Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki dzisiaj chciałbym was przenieść do Ameryki i pokazać jak to było z ich walką o niepodległość.
Nie można oczywiście zapomnieć o naszym akcencie, czyli sławnym Tadeuszu Kościuszce, który miał ogromne zasługi w tym, iż Stany wywalczyły sobie niepodległość.

Jesienią 1777 roku pod Saratogą, wojska zbuntowanych amerykańskich kolonii starły się z angielską armią. W tej przełomowej bitwie, w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych, wziął udział Tadeusz Kościuszko. Jak do tego doszło?

Link do znaleziska Jak Tadeusz Kościuszko uratował amerykańską niepodległość

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #wojsko #geografia #polityka #ameryka #kultura #militaria #polska #patriotyzm #zainteresowania #swiat
Pobierz
źródło: comment_zBs47Ob5EFeCkXlxMscR5pNSKuj2tes4.jpg
  • 16
@sropo czemu tak urwane w trakcie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) chcę poznać dalsze losy wojenne Tadeusza ( ͡° ͜ʖ ͡°). mało wiem o udziale Polaków w walce o niepodległość.