A panowie jak skończą walić kijami to potem co robią? Młócenie to wydobywanie z tych patyków ziarna, tak? Potem co robi się dalej? Schylają się i ręcznie ziarenka zbierają spośród patyków?

Jak coś to takie praktyki widziałem wielokrotnie na wsi (każde wakacje tam niestety spędzałem). Ale miałem na to wywalone, dlatego teraz pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rolnictwo #zycie #pytanie #wies
Bunch - A panowie jak skończą walić kijami to potem co robią? Młócenie to wydobywanie...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: nikt nie zbiera palcami. Słomę zbierasz widłami czy grabiami, a resztę łopatą i szczotką. Wialnia przesieje piasek i reszki słomy i plewów.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dziewczyna z wyglądu 5/10, ale inteligentna, wykształcona, z którą można porozmawiać na mądre tematy jest 1000x bardziej pociągająca niż dziewczyna z wyglądu 9/10 i z zainteresowaniami netflix pazurki i tiktok, będaca po studiach z zarządzania polem namiotowym (#pdk testo). Change my mind.

A ogólnie to mam wrażenie że masa ludzi w wieku powiedzmy <30 nie interesuje się.. niczym - niezależnie od płci.

#zycie #przemyslenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Najgorzej jak laska jest ładna i wstępnie wydaje się ciekawa, a potem się okazuje, że jest głupią idiotką i może jeszcze patusiarą albo ma jakiegoś bordera albo chory łeb i jedzie na antydepresantach
  • Odpowiedz
Podobno żyje się po to aby żyć. Celem życia jest jego dalsze trwanie, w tym i rozmnażanie, bo to jedyny sposób na jego przedłużenie. Czym więc, poza ciągłym staraniem aby ono dalej trwało, wypełnić życie aby było przyjemnie i dobrze?

#zycie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Musze_wygrac_zycie: Życie jest tylko po to by doświadczać. Kiedyś człowiek poświęcał cały czas na zapewnienie michy sobie i swojej rodzinie, teraz ludzie mają więcej wolnego czasu i nie wiedzą co ze sobą zrobić. XD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MILIARDER_007:
W sumie fakt, standardowo stomię tworzy się poprzez rozcinanie ciała.

W takim razie przebić szpikulcem albo rozerwać rękoma ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Pewnie jednak chodzi o nienaruszanie powłok człowieka, ale jeśli potraktujemy to jako zagadkę logiczną, to...
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Odnoszę wrażenie, że urodziłem się tutaj po to aby odpocząć od życia. Czy też ktoś tak ma może z Was? Że we wcześniejszym wcieleniu żył w innym kraju a tutaj sobie żyje po to aby sobie odpocząć po kilkuset inkarnacjach? Czy tylko ja tak mam i odnoszę takie wrażenie? Z wieloma rzeczami się chociażby zgadza - czułem, że będę bogaty i nigdy nie będę miał dziewczyny. I tak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Never easy. Zawsze kuźwa coś- jak nie samochód walnie, to coś ze zdrowiem, jak nie w pracy to coś w rodzinie. Jaki sku*wiały jest ten człowieczy los. Przecież nikomu nic złego nie zrobiłem, staram się być dobry, miły, uczynny, a tu kary i krzywdy na Mnie. #zycie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

10 tysięcy lat neolitu, jeszcze więcej paleolitu, a ludzie dalej żyją jak zwierzęta, dalej traktują innych jak zwierzęta, dalej jest źle. Jeśli mieli tyle czasu aby zmienić świat na lepsze i się nie udało, to czy kiedyś się uda?

#ankieta #dzisiejszeczasy #zycie

Odpowiedzi

  • Tak 15.0% (3)
  • Nie 85.0% (17)

Oddanych głosów: 20

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dean_corso: Amortyzacja w firmie to jedno, a wartość to inna bajka. Nawet w ubezpieczeniach domów część firm płaci wartość odtworzeniową sprzętów do 5-6 lat, sam po wypadku komunikacyjnym miałem uszkodzonego 3,5 letniego lapka i płacili jak za złoto :) Fakt likwidator miał problem że naprawa kosztowała ponad 3 tysiące, ale to był 3,5 letni lapek za ponad 6 koła.
  • Odpowiedz