✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?

Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirki spod tagów :) Na początku roku w usg wyszło mi stłuszczenie wątroby [AST, ALT w normie] ale Lipidogram gorzej [HDL - 42,3, nieHDL - 134, LDL - 84,6, triglicerydy - 246,9].
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od soboty czuję coś w stylu lekkich duszności, trochę tak jak po covidzie, czasem czuję jakbym miał "za mało tlenu". Poza tym jestem całkowicie zdrowy brak żadnego kaszlu itp. ktoś wie o co może chodzić? Jak jutro nadal tak będzie to pewnie podejdę do lekarza, ale czy po skierowanie na RTG?
#medycyna #lekarz #zdrowie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co to za wirus teraz panuje - od ok 2tygodni mam w przychodni wielu pacjentow z wirusowym zapaleniem gardla i zatok, ktore przechodzi potem na krtań. Pacjenci bez gorączki, z bólem gardła po jednej stronie, suchym kaszlem (migdałki bez nalotów, wezly chlonne niepowiekszone albo lekko powiekszone, gardlo czerwone, osłuchowo b/z), następnie chrypka i objawy oskrzelowe. po ok 2tygodniach przechodzi #medycyna #lekarz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie w głowie. Czuję jakby... mózg mi się kurczył. Nie wiem jak to opisać i wiem, że mózg nie ma receptorów bólowych ale dosłownie mam takie uczucie jakby ta gąbka w środku coraz bardziej wysychała i traciła objętość. Jeszcze zaczęły się u mnie sporadyczne bo sporadyczne ale migreny - a wcześniej nigdy ich nie miałem.

Są szanse, że lekarz mi da skierowanie na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przepraszam, że się powtarzam, ale ten raz mózg mi tak został zniszczony, że no nie mogę XD Ostatni raz, słowo honoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pogoda #nerwica #zaburzeniaosobowosci #lekarz #heheszki #l-------------j #l-------------j
ForTravelSayYes - Przepraszam, że się powtarzam, ale ten raz mózg mi tak został znisz...

źródło: IMG_7448

Pobierz

Czy Wykop powinien być stałym elementem terapii w psychiatrycznej piwnicy?

  • Oczywiście! Widać, po użytniku, że przynosi efekty 27.3% (12)
  • To mój stary i bez kieliszka nie siada do kąkutera 9.1% (4)
  • Upośledź, tak samo w sumie jak i Ty 15.9% (7)
  • Całkowicie normalna postać 11.4% (5)
  • Koledzy nacierali go śniegiem za młodu 36.4% (16)

Oddanych głosów: 44

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#borelioza #zdrowie #pytaniedoeksperta #lekarz #nfz

Robiłem badanie Borelioza - p/c IgG met. Western-Blot (S23). Jedynie dodatnie markery które mi wyszły to: P21 dodatnie (21 jednostek) i Flagelina (p41) z Borrelia afzelii dodatnie (79 jednostek). Całe badanie ma status jako ujemny. Co w takim razie oznaczają wyniki dodatnie przy tych dwóch markerach?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strona nfz.gov.pl ma niewygodne szukanie przychodni.
Jest jakieś że zaznaczasz punkt (swoje miejsce zamieszkania) i szuka ci kolejno, od najbliższego, do najdalszego, bez głupich podziałów na województwa? Po prostu żeby liczyła się tylko odległość.

Bo obecnie to trzeba wpisywać po kolei większe miejscowości i sprawdzać, a przecież może jakaś być w mniejszej miejscowości. To jest strasznie toporne.
#nfz #sluzbazdrowia #medycyna #leczenie #choroby
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Gdy Ty Mirku z tagu #ogrodnictwo #rolnictwo przykładasz sobie pistolet do skroni przez zniszczone mrozem plony, straty finansowe… to tymczasem w alternatywnej rzeczywistości psychiatrycznej #pogoda
#nerwica #zaburzeniaosobowosci #lekarz #heheszki #l-------------j #l-------------j
ForTravelSayYes - Gdy Ty Mirku z tagu #ogrodnictwo #rolnictwo przykładasz sobie pisto...

źródło: IMG_7435

Pobierz

Czy ten użytnik wykopu w końcu zaczął brać leki?

  • Jestem jego lekarzem i uciekł on z oddziału 29.5% (13)
  • Tata go upił i wykorzystał 27.3% (12)
  • Kąpię się on w zimnej wodzie po starszym bracie 9.1% (4)
  • Całkowicie normalna postać 6.8% (3)
  • Powinniście być parą, pasujecie do siebie 13.6% (6)
  • Jego chłopakiem musi być jakiś rolnik 13.6% (6)

Oddanych głosów: 44

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A nuż spomiędzy pomiędzy heheszkami znajdzie się jakiś dobry pomysł ;)

Co można dać w podzięce lekarzowi za sporą pomoc w dojściu do zdrowia? Ogólnie nie jestem zwolennikiem prezentów dla służby medycznej ale facet poświęcił mi bardzo dużo czasu po godzinach i często bezpłatnie więc coś wypada.

Wiem, że alko nie lubi więc tu się schody zaczynają ;) Jakieś bony? Kawy? Nie mam pojęcia

#pytanie #kiciochpyta #prezent
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zulf: Kwestia taka, że gotówki ode mnie nie wziął jak chciałem za dodatkowe wizyty płacić i wciąż mu zasilam konto rzadszymi, ale regularnymi wizytami. Dlatego chciałem coś materialnego czego nie odrzuci
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach