Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tr0llk0nt0

tr0llk0nt0

Dołączył 11 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 61069
  • Znaleziska 28707
  • Mikroblog 32362
  • Obserwujący 17
  • Obserwowane 5

8

Młodzi lekarze czują się jak "chłopi pańszczyźniani". Poszło o nową ustawę

Młodzi lekarze czują się jak "chłopi pańszczyźniani". Poszło o nową ustawę

Nowe przepisy mogą zablokować młodym lekarzom zmianę miejsca pracy i "ukarać" ich za odmowę rezydentury. Ten temat podkreślał również dr Adam Miller, sekretarz Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Jego zdaniem "ta ustawa to de facto XXI-wieczny sposób niewolnictwa względem lekarzy" którzy muszą pracow

airaG
z
pro.medonet.pl
dodany: 10 godz. i 18 min temu
  • 3
  • #
    lekarz
  • #
    kasta
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 5 godz. i 4 min temu via Wykop
  • 0
w bogatej Danii jest mało szpitali a u nas utrzymuje się tego mase i długi ...

@brudny_boks: Uwielbiam przykłady z Danii albo krajów Beneluksu. One są dobrymi przykładami prawie wyłącznie na to, że dany kraj daje się zwiedzić w półtora tygodnia na rowerze. W Polsce z przyczyn obiektywnych nigdy nie będzie tak mało szpitali jak w Danii. ¯\(ツ)/¯

12

Mija 10 lat od Brexitu. Wielka Brytania zubożała po wyjściu z UE

Mija 10 lat od Brexitu. Wielka Brytania zubożała po wyjściu z UE

10 lat po referendum ekonomiści są zgodni co do negatywnych skutków gospodarczych Brexitu. Większość ekonomistów jest zgodna, że Brexit trwale obniżył brytyjskie PKB o 2-8 proc., a jego negatywne skutki narastają w czasie. Eksport Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej spadł o ok. 12 proc.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 22 godz. i 55 min temu
  • 9
  • #
    polityka
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    brexit
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 5 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 0
i ciekawe jak to zubożenie ma się do tego że skumulowany wzrost PKB za te lata jest wyższy niż Niemców i Francuzów którzy jak wiemy nigdy z UE nie wyszli

@Chris_Karczynski: #madrzejszeotymniewspomniec ¯\(ツ)/¯

11

Tusk wbija szpilę Nawrockiemu. Poszło o unijny kredyt na zbrojenia

Tusk wbija szpilę Nawrockiemu. Poszło o unijny kredyt na zbrojenia

Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych nagranie z wypowiedzią Karola Nawrockiego dotyczącą unijnego programu SAFE. Premier skomentował je krótko: Co Pan nie powie..., sugerując, że prezydent zmienił stanowisko wobec unijnego finansowania obronności.

kolicuch
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 15 godz. i 47 min temu
  • 5
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    tusk
  • #
    nawrocki
  • #
    wiadomosci
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 5 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 1
@mbn-pl: ¯\(ツ)/¯
tr0llk0nt0 - @mbn-pl: ¯\(ツ)/¯

źródło: obraz

Pobierz

337

Rząd Rosji uznał, że w kraju jest zbyt wielu ludzi z wyższym wykształceniem

Rząd Rosji uznał, że w kraju jest zbyt wielu ludzi z wyższym wykształceniem

W kraju jest nadwyżka osób z wyższym wykształceniem, a masowe dążenie uczniów do studiowania na uniwersytetach jest sprzeczne z potrzebami rynku pracy. Tak stwierdził rosyjski minister edukacji i nauki Walerij Falkow

darosoldier
z
centrumeuropy.pl
dodany: przedwczoraj, 19:53:59
  • 116
  • #
    rosja
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    edukacja
  • #
    europa
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 wczoraj, 05:14:36 via Wykop
  • 34
@Latarenko: ¯\(ツ)/¯
tr0llk0nt0 - @Latarenko: ¯\(ツ)/¯

źródło: image

Pobierz
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 21 godz. i 8 min temu via Wykop
  • 11
@Qullion:

człowiek prosty w Polsce szuka informacji o covidach i wymyśla bzdury

Przy czym dostaje dla otuchy przekaz, żeby uwierzył nauce, no proszę Cię… xD (Jeśli nie potrafisz wyjaśnić czegoś prosto, nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze.” – Albert Einstein)

próbuje
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 5 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 0
typ dobrze wie, że prawicowcy rekrutują się głównie z ludzi niepismiennych, to im dogadza xD

@Cadfael: Ale stosujemy klasyczny podział lewica/prawica, który dawno się wypalił, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że w polskiej polityce post-okrągłostołowej był tylko kulawym modelem i nigdy w rzeczywistości nie (za)istniał? xD

@fervi: Chodzi mi o sformułowanie «wierzyć/ufać nauce». Skoro trzeba jej wierzyć/ufać, to chyba zgodzisz się ze mną, że wtedy nie do końca bazuje na dowodach,

17

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Maciej Makselon, redaktor wydawnictwa i polonista: "poprawianie kogoś w towarzystwie albo, co gorsza, w sytuacji publicznej, to jest okazanie wyższości, zaznaczenie hierarchii, wprowadzenie podziału ja jestem panem języka, ty jesteś jego poddanym lub poddaną". Wywiad.

AlexBrown
z
zwierciadlo.pl
dodany: 11 godz. i 50 min temu
  • 26
  • #
    jezykpolski
  • #
    jezykiobce
  • #
    grammarnazi
  • #
    savoirvivre
  • #
    gruparatowaniapoziomu
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 6 godz. i 6 min temu via Wykop
  • 4
Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Wygłaszanie «nauk moralnych» ex officio również bierze się z buractwa. ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Pieniądze i VAR zabijają futbol? Mroczna strona Mundialu!

Pieniądze i VAR zabijają futbol? Mroczna strona Mundialu!

Rozmowa z trenerem Mirosławem Jabłońskim oraz dziennikarzem Stefanem Szczepłkiem o mundialu, stanie polskiej piłki i historii futbolu! Warto posłuchać!

piotr-jaszczuk
z
open.spotify.com
dodany: 19.06.2026, 08:52:35
  • 2
  • #
    pilkanozna
  • #
    mundial
  • #
    sport
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    polska
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 20.06.2026, 08:29:03 via Wykop
  • 1
@Trippynauta: Film proroczy. Polecam gorąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - @Trippynauta: Film proroczy. Polecam gorąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

532

Kacprzyk pracował w trzecim miejscu

Kacprzyk pracował w trzecim miejscu

Co jeszcze wypłynie?

alterego
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 20:31:07
  • 53
  • #
    afera
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    csiwykop
  • #
    polska
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 20.06.2026, 08:11:26 via Wykop
  • 1
Jak ludzie zaczną grzebać to się okaże, że jego podopieczny pracował dłużej niż 24 godziny dziennie.

@tomasz-aleksander-barania: To akurat betka. Trzeba po prostu codziennie wcześniej wstawać…

137

Pamiętacie jeszcze? 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski.

Pamiętacie jeszcze? 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski.

Złodzieje krzyczą łapać złodzieja.

Paradajek
z
wiesci24.pl
dodany: 19.06.2026, 13:37:40
  • 87
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 20.06.2026, 08:07:40 via Wykop
  • 1
@tomasz-aleksander-barania: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - @tomasz-aleksander-barania: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 093c5e15186df29a3877082e4ae0dd798d48a6b84189c7f31388babe1bf8e437

Pobierz

323

Zełenski bez Orderu Orła Białego. MSZ Ukrainy: zyska jedynie Moskwa!

Zełenski bez Orderu Orła Białego. MSZ Ukrainy: zyska jedynie Moskwa!

Decyzja o pozbawieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Orderu Orła Białego jest strategicznym błędem prezydenta Polski, na którym zyska jedynie Moskwa - skomentował ukraiński minister spraw zagranicznych Andrij Sybiha.

cepheus
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 19.06.2026, 19:47:51
  • 192
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 20.06.2026, 06:44:00 via Wykop
  • 45
Brzmi dokładnie jak polityka KO xD

@KochanekAdmina: ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - > Brzmi dokładnie jak polityka KO xD
@KochanekAdmina: ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: 1e1649b048c45f433dcab50967256521cdcc6593125b7fcd667f833bdf7bd4e1

Pobierz

59

"Cieszy Putina i szokuje sojuszników". Donald Tusk.

"Cieszy Putina i szokuje sojuszników". Donald Tusk.

Jak my jesteśmy podzieleni, to żal patrzeć. Ukraińcy sobie z nami pogrywają, bo wiedzą że władze w Warszawie prędzej oczy sobie wydrapią nawzajem niż przemówią jednym głosem na zewnątrz. Świat będzie nas kopał jak piłkę, jeśli to tak dalej będzie wyglądało.

JanPustostan
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 06:04:40
  • 29
  • #
    nawrocki
  • #
    tusk
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 20.06.2026, 06:40:59 via Wykop
  • 23
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

323

Krytykowali podatek, teraz sami chcą go podnieść. "Potrzebne są pieniądze"

Krytykowali podatek, teraz sami chcą go podnieść. "Potrzebne są pieniądze"

Rząd planuje podnieść podatki wprowadzone za rządów poprzedniej koalicji, w tym kontrowersyjny podatek cukrowy. - Potrze

starnak
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 05:15:11
  • 77
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    polityka
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 19.06.2026, 08:47:53 via Wykop
  • 1
Tzw. "mądrość etapu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Drzepetto: Czyli jednak postąpili w mądrości? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 19.06.2026, 08:48:23 via Wykop
  • 71
@RealBakman:
tr0llk0nt0 - @RealBakman:

źródło: tusk_tyle_to_nie

Pobierz

13

Kodeks Etyki Lekarskiej - Lekarze z powołania, ale od jakiej kwoty?

Kodeks Etyki Lekarskiej - Lekarze z powołania, ale od jakiej kwoty?

Każdy konował zobowiązał się do przestrzegania Kodeksu Etyki Lekarskiej. Tymczasem w art. 2 ust. 2 czytamy: Najwyższym nakazem etycznym lekarza jest dobro chorego. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady.

OrcSpearmiarz
z
mp.pl
dodany: 18.06.2026, 11:29:15
  • 1
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 18:08:15 via Wykop
  • 1
( ͡° ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: obraz

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

519

Skopała 14-latka, bo mówił po ukraińsku

Pokaż treści 18+

Skopała 14-latka, bo mówił po ukraińsku

Podeszła do 14-latka bawiącego się w parku z kolegami, zabroniła mu mówić po ukraińsku, a gdy ją zignorował - zaczęła go bić i kopać (także po głowie). Dopiero interwencja innej kobiety sprawiła, że agresorka uciekła. Wszystko działo się w niedzielę wieczorem w Gdańsku.

odyn88
z
trojmiasto.pl
dodany: 18.06.2026, 06:02:06
  • 257
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polskieonuce
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    rasizm
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 07:40:15 via Wykop
  • 37
ten cytat ma niemal dziesięć lat

@przeciwko78: I po dziesięciu latach jest jednakowo, o ile nie bardziej, głupi. ¯\(ツ)/¯

271

Posłanka KO twierdzi, że za sytuacje w szpitalach odpowiada PIS.

Posłanka KO twierdzi, że za sytuacje w szpitalach odpowiada PIS.

Natomiast posłanka Lewicy apeluje. "Przestańcie z tym zwalaniem wszystkiego na PiS"

ocynkowanyodpornynahejt
z
polsatnews.pl
dodany: 17.06.2026, 20:04:57
  • 46
  • #
    polityka
  • #
    szpitale
  • #
    sluzbazdrowia
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 02:39:35 via Wykop
  • 5
(…) a sam fakt bycia skazanym zamknie im drogę do urzędów publicznych, samorządu i służb cywilnych - nie mogą tam pracować osoby skazane za przestępstwa umyślne.

@jagoslau: Niestety «dżentelmeńska» umowa obowiązuje, tzn. "wy nie ruszacie «naszych», a my – «waszych»". ¯\(ツ)/¯
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 02:47:36 via Wykop
  • 76
Posłanka KO twierdzi, że za sytuacje w szpitalach odpowiada PIS.

No tak. Zawsze winni są mityczni «ONI». ¯\(ツ)/¯
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

39

Ukraińska modelka wysadziła Nord Stream 2. Nowe ustalenia.

Ukraińska modelka wysadziła Nord Stream 2. Nowe ustalenia.

Według ustaleń kluczową rolę w operacji miała odegrać ok. 30-letnia Ukrainka ukryta pod pseudonimem Freya.

WstretnyOwsik
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.06.2026, 06:12:37
  • 14
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    niemcy
  • #
    swiat
  • #
    nurkowanie
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 02:17:05 via Wykop
  • 0
Ja słyszałem, że to ta babcia, co rzucała słoikami z przetworami… ( ͡° ͜ʖ ͡°) ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

452

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Izrael handluje żywnością z terytoriów okupowanych

Raport organizacji prawniczej Global Echo Litigation Center ujawnił, że co piąty produkt żywnościowy sprzedawany przez Izrael w Europie w rzeczywistości pochodzi z okupowanych terytoriów arabskich. GELC zapowiedziała pozwy w Wielkiej Brytanii i UE, by wymusić na politykach sankcje wobec Izraela.

Kolekcjoner_dusz
z
farmer.pl
dodany: 17.06.2026, 19:59:09
  • 20
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    zywnosc
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 02:05:38 via Wykop
  • 0
Drogi (…)

@jagoslau: Bez przesady, drogi Kolego!

592

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

NIL nie zgadza się na raportowanie zarobków po PESELu

Damage control w wykonaniu NIL. Problem zarobków problemem jedynie politycznym, lekarzy będzie pod dostatkiem już za 6 lat, żadnego raportowania sum kontraktów po PWZ. Ograniczmy tylko czas pracy, by stawki jeszcze wzrosły. Trudno to skomentować.

warsaw
z
ochronazdrowia.mp.pl
dodany: 17.06.2026, 20:43:47
  • 59
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    medycyna
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 02:04:37 via Wykop
  • 10
Klasa polityczna od 35 lat betonuje liczbę miejsc na studiach i na specjalizacjach według własnych wyciągniętych z zadu wyliczeń

@jagoslau: Kiedyś rozmawiałem o tym z kumplem, który jest żonaty z dentystką z doktoratem. Powiedział, że oczywiście, że wyliczenia są wycągnięte z zadu… profesorów – kierowników klinik, z którymi te limity są w pewien sposób konsultowane. Niestety oni nie chcą sobie za bardzo «hodować konkurencji». ¯\(ツ)/¯

364

Zbudujemy nowe kopalnie

Zbudujemy nowe kopalnie

oświadczył na spotkaniu z górnikami prezes pis jarosław kaczyński

Altru
z
jasnet.pl
dodany: 17.06.2026, 16:17:34
  • 130
  • #
    jastrzebiezdroj
  • #
    gornictwo
  • #
    bekazgornikow
  • #
    bekazpisu
  • #
    jednoosobowekonkursyszachowe
  • #
    polityka
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 01:50:06 via Wykop
  • -2
Górników można robić jak się chce.

@fraciu: Tym badziej, że jeden z obecnych wiceministrów energii jest z wykształcenia górnikiem i swego czasu pracował na kopalni. ¯\(ツ)/¯

456

Podrożeją napoje

Podrożeją napoje

Rząd chce w III kw. przyjąć projekt dotyczący uszczelnienia systemu opłaty cukrowej i aktualizacji jej wysokości - wynika z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Projektowane zmiany zakładają, że 96,5 proc. wpływów z opłaty ma trafić bezpośrednio do Narodowego Funduszu Zdrowia.

dizzapointed
z
bankier.pl
dodany: 17.06.2026, 12:04:29
  • 153
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    rynekspozywczy
  • #
    napoje
  • #
    podatki
  • #
    cukier
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 18.06.2026, 01:47:02 via Wykop
  • 3
Pewnie gimbaza za dużo energetyków pije

@sebastian-podjadlo: Ale jak to, czyżby legislacja nie działała poprawnie?! Energetyki są od akiegoś czasu oficjalnie dla pełnoletnich. ¯\(ツ)/¯

9

Kulisy konfliktu w Konfederacji. "Ewa wyrosła wyżej, niż zaplanował Mentzen"

Kulisy konfliktu w Konfederacji. "Ewa wyrosła wyżej, niż zaplanował Mentzen"

Stowarzyszenie Ruch Biało-Czerwoni Ewy Zajączkowskiej-Hernik nie będzie trzecim skrzydłem w Konfederacji mówią stanowczo naszemu portalowi politycy ugrupowania. Kosa Sławomira Mentzena jest bezlitosna i zawsze celna komentuje z kolei Artur Dziambor, były poseł prawicowej partii.

redaktor_blaz
z
wiadomosci.radiozet.pl
dodany: 17.06.2026, 09:00:16
  • 8
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    prawica
  • #
    sejm
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0 17.06.2026, 11:56:57 via Wykop
  • 1
Oni już nawet nie udają, że chodzi im o polskę, bo by współpracowali zamiast sie polaryzować. Już otwarcie mówią, że chodzi o władzę przy korycie

@OkruszekBojowy: Nihil novi sub sole. ¯\(ツ)/¯
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 27
  • Strona 1 z 27
  • >

Damian

  • "Standaryzacja jest rzeczą dobrą, dlatego podwójne standardy są dwa razy lepsze." (Autor nieznany)
  • Warszawa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.11.2019

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.03.2019

    Złotousty
  • Rocznica
    od 21.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.05.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking