Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Senex

Senex

Dołączył 5 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5389
  • Znaleziska 5333
  • Mikroblog 56
  • Obserwujący 16
  • Obserwowane 1

363

Progresywne media gardzą problemami mężczyzn

Progresywne media gardzą problemami mężczyzn

Polskie media od czasu do czasu znajdują sobie cel, w który postanawiają uderzyć. Obecnie na muszce mają posła Marcina Józefaciuka. Dlaczego? Bo ośmielił się zakwestionować zasadność urlopów menstruacyjnych w jednej z państwowych instytucji. Kierownictwo Ochotniczych Hufców Pracy zdecydowało się zap

NWASD
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 13:31:54
  • 68
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polityka
Senex
Senex przedwczoraj, 10:10:01 via Wypiek
  • -1
@Cadfael ale zabawnie piszesz "gdybym tylko uważała na matmie i ogarnęła czym jest statystyka"
Senex
Senex wczoraj, 09:29:52 via Wykop
  • 1
@Cadfael: Ale to Ty dzwonisz. Ty dodałaś sobie (uwaga - trudne słowo) kwantyfikatory ogólne. U przedmówcy to był przykład, u Ciebie bezpodstawne uogólnienie, które w dodatku mu wpierasz jako jego opinię.

Mam nadzieję, że pomogłem
Senex
Senex wczoraj, 10:03:20 via Wykop
  • 0
@Cadfael: xD Oczywiście. Faceciki się spłakały chlip chlip. Bo nie ruchają - wiadomo xD

Twoja argumentacja po prostu robi na rentę z PFRON xD
Senex
Senex 18 godz. i 31 min temu via Wykop
  • -1
@Cadfael: Z okazji płci to niestety ale tak - doisz podatnika. Choćby z okazji emerytury. A to dopiero początek
Senex
Senex 16 godz. i 4 min temu via Wykop
  • -1
@Cadfael: 60 lat i emerytura. Ty to masz i bez mundurówki. A jej wysokość (gdybyś chciała bełkotać o tym jak jesteś dyskryminowana bo będziesz miała niższą) będzie tak obliczona jak gdyby mężczyźni i kobiety mieli taką samą oczekiwaną długość życia

Ale Ty nie wiesz jak działa statystyka więc tutaj pewnie też nie zrozumiesz o czym piszę
Senex
Senex 14 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 0
@Cadfael: Mhm. I zgłoś inicjatywę ustawodawczą za zrównaniem wieku emerytalnego xD Masz jeszcze jakieś pomysły?

A! No i muszę pozbyć się testosteronu (nie, o kształcona na fanzinach, nie chodzi o agresję lecz o to, że generalnie testosteron to trucizna). Czyli - wystarczy, że stanę się kobietą, nie będę pracował w niebezpiecznych warunkach, ani w ciężkich warunkach. No wystarczy, że zostanę kobietą z korpo, będę brał prąd z gniazdka, wodę z

601

Urząd Pracy w Kłodzku skrócił sobie godziny pracy, bo jest gorąco na dworze

Urząd Pracy w Kłodzku skrócił sobie godziny pracy, bo jest gorąco na dworze

Pani za biurkiem nie będzie się przecież pocić tylko po to aby obsluzyc zainteresowanych.

Edonik
z
facebook.com
dodany: 20 godz. i 44 min temu
  • 104
  • #
    polska
  • #
    urzadskarbowy
  • #
    gospodarka
Senex
Senex 14 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 15
Najśmieszniejsze jest to, że w zasadzie nikt nie odczuje różnicy xD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1658

Rekord lekarza ze Śląska - 5 tysięcy godzin w rok, średnio 14 godzin dziennie

Rekord lekarza ze Śląska - 5 tysięcy godzin w rok, średnio 14 godzin dziennie

Przewodniczący Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski chce ujednolicenia maksymalnego możliwego czasu, który lekarz może miesięcznie przepracować na kontrakcie. Takie zmiany wprowadził już jakiś czas temu Sosnowiecki Szpital Miejski, gdy okazało się, że w 2023 roku jeden z pracowników chirurgii

airaG
z
tvn24.pl
dodany: 21 godz. i 17 min temu
  • 94
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    polska
Senex
Senex 15 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 1
I co biedaki.Wzięlibyście się do pracy, a nie na wykopie siedzicie. xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Senex
Senex 15 godz. i 34 min temu via Wykop
  • -3
@EmDeCe: No lecą bo to co napisałeś jest tak suche, że dzwonili z Castorama czy mogą tego użyć jako środka do redukcji wilgoci na budowach
Senex
Senex 15 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 1
@daniel-doe: Santo subito! xD
Senex
Senex 15 godz. i 29 min temu via Wykop
  • 4
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: Bo powinni jeździć w 3 fury. Po 8 godzinach zamieniają się miejscami i cyk - tacho się resetuje xD

Senex
Senex 15 godz. i 28 min temu via Wykop
  • 4
@xpear: Bo widać praca kierowcy jest bardziej odpowiedzialna. Czego nie rozumiesz? xD
Senex
Senex 14 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 1
@EmDeCe:
Senex - @EmDeCe:

źródło: obraz

Pobierz

359

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Krakowski rynek usług biznesowych właśnie otrzymał bolesne uderzenie od jednego z największych graczy na globalnej szachownicy finansowej. HSBC, brytyjski gigant bankowy, bez skrupułów tnie etaty pod Wawelem. Sentymentów na giełdzie nie ma - kiedy koszty w Europie Środkowej rosną, kapitał natychmias

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 12:13:58
  • 122
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
  • #
    afera
Senex
Senex 15 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 2
@mareksa666: Dokładnie - za PRL HSBC nikogo w Polsce nie zwolnił xD

442

Ukraiński biznes obawia się wypchnięcia z Polski. Rośnie niechęć klientów

Ukraiński biznes obawia się wypchnięcia z Polski. Rośnie niechęć klientów

Ukraiński biznes w Polsce obawia się, że afera orderowa i coraz mniejsza sympatia Polaków mogą zaszkodzić jego interesom. W Polsce funkcjonuje 27 tys. spółek powiązanych z ukraińskim kapitałem lub obywatelami Ukrainy.

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: wczoraj, 11:36:42
  • 80
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Senex
Senex 15 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 5
@Logytaze: Możesz mi zdradzić dlaczego Ukraińcy będą sprzedawać płody rolne u nas a nie w np. Niemczech? Nie wiem - bo nas tak lubią?

I nie wiem - nie możemy sami mieć płodów rolnych miejscowych i je przetwarzać? Cierpimy na ich brak i obecnie je sprowadzamy z San Escobar?

Poza tym - większość rolnictwa Ukrainy to 10 firm. Strasznie dziwnie wyobrażasz sobie Ukrainę
Senex
Senex 15 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 1
Chociażby dlatego, że Niemcy leżą na zachód od Polski. Polska ma peryferyjne warunki skupu chociażby z powodu możliwości polityki celnej czy zawracania transportów przez ITD.


@Logytaze: Zerknij na mapę - nie jesteśmy jedynym sąsiadem Ukrainy

W szkole już nie uczą czym są

277

Polskie i ukraińskie firmy będą produkowały w Polsce silniki odrzutowe

Polskie i ukraińskie firmy będą produkowały w Polsce silniki odrzutowe

Unimot S.A., PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC Ivchenko-Progress podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji małogabarytowych silników turboodrzutowych oraz innych technologii dla sektora lotniczego i obronnego.

SzlachcicPolny
z
defence24.pl
dodany: wczoraj, 09:00:10
  • 51
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    europa
  • #
    lotnictwo
Senex
Senex 15 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 1
@funkmess: Ty, ale wiesz, że to g---o warty list intencyjny? I jego znaczenie jest wyłącznie narracyjne?

283

Zimny prysznic dla Krakowa. Koniec złudzeń o metrze do 2030 roku

Zimny prysznic dla Krakowa. Koniec złudzeń o metrze do 2030 roku

Realny termin rozpoczęcia budowy metra w Krakowie to lata 2040-2045 r. ocenił Stanisław Kracik, pełniący funkcję prezydenta miasta do czasu wyboru nowego włodarza. Według ekipy odwołanego w referendum 24 maja prezydenta Aleksandra Miszalskiego (KO), budowa metra miała rozpocząć się około 2030 r.

znin
z
bankier.pl
dodany: przedwczoraj, 19:37:51
  • 100
  • #
    krakow
  • #
    sct
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
Senex
Senex 15 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 6
Cholera - trzeba było obiecać kosmodrom xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

472

Warszawski Szpital Południowy wydał 725 tys.zł na wniosek do KPO zamiast 25-35ty

Warszawski Szpital Południowy wydał 725 tys.zł na wniosek do KPO zamiast 25-35ty

Warszawski Szpital Południowy przeznaczył 725 tys. zł na przygotowanie wniosku o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy. Dla porównania inne szpitale za podobną usługę płaciły od 25 do 35 tys. zł. Protokół kontroli tej sprawy został utajniony, a szpital nie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące

airaG
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: wczoraj, 07:09:26
  • 30
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    afera
  • #
    polityka
Senex
Senex 15 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 1
Nie dziwcie się wysokości, lecz pytajcie KOMU.

Jak za czasów Nixona - "follow the money"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

895

Rekordowy dyżur lekarza: 176 godzin ! Inny natomiast uzbierał 1200 nadgodzin

Rekordowy dyżur lekarza: 176 godzin ! Inny natomiast uzbierał 1200 nadgodzin

Rekord zanotowała Państwowa Inspekcja Pracy na południu Polski. 176 i pół godziny oznacza prawie tydzień pracy bez przerwy. Inny lekarz uzbierał ponad 1200 nadgodzin. Liczby z pewnością robią wrażenie, ale takie wyczyny nie są zgodne z prawem. Dyrektywa unijna określa, że dopuszczalny czas to 18 g

airaG
z
dentonet.pl
dodany: 23 godz. i 26 min temu
  • 100
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
Senex
Senex 15 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 0
@dennis-lorak: Dokładnie, a Leonardo da Vinci spał kwadrans co 4 godziny. Więc to absolutnie normalne
Senex
Senex 15 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 5
Cholera... A kierowcom dają tacho. Widać kierowanie samochodem jest bardziej odpowiedzialne niż praca lekarza
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

357

Koniec z zarabianiem na patologii. Do 5 lat więzienia za patostreamy

Koniec z zarabianiem na patologii. Do 5 lat więzienia za patostreamy

Sejm niemal jednogłośnie (419 głosów za) przyjął nowelizację Kodeksu karnego, która ma ostatecznie ukrócić patostreaming w Polsce. Nowe przepisy wprowadzają bezwzględne kary więzienia: do 3 lat za znęcanie się i poniżanie dorosłych na wizji oraz do 5 lat, jeśli w sprawę zamieszani są nieletni. Ustaw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 08:59:55
  • 101
  • #
    patostreamy
  • #
    technologia
  • #
    stream
  • #
    internet
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
Senex
Senex 15 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 3
Po pierwszym zdaniu myślałem, że to ciąg dalszy afery ze szpitalem (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

345

Rosja przygotowuje możliwe prowokacje w krajach bałtyckich lub Polsce

Rosja przygotowuje możliwe prowokacje w krajach bałtyckich lub Polsce

Co tam knujecie kremluchy?

Leniek
z
theguardian.com
dodany: 22 godz. i 14 min temu
  • 92
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    polska
  • #
    bezpieczenstwo
Senex
Senex 15 godz. i 46 min temu via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2122

Minister zdrowia odpowiada: NIE ZNIKNĄ limity na studia medyczne

Minister zdrowia odpowiada: NIE ZNIKNĄ limity na studia medyczne

Czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego nie ma limitów na zawód murarza albo kierowcy? Ministerstwo zdrowia robi sobie jaja a partia Tuska ewidentnie nie chce rządzić w przyszłej kadencji.

IHERMESI
z
rmf24.pl
dodany: 18 godz. i 5 min temu
  • 214
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    nfz
  • #
    mafialekarska
  • #
    polskasluzbadrowiatopatologia
Senex
Senex 15 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 0
@elo345: Lekarza też nie
Senex
Senex 15 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 0
@Latarenko: To troll. Żywi się odpowiedziami i minusami
Senex
Senex 15 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 5
@kwanty: I tam też Minister Zdrowia ustala dodatkowo ilu może być studentów?

470

Skończyli 95 proc. prac i zostali odcięci. "Rażące naruszenie"

Skończyli 95 proc. prac i zostali odcięci. "Rażące naruszenie"

Control Process wybudowała przetwórnie odpadów we Lwowie i nie otrzymała 17mln euro zapłaty!

ZlyCzarodziejRumburak
z
money.pl
dodany: 18 godz. i 38 min temu
  • 52
  • #
    polityka
Senex
Senex 16 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 13
To na pewno przez Nawrockiego bo odebrał order xD A to, że kolejność zdarzeń się nie zgadza to dlatego, że Ukraińcy po prostu przewidzieli, że Nawrocki to zrobi xD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Senex
Senex 16 godz. temu via Wykop
  • 8
@moja-walka: @Siwewh4: Sądy arbitrażowe przyznały rację Polakom. Jest o tym w drugim akapicie tekstu

25

Jastrzębie: To lekarz ryzykując życiem, wytrącił z rąk napastnika nóż

Jastrzębie: To lekarz ryzykując życiem, wytrącił z rąk napastnika nóż

Czwartkowy dramat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju to kolejny akt agresji wobec medyków. Skutki ataku byłyby znacznie poważniejsza, gdyby nie bohaterska postawa ordynatora Oddziału Gastrologiczno Wewnętrznego, który powstrzymał napastnika.

Trzebieslawice
z
jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl
dodany: wczoraj, 06:51:59
  • 7
  • #
    polska
  • #
    jastrzebiezdroj
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    medycyna
Senex
Senex 18 godz. i 27 min temu via Wykop
  • -1
@Fomalhaut: No - dokładnie - wcześniejsze ataki to po prostu była antycypacja tego szczucia xD

281

Czarne chmury nad Rafałem Trzaskowskim. Zdecydowany ruch koalicjanta

Czarne chmury nad Rafałem Trzaskowskim. Zdecydowany ruch koalicjanta

Warszawska Lewica nie poprze wniosku o udzielenie absolutorium prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu - przekazała Anna Maria Żukowska. Kwestia ta zostanie poddana pod głosowanie na następnym posiedzeniu Rady Miasta

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.06.2026, 08:25:28
  • 62
  • #
    trzaskowski
  • #
    polityka
  • #
    warszawa
  • #
    lewica
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Senex
Senex 24.06.2026, 08:36:58 via Wykop
  • 0
@nie_jem_grzybow: @sun-lee Ale wiecie, że spora część ludzi to "normiki" zasadniczo bez silnych poglądów politycznych i to co robicie to wpychanie ich w ramiona "prawaków"?

"Prawaki" mają zdecydowanie lepszy mechanizm rozpoznawania "swój-obcy" - dla "prawaków" wystarczy, że choć częściowo się z nimi zgadzasz i generalnie jesteś neutralny i już jesteś "tolerowalny". Dla takich jak wy "normik" to już "prawak" (albo "symetrysta", albo "debil", albo "cichy zwolennik prawactwa").

Możecie mi
Senex
Senex 24.06.2026, 09:33:08 via Wykop
  • 0
@sun-lee: O tym co widzę. A o tym czego Ty najprawdopodobniej nie widzisz. Przecież nawet tu zasugerowałeś, że koleś jest pisowcem. Dla kogoś bez silnej afiliacji politycznej to po prostu obrażanie. W związku z tym będzie przychylniej patrzył na pomysły PiS właśnie dlatego, że już i tak stał się "pisowcem de nomine" - więc co mu zależy.

To tak samo jakby go ktoś zaczął nawalać "lewactwem" - to go wtedy
Senex
Senex 24.06.2026, 21:49:19 via Wykop
  • 1
@sun-lee: Czyli wystarczy, że ktoś nie lubi jednego polityka KO to od razu jest PiSowcem. No to Zandberg też musi być pisiorem bo ostatnio bluzgał na Kierwińskiego. Żelazna logika
Senex
Senex 24.06.2026, 22:00:25 via Wykop
  • -1
@nie_jem_grzybow: No przy Twoim podejściu to na pewno zagłosują. Pamiętam jak swego czasu Gazeta Wyborcza wyśmiewała Marsz Niepodległości i generalnie wszystko co związane z symboliką polską. I okazało się, że MASA ludzi okazała się "patoprawicą", a zrobienie imprezy pod tytułem "Orzeł może", pod patronatem prezydenta Komorowskiego, z czekoladowym orłem i różowymi flagami okazało się klapą której już nigdy nie powtórzono.

Podobny mechanizm - jeżeli "normiki" są dla Ciebie "podatnym na patoprawicę
Senex
Senex wczoraj, 09:36:33 via Wykop
  • 0
@nie_jem_grzybow: Oni na te spędy TEŻ nie chodzili. Ten marsz nie był tak liczny np. 15 lat temu. A teraz jest dzięki takim jak Ty.

Właśnie o tym piszę, ale widzę, że kompletnie nie ogarniasz
Senex
Senex wczoraj, 11:54:21 via Wykop
  • -1
@nie_jem_grzybow: Dlaczego używasz słów których znaczenia nie rozumiesz? Prole to 1984 a nie PRL.

I jeszcze jedno - nie jesteś tak wybitny jak ci się wydaje. Zgodnie z prawdopodobieństwem jesteś... przeciętny. Naprawdę nie wiem skąd wynika Twoje przeświadczenie o swojej wyższości nad innymi

I tłumaczę (po raz ostatni bo już mnie męczysz swoją ignorancją) - nie chodzili bo generalnie mieli na to W------E. Jak to normiki. Ale wtedy ci Wanna be Elita
Senex
Senex 18 godz. i 33 min temu via Wykop
  • -1
@nie_jem_grzybow: NIe. Ofiarą są normiki i my wszyscy. I kto tak mówił? Np. tacy jak Ty.

"Tak, parawany nad morzem są wieśniackie. Tak, Polacy to często chamy, cwaniaki i złodzieje. Widać to na drogach, widać to w biznesie. Typowy postsowiecki naród z szansą zmiany"

Nawet nie potrafiłeś wymienić czegokolwiek pozytywnego "o tych ludziach". Możesz mi wskazać choć jedną rzecz która miałaby przekonać kogoś do Ciebie w Twoich

348

Sprawa "Skóry" zakończona przed Sądem Najwyższym. Jest ostateczny wyrok.

Totalna kompromitacja prokuratury i krakowskiego Archiwum X. Niewinny chłop przesiedział w areszcie tymczasowym ponad 7 lat.

zagubionychromosom
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 13:44:08
  • 84
  • #
    prawo
  • #
    sadowehistorie
  • #
    krakow
  • #
    kryminalne
  • #
    morderstwo
  • #
    policja
Senex
Senex 20 godz. i 24 min temu via Wypiek
  • 3
@Tym Bogdan nie kuma czym jest domniemanie niewinności
Senex
Senex 20 godz. i 21 min temu via Wypiek
  • 0
@4mja domniemanie niewinności. Mówi to panu coś panie Ferdku?

2582

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze Szpitala Południowego, którzy chcą zeznawać przed rzecznikiem Naczelnej Izby Lekarskiej. Mówią o niedostatku nadzoru, o braku kompetencji, o wykonywaniu procedur ponad swoje możliwości i o pewnych zaniedbaniach, na które zwracano uwagę bez efektu. (...) Bali się mówić wcześ

Emerald84
z
rmf24.pl
dodany: wczoraj, 08:34:23
  • 256
  • #
    szpitalpoludniowy
  • #
    medycyna
  • #
    afera
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
Senex
Senex 20 godz. i 30 min temu via Wypiek
  • 0
@Bisclavret Dokładnie. Każdego przesłuchują 10 godzin po wywiadzie xD

850

Trzaskowski zapewnił mu ochronę, sygnalista stracił pracę. Jest zawiadomienie

Bartosz Lewandowski w imieniu pana Piotra, byłego pracownika warszawskiego ZDM, złożył do Prokuratury zawiadomienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa. W ocenie mecenasa Ratusz naruszył przepisy ustawy o ochronie sygnalistów, mimo że prezydent Trzaskowski na piśmie tę ochronę gwarantował.

cepheus
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: wczoraj, 09:22:34
  • 86
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    trzaskowski
  • #
    polityka
Senex
Senex 20 godz. i 45 min temu via Wypiek
  • 1
@deeprest O! To w końcu jesteśmy tym kolejnym stanem! XD

1166

70 godzin na nogach. NIK odsłania patologię w polskich szpitalach

70 godzin na nogach. NIK odsłania patologię w polskich szpitalach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała porażający raport z kontroli polskich szpitali klinicznych. Rekordzista pracował bez przerwy przez 70 godzin i 10 minut lekarze na kontraktach cywilnoprawnych nagminnie pracują po 2-3 doby z rzędu, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjentów. To jedn

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 10:41:05
  • 65
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
Senex
Senex 20 godz. i 58 min temu via Wypiek
  • 1
Kierowcy mają tachografy. Lekarze dyżury 70 h.

Ciekawe czy kierowcy też płacą za "gotowość do jazdy"?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

245

"Pytania skwitował milczeniem". Koniec przesłuchania lekarza Jędrzewskiego

"Pytania skwitował milczeniem". Koniec przesłuchania lekarza Jędrzewskiego

Zakończyło się przesłuchanie lek. Emila Jędrzejewskiego, który ma mieć wiedzę o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym. - Prokuratorzy zadali świadkowi kilkadziesiąt pytań dotyczących postępowania, które jest prowadzone w tutejszej prokuraturze. Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powie

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 24.06.2026, 13:15:46
  • 178
  • #
    nfz
  • #
    polityka
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    wydarzenia
Senex
Senex 24.06.2026, 22:08:24 via Wykop
  • 12
@PrawdziwyRealista: Oskarżony może legalnie kłamać w swojej sprawie. Świadek kłamać nie może bo jest zagrożony karą. Paradoksalnie świadek może bardziej potrzebować adwokata w Polsce
Senex
Senex 24.06.2026, 22:09:48 via Wykop
  • 8
@TenXen47: W Polsce oskarżony może kłamać we własnej sprawie. Świadek nie może bo może zostać za to ukarany
Senex
Senex 24.06.2026, 22:12:15 via Wykop
  • 15
@DuchZoliborza: Tym bardziej, że była już jedna sygnalistka która poinformowała minister kultury więc ta wysłała skargę do jej szefa na którego była skarga...

Ciekawe czego koleś mógł się obawiać
Senex
Senex 24.06.2026, 22:25:43 via Wykop
  • 3
@Pawel993: Składanie zeznań bez prawnika, w charakterze świadka, w sprawie w którą "jest się zamieszanym" może być niebezpieczne dla składającego zeznania.

Najprostsza rzecz - "A skąd ma pan te informacje - czyżby z dokumentacji medycznej? A proszę wykazać, że miał pan prawo mieć do niej dostęp" i drążymy ten wątek bo koleś np. przyznał, że zaglądał do dokumentacji ludzi którzy nie byli jego pacjentami.

Jedną z najprostszych metod aby kogoś "zrobić" jest
Senex
Senex 24.06.2026, 22:27:48 via Wykop
  • 1
@typ53B: O tak! Najdziwniejsze s---------o o jakim słyszałem
Senex
Senex 24.06.2026, 22:41:20 via Wykop
  • 4
@motvik: Dokładnie - na c--j nam prawo do zeznań w obecności adwokata. To pewnie jakieś tam wymysły pisiorów
Senex
Senex 24.06.2026, 22:45:38 via Wykop
  • 5
Możecie mi wyjaśnić dlaczego cała masa "usual suspects" tutaj pieprzy w komentarzach nie mając najmniejszego pojęcia ani co się stało ani jak wyglądają podstawy prawa w Polsce?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Senex
Senex wczoraj, 09:37:56 via Wykop
  • 1
@PrawdziwyRealista: No tak właśnie jest
Senex
Senex wczoraj, 12:04:08 via Wykop
  • 0
@PrawdziwyRealista: Dlatego, że możliwe, że powiesz coś co pozwoli Ci postawić zarzuty? A adwokat/pełnomocnik może Ci podpowiedzieć kiedy masz NIE odpowiedzieć

Przykładowo:
Prokurator: Skąd pan o tym wiedział?
Świadek: Widziałem w leżącej dokumentacji
Prokurator: A miał pan prawo zapoznawać się z tą dokumentacją? Kto odpowiada za zabezpieczane dokumentacji? Jak to możliwe, że miał pan dostęp do tej dokumentacji? Do jakiej dokumentacji jeszcze miał pan dostęp? Czy udostępniał pan te informacje
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >
  • Stary. Ponad 30 lat doświadczenia w byciu dorosłym. Kiedyś lewak, a obecnie prawak. I to bez zmiany poglądów.
  • Obecnie Bliski Wschód

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.06.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking