@oknoe: Bazok ma lekcje na start. Poza tym moim zdaniem warto się wybrać po jakims czasie nauki do nauczyciela, żeby sprawdził czy masz poprawne ustawienie rąk - szkoda wyrobić złe nawyki.
  • Odpowiedz
#gitara #gitaraelektryczna
Ehh mireczki pomozcie bo nie wiem czy ja cos zle robie. Mam gitare typu stratocaster i brzeczą mi te j----e struny. Na pierwszym progu wydaje mi sie ze wysokosc jest ok, na 12 jest chyba nawet za wysoko i nie wiem co tu jest zle. Ten pret do regulacji wykrecilem na tyle ze ta srubka mi sie praktycznie odkrecila i nie wiem czy to cos dalo
DavyX - #gitara #gitaraelektryczna 
Ehh mireczki pomozcie bo nie wiem czy ja cos zle ...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy do nauki #gitara nada się taki mały słuchawkowy wzmacniacz jak vox amplug? Wzmaka nie planuję, później może jakoś tani interfejs.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kot-Pin: na Twoim miejscu od razu poszedłbym w interfejs. Też grasz do słuchawek, z jakimś darmowym dawem możesz kreować dużo więcej brzmień, rejestrować to co grasz, tworzyć jakieś własne backing tracki. Dużo większe możliwości i funkcjonalność za naprawdę porównywalne pieniądze. Swego czasu kupilem Fendera Micro. To oczywiście fajny sprzęt. Ale po czasie stwierdzam, że to była strata czasu i od razu trzeba było iść w interfejs/jakiś procesor gitarowy.
  • Odpowiedz
@Kot-Pin: nie. Ja mam duuużo lepszego wzmaka niż ten Vox i nadal jest dziadowski. Kup sobie albo jak kolega wyżej mówił cały interfejs, albo preampa wrzuć na koniec kostek, np coś w stylu TC Electronic Combo Deluxe 65. Masz tam wyjście na aux i przy okazji symulację fajnego wzmaka.
Jak lubisz sobie siąść na tarasie i pograć do słuchawek to targanie kompa będzie uporczywe.
  • Odpowiedz
Do nauki gry na basie lepsze Ultimate guitar czy Songsterr?

#gitara #bas

Która apka?

  • Ultimate Guitat 27.3% (3)
  • Songsterr 36.4% (4)
  • Inna 36.4% (4)

Oddanych głosów: 11

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest hit, mam dobrą gitarę można nisko zejść z akcją a ja chcę akcję koło 2.0 to wtedy gra mi się najlepiej i nie mogę takiej ustawić bo śruby w mostku są za krótkie xd Stratocaster, kurtyna. Do czego doszło #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brać taki https://www.thomann.de/de/harley_benton_hb40r.htm czy https://www.thomann.de/de/harley_benton_hb80r.htm taki piec? Gitara to Harley Benton Extreme-76 BK, multiefekt Mooer GE100 Box. Nie szukam nie wiadomo czego, ale po prostu spoko wzmacniacza na początek, który wystarczy na dłużej. Budżet około 150 euro, grana muzyka generalnie metal. Nie grałem z 10 lat, więc nie mam wymagań z kosmosu #gitaraelektryczna #gitara
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #gitara
p------a sprawa mircy i mircownice. dostalem gitare elektryczna, przez przypadek wpadlem tez w posiadanie kabla do gry rocksmith. czy 36 letni debil da rade z tym zestawem nauczyc sie grac na gitarze jesli nigdy wczesniej nic nie gral? absolutne 0 doswiadczenia. czy to dobra droga do nauki? guitar hero n---------m jak dziki, bardzo lubilem w to grac, ale tutaj sprawa wydaje sie nieco bardziej skomplikowana :P
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zukennuken: guitar hero nie ma nic wspólnego z grą na gitarze to tylko nauka wciskania odpowiedniego kolorku na czas. Co do nauki gry to w każdym wieku można się nauczyć, wystarczy tylko odrobina chęci. Może Rocksmith nie jest najlepszym sposobem na naukę, ale jak coś wyjdzie to na pewno będzie frajda.
  • Odpowiedz
Dziękuję za odzew. Zgodnie z prośbą zakładam tag #customzesmietnika, żeby nie wołać i nie zawracać tyłka. Zrobię to tylko raz.

Wczoraj spędziłem kilka godzin w warsztacie i efekt jest lepszy niż się spodziewałem, ale o tym niżej.

Co to za gitara i po co to robię?
Lekkachmurka - Dziękuję za odzew. Zgodnie z prośbą zakładam tag #customzesmietnika, ż...

źródło: IMG_1165

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiedzialem co zrobic z 25 letnim chinczykiem nieznanej marki. Wyrzucic czy sprzedac za grosze. Postanowilem rozpoczac prawdopodobnie najbardziej bezsensowny projekt zrobienia z tego full customa. Zobaczymy vo z tego wyjdzie xd poki co sciaganie powloki poliuretanowej
#gitara #gitaraelektryczna
Lekkachmurka - Nie wiedzialem co zrobic z 25 letnim chinczykiem nieznanej marki. Wyrz...

źródło: IMG_1160

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, chciałbym przerzucić się z gitary klasycznej na elektryczną. Czy taki Harley Benton ST-62 od gitaresko za 775 zł byłby spoko entry lvlem? Gitary elektrycznej nigdy w rękach nie miałem, więc mam trochę obawy co do kupowania używanej yamahy 112v/f + realnie są trochę droższe, a zależy mi na zmieszczeniu się w budżecie około 1200 zł, gitara+piecyk. Z góry dzięki za pomoc.
#gitara #gitaraelektryczna
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gitara #gitaraelektryczna czy jest mose ktos kto ma problem z nauka gry na gitarze pomimo ze uczy sie juz conajmniej 2-3 lat ?
Jesli tak, z checia bym z Toba porozmawial. Chcialbym zrobic jakis film o najczestszych problemach ludzi przy nauce gry na gitarze. 5otez chcialbym paru takowych poznac.
Interesuja mnie tylko osoby ktore z jakiegos blizej nieznanego powodu wciaz nie umieja grac, vzuc rytmu, byc na czas,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loopie96 +66
No hej, dzisiaj niezbyt miły post na tagu, ale i takie czasami trzeba.
Serdecznie nie polecam użytkownika @FuriousViking do robienia z nim jakichkolwiek interesów.
Tag rozbestwił mnie i od każdego tutaj oczekuję profesjonalizmu i sam taki też daję ,i jak mówię, o jakiejś dacie do której się zobowiązuje to
  • Odpowiedz