Witam mirki spod tagów :) Na początku roku w usg wyszło mi stłuszczenie wątroby [AST, ALT w normie] ale Lipidogram gorzej [HDL - 42,3, nieHDL - 134, LDL - 84,6, triglicerydy - 246,9].
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta
Odstawienie używek[w sumie tylko alko], ograniczanie węglowodanów, heparegen i ruch na ile to możliwe od pogody rowerem, co po 2 msc daje kolejny lipidogram [HDL - 38,4, nieHDL -144,7, LDL -106,68, triglicerydy - 190,1]. Niby spadek triglicerydów, ale reszta

























Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?
Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy
@mirko_anonim: zazwyczaj do lekarza pierwszego kontaktu, który kieruje dalej
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero