Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jeanpaul

jeanpaul

Dołączył 19 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 27244
  • Znaleziska 26418
  • Mikroblog 826
  • Obserwujący 35
  • Obserwowane 0
szejas
szejas
przedwczoraj, 07:25:46
  • 157
Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii ludzkości, wstrzymując oddech pod wodą przez 29 minut i 3 sekundy – co stanowi nowy rekord Guinnessa.

Eksperci od dawna uważali, że tak długi czas trwania jest niemożliwy do osiągnięcia. O ile wytresowany delfin potrafi zazwyczaj wstrzymać oddech na 8–10 minut, a większość ludzi z trudem wytrzymuje minutę lub dwie, Maričić pozostawał pod wodą w całkowitym bezruchu przez blisko pół
szejas - Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezw...

źródło: u1sl2j8yg68h1

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeanpaul
jeanpaul 1 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 0
A to nie jest tak, że oni wdychają czysty tlen przed taką próbą żeby rozszerzyć płuca?


@ArezinaR: rozszerzyc pluca? A nie zeby maksymalnie dotlenic organizm?

Jak plywam basen w zdloz pod woda to latwiej jest jesli przed startem hiperwentyluje pluca, zeby jak najwiecej "nalykac" sie powietrza.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
5 godz. i 45 min temu
  • 54
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeanpaul
jeanpaul 1 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 0
w góry - zawsze. Mój tata to stary harcerz i wszystkiego mnie nauczył


@scriptum_nox: takze sygnalow dymnych gdy trzeba wezwac pomoc?
  • Odpowiedz

306

Płacisz 600 zł fryzjerowi, by ten obrażał cię na swoim TikToku. To nowa plaga, z

Płacisz 600 zł fryzjerowi, by ten obrażał cię na swoim TikToku. To nowa plaga, z

Coraz więcej salonów fryzjerskich i kosmetycznych traktuje fotel klienta jak plan zdjęciowy, a samego klienta jak rekwiz

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: wczoraj, 18:25:04
  • 138
  • #
    polska
  • #
    tiktok
  • #
    salonfryzjerki
  • #
    socialmedia
  • #
    wizerunek
jeanpaul
jeanpaul 11 godz. i 28 min temu via Wykop
  • -1
Przeciez strzyzenie to rozowa w domu robi.
- Stara, wez mi pale operdol, nie, nie glowe mialem na mysli, ale jak juz zaczelas to dokoncz, a potem glowe.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

321

170 ton konserw dla rosyjskich żołnierzy. Zamiast mięsa zmielone skóry

170 ton konserw dla rosyjskich żołnierzy. Zamiast mięsa zmielone skóry

W Rosji wybuchła kolejna afera z wyżywieniem żołnierzy - zatrzymano szefów służb intendenckich, a 170 ton konserw reklamowanych jako klasa premium wycofano z frontu. Badania wykazały, że zamiast pełnowartościowego mięsa zawierały m.in. zmielone skóry, chrząstki i skrobię

darosoldier
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: wczoraj, 19:58:48
  • 71
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    jedzenie
  • #
    afera
jeanpaul
jeanpaul 14 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 5
Kombatanci spod Stalingradu zazdrosciliby wyzywienia. Tam skorki trzeba bylo se samemu zlapac.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

343

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii. Naukowcy sądzą, że to pozostałość po cywilizacji starszej niż wszystkie nam znane

freedomseeker
z
focus.pl
dodany: wczoraj, 09:06:44
  • 116
  • #
    indie
  • #
    archeologia
  • #
    starozytnosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
jeanpaul
jeanpaul wczoraj, 22:35:23 via Wykop
  • 1
Co ciekawe uważa się że człowiek kamienia łupanego był jakoś głupszy od człowieka współczesnego, a prawda jest taka, że jeżeli to geny definiują byt istnienia i jego doświadczalność, tak jak sądzą właśnie powszechnie biolodzy czy naturaliści, to człowiek sprzed tych 300 tyś. lat był tym samym człowiekiem jaki jest dziś, tyle tylko że zanurzonym w innym otoczeniu. Można to porównać do kota ze starożytego Egiptu, gdzie był czczony jako bóstwo i kota
jeanpaul
jeanpaul 17 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
@enten:

No nie mordo. Ty "wierzysz" po prostu w inny model świata. Tak samo jak oni wierzyli w różne religie.


a

925

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

"Pierwszeństwo mają Ukraińcy". Żabka reaguje po ogłoszeniu, które wywołało burzę

Ogłoszenie o pracę w Żabce wywołało burzę w sieci. Prowadząca sklep Ukrainka napisała wprost, że zatrudni tylko swoich rodakow

karol1011
z
fakt.pl
dodany: przedwczoraj, 03:21:16
  • 182
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
jeanpaul
jeanpaul wczoraj, 16:56:30 via Wykop
  • 2
Pomijajc ze to nielegalna dysryminacja ze wzgledu na pochodzenie to Polacy w tej miejscowosc powinni przestac kupowac w tej zabce. Jesli to zabka "nur für Ukrainer" to niech se tam sami robia zakupy. Po 6 miesiacach zabki juz nie bedzie i wybuduja wam slicznego "polskiego" lidla.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

592

Radiowóz wjechał w tył auta przed przejściem.

Radiowóz wjechał w tył auta przed przejściem.

Jak policja ucina rozmowy z kierowcami po stłuczce? Nie zachowała Pani/Pan bezpiecznej odległości, muszę wypisać mandat. W piątek rano na ulicy Świętokrzyskiej warszawski patrol policji także nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył auta. Tu jednak skończyło się tylko na pouczeniu.

Gandalf_bialy
z
moto.pl
dodany: 19.06.2026, 12:44:29
  • 205
  • #
    polska
  • #
    policja
jeanpaul
jeanpaul przedwczoraj, 15:43:35 via Wykop
  • 0
Debil dlatego, że chamowal


@Gozd: to debil czy cham? /s

396

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
jeanpaul
jeanpaul 18.06.2026, 22:02:46 via Wykop
  • 41
Przy super szybkich dyskach NVMe wąskim gardłem przestaje być sam sprzęt, a staje się soft, w tym wypadku czas procesora spędzony w kodzie j---a. Zmniejszenie liczby cykli potrzebnych na obsługę jednego bloku danych bezpośrednio przekłada się na wyższą liczbę operacji na sekundę (IOPS). Pomogło przeniesienie memset w miejsce gdzie funkcja faktycznie przygotowuje się do kolejnego kroku. Operacje na pamięci są kosztowne czasowo.

5% niby niedużo ale to zawsze cos :)
jeanpaul
jeanpaul 19.06.2026, 06:29:19 via Wykop
  • 1
if (iter->processed)

return iter->processed;

Może chodzi o jakieś cuda optymalizacje ze speculative execution.


@omicronns: ten zapis stosuje się z dwóch (albo 3)
jeanpaul
jeanpaul 19.06.2026, 06:37:31 via Wykop
  • 1
Przy centrach danych, gdzie tych przetwarzanych danych jest od groma, 5% to sporo.


@Mamut: tak absolutnie masz racje, pisząc ten komentarz byłem myślami na moim desktopie, i dziennych workflow. Przenosząc sie do DC możemy sie pokusić o taka uproszczoną symulację
Jeśli kod działa o 5% szybciej, oznacza to, że procesory spędzają o 5% mniej czasu na pustych operacjach systemowych.
W skali 100 tysięcy serwerów, wzrost wydajności o 5% pozwala teoretycznie
jeanpaul
jeanpaul 19.06.2026, 08:22:49 via Wykop
  • 0
b blisko, problemem jest to ze dostep do nvme idzie przez soft, a nie hardware


@rreotpl: pisalem o tym w pierwszy koemnatrzu:

Przy super szybkich dyskach NVMe wąskim gardłem przestaje być sam sprzęt, a staje się soft, w tym wypadku czas procesora


... albo ciebie nie rozumiem.
jeanpaul
jeanpaul 19.06.2026, 10:14:28 via Wykop
  • 0
pominales aspekt tego ze sa rozwiazania hardware


@rreotpl: ok, tak pominąłem, bo tak jak zlekceważyłem dla mnie minimalny przyrost o 5% w zastosowaniach desktopowych, który jest istotny w data centers, tak i tutaj skupiłem sie na tradycyjnym desktopie.

Masz absolutnie racje producenci hardweru tez to
jeanpaul
jeanpaul 19.06.2026, 13:50:43 via Wykop
  • 0
Już ustaliliśmy, że ten potworek to halucynacja LLMa.


@omicronns: mnie przy tych ustaleniach nie bylo, sorry nie zdazylem na code review, bylem na retro w innym projekcie

360

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Fałszywa żywność, czyli produkty niewiadomego pochodzenia, po terminie przydatności i z podejrzanymi składnikami. Rząd przygotowuje przepisy, które mają pozwolić uregulować rynek i dają większe możliwości kontrolne.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 18.06.2026, 05:16:02
  • 47
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    prawo
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
jeanpaul
jeanpaul 18.06.2026, 06:48:41 via Wykop
  • -4
Bedzie powtorka z afery miesnej z PRL'u.
Pare pokazowek dla gawiedzi.
Wyrokow smiercie nie zrobia, ale chce zobaczyc jak sady skazuja za sprzedarz skazonego zarcia pochadzacego z Mercosur.
W sumie powinni sami siebie skazac.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1325

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
jeanpaul
jeanpaul 17.06.2026, 16:19:57 via Wykop
  • -5
koles powinien przede wszystkim karnie odpowiedziec za wyludzenie i pojsc przykladnie pierdziec w pasiaki


@bin-bash: tak z ciekawosci, wiesz na jakies podstawie? Masz dowody ze oszukiwal, zle pracowal i na podstawie jakiego paragrafu chcialbys go skazac. Czy tylko tak sobie p--------z pod publike?
jeanpaul
jeanpaul 17.06.2026, 21:24:07 via Wykop
  • 1
no przeciez jest potwierdzone, ze wg grafiku powinien byc na dyzurze a spotykal sie na wywiadach w tv, sesjach rady dzielnicy Ursus i prowadzil inna dzialalnosc, to wyludzenie, np.12 czerwca 2025 r. Kacprzyk uczestniczył w posiedzeniu rady dzielnicy Ursus a według dokumentacji szpitalnej - powinien wtedy być przy pacjentach.

@bin-bash , spoko pytam sie tylko bo nie sledze kazdego pojedynczego doniesienia o polskim lekarzu milionerze, bo zajelo by mi to caly

1301

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 278
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
jeanpaul
jeanpaul 17.06.2026, 19:47:10 via Wykop
  • 0
@Nick7C5:

znieść limity, rynek sam się wyreguluje.

tak, pisalem o tym wielokrotnie wykopki wola jednak komunistycznej regulacji plac- wstystkim po rowno, wszystkim gowno

będą protesty, a nawet sztuczne zaniżanie jakości leczenia i imię focha i tumiwisizmu. Wykażą, że redukcja zarobków odbiła się źle na

2511

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

Prawie 1.7 mln zł zarobiła w 2024 pediatra z Łosic - Czy 140 tys./mc to dużo?

W mniejszych miejscowościach też da się godnie zarobić. W Łosicach (6950 mieszkańców) można zarobić całkiem przyzwoicie, np. pediatra i dyrektor lokalnego szpitala wg. jej oświadczenia za 2024 rok zarobiła niemal 1.7 mln zł. Do tego ponad 100 tys. emerytury. Czy jako dyrektor sama ustalała stawki?

SynMichaua
z
samorzad.gov.pl
dodany: 17.06.2026, 13:03:16
  • 177
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    konowal100k
  • #
    polska
  • #
    rynekpracy
jeanpaul
jeanpaul 17.06.2026, 16:22:41 via Wykop
  • -2
Jak byle konował z jakiegoś zadupia jest w stanie tyle kosić to się boje myślec na jakie wały jadą miastowi.


@FoolyKewly: zastanow sie, w duzym miescie jest wiecej lekarzy, ktorzy sa chetni do pracy, wiec konkurencja jest mniejsza. W wypizdowie mniejszym, jest jak sie okazuje jedna emerytka, ktora byla sklonna tam zostac to i dyktuje cceny jakie jej pasuja.

261

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W tym tygodniu repozytorium użytkowników Arch Linuxa AUR padło ofiarą zakrojonej na szeroką skalę kampanii złośliwego oprogramowania, w wyniku której zainfekowano ponad 400 pakietów dostarczonych przez użytkowników.

Pawcio_cukierek
z
phoronix.com
dodany: 12.06.2026, 15:24:19
  • 90
  • #
    linux
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    prywatnosc
  • #
    archlinux
  • #
    ciekawostki
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 19:44:02 via Wykop
  • 1
w Fedorze też masz flathub z uj wie czym


@PopeLeon: apikacje z flathub flatpak'a sa zdecydowanie bezpiczeniejsz bo funkcjonuja w sanboxach, ktorym mozesz (i powinienes ograniczac uprawnienia. Flathub zawiera tez oprogramowanie certifikowane, wiec z zalozenia od certifikoweanych dostawcow.

Zdecydowanie wiekszym problemem sa repozytoria copr (Community Projects Repositories):
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 20:08:35 via Wykop
  • -1
Największa zaletą SELinuxa jest to że można go wyłączyć.


@PAST: lata temu to byla pierwsza rzecz jak robilem po instalcji. Teraz go uzywam. Tworze np. sandboxy do izolacji rootless podman containers i moge dokladnie okreslic ktore lokalne zasoby jak host bind mounts beda dostepne dla procesu.

W ten sposob izoluje isntalacje paperless, ktora ma dostep tylko do wybranego katalogu, ktory wspoldziele ze swoim kontem ale sam paperless dziala na dedykowanym
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 20:22:14 via Wykop
  • -1
jaki sandbox, uruchamia się na twoich uprawnieniach, jak każdy inny soft


@PopeLeon: aplikacja faktycznie działa z moim identyfikatorem, jednak OS ogranicza jej dostęp do zasobów za pomocą mechanizmów kernela. Program wewnątrz środowiska Flatpak widzi tylko ten wycinek systemu, na który mu zezwolono podczas budowy lub konfiguracji (!) Masz nawet narzędzie GUI do tejże konfiguracji -> Flatseal, możesz odebrać programowi dostęp do sieci, sprzętu czy poszczególnych folderów.

A w AUR masz skrypty
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 20:27:57 via Wykop
  • -2
Rzecz do której się odnosisz jako Linux, to w gruncie rzeczy GNU/Linux lub jak ostatnio zacząłem


@3g4w4re3ewedw: ale taguj ze to pasta od Stallmana: https://www-gnu-org.translate.goog/gnu/linux-and-gnu.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 20:32:21 via Wykop
  • 0
użyj Alpine to się zdziwisz. Tam nawet glibc nie ma


@Senex: napisałeś prawdę a cie minusuja.

+
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 08:21:35 via Wykop
  • -1
zainstaluj sobie flatseal


@PopeLeon: sam ci to polecalem.

Ja być może nie znam sie na bezpieczeństwie, ale ty nie masz pojęcia c czytasz i o czym piszesz.
X11 w Fedorze zostało zastąpione 10 lat temu protokołem Wayland. Nie mam co wyłączać, a fakt ze architektura X11 pozwala programom na podglądanie innych okien oraz rejestrowanie wciśnięć klawiszy klawiatury jest
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 10:11:16 via Wykop
  • -1
mordo x11 był jeszcze miesiąc temu w każdej fedorze


@PopeLeon: to jest wada i zaleta, kazdy se moze instalowac co chce.

Fedora starting with version 25 (released 22 November 2016) uses Wayland for the GNOME Workstation Edition desktop session, with X.Org as a fallback if the graphics driver cannot support Wayland.[100] Fedora uses Wayland as the default for the KDE Plasma Edition session starting with version 34 (released 27 April
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 11:00:49 via Wykop
  • -1
@PopeLeon: nie wiem o co ci chodzi.. Wskazałem na rodzaj mechanizmu ochrony, podałem zrodla do dystrybucji i domyślnych protokołów, napisałem ze jeśli ktoś chce sobie zainstalować aplikacje podatne na ataki to sobie instaluje. A ty mi pieszesz "zdaje sie".

To mnie już nie zdaje sie, ze możemy chyba skończyć ta "dyskusje".
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 16:02:57 via Wykop
  • -1
@PopeLeon:

fedory używam od ponad 10 lat a Linuxa od jednego z pierwszych red hatów z 1996 roku

ze uzywasz nie znaczy ze sie znasz. Telewizor tez uzywasz, ale nie muisisz wiedziec jak dziala.
Ja zaczelem od slackware linux'a tez w okolicach 199* roku, a u klientów instalowalem SCO open server, mam nawet jeszcze instalke z licencja wystawiana na mnie. Ale to nie dowod, ze ktos sie na czyms
jeanpaul - @PopeLeon: 
  fedory używam od ponad 10 lat a Linuxa od jednego z pierwszy...

źródło: image

Pobierz
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 17:33:01 via Wykop
  • -1
każdą apkę z flatpacka można scrashować i uruchomić pod x11 taka jest domyślna konfiguracja mordo


@PopeLeon: a co ma piernik do wiatraka, mozna rowniez nie stosowac hasel i kompletnie ignorowac zasady bezpieczenstwa, w tym probowac uruchamiax aplikacje w kontekscie X11. Podobnie jak mozesz nie zapinac pasow w samochodzie. To twoj wybor, twoja wolnosc i rachunek ryzyka.

Nie wiem co ma to do mojego porownania flathuba do AUR'a

2248

Gliwicki onkolog zarobił ponad 1 mln zł w rok

Gliwicki onkolog zarobił ponad 1 mln zł w rok

Zbigniew Wygoda - lekarz, radny miasta Gliwice. Łączny dochod z działalności lekarskiej ~ 1,024,636 PN

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 15.06.2026, 19:44:50
  • 188
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 12:20:03 via Wykop
  • -1
nie jest tyle warta !

To jest chore bo ktoś po ciężkich studiach inżynierskich zarabia 10 tys, a lekarz 80 tys miesięcznie. Bo co ? I to jeszcze w państwówce


@Xola010: jest dokladnie tyle warta na ile wycenia je rynek.
Chcialbys centralnie regulowac wyplaty
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 15:34:05 via Wykop
  • 0
@Xola010: bardzo emocjonalny wpis, ale bez odpowiedzi na moje pytania.

nie jestem inżynierem, ale ich praca jest równie ważna.

Czy ja twierdze inaczej?

To co tylko praca lekarza ma sens ? To po co inne zawody , studia , jak lekarz tylko wystarczy

325

Bójka na warszawskim Żoliborzu. Klienci restauracji odparli atak maczetą

Pokaż treści 18+

W sobotę w pawilonach przy Popiełuszki blisko szkoły pożarniczej i stacji metra Marymont. Obejrzyj wideo z telefonu komórkowego świadka zdarzenia.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 15.06.2026, 13:25:53
  • 83
  • #
    warszawa
  • #
    kryminalne
  • #
    zoliborz
  • #
    maczeta
  • #
    weekend
jeanpaul
jeanpaul 16.06.2026, 09:24:30 via Wykop
  • 5
Jak możesz nazwać „saszetką” mityczny KOŁCZAN PRAWILNOSCI!?


@SepulkoZnawca: ja taka torebkę nazywam "pedałką"

1549

Żydzi nękają polskie zakonnice w Jerozolimie. Seria ataków wrogości

Pokaż treści 18+

Żydzi nękają polskie zakonnice w Jerozolimie. Seria ataków wrogości

Polska placówka dyplomatyczna w Izraelu opublikowała w poniedziałek fotografie, przedstawiające fragmenty rozbitych butelek przed Nowym Domem Polskim. Ambasada alarmuje także, że w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki nękania prowadzących klasztor sióstr zakonnych.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 15.06.2026, 13:07:43
  • 86
  • #
    polska
  • #
    izrael
  • #
    zydzi
  • #
    antypolonizm
  • #
    polak
  • #
    swiat
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 18:56:28 via Wykop
  • 0
to już trwa od lat i nic się nie zmienia.


@dark5: a zaczelo sie dokladnie 1993 lata temu, kiedy zamordowali nam naszego Pana Jezusa.

388

Afera z nowym Jaecoo 8. Dynamica Kraków odmawia naprawy auta

Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy rozważają zakup nowego samochodu marki JAECOO lub OMODA, a w szczególności zakupy w salonie Dynamica w Krakowie (ul. Wadowicka 3). Kupiłem fabrycznie nowe Jaecoo 8 (rok produkcji 2026). Samochód miał być bezpiecznym, komfortowym autem dla rodziny. Niestety, w au

mieczyslaw-straczek
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 12:46:59
  • 198
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    jaecoo
  • #
    omoda
  • #
    prawo
  • #
    krakow
jeanpaul
jeanpaul 15.06.2026, 18:43:02 via Wykop
  • 3
A nie mozna zalozyc dispute, jak to sie robi na aliexpress?
Ewentulanie po prostu wyrzucic jak to sie robi z 80% produktow z Chin, jak nie odadza kasy.

Kombo polskiego januszexu z chinskim producentem raczej dobrze nie wrozy. Jezdzic obserwowac. Ewentulanie nie parkowac w poblizu domu A juz w garazu to clakiem nie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1191

UK: 17-latka dźgnięta nożem w szyję (eng)

UK: 17-latka dźgnięta nożem w szyję (eng)

"It was reported that a 17-year-old girl had been assaulted and suffered a stab injury to her neck. "Officers, some of them armed, attended and a 30-year-old man was arrested shortly afterwards on suspicion of attempted murder.

MagicznyMariusz
z
birminghammail.co.uk
dodany: 13.06.2026, 08:28:24
  • 174
  • #
    anglia
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
jeanpaul
jeanpaul 14.06.2026, 10:52:22 via Wykop
  • -2
Pozbawienie obywatelstwa, zakaz wyjazdu oraz pozbawienie praw do wykonywania funkcji publicznych,


@GULO666 @awe-spam:

glownie za to za to ze ona śmie piętnować polskom tradycyjnom narodowom potrawę kebs na ostrym

933

Pani sędzia wie, że wychodzisz na wolność, koniec kropka. A ty płać podatki!!

Pani sędzia wie, że wychodzisz na wolność, koniec kropka. A ty płać podatki!!

Rozmówca M. powoływał się na wpływy m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości

dwaplusdwatocztery
z
o2.pl
dodany: 12.06.2026, 13:48:23
  • 76
  • #
    polska
  • #
    mordercy
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    news
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 22:01:39 via Wykop
  • 80
Jeszcze nie wszczęto postępowania w sprawie próby zatuszowania sprawy przez policję w dniu wypadku i w dniach następnych?


@pro_meth: juz dawno sprawa zostala zamknieta. Wszystko bylo ok. XD

457

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

Choć narzędzia AI zwiększają produktywność, to prowadzą do obniżenia jakości bazy kodu, wzrostu błędów i generują znaczne obciążenia konserwacyjne dla zespołów. AI tworzy również nierealistyczne oczekiwania biznesowe i niespójne przyrosty produktywności w różnych kulturach organizacyjnych.

klocus
z
newsletter.pragmaticengineer.com
dodany: 11.06.2026, 08:59:39
  • 214
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 10:00:24 via Wykop
  • 1
To czego nie rozumieją ludzie zachwyceni AI to ograniczenie kontekstu. Poprowadźcie sobie długą rozmowę z AI i zorienrujecie się, że "tak jakby zapominał". A to dlatego, że on "zapomina" wcześniejsze szczegóły. Stąd pętle prób robienia tego samego albo destrukcyjne zmiany. No i mój ulubiony "masz rację to było błędne spróbujmy inaczej".


Ludzie powinni załapać, że to nie inteligencja i nie wyrocznia tylko oparty na statystyce generator tekstu.


@Senex: twój komentarz
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 10:26:22 via Wykop
  • 0
Np. jak w kodzie jest nasrane, to AI agent będzie się też bardziej gubił


@szpongiel: ale szybciej "przeczyta" tysiące linii i znajdzie zależności niż programista. Junior nie da se rady, a senior jest za drogi do przepisywania kodu. Na szybko (ergo tanio) poprawi go, ale często bazując na doświadczeniu i znajomości historii projektu bez dokładnej analizy. Co czasami może prowadzić do nowych problemów.

w obu przypadkach, wyniki pracy będą
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 11:02:36 via Wykop
  • 0
A generator tekstu oparty o prawdopobieństwo to w zasadzie opis tego jak on działa.


@Senex: zdecydowanie NIE!

Taki opis jest do zaakcpetowania tylko na bardzo ogólnym, wykopowym naiwnym, bazujacym na niewiedzy poziomie. LLM przewiduje tokeny, ale predykcja tokenów w bogatym kontekście wymaga reprezentacji znaczeń, relacji, intencji, kodu i struktury problemu. Człowiek też w dużej mierze działa predykcyjnie, szczególnie w języku. Dlatego "oparty o prawdopodobieństwo" nie jest obaleniem inteligencji funkcjonalnej. To raczej opis
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 13:04:52 via Wykop
  • 0
szybciej ale drożej, paląc więcej tokenów - co napisałem w poprzednim komentarzu.


@szpongiel: jakieś dane, czy tylko gat feeling?

Tak czy inaczej, im winkszy b----l, tym winksze koszta pracy z tym oraz
jeanpaul
jeanpaul 12.06.2026, 18:18:14 via Wykop
  • 0
@Senex:

"To statystyka" nie jest obaleniem moich argumentów, tylko opisem poziomu implementacji. Mózg też można zredukować do elektrochemii, ale z tego nie wynika, że rozmowa, pamięć czy rozumowanie są fikcją lub zwykła chemia w kolbie z elektrolitami.

LLM uczy się przez predykcję tokenów, ale skuteczna predykcja w bogatym kontekście wymaga reprezentacji: składni, znaczeń, relacji, intencji, struktury kodu i zależności problemu. Dlatego "model przewiduje tokeny" nie znaczy "model tylko losuje
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • ...

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.09.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 28.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 10.12.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 20.12.2021

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking