPC w tym własną rodziną też dość mało. Nawet gry hazardowe są dużo bardziej nastawione na losowość niż w jedynce gdzie miało się na nie jakikolwiek wpływ. Zakończenie lub końcowa walka a raczej jej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach