Był ktoś z was ostatnio w Arabii Saudyjskiej? Szykuje mi się dłuższy trip biznesowy do Rijadu/Dammamu i przyjmę tipy na co się przygotować. Serio na kontroli granicznej przeglądają telefony i laptopy, czy kiedyś tak było i to bajka?

#arabiasaudyjska #praca #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czasem chciałbym cofnąć się do czasów gimnazjum i momentu wyboru szkoły średniej. To był naprawdę fajny okres — grille, piłka z ekipą, mnóstwo znajomych, pierwsze jazdy samochodem, prawo jazdy, technikum, gdzie zawsze coś się działo. Było pełno śmiechu, głupich żartów i beki z byle czego. Nuda praktycznie nie istniała. Dziś mam tę pracę w #korposwiat, o której kiedyś marzyłem a teraz to przeklenstwo — siedzę sobie przy komputerze, zarabiam
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GiorgioDiStefanAntonio to ja mam tak jak @turkmurk wolę dorosłe życie, gdyż większość rzeczy planuję sam a jak byłem nastolatkiem to nie planowałem tylko MUSIAŁEM robić i wiecznie robić dobrą minę do złej gry. No i dziś o godzinie 15 robię co chcę a w dawnych czasach tak nie było
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracodawca zaproponował mi UOP za 6k netto lub B2B za 10k jego kosztów na fakturze. Ryczałt 8,5%.
Czy przy takiej kwocie warto w ogóle rozważać B2B zamiast UOP? W teorii przy małym zusie/uldze na start kwota do ręki jest trochę większa niż na UOP ale czy warta zachodu?
#b2b #uop #it #praca #podatki

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:

 Przedsiębiorca, który w ramach własnej działalności wykonuje na rzecz byłego pracodawcy te same czynności, które wykonywał na podstawie umowy o pracę w bieżącym lub poprzednim roku kalendarzowym nie może korzystać z ulgi na start. Pod pojęciem „byłego pracodawcy” należy rozumieć każdego pracodawcę, na rzecz którego przedsiębiorca pracował przed rozpoczęciem działalności, a więc również takiego, z którym prowadzący działalność nie rozwiązał umowy o pracę.


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wspolpraca-z-bylym-pracodawca-a-skladki-zus
  • Odpowiedz
@Roksanos: No to trzymaj się tego, opcja średnio uczciwa, ale jak pracodawca ma średnio uczciwe podejście, to nie ma się co cackać.

Dyscyplinarka jest problemem, jak masz powiedzmy 10lat xp w pracy i ciężko to ukryć. W momencie jak co pół roku zmieniasz to nie ma praktycznie znaczenia.
  • Odpowiedz
#pracait #pracbaza #praca #przegrywpo30tce
Jako ze studia z Informatyki prawie skonczone, a pracy jak nie ma tak nie ma, to wysylam CV do korpo do biura, i musze usuwac ze studiowalem Informatyke, bo pewnie sie smieją ze mnie, ze o kolejny przegryw co po Informatyce nie ma pracy, a one na spokojnie kawusie piją i CV przeglądają za 5k na rękę.
W ogole mam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpiegelZunge: Dziwisz się? Do 2022 roku w społeczeństwie panowało przekonanie, ze jak komuś nie wyjdzie w obecnym miejscu pracy to pójdzie do IT. Tak więc obecnie biura traktują ludzi z IT jako podwójne odpady, bo skoro nie wyszło im w branży która brała wszystkich, to co dopiero tam gdzie potrzebne są faktycznie jakieś umiejętności. Ale sami to sobie zrobiliście informatycy, ha tfu!!!
  • Odpowiedz
@BojWhucie: to niech się kurna zwolnią ci biedni kurierzy, w czym problem? Parafrazując powiedzenie- "kurier, nauczycielka i kasjer na jednym jadą wozie" - wszyscy przepracowani i zmordowani, a trzymają się tych fuch jak krab kamieni
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: wyższe wykształcenie, czasem jest to wymóg na jakiekolwiek stanowisko. Obojętny jest kierunek, byleby było wyższe. Obojętnie jakie korpo, albo urząd bez wyższego nawet nie masz po co składać papierów.
  • Odpowiedz
@Arvin: no ta, co i tak jest śmieszne bo zatrudniając studenta niby wychodzą na 0, ale podali oni widełki 4800-6500 zł brutto (zakładam, że i tak by dali maksymalnie tą niższą kwotę) na zleceniu, gdzie przy tej najniższej kwocie koszty zatrudnienia osoby do 26 roku życia bez statusu to 5783,04 a PFRON dofinansowuje 1550 zł przy stopniu umiarkowanym (2585 zł przy chorobach psychicznych, zaburzeniach rozwoju, upośledzeniu umysłowym, epilepsji lub osobie
  • Odpowiedz