Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mikemed

Mikemed

Dołączył 16 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 21676
  • Znaleziska 20992
  • Mikroblog 684
  • Obserwujący 53
  • Obserwowane 51

2689

Minister zdrowia odpowiada: NIE ZNIKNĄ limity na studia medyczne

Minister zdrowia odpowiada: NIE ZNIKNĄ limity na studia medyczne

Czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego nie ma limitów na zawód murarza albo kierowcy? Ministerstwo zdrowia robi sobie jaja a partia Tuska ewidentnie nie chce rządzić w przyszłej kadencji.

IHERMESI
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 18:49:18
  • 281
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    nfz
  • #
    mafialekarska
  • #
    polskasluzbadrowiatopatologia
  • #
    polityka
Mikemed
Mikemed 18 godz. i 48 min temu via iOS
  • -6
@FLAC: znowu manipulujesz. Działalność gospodarcza opiera się na tych samych zasadach dla lekarza jak i informatyka, stawki PIT/CIT są te same. Ale to informatycy programisci zwykle korzystają z możliwości zaliczenia 50% przychodu w koszty uzyskania. Lekarze również, ale praktycznie tylko ci piszący podręczniki, czy publikujący w czasopismach.

1240

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 17:03:37
  • 202
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 04:55:32 via iOS
  • -1
@lorafenus: na pediatrii nic się nie dzieje? Może idź sobie na taki dyżur i zobacz jak to jest? I dopiero wtedy się wypowiadaj. Nie ma czegoś takiego jak spokojny dyżur. Nikt kto nie pracował w nocy i dni wolne od pracy nie nabył prawa do wypowiedzi w tym temacie. Odechciewa się być lekarzem w tym osrajdołku. Owszem, stawki są dla niektórych szokujące i to jest przegięcie, ale nagonka powoduje, że
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 05:01:28 via iOS
  • 0
@MisterMinister: nie szanujecie już nikogo?
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 05:03:07 via iOS
  • -2
@Coopshtyl: a są? W małym szpitaliku nie jest łatwo ściągnąć lekarza.
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 05:53:15 via iOS
  • -4
Na żadnej nie masz spokoju, bo w sezonie sraczek masz dzieci na dostawkach na korytarzu ze wściekłymi rodzicami, którzy nie mają gdzie spać. Poza tym ryzyko sepsy powoduje, że większość pediatrów z rejonu dla świętego spokoju kieruje dzieci na oddział celem obserwacji i kontroli parametrów. A zespół Waterhouse’a- Friedrichsena, czy inne rzadkie, ostro przebiegające stany masz w oddziałach, które potrafią je rozpoznać i leczyć. Po to istnieją ośrodki o wyższym stopniu referencyjności.
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 06:26:29 via iOS
  • -1
@lorafenus: wymieranie pediatrii na „zachodzie” (gdzie konkretnie?) to coś normalnego, słusznego i godnego naśladowania, mam rozumieć? Co do lajciku na stażu to tak akurat trafiłeś. Moje staże z pediatrii były ciężko przepracowane w IGiChP w Rabce Zdroju u prof. Mazurka, czy wcześniej w Kielcach w Oddziale Endokryn.- Diabet. u ŚP prof. Szaleckiego. Dostałem w kość mocno, ale dzięki moim nauczycielom nie boję się dzieci i mam zaplecze diagnostyczne, pomimo tego,
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 07:48:39 via iOS
  • 1
@lorafenus: Bardzo dziękuję Ci za podzielenie się doświadczeniami. Słyszałem co prawda, że Szwajcarzy są niesamowicie zamkniętym środowiskiem, ale to co opisujesz jest przerażające. W Polsce też rozpoznanie rzadkiego schorzenia/powikłania jest traktowane w środowisku a priori jako bullshit, różnica polega na tym, że nikt nie dzwoni z przeprosinami, po uznaniu Twojej racji. Gratuluję przenikliwości diagnostycznej i podziwiam kolegi energię do walki ze skostniałym środowiskiem. Serio. Bez złośliwości.
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 09:27:51 via iOS
  • 1
@lorafenus: z ciekawości: w jakim charakterze pracujesz? U nas mało kto rozpoznaje/podejrzewa mięsaka Kaposiego na poziomie POZ. Najczęściej pacjent trafia do dermatologa albo chirurga jako nieokreślone zmiany skórne. Ja natomiast ostatnio rozpoznałem 5 Forestierów w relatywnie krótkim czasie, oczywiście pierwsza reakcja reumatologa: co ja wymyślam? A potem widzę moje rozpoznanie w historii choroby. Oczywiście bez słowa „przepraszam”.
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 18:40:32 via iOS
  • 0
@lorafenus: zazdroszczę doświadczenia zawodowego. Praca trudna, ale bez wątpienia ciekawa. Szkoda, że tak marnie płatna.
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 18:41:09 via iOS
  • 0
@MVPx2: też jestem za zniesieniem a przynajmniej znacznym podniesieniem limitów.
Mikemed
Mikemed 25.06.2026, 04:46:48 via iOS
  • 1
@lorafenus: ekstremalnie. Ja mam za sobą 10 lat pogotowia w „S”ce, też niejedno widziałem, ale taka praca koronera jak Twoja może być nawet ciekawsza. Dopóki jesteś „w ciągu” to nie robi aż takiego wrażenia na Tobie. Zobaczysz po wielu latach. Ja moją pracę przypłaciłem otyłością, depresją i wypaleniem zawodowym. Oby Ciebie to ominęło. A „gry i zabawy ludu” będą zawsze ciekawe, tak jak facet który się sam przejechał koparką gąsienicową

1733

Jawność wynagrodzeń lekarzy! Zdecydowana deklaracja Polaków

Jawność wynagrodzeń lekarzy! Zdecydowana deklaracja Polaków

Dwie trzecie Polaków jest za jawnością wszystkich wynagrodzeń lekarzy finansowanych ze środków publicznych wynika z najnowszego sondażu UCE Research. Przeciwnicy ujawnienia zarobków medyków stanowią bardzo niewielki odsetek

SzotyTv
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 24.06.2026, 05:06:49
  • 115
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    finanse
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 18:54:59 via iOS
  • 1
@Recker1: no a jak chciałeś? Wszyscy, ale nie ja. Moje zarobki są tajne.

705

Zbyt wcześnie na odebranie prawa wykonywania zawodu Kacprzykowi? Izba Lekarska z

Zbyt wcześnie na odebranie prawa wykonywania zawodu Kacprzykowi? Izba Lekarska z

Na obecnym etapie jest zbyt wcześnie na decyzje o odebraniu prawa wykonywania zawodu Dawidowi Kacprzykowi - poinformowała Naczelna Izba Lekarska (NIL). Dodała, że właściwe organy samorządu lekarskiego podjęły czynności wyjaśniające w związku z doniesieniami dotyczącymi lekarza.

MisterMinister
z
bankier.pl
dodany: 23.06.2026, 21:00:03
  • 105
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarze
  • #
    polska
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 09:34:25 via iOS
  • -1
@krzysztof2033: mordował by ludzi? Kacprzyk? Znasz jakieś przypadki, kiedy zamordował on człowieka? A może też wywołał trzęsienie ziemi i dziurę ozonową nad Warszawą?
Mikemed
Mikemed 24.06.2026, 18:43:04 via iOS
  • 0
@krzysztof2033: który nie ma na to żadnych dowodów, nawet telefonu na którym rzekomo ma mieć nagrania na przesłuchanie do prokuratury nie zabrał. Coś to pośmierduje.

854

Lekarze zarobią jeszcze więcej. Od lipca wzrosną wynagrodzenia zasadnicze!

Lekarze zarobią jeszcze więcej. Od lipca wzrosną wynagrodzenia zasadnicze!

Zamiast obniżek pensji to podwyżki! Mimo najwyższych zarobków netto w europie lekarzy. Od 1 lipca ich pensje jeszcze wzrosną w artykule minimalne zasadnicze pensje bez dodatków typu dyżury na UoP. Czy idzie za tym poprawa usług i specjalista dostępny od ręki?

Let_Me_2_Be
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 22.06.2026, 15:35:56
  • 30
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    szpitale
  • #
    polska
  • #
    afera
Mikemed
Mikemed 23.06.2026, 05:38:53 via iOS
  • 7
@goparys: psy szczekają jak każe im ręka która je karmi. Obecnej władzy, ale i innym partiom jest na rękę nagonka na lekarzy, bo prawie już wmówili społeczeństwu, że to pazerność lekarzy jest winna zapaści budżetu NFZ, podczas gdy to tylko jeden z powodów, a nie ich własna niegospodarność i elitaryzm. Każdy kto dotychczas sprawował władzę w Polsce dołożył się do ogólnego bałaganu i systemu, który właśnie zapadł się pod swoim

23

Czy śmierć Stalina uratowała świat? Wiktor Suworow moim gościem

Czy śmierć Stalina uratowała świat? Wiktor Suworow moim gościem

Czy Stalin planował zaatakować już w 1941 roku? Czy śmierć Stalina w 1953 roku mogła uratować świat przed III wojną światową? W najnowszym odcinku rozmawiam z dwoma historykami, którzy od lat badają kulisy radzieckiej polityki i wojskowości: Wiktorem Suworowem oraz Aleksandrem Gogunem.

Historia_Podcast
z
youtube.com
dodany: 21.06.2026, 11:44:59
  • 3
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    wojna
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ksiazki
  • #
    rosja
Mikemed
Mikemed 22.06.2026, 07:31:08 via iOS
  • 2
@funkmess: a to dlaczego? Kreml zabrania?

39

"Weź sobie hydro, bo ręce ci się trzęsą". Tak "ćpają" lekarze"

"Weź sobie hydro, bo ręce ci się trzęsą". Tak "ćpają" lekarze"

Zawsze się płacze po stracie dziecka. Pytanie tylko, czy w toalecie szpitalnej, czy dopiero w samochodzie po dyżurze

Mikemed
z
onet.pl
dodany: 22.06.2026, 07:27:27
  • 5
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarze

284

Świat szuka ratunku przed sepsą. "W Polsce była stosowana od 1983 r."

Świat szuka ratunku przed sepsą. "W Polsce była stosowana od 1983 r."

Przez dziesięciolecia w Polsce stosowano preparaty przeciwgronkowcowe produkowane przez państwowe zakłady biologiczne. Delbeta, Panodinum czy szczepionki przeciwgronkowcowe funkcjonowały w praktyce klinicznej i wojskowej jako element szerszego systemu immunoprofilaktyki.

ScypioAfricanus
z
onet.pl
dodany: 20.06.2026, 16:10:54
  • 52
  • #
    szczepienia
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    nauka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    zdrowie
Mikemed
Mikemed 21.06.2026, 17:58:50 via iOS
  • 11
@elektryczny_mariusz: podobnie ja. 4 lata od otrzymania Delbety byłem jak terminator, nie chorowałem na żadne infekcje. W 5 roku, na pierwszym roku studiów medycznych dostałem bardzo ciężkiego zapalenia płuc, z którego ledwo się wygrzebałem. Później chorowałem nawet 10x w ciągu roku. Tak jest do tej pory. Mam słabą odporność. Bardzo jestem ciekaw, co było w składzie tej szczepionki i czy prawdą jest, że powtarzanie jej co 3 lata daje „pancerną”
Mikemed
Mikemed 21.06.2026, 21:11:15 via iOS
  • 1
@elektryczny_mariusz: W moim przypadku patogenem nie był gronkowiec tylko Citrobacter freundii (rzadki patogen- dwa razy robiłem posiew plwociny i BAL). Szlajałem się po szpitalach w ramach zajęć i pewnie coś od pacjenta podłapałem. Co nie zmienia faktu, że moja odporność padła. Dwa antybiotyki dożylnie dopiero dały radę.

802

Przemysław Winiarski - radny i lekarz z Piotrkowa wykazał ponad 1 mln zł dochodu

Przemysław Winiarski - radny i lekarz z Piotrkowa wykazał ponad 1 mln zł dochodu

Ponad 1 mln zł dochodu z działalności gospodarczej wykazał w oświadczeniu majątkowym za 2025 rok piotrkowski radny i lekarz rodzinny Przemysław Winiarski.

marbar4241
z
gazetatrybunalska.info
dodany: 19.06.2026, 15:30:19
  • 42
  • #
    gazetatrybunalska
  • #
    piotrkow
  • #
    radny
  • #
    lekarz
  • #
    winiarski
Mikemed
Mikemed 20.06.2026, 09:18:22 via iOS
  • 0
@Aleale2: bardzo prosto. Na czym można zaoszczędzić w POZ? Zatrudniając zbyt mało personelu i zlecając zbyt mało badań. Standard NFZ to 1 etat lekarski na 2500 pacjentów. Uważacie, że to wystarcza?

713

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

Głośne w ostatnim czasie sprawy lekarzy osiągających bardzo wysokie dochody uruchomiły dyskusję nie tylko o wysokości wy

starnak
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 05:19:39
  • 151
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
Mikemed
Mikemed 19.06.2026, 05:34:20 via iOS
  • 0
@RainbowInTheSky: teraz Klaudiuszowi jeszcze się do d--y przyczepisz, szujo? A niby na jakiej podstawie? Bo jego żona znalazła się na jednym zdjęciu z zaszczutym lekarzem, który jest produktem tego patologicznego systemu? Czy masz do małżeństwa Komorów jakieś konkretne zarzuty? Jeśli tak to od tego jest prokuratura, nie gównoportalik ze śmiesznymi obrazkami i patopolityką dla plebsu, który od lat służy już tylko kolejnym nagonkom sterowanym z wysokich szczebli polityki. Zawsze warto

3053

Lekarz - człowiek bez wstydu

Lekarz - człowiek bez wstydu

Trzymajcie się bo tego się chyba nie spodziewaliśmy. Okazuje się, że pogorszyliśmy stan psychiczny p. lekarza Kacprzyka - ale spokojnie ORL wysyła mu kogoś do pomocy. Ciekawe ile musiał czekać na wizytę...

else_if
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 18.06.2026, 18:52:13
  • 213
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    afera
Mikemed
Mikemed 19.06.2026, 05:01:57 via iOS
  • -5
@naked: Cześć, frustraciku. Doktor to tytuł zwyczajowy dla lekarza niezależnie od posiadanego przez niego doktoratu. Nie znaczy nic i nie wiąże się z zadnymi przywilejami. Podobnie jak profesor dla magistra, nauczyciela w liceum. Tak się przez lata utarło. Czy słusznie? Na pewno nie. Czy jest o co walczyć? Nie. Po co?

2005

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Lekarze zarabiający ponad 1mln na NFZ doganiają czołówkę światowych przywódców pod względem zarobków. Niektórzy mogliby zająć w tym rankingu całkiem zaszczytne miejsce,np. lekarz zarabiający 1,6mln, czyli więcej niż Donald Trump

boboliwo
z
politicalsalaries.com
dodany: 15.06.2026, 14:16:08
  • 208
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    pieniadze
Mikemed
Mikemed 16.06.2026, 13:57:12 via iOS
  • 0
@piotrz1: każdy?

455

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.

Marcepanowy_Detektyw
z
finanse.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 17:06:44
  • 189
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
Mikemed
Mikemed 15.06.2026, 06:19:22 via iOS
  • 1
@Jariii: Ojciec technik energetyki cieplnej, matka technik ekonomii. Komuna naprawdę dawała szansę na awans społeczny.

805

Tak kierowca zabił dziecko z tatą w Bardzie

Pokaż treści 18+

Tak kierowca zabił dziecko z tatą w Bardzie

Do sieci trafiło nagranie tragicznego wypadku, który spowodował kierowca w Bardzie. Jechał z dużą prędkością.

DriveSpace
z
brd24.pl
dodany: 13.06.2026, 13:58:53
  • 210
  • #
    polska
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wydarzenia
  • #
    kierowcy
  • #
    policja
Mikemed
Mikemed 13.06.2026, 17:10:35 via iOS
  • 11
@ruonim: aktywny tempomat rozwiąże ci problem spowolnienia reakcji kierowcy? Od kiedy? Owszem, może nie wjedziesz wprost w auto przed sobą ani w pieszego, ale pod TIRa na skrzyżowaniu wjedziesz niezależnie od systemów. Chyba, że masz auto autonomiczne, ale one też doskonałe nie są.
Mikemed
Mikemed 13.06.2026, 17:11:58 via iOS
  • 0
@EmDeCe: z premedytacją nie, ale spełnia definicję zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

338

Wysyp e-melin w Warszawie po prohobicji

W ciągu tygodnia od wprowadzenia w całej Warszawie nocnej prohibicji sieć zasypały oferty, sprzedaży alkoholu z dowozem

andbatros
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 09.06.2026, 08:27:23
  • 170
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    prohibicja
  • #
    alkohol
  • #
    trzaskowski
Mikemed
Mikemed 10.06.2026, 04:51:14 via iOS
  • -3
@repoo: jak już chcesz być zabawny to oryginał brzmi: „Yes cannons slow marketplace.”
Mikemed
Mikemed 10.06.2026, 04:54:52 via iOS
  • 0
@PurpleHaze: to zależy. W późnym PRL meliny a-----l miały już drożej niż w sklepach.

677

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
Mikemed
Mikemed 08.06.2026, 13:14:35 via iOS
  • -4
@i-marszi: żeby u--------ć krewetki i przede wszystkim ośmiorniczki. Nie wiesz? Chodziło o poklask najniższych warstw społecznych. „Oni jedzą to całe świństwo. Nie możemy zakazać jego importu, ale obłożymy wyższym VAT-em, głosujcie na nas!!!!”
Mikemed
Mikemed 08.06.2026, 13:19:35 via iOS
  • 16
@Jare_K: Prawdę piszesz. Gomułkowe spojrzenie na świat wciąż jest silne w narodzie polskim, towarzysz Wiesław byłby dumny. Ja jestem za wyrównaniem stawki VAT na wszystko. Uprościłoby to niesamowicie rozliczenia podatkowe i zlikwidowałoby uznaniowość urzędników.

389

Plaga w sanatoriach. Lekarze chcą szlabanu na 18 miesięcy

Plaga w sanatoriach. Lekarze chcą szlabanu na 18 miesięcy

Straty przez "niedojazdy" przekroczyły w ciągu ostatnich dwóch lat 108 mln zł. Branża uzdrowiskowa ma dość i chce karać pacjentów rezygnujących z wyjazdów do sanatorium bez ważnego powodu.

konkarne
z
finanse.wp.pl
dodany: 05.06.2026, 10:04:05
  • 100
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 06:05:39 via iOS
  • 1
@siodemkaxx: A z drugiej strony ludzie podnoszą argument, że co to za leczenie uzdrowiskowe, skoro wysyłają cię 50 km od miejsca zamieszkania? Jaka to zmiana klimatu? Ludziom bardzo trudno dogodzić.
Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 06:21:20 via iOS
  • 0
Sanatoria to bezsensowne wydawanie kolosalnych pieniędzy z budżetu NFZ na mało skuteczne terapie i leczenie „klimatyczne” rodem z XIX wieku. Ćwiczenia grupowe, założenie istnienia zabiegów „bodźcowych”, z użyciem „naturalnych” składników jak CO2 czy komercyjnie produkowane plastry borowinowe rozgrzewane w mikrofali, albo pożal się Boże, inhalacje solankowe (które każdy może sam w domu zrobić jak zainwestuje w nebulizator). Ćwiczenia grupowe to nieporozumienie w XXI wieku. Jak zebrać grupę pacjentów, z identycznym patomechanizmem schorzenia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 06:26:56 via iOS
  • 0
@siodemkaxx: Bo w „leczeniu” sanatoryjnym nie chodzi o skuteczność. Chodzi o wczasy na koszt podatnika. Jeżeli ktoś się chce faktycznie leczyć to powinien trafić na rehabilitację stacjonarną w Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, no ale takie oddziały to rzadkość (z okresem oczekiwania liczonym w latach), a NFZ raczkiem wycofuje się z ich finansowania, pomimo dowodów skuteczności takiej terapii, bo nie chodzi o skuteczne leczenie tylko o zadekowanie na ogół słabej jakości lekarzy
Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 06:32:38 via iOS
  • 2
@james-bond007: Ano. Wczasy pracownicze, takie reguły. Obowiązują przydziały. Według rozdzielnika. Nie chcesz, to nie blokuj innym, co wezmą byle ochłap. Mentalność rodem z PRL wciąż silna w kaście urzędniczej. Istnieją Oddziały Rehabilitacji Ogólnoustrojowej gdzie nie używa się metod rodem z XIX wieku, tylko leczy skutecznie, ale przecież tam muszą pracować lekarze i fizjoterapeuci, którzy coś umieją w zakresie rehabilitacji, a nie tylko przepisują gotowe „zestawy” 54 zabiegów fizykalnych i ćwiczeń
Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 06:40:47 via iOS
  • 4
@Dadas77: Dać na rozwój rehabilitacji szpitalnej! Terapia indywidualna, nie grupowa, metody PNF, McKenzie, NDT Bobath i inne, nowsze. Fala uderzeniowa (zogniskowana), terapia Tecar, lasery wysokoenergetyczne, Salus Talent, rewelacyjny BTL SiS, egzoszkielety, biofeedback itp. itd. Możliwości współczesnej rehabilitacji są ogromne i skuteczność takiego leczenia niezrównana w zakresie terapii układu ruchu i nie tylko. Ale w Polsce NFZ stawia na „każdemu równo, każdemu g---o”, po co leczyć skutecznie, skoro można „jakoś”.
Mikemed
Mikemed 06.06.2026, 12:53:18 via iOS
  • 0
@Dadas77: Tak! Czyli chodzi o zabawę. Nie o leczenie. Chyba, że chodzi o zasadę bawiąc- leczyć. 😂 No, ale na to chyba NFZ zbytnio nie stać. Kaowiec to świnia.

679

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

625 lekarzy w Polsce zarabia powyżej 100 tys. zł. "Rz" dotarła do wyliczeń

1,2 proc. lekarzy ze specjalizacją na kontrakcie zarabia brutto powyżej 100 tys. zł miesięcznie. Takich medyków jest w Polsce co najmniej 625. Kolejnych 49 specjalistów otrzymuje podobne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę.

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 03.06.2026, 11:31:54
  • 187
  • #
    szpital
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    praca
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:05:51 via iOS
  • 5
@Endrula83: a jak to przepchnie przez NFZ? W portalu potencjału nie ma prawa nakładać się czas pracy.
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:13:59 via iOS
  • -34
@Silence369: Tak. Uczą ich. Trudno mi to będzie tobie wytłumaczyć.
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:14:50 via iOS
  • -2
@duble2: umiesz czytać tytuł znaleziska?
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:16:17 via iOS
  • -3
@N331: co Ty? Oni już mają swoją narrację. D-----ć parchom w białych kitlach! Konowały zasrane niech robią za miskę ryżu bo tak chce suweren. Jontek, daj widły!
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:33:13 via iOS
  • 3
@Dadas77: dużo tych krzykaczy w sieci ostatnio. Plebs poczuł krew. Napuszczono ich na lekarzy/prawników i wszelkie inne grupy rzekomo „uprzywilejowane”. Nagonka zgodnie ze wszystkimi bolszewickimi regułami. Można wyczuć źródło po zatęchłym odorze.
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:37:58 via iOS
  • -3
@Placi: ej, jak tak dalej będziesz odejmować to dojdziesz do ujemnego czasu pracy lekarza. Śmieszny i żałosny jesteś w swojej zawiści.
Mikemed
Mikemed 05.06.2026, 10:06:39 via iOS
  • -2
@Silence369: Baba zielna ze wsi usuwała zapalny wyrostek, leczyła zapalenie płuc i krwiaka śródczaszkowego? I ty dostajesz plusy za taki wysryw?

624

Żona byłego adwokata od "trumny na kółkach" zatrzymana

Żona byłego adwokata od "trumny na kółkach" zatrzymana

Żona byłego adwokata od "trumny na kółkach" została zatrzymana przez policjantów z CBZC.

Tonawetnielogin
z
rmf24.pl
dodany: 03.06.2026, 08:10:32
  • 66
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    afera
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 14:26:48 via iOS
  • -1
@MiKeyCo: coś tam liznąłeś z terminologii prawniczej, ale nie za wiele. Przywileje procesowe? O co kaman? Wyjaśnisz? Ostatnie zdanie jednak definiuje cię jako kolejnego „oburzonego”, który chciałby za darmo mieć przywileje. Przy okazji: Quidquid latinae dictum sit, altum videtur.
Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 16:36:23 via iOS
  • -2
@JestemKaspi: dzień dobry! 😁

30

Jak prowadzono wojny, gdy Europa wymierała od czarnej śmierci

Jak prowadzono wojny, gdy Europa wymierała od czarnej śmierci

Nadejście plagi "czarnej śmierci" oznaczało dla Europy wręcz apokaliptyczne straty, w niektórych regionach sięgające 50% ludności. Wydawać by się mogło, że taka katastrofa musi wygasić wszelkie wojny. Jednak jedyne co zmieniła to sposób ich przeprowadzania.

znin
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 18:13:59
  • 3
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ciekawostki
  • #
    europa
  • #
    wojsko
Mikemed
Mikemed 01.06.2026, 13:27:03 via iOS
  • -2
Widać to było wyraźnie w czasie pandemii Covid. Kiedy część ludzi chorowała i umierała reszta miała to głęboko w dupie, szukając tylko okazji do ubicia interesu. Głupota czy znieczulica? Ani jedno ani drugie. Po prostu ludzie nie są w stanie ogarnąć globalnych problemów patrząc wyłącznie na koniec swojego nosa i szukając wszędzie zysku. Zdrowie publiczne? A co to jest? Dopiero ciężka choroba i/lub osobiste otarcie się o śmierć zmienia wyraźnie perspektywę. To
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mikemed
Mikemed 03.06.2026, 06:51:17 via iOS
  • -1
@Kopacz_Rowow: co ty p--------z, człowieku? A Ziemia jest płaska, ludzie nigdy nie lądowali na księżycu? Tak? Psychiatria zaprasza.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Michał

  • Leczę, bo chcę...

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.10.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.06.2011

    Gadżeciarz
  • Ekspert
    od 13.08.2011

    Ekspert
  • VIP
    od 31.10.2024

    VIP

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking