Czy starcza ci czasu i umiesz sobie zorganizować tydzień tak, żeby starczyło ci czasu nie tylko na pracę i dom tylko jeszcze jakieś inne dodatkowe aktywności, które lubisz? Np. basen, kino, spacery, siłownia, jakieś spotkania etc.?
#pytanie #zycie #rozkminy #ankieta #hobby #stylzycia #praca #pracbaza

Starcza wam na to czasu?

  • Tak 58.4% (45)
  • Nie 33.8% (26)
  • Nie mam hobby, praca i dom mi wystarczają 7.8% (6)

Oddanych głosów: 77

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anonalia: bez przesady, w takie środy bilet do kina niecałe 20 zł. To daje 80 zł na miesiąc. Wiem, że sytuacje są różne, ale większość osób byłaby w stanie sobie na to pozwolić gdyby bardzo chciała chodzić do kina.
  • Odpowiedz
@viciu03: w tym tygodniu byłam kilka razy na zakupach, randce z mężem i spotkaniu z koleżankami. Dziś sobota, więc pójdziemy na zabawę z pieskiem na wieeelki plac zabaw lub pojedziemy z nim na rowerach. A jutro może do kina na barbie xD
  • Odpowiedz
Co jest największą iluzją życia?

#filozofia #pytanie #pytaniedoeksperta #ankieta #zycie #iluzja #kiciochpyta

Fizjologiczne pytanie

  • Niewinność 5.3% (2)
  • Copium 5.3% (2)
  • Jak magik wyciąga krulika z kapelusza 5.3% (2)
  • Fatamorgana na pustyni 5.3% (2)
  • Jak Jan Rozeń upada i sobie głupi ryj rozwala 28.9% (11)
  • Uczciwość polityków 36.8% (14)
  • Względność czasu 13.2% (5)

Oddanych głosów: 38

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r5678 a czego np nie możesz osiągnąć? Jak marzysz o byciu mistrzem świata w biegu na 100m to faktycznie może być ciężko ale większość rzeczy powinna być możliwa do osiągnięcia
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@keep_it_real
U mnie tez właście wyższa cena oraz brak rabatów przy przejściu na nieokreślony

wiec zgodnie z prawem umowa przedłuża się automatycznie na czas nieokreślony.


@tegie: za wyższą cenę.. też mogłem nic nie robić ale wtedy płacił bym 30zł msc wiecej na czas nieokreślony. Bardziej opłacało się przedłużyć, a nawet
  • Odpowiedz
@r5678: my mamy jakąś bardzo starą umowę, w której nie było ceny rabatowej, tylko normalna ofertowa. Umowa wygasła wiele lat temu, od tamtej pory mamy na czas nieokreślony.
„Nowa” umowa nie jest droższa, bo tak de facto nie ma już takiej oferty w ogóle.
Nie wiem jaka konkretnie klauzula nie pozwala operatorowi wypowiedzieć nam umowy. My ani myślimy jej zrywać sami. Chociaż operator bardzo by chciał, bo nawet wczoraj dzwonili.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cykl moich znajomości: poznaję kogoś -> jest spoko -> ten ktoś jest w związku i ma już znajomych więc jestem spychany na bok -> samotność

Ludzie którzy w twarz mówili mi jak to mnie nie uwielbiają i jak musimy się częściej spotykać. A jak nie napiszę pierwszy... heh, właśnie mija z miesiąc. Nie napisali.

#samotnosc #feels #zycie #przemyslenia
L3gion - Cykl moich znajomości: poznaję kogoś -> jest spoko -> ten ktoś jest w związk...

źródło: 26375de2f5dad44e8cca5b593505f5a4

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest wyłącznie w dużym mieście. Obecnie mieszkam w okolicach Koła. Pod uwagę biorę tylko trzy miejscowości: #warszawa #lodz #poznan. W Poznaniu i Łodzi będę zarabiał tyle samo (ok. 5000 zł netto + dodatki), w Warszawie ok. 500-600 zł więcej. Z takim mocno średnimi zarobkami jakie miasto z tych trzech byście wybrali
derton778 - Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest...

źródło: mapa

Pobierz

które miasto

  • Warszawa 14.2% (46)
  • Łódź 44.6% (144)
  • Poznań 41.2% (133)

Oddanych głosów: 323

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwazam ze kazdy mezczyzna lub kobieta, by myslec trzeźwo o związkach, powinien zostać na pewnym etapie życia skrzywdzony. By zreflektować swoje własne utopijne wyobrażenia związku z rzeczywistością która mocno się różni. By zdać sobie sprawę że związek to "my" a nie "ja". By wiedzieć, że związek jest drogą nie tyle co wspólną, ale na swój sposób indywidualną - dającą nadal możliwość rozwijania się partnerowi w swych pragnienia. I by być gotowym na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: Też głównie z paroma osobami z osiedla na boisku czy ławce czułem się w miarę "normalnie" później wejście w dorosłość totalnie mi psycha siadła, stany lękowe itd, bunkier w chacie a tam patologiczna rodzina która jeszcze bardziej to pogłębiała, ale jak już znalazłem pracę to mimo ciężkich początków w kontaktach międzyludzkich to mam jak ty, że potrafię się odezwać gdy chodzi o coś konkretnego, coś trzeba zrobić i nawiązać
  • Odpowiedz
Dawajcie te metalowe kulki do turlania po podłodze, bo mi się sąsiad zmienił i nie rozumie, że przy drewnianym stropie słyszę jak puszcza głośno muzykę, nawet jak mu o tym powiedziałem, to nie zrozumiał xD
#zalesie #sasiedzi #zycie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: ja tak j-----m, po szkole świeżo, miałem jedno przemyślenie, że jakbym miał tak do końca życia, za minimalną, z tymi ludźmi, przekładać część z miejsca A do maszyny, to bym się o-----ł
  • Odpowiedz
Cześć! Mam nietypowe pytanie może ktoś pomoże, bo prześledziłem wszystko i odpowiedzi brak dot. przeprowadzki. Szukam miasta w Polsce w którym kupić mieszkanie i zostać 5-10 lat. Głównie jako bazę wypadową miedzy podróżami bo nie chce mi się już męczyć z wynajmem.

Praca zdalna #programista15k - więc nie ma znaczenia gdzie

Fajnie by było:
- Większe/średnie miasto
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DDum Bielsko-Biała:

Większe/średnie miasto - 170 k mieszkańców, więc średnie
Rozbudowane usługi gastro - ogólnie jest co zjeść, mamy sporo dobrych i trochę bardzo dobrych restauracji, ale nie nastawiaj się na gwiazdki Michelin
Nad rzeką, morzem, jeziorem - zbiornikiem wodnym - najbliżej masz jeziora Międzybrodzkie i Żywieckie (to prawie to samo w zasadzie), jakieś pół godziny drogi od Bielska. Różnych rzek też jest sporo w okolicy, pamiętaj jednak że to góry i inne w
  • Odpowiedz
@DDum: Mieszkam w Bielsku i ogólnie bardzo duży +. Nawet otwierają się teraz uniwersytety więc klimat studencki będzie rósł, jak i architektura, którą ostro teraz remontują. O reszcie typu bliskość natury i eleganckie widoki z okna już ktoś pisał. Podsyłam zdjęcie z mojego balkonu na największym osiedlu w mieście.
Winden - @DDum: Mieszkam w Bielsku i ogólnie bardzo duży +. Nawet otwierają się teraz...

źródło: IMG20230719202903

Pobierz
  • Odpowiedz
Nawiązanie do wpisu @Krulsalomon

Zawsze jak pojadę z UK na tydzień czy dwa do rodziny w PL to wraca nostalgia, bo co roku są jakieś zmiany na lepsze, ale..

- Nie zgotowałbym takiego losu mojej partnerce, przeprowadzając sie do PL, zwyczajnie miałaby mniej praw, a dziecka z downem czy martwiaka nie mam zamiaru z nia rodzic.
- Religia w polityce, nadal ludzie wierza w te bajki a grifterzy to wykorzystuja do robienia kasy na
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Varin: jakie prawa, oprócz możliwości zrobienia aborcji, ubyłyby twojej partnerce w Polsce?
Co do religi w polityce i szkołach, od kiedy przestałam się tym tematem interesować zrobiło mi się lepiej, a też mnie to kiedyś frustrowało. Dziecko z religi zawsze można wypisać, nikt mi nigdy z tego powodu problemu nie robił.
  • Odpowiedz