Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem wczoraj znalezisko dotyczące nowej szczepionki na COVID. Nawet nie doczytywałem o co dokładnie chodzi i zerknąłem w komentarze.

Zdaję sobie sprawę, że będą to komentować głównie osoby przeciwne. Osoby, które uważają, że COVIDa nigdy nie było itd.

Wytłumaczcie mi: dlaczego te same osoby nie mają problemu jak szczepionka na grypę jest akceptowana w trybie przyśpieszonym? Przecież wiemy to od dawna, że wirus mutuję i w każdym roku musi być nowa szczepionka, a nie da się stworzyć w pół roku szczepionki w normalnym trybie.

Jednak gdy powstaje szczepionka na COVID w takim trybie, to rzucane są komentarze typu „ciekawe ile dawek” czy „zamykamy już lasy”. Oczywiście rozumiem wyśmiewanie głupoty prostych ludzi z PiSu, którzy wymyślali takie zakazy. Jednak czy ich wypowiedzi sprawiają, że medycyna działa inaczej?

To trochę tak jakby negować fizykę. Jeden polityk powiedział jakaś głupotę, dlatego grawitacja nie istnieje. Dokładnie tak się czuje czytając komentarze. Polityk coś powiedział wiec wirus nie mutuje.

Tutaj trzeba by wstawić wykres Dunninga-Krugera. Ludzie nigdy nie zainteresowani medycyną, przeczytali kilka artykułów w internecie i są ekspertami od szczepionek. W szczególności tych na COVID, bo te są szczególnie „wyjątkowe”.

#medycyna #covid19 #covid #szczepienia #wirus #nauka #zycie #zdrowie #pytanie
zaxang - Zobaczyłem wczoraj znalezisko dotyczące nowej szczepionki na COVID. Nawet ni...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
Wytłumaczcie mi: dlaczego te same osoby nie mają problemu jak szczepionka na grypę jest akceptowana w trybie przyśpieszonym?


@zaxang: Moze dlatego ze kolejna szcepionka na grype jest kolejnym wariantem poprzedniej? Poprzedniej, sprawdzonej.

A szczepionka na Covid to eksperyment?

I nie wycieraj sobie mor (przepraszam - ust) populistycznymi stwierdzeniami ze przeciwnicy covida to szury. Bo to uproszczenie bardziej populistyczne niz sam kaczynski.

Zamiast wycierac se usta porozmawiaj moze z kims normalnym? Z
  • 0
@gorzki99 No ale mi chodzi właśnie o kolejny wariant szczepionki na COVID. Poprzedniej, sprawdzonej.

Nie użyłem określenia szury, więc nie wmawiaj mi tego. Nawet w najmniejszym stopniu nie miałem takie zamiaru.

Dlaczego zatem negujesz szczepionkę na COVID czysto z medycznego punktu widzenia? Nie wstawiaj tutaj ŻADNYCH wypowiedzi polityków, ludzi medialnych, głupich decyzji (zamykanie lasów).

Dlaczego oceniasz szczepionkę przez pryzmat tego jak była promowana przez ludzi, którzy zarabiają na promowaniu takich rzeczy?

Dlaczego
  • 0
@gorzki99 opowiem Ci kilka historii z mojego życia. Moja mama ma styczność z lekarzami na codzień i promowała szczepienia na COVID. Tata z kolei jest bardzo przeciwny, to jeden wielki spisek, chcą nas pozabijać.

Rok 2017. Moja koleżanka po rozstaniu z chłopakiem poszła w imprezę. Imprezowała tydzień, dużo alkoholu, zero narkotyków. Nagle obudziła się i… nie czuła nóg. Spędziła wiele miesięcy w szpitalu w Katowicach. Następnie wyjechała do Niemiec do szpitala. Zmarła
Poprzedniej, sprawdzonej.


@zaxang: Jakiej? Sprawdzonej? Wez sie nie osmieszaj.

PIERWSZA szczepionka na covid zostala dopuszczona warunkowo - bez calej wymaganej procedury.
Wiec skoro pierwsza byla warunkowa to jej warianty sa jakie? Skup sie. WARUNKOWE. Co wynika z poprzedniej.

Nie użyłem określenia szury, więc nie wmawiaj mi tego. Nawet w najmniejszym stopniu nie miałem takie zamiaru.


Nie uzyles to fakt. Twoj wpis to sugeruje. Porownujesz odklejencow z normalnymi ludzmi. To nie jest
Wyobraź sobie, że takie sytuacje dzieją się kilka miesięcy po szczepieniu. Przecież to wszystko byłoby zrzucone na COVID.


@zaxang: Przez idiotow.

Moj dobry kumpel zmarl w wieku 28 lat na zawal serca. jakies 15 lat temu wiec o covidzie nie ma co mowic.
Dwudziestoosmiolatek schodzacy na zawal serca? Niepijacy i niepalacy? raz w tygodniu uprawiajacy sport?

Teraz debile by to przypisali albo szczepionce albo... UWAGA... covidowi

Debili nie brakuje po obu
  • 0
@gorzki99 mój wpis tego nie sugeruje. Zadałem proste pytanie - dlaczego szczepionka na grypę w trybie przyspieszonym jest okej, a na COVID nie. Napisałem jedynie, ze spodziewałem się komentarzy osób przeciwnym szczepieniom. Co jest normalne bo ktoś kto jest za szczepieniami nie komentuje takich znalezisk. Nikogo nie chciałem obrazić, zwykle pytanie. Mam szacunek do każdego niezależnie od poglądów. Wiec powtórzę: to, ze jestem za szczepionka nie oznacza, ze wyśmiewam czy szydzę z
Zadałem proste pytanie - dlaczego szczepionka na grypę w trybie przyspieszonym jest okej, a na COVID nie.


@zaxang: No to odpowiedzialem. Bo szczepionka na grype jest "mutacja" poprzednich szczepionek na grype. A te sa znane od dziesiecioleci. BTW na grype tez sie nigdy nie szczepilem.

Widzisz, z medycznego punktu nie masz prawa oceniać szczepionki


Ale czy ja tego nie napisalem wczesniej? Bo wydaje mi sie ze jednak napisalem.

Zabawne jest to,
  • 0
@gorzki99 czyli jak pojawiły się pierwsze doniesienia medialne, to niczym się nie przejmowałeś? Nie nosiłeś maseczki, nie myłeś częściej rąk, nie myłeś owoców i warzyw, z każdym witałeś się w taki sam sposób (buzi w policzek, podawanie reki), nie czekałeś na szczepionkę, nie czytałeś o tym żadnych informacji, nie budziło to różnych emocji w głowie? Bo ja o tym mówię. W lutym 2020 roku ludzie oczekiwali szczepionki aby pozbyć się tego lęku.
czyli jak pojawiły się pierwsze doniesienia medialne, to niczym się nie przejmowałeś? Nie nosiłeś maseczki, nie myłeś częściej rąk, nie myłeś owoców i warzyw, z każdym witałeś się w taki sam sposób (buzi w policzek, podawanie reki), nie czekałeś na szczepionkę, nie czytałeś o tym żadnych informacji, nie budziło to różnych emocji w głowie?


@zaxang: Szczerze? Nic z tych rzeczy. Drugie bergamo co nie? jakos jak codzeinnie wychodzilem do pracy to