Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MrPepka
MrPepka

MrPepka

Dołączył 4 lata i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 269
  • Znaleziska 219
  • Mikroblog 50
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2
tomaszs
tomaszs
4 godz. i 31 min temu
  • 0
🎮 Czy Stop Killing Games zabije gry?

Inicjatywa Stop Killing Games zyskuje na popularnosci. Pomysl jest prosty: jesli porzucasz gre, udostepnij narzedzia serwerowe, zeby gracze mogli dalej grac.

Ale sa glebsze pytania:

🔹
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPepka
MrPepka
MrPepka 1 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@tomaszs: Mocno wątpliwe, że SKG przejdzie patrząc na to ile to luk ma, ale załóżmy, że przejdzie. Jak zdefiniujecie "grywalność" gry? Co jeżeli twórca wyda update do gry który umożliwia grę offline, ale "psuje" gameplay np. zmieniając drastycznie mechaniki gry? Na konsolach nie da się cofnąć aktualizacji, na PC się niby da, ale nawet jak cofniesz to może to nic nie dać bo zakładamy, że poprzednie nie miały np. trybu
  • Odpowiedz

20

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Valve wreszcie odkryło karty i ujawniło ceny Steam Machine. Podstawowy model z 512 GB pamięci został wyceniony na 4389 zł, a topowa konfiguracja przekracza 6 tys. zł.

Maaatiz
z
hdtvpolska.com
dodany: 22.06.2026, 21:39:51
  • 34
  • #
    steam
  • #
    steammachine
  • #
    gaming
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
  • #
    komputery
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 22:17:11 via Wykop
  • 3
@remul: BC250, do tego dysk, zasilacz i obudowa wydrukowana w jakiejś drukarce 3D i masz Steam Machine za około tysiaka, jeszcze nawet co nieco tam rozbudujesz w odróżnieniu od machinerii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 22:43:29 via Wykop
  • 2
@remul: No nie wiem jacy by to mieli być odbiorcy. Konsolowcy kupią PS5 Pro, a pececiarze rozbudują sobie kompa i ewentualnie jako GPU wezmą RTX 5060 Ti jako przejściową kartę aby docelowo przejść na 5080 albo nawet laptopa gamingowego kupią
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 22:46:24 via Wykop
  • 0
@remul: No, ale to i tak taniej razem ze wszystkimi gratami w porównaniu do stim machinerii
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 23:17:53 via Wykop
  • 6
@remul: Kto to jest ten casualowy gracz? To jankes z reddita który nie wie jak się robi foldery na steam decku i uważa klawiaturę za zbyt skomplikowane urządzenie xD? No i w co miałby grać czego nie ma na PS5 Pro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrPepka
MrPepka
MrPepka 23.06.2026, 09:06:27 via Wykop
  • 0
@HammerWZZN: xDDD
To faktycznie jest sens kupować Steam Machine xD
Laptop gamingowy jest albo w cenie machinerii albo trochę nawet tańszy i też go do TV podłączysz po HDMI. Albo nawet kupić tego kompa sff
A i BTW:

jakies symulatory stacji benzynowej

Gas Station Simulator jest też na PS5 - https://store.playstation.com/pl-pl/concept/10004337
Holocep
Holocep
Holocep
22.06.2026, 18:50:53
  • 13
Pamiętam jak wyszła informacja o steam machine i oczywiście ludologowie zaczęli p-------c że to koniec Sony i xboxa że valve idzie na wojnę xD teraz się okazało że to będzie totalna sraka i Kiszak już mówi że no jednak c-----e
#kiszak
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 19:53:02 via Wykop
  • 1
Ci co się tym zachwycali to jankesi z reddita dla których klawiatura jest zbyt skomplikowanym urządzeniem i zadawali 100 pytań typu "How can i make folder on my stim dick" albo pytania typu "is this game work on my stim dick?" etc no i ludolodzy, ale kto normalny przejmuje się ich opinią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 19:55:28 via Wykop
  • 0
@small-driver: Ale bazowo też to chcieli za 3k sprzedawać, i tak drożej od PS5
  • Odpowiedz
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 20:05:41 via Wykop
  • 0
@small-driver: Steam OS i tak jest już wszędzie więc biblioteka Steam to najmniejszy problem, zresztą taniej wyjdzie kupienie BC250 z dyskiem, zasilaczem i obudową z drukarki 3D
  • Odpowiedz
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.06.2026, 20:16:06 via Wykop
  • 1
@mielonq: No też nie kumam kupowania machinerii bez pada. Jaki jest tego sens skoro jak ktoś nie miał wcześniej PC to i tak nie miał pada od Xboxa, a jak ma bo ma Xboxa to i tak po co to kupować jak można normalny PC?
  • Odpowiedz
MrPepka
MrPepka
MrPepka 20.06.2026, 17:54:33
  • 1
Czołem mirasy i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aktualizacja tego wpisu - https://wykop.pl/wpis/86366237/hejol-okolo-rok-temu-pisalem-o-inicjatywie-redump-
Stało się i przenieśliśmy się do nowej strony - https://redump.info/
Czemu? Ponieważ jeśli chodzi o starą stronę czyli redump.org była ona zarządzana przez jednego człowieka czyli irobot. Kontakt z nim ostatnio był bardzo utrudniony jeśli nie niemożliwy, a stara strona cierpiała na mnóstwo braków. Stąd też uruchomienie nowej strony czyli redump.info. Co daje nowa strona?
- Wsparcie HTTPS (stara strona nie miała tego,
@MrPepka +2
Hejoł
Około rok temu pisałem o inicjatywie redump
https://wykop.pl/wpis/81988739/czolem-mirasy-0-0-moja-prosba-do-was-jest-ogromna-
Cóż, przez rok sporo się zmieniło, ale po kolei
- W bazie mamy 4366 polskich płyt!
- Sytuacja z reedycjami jest już o wiele lepsza gdyż te najważniejsze typu extra klasyka czy kolekcja klasyki powinny być w większości uzupełnione (ale gdzieniegdzie mogą być braki)
więcej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Colek
Colek
21.06.2026, 11:38:28 via Wykop
  • 1
@MrPepka: zastanowię się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

3

Cięta riposta burmistrza Chełmży w kierunku radnej

Cięta riposta burmistrza Chełmży w kierunku radnej
MrPepka
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 15:17:23
  • 0
  • #
    chelmza
  • #
    polityka
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
17.06.2026, 15:42:08
  • 2
Bananowe Oskary z CDA postanowiły urządzić sobie bojkot gier Owlcat, bo dwóch typów związanych ze studiem popiera jakoś tam wojnę, a twórca coś tam kiedyś duknął o tym że krym jest ruski. Dość powiedzieć że cały ten bojkot to jedno wielkie iks de, jakoś Space Marines 2 im nie przeszkadzało.

Zamiast robić to, za co ludzie ich czytają, czyli pisać o grach, postanowili pobawić się w komisję moralną. Serio, nie są PCK
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPepka
MrPepka
MrPepka 17.06.2026, 16:07:37 via Wykop
  • 2
@SystemHalted2_0: Tak samo było z Atomic Heart, też bojkotowali bo yyy ruska gra, a to obiektywnie dobra gra
  • Odpowiedz

745

1,3 mln podpisów, a Bruksela nie ochroni gier przed wyłączeniem serwerów

1,3 mln podpisów, a Bruksela nie ochroni gier przed wyłączeniem serwerów

Europejska Inicjatywa Obywatelska Stop Killing Games zebrała 1,3 miliona podpisów i domagała się ochrony zakupionych gier po wyłączeniu serwerów. Komisja Europejska odrzuciła wniosek, proponując jedynie dobrowolne rozmowy z branżą.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 17.06.2026, 08:46:37
  • 96
  • #
    gaming
  • #
    prawo
  • #
    ue
  • #
    internet
  • #
    technologia
MrPepka
MrPepka
MrPepka 17.06.2026, 12:03:34 via Wykop
  • 0
@siepan: A co to za problem zrobić emulator takiego serwera nawet jak gra nie oferuje możliwości tworzenia swoich prywatnych serwerów?
MrPepka
MrPepka
MrPepka 17.06.2026, 12:33:29 via Wykop
  • 0
@WonszJadowity: No The Crew przecież. Każdy się na to powołuje, a ile realnie graczy w to grało? xD

95

Stop Killing Games wstrzymane

The European Commission will engage with consumers and publishers by the end of 2026 to explore ways to improve industry standards, as a response to the European Citizens' Initiative (ECI) Stop Destroying Videogames'.

MrPepka
z
digital-strategy.ec.europa.eu
dodany: 16.06.2026, 15:13:45
  • 20
  • #
    stopkillinggames
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    konsole
  • #
    internet

385

Sąd skazał go na 99 lat więzienia. Po 40 latach AI i DNA wskazały innego sprawcę

Pokaż treści 18+

Sąd skazał go na 99 lat więzienia. Po 40 latach AI i DNA wskazały innego sprawcę

Roy Criner miał 21 lat i żadnej kryminalnej przeszłości, gdy został oskarżony o zabójstwo 16-letniej Deanny Ogg. Sąd skazał go na 99 lat więzienia. Po latach DNA wykazało, że był niewinny. Teraz, 40 lat później, analiza danych, DNA i genealogia genetyczna doprowadziły śledczych do innego mężczyzny.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: 15.06.2026, 14:37:21
  • 78
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
MrPepka
MrPepka
MrPepka 16.06.2026, 11:15:10 via Wykop
  • 3
@deton24: AI Ci wprost powiedziało, że Ci nie pomoże i, że musisz z Szymowskim się skontaktować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1210

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

"Co za brednie ! Nie masz pojęcia o czym piszesz i niszczysz komuś życie na podstawie domysłów? Gratuluję . Sprawę zgłaszam na policję i do prokuratury. Do zobaczenia w sądzie" !

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 06:25:53
  • 178
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    patologia
MrPepka
MrPepka
MrPepka 14.06.2026, 16:26:10 via Wykop
  • 1
@KiloEchoSierra: Nie tylko z chodnika
https://x.com/deZeZed/status/2035766203646378029
Tutaj idzie on sobie jezdnią i atakuje randomowego kierowcę jadącego prawidłowo PO JEZDNI bo inni kierowcy zastawili mu chodnik xD
Ale tak masz rację, potrzebujemy więcej takich konfitur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrPepka - @KiloEchoSierra: Nie tylko z chodnika
https://x.com/deZeZed/status/20357662...

701

Rząd chce weryfikacji wieku w internecie i rejestru blokowanych domen

Pokaż treści 18+

Rząd chce weryfikacji wieku w internecie i rejestru blokowanych domen

Rząd przyjął projekt ustawy o obowiązkowej weryfikacji wieku. W projekcie jest EUDI Wallet i rejestr domen blokowanych przez operatorów. To nie jest tylko "ustawa o porno", ale fundament pod internet z bramkami wieku, blokadami i cyfrową przepustką.

crystal-cheney
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 11:00:01
  • 128
  • #
    prywatnosc
  • #
    inwigilacja
  • #
    internet
  • #
    anonimowosc
  • #
    technologia
  • #
    prawo
MrPepka
MrPepka
MrPepka 10.06.2026, 14:06:55 via Wykop
  • 1
@R187: Nawet nie trzeba tak robić bo już dzisiaj przeglądarki typu Chrome czy Firefox nie używają DNS operatora tylko DNS over HTTPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

675

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Pod hasłem "ochrony dzieci" wiele krajów - m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Polska - wdraża lub rozważa weryfikację wieku w social mediach. W praktyce może to oznaczać koniec anonimowego internetu: najpierw dowód do konta, potem ograniczenia stron, aplikacji i VPN. Każdy komentarz = dowód

crystal-cheney
z
mullvad-net.translate.goog
dodany: 04.06.2026, 06:43:05
  • 206
  • #
    prywatnosc
  • #
    dziecko
  • #
    inwigilacja
  • #
    rodzice
  • #
    polska
  • #
    wolnyinternet
MrPepka
MrPepka
MrPepka 04.06.2026, 15:12:32 via Wykop
  • 1
@crystal-cheney: Szukam jakiś forów dla kolekcjonerów gier PC, PS3, X360 etc. co byś mi polecił? Znam forum łowców gier, strefapsx, xbox forum (które i tak jest martwe), ale nic poza tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
MrPepka
MrPepka
MrPepka 05.06.2026, 00:42:36 via Wykop
  • 0
@sh7d: No to ja np. chciałbym znaleźć w usenet albo IRC znaleźć serwer albo miejsce dla kolekcjonerów starych gier (big box, reedycje typu extra klasyka, kolekcja klasyki etc), co byś mi polecił? Gdzie mogę znaleźć kolekcjonerów poza zcentralizowanym internetem? Teoria to jedno, ale praktyka to drugie
MrPepka
MrPepka
MrPepka 04.06.2026, 22:06:38
  • 2
Hejoł
Około rok temu pisałem o inicjatywie redump
https://wykop.pl/wpis/81988739/czolem-mirasy-0-0-moja-prosba-do-was-jest-ogromna-
Cóż, przez rok sporo się zmieniło, ale po kolei
- W bazie mamy 4366 polskich płyt!
- Sytuacja z reedycjami jest już o wiele lepsza gdyż te najważniejsze typu extra klasyka czy kolekcja klasyki powinny być w większości uzupełnione (ale gdzieniegdzie mogą być braki)
@MrPepka +5
Czołem mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja prośba do Was jest ogromna. Otóż jestem wolontariuszem pracującym przy projekcie redump.org. Jest to projekt który stara się jak najlepiej udokumentować płyty CD/DVD/BD uwzględniając dziwactwa masteringowe czy cechy różnych DRM (SafeDisc/SecuROM/StarForce/TAGES/DiscGuard etc). Obecnie z polskich płyt mamy ich aż 3769! Dosyć
więcej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

393

Przerażające odkrycie w krakowskim bloku. Kobieta przez 30 lat była więziona w p

Przerażające odkrycie w krakowskim bloku. Kobieta przez 30 lat była więziona w p

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 50

Menelowe_plus
z
rmf24.pl
dodany: 02.06.2026, 11:51:45
  • 148
  • #
    krakow
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
MrPepka
MrPepka
MrPepka 03.06.2026, 11:25:04 via Wykop
  • 1
@Knyps_z_czubkiem: Był tam młody 30-letni mężczyzna, ale z niepełnosprawnością intelektualną więc się nie liczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

515

Rosja będzie zdalnie sterować routerami obywateli. "To dla bezpieczeństwa"

Rosja będzie zdalnie sterować routerami obywateli. "To dla bezpieczeństwa"

Rostelecom wprowadza zdalną kontrolę nad milionami domowych routerów w całej Rosji. Operator będzie mógł dowolnie zarządzać i aktulizować sprzęt. Oczywiście władze zapewniają, że wszystko z poszanowaniem prywatności. Do 2027 system obejmie 7 milionów routerów. Brzmi jak wielki botnet.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 21.05.2026, 13:21:29
  • 125
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    router
MrPepka
MrPepka
MrPepka 21.05.2026, 20:44:43 via Wykop
  • 0
@mszef: A Ty nie piszesz o modemach kablowych? Bo tam można mieć swój modem jeśli jest zatwierdzony przez operatora, a router jako osobne urządzenie zawsze można mieć swój. Jak coś to modem to nie to samo co router
MrPepka
MrPepka
MrPepka 21.05.2026, 20:48:44 via Wykop
  • 0
@snorli12: Tylko, że z tekstu wynika, że to ma tyczyć też routerów kupionych w sklepie, a to zmienia postać rzeczy. Operatorzy kontrolują jedynie swój sprzęt, swoje modemy czy tam ONT, a do nich klient zawsze może swój router podpiąć do którego ISP nie będzie miało dostępu. Chyba, że tekst jest źle przetłumaczony
MrPepka
MrPepka
MrPepka 21.05.2026, 20:59:25 via Wykop
  • 2
@brokenik: Wszędzie są dziury, nawet sprzęt dostarczany przez ISP ma takowe
https://niebezpiecznik.pl/post/kolejna-powazna-dziura-w-routerach-upc-technicolor-tc7200-i-thomson-twg870/
https://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-routerach-sprzedawanych-przez-upc/
https://niebezpiecznik.pl/post/klienci-upc-i-play-skarza-sie-na-problemy-z-routerami-i-przechwytywanie-ruchu-dns/
A dzisiaj za większość ataków oprócz routerów są odpowiedzialne też dziurawe urządzenia jak np. kamery IP, urządzenia IoT i Smart Home, komputer, serwer etc
MrPepka
MrPepka
MrPepka 21.05.2026, 21:01:20 via Wykop
  • 0
@chillybilly: No z tekstu wynika, że routerami sprzedawanymi w sklepach też ma zarządzać operator. Chyba, że tekst jest źle napisany
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.05.2026, 11:40:13 via Wykop
  • 0
@Marco_Inaros: A to akurat zależne jest od ISP zwłaszcza jak w grę wchodzi potencjalny branding firmware routera dla ISP, wtedy łatanie firmware może trochę potrwać
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.05.2026, 18:08:44 via Wykop
  • 0
@brokenik:

Rozwiązaniem jest zawsze "zamykanie" takich routerów za NATem/CGNATem - co w jakiś sposób ogranicza problem.

A ja to rozwiązanie uważam za mocno przesadzone. CGNAT nie sprawi, że magicznie będziesz w 100% bezpieczny bo nie uchroni Cię przed trojanem który inicjuje połączenia od Ciebie, a mocno utrudni działanie usług jeśli P2P zawodzi i potrzebujesz coś do netu wystawić
Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli ma się swój router to dbajmy o
MrPepka
MrPepka
MrPepka 22.05.2026, 18:09:50 via Wykop
  • 0
@chillybilly: No tak, ale zawsze możesz swój router podłączyć. Czyli tekst przesadzony bo mówi o jednym operatorze, a nie o całej Rosji
MrPepka
MrPepka
MrPepka 02.06.2026, 18:58:47 via Wykop
  • 1
@Dastamit: W Japonii jest jeszcze gorzej bo tam piractwo jest wręcz srogo ścigane. Inne kraje pod tym względem są bardziej liberalne

9

50-letnia Magdalena K przez około 30 lat nie opuszczała mieszkania

50-letnia Magdalena z Krakowa przez około 30 lat nie wychodziła z mieszkania i była odcięta od świata. Sprawa wyszła na jaw kilka tygodni temu po tym, jak jej matka zaczęła zrzucać kartki i tacki z wiadomościami: "Ratunku, policja, córka". Czyżby druga Mirella ze Świętochłowic?

MrPepka
z
tvn24.pl
dodany: 02.06.2026, 18:46:53
  • 1
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    izolacja
  • #
    kryminalne

1223

Syn Jacka Kurskiego stanął przed sądem. Jest oskarżony o zgwałcenie 9-latki

Syn Jacka Kurskiego stanął przed sądem. Jest oskarżony o zgwałcenie 9-latki

Po 10 latach w piątek przed Sądem Rejonowym w Kwidzynie ruszył proces Antoniego Zdzisława Kurskiego, syna polityka PiS i byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie w 2009 roku dziewięcioletniej Magdaleny.

motvik
z
tvn24.pl
dodany: 22.05.2026, 14:11:00
  • 220
  • #
    bekazprawakow
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
MrPepka
MrPepka
MrPepka 23.05.2026, 15:20:40 via Wykop
  • 0
@Kartoffelpanzerkampfwagen: Cóż to się stało, że tak zdanie zmieniłaś? Bo przy innym znalezisku j-----ś po facetach, a tu taka zmiana. Nie wiem choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8

Odpowiedź na zarzuty Mateusza Kucharka

Odpowiedź na zarzuty Mateusza Kucharka

Filmy Kucharka z wykopu pospadały to chociaż odpowiedź Beziego dodam

MrPepka
z
youtube.com
dodany: 22.05.2026, 15:16:24
  • 2
  • #
    nwasd
  • #
    niewiemalesiedowiem
  • #
    polskiyoutube
  • #
    afera
  • #
    nikogo

462

mObywatel potwierdzi twój wiek w sieci bez ujawniania danych osobowych

mObywatel potwierdzi twój wiek w sieci bez ujawniania danych osobowych

Polska aplikacja rządowa dostanie funkcję weryfikacji wieku online. Właściciele serwisów potwierdzą, że masz 18+, bez poznania daty urodzenia czy imienia. Pilotaż w ramach europejskiego portfela tożsamości cyfrowej.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 18.05.2026, 20:25:01
  • 199
  • #
    mobywatel
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    prywatnosc
  • #
    internet
MrPepka
MrPepka
MrPepka 19.05.2026, 18:47:49 via Wykop
  • 3
@Worm91: Jak masz adblocka to serwisy zbierające takie dane są domyślnie blokowane więc przed trackingiem jeszcze się uchronisz. Jak się będziesz musiał logować przez mObywatel to już będzie lipa

336

Połowa miast i wsi w Europie ma mniej mieszkańców niż 60 lat temu

Połowa miast i wsi w Europie ma mniej mieszkańców niż 60 lat temu

Analiza danych ukazuje, że mimo wzrostu całkowitej populacji Europy, połowa wszystkich gmin straciła mieszkańców w porównaniu z 1961 r. Dzięki metodologii opartej m.in. na danych satelitarnych o zabudowie mieszkaniowej, porównanie jest możliwe na podstawie dzisiejszych granic administracyjnych.

Lifelike
z
correctiv.org
dodany: 17.05.2026, 08:38:13
  • 81
  • #
    nauka
  • #
    demografia
  • #
    europa
  • #
    mapy
  • #
    ciekawostki
MrPepka
MrPepka
MrPepka 18.05.2026, 14:08:42 via Wykop
  • 0
@guilmonn: No, ale też co Ci po tej pracy (nawet zdalnej) jak i tak nie masz zwyczajnie co robić w takiej wiosce? Zarabiasz hajs, a wydajesz go jedynie na podstawowe potrzeby jak jedzenie, rachunki, czynsz etc. a i tak potem lepiej jest do miasta pojechać jak chcesz pójść do kina, do teatru etc. bo u siebie we wsi poza kebabami i jakimś lokalnym barem nie masz nic. Praca to jest
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 29.09.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 19.04.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking