Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Mirki, usuwałem ósemkę w czwartek. Od czwartku jestem na przeciwbólowych. Czwartek, piątek, sobota brałem nimesil po dwie saszetki dziennie, ale średnio pomagał. Wczoraj wziąłem 3 X 400mg ibuprofenu i się zaczęło. Napierała mnie brzuch, nie mogę się wypróżnić, lecą tylko takie "bobki" podobne do bobków moich królików xD co mogę wziąć na ten ból brzucha, ząb mnie yebie (a raczej jego brak), brzuch mnie yebie i myślę, że zaraz oszaleję. Internet nic
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#dermatolog #dermatologia #lekarz #nfz #zdrowie
Jakiś czas temu byłem badać znamiona. Szczególnie martwiły mnie dwa. Mam je chyba od zawsze, są równe, nie swędzą, nie bolą, ale mega ciemne (z daleka wydają się nawet czarne ). Jestem hipochondrykiem, więc dla pewności byłem u dwóch różnych dermatologów. U jednego dermatologa usłyszałem, że jeden pieprzyk jest do usunięcia, a na drugim
#dermatolog #dermatologia #lekarz #nfz #zdrowie
Jakiś czas temu byłem badać znamiona. Szczególnie martwiły mnie dwa. Mam je chyba od zawsze, są równe, nie swędzą, nie bolą, ale mega ciemne (z daleka wydają się nawet czarne ). Jestem hipochondrykiem, więc dla pewności byłem u dwóch różnych dermatologów. U jednego dermatologa usłyszałem, że jeden pieprzyk jest do usunięcia, a na drugim
@mirko_anonim: jak idziesz do dwóch lekarzy to zawsze spodziewaj się, że będziesz musiał iść do trzeciego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po tym co piszesz to nie bardzo jest się czym martwić
@mirko_anonim to ja cię już uprzedziłem. Raz w roku badam pieprzyki. W tym roku byłem u 3 lekarzy. Każdy z nich wskazał inne pieprzyki, których usunięcie warto usunąć ale generalnie bez spiny. Każdy inne xD
Ostatni miał tytuł profesora to postanowiłem z nim skonfrontować to co pokazała mi lekarka bez dr nawet jeszcze, jako "groźnie wyglądające". To wyśmiał to ogólnie
Ostatni miał tytuł profesora to postanowiłem z nim skonfrontować to co pokazała mi lekarka bez dr nawet jeszcze, jako "groźnie wyglądające". To wyśmiał to ogólnie
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Pan_Slon już był taki przypadek we Włoszech. Leczył przez długie lata i nagle się okazało, że nie miał żadnego wykształcenia medycznego. Co ciekawe, był bardzo dobrze oceniany przez pacjentów.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim "nawet się TROCHĘ umyła" XD
@mirko_anonim: idź do lekarza i powiedz że ssales starej babce hemoroida i zapytaj koniecznie czy od tego się umiera
Ten lekarz wyjdzie i nie wróci
Takiego zwierzaka jak ty trzeba zamknąć do klatki
Ten lekarz wyjdzie i nie wróci
Takiego zwierzaka jak ty trzeba zamknąć do klatki
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć
Mam pytanie, czy to jest normalne, że jak wypiłam 0,8 l soku z buraka i 0,5 l monsterka różowego to mocz jest koloru jasnoróżowego?
Bo siedzę i się martwię.
Cześć
Mam pytanie, czy to jest normalne, że jak wypiłam 0,8 l soku z buraka i 0,5 l monsterka różowego to mocz jest koloru jasnoróżowego?
Bo siedzę i się martwię.
@mirko_anonim albo to objaw kamicy moczowej, torbieli nerek, gruźlicy nerek lub nowotworów
( ͡º ͜ʖ͡º)
( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirko_anonim @kabotyno ale tak serio to no worries, to przez buraki, przejdzie Ci do jutra
@MegaSprawiedliwosc666: brak wizyty u laryngologa.
- 0
@Saddam_Husajn: bylem powiedzial ze mam czyste uszy
- 1
Trzy lata temu mialam robionego zęba. Z zęba w zasadzie została tylko podstawa. Dentysta zrobił kanałówkę, spiłowal trochę i na to postawił nowego. zęba. Z zewnątrz idealnie, wczoraj patrze, oglądam uzębienie z użyciem małej latarki, a tam z wewnętrzej strony pasek próchnicy przy dziąśle, przy podświetleniu widać, że ząb jest w środku czarny :( Fakt, nie chodziłam na kontrole przez ten czas, ale jeżeli trzeba będzie wyrywać zęba albo sciągać i robic
@Ana77: miałaś robionego na niego koronę, tak?
Raczej nic nie jest przesądzone, możesz źle interpretować sytuację.
Rozwój próchnicy w 3 lata, to nie jest szybkie tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próchnica nie "idzie od środka". Zawsze zaczyna się w zewnętrznej części zęba i drąży w głąb. Bez kontroli rtg nie wiesz w jakim stanie masz zęby.
Zęby po leczeniu kanałowym należy kontrolować co roku zdjęciem rtg,
Raczej nic nie jest przesądzone, możesz źle interpretować sytuację.
Rozwój próchnicy w 3 lata, to nie jest szybkie tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próchnica nie "idzie od środka". Zawsze zaczyna się w zewnętrznej części zęba i drąży w głąb. Bez kontroli rtg nie wiesz w jakim stanie masz zęby.
Zęby po leczeniu kanałowym należy kontrolować co roku zdjęciem rtg,
@Ana77: dziąsło zawsze prędzej czy później zacznie "uciekać" od metalu. T9 nie musi być zła technika szczotkowania. Dlatego metalowy brzeg nie powinien być umieszczany na granicy lub poniżej dziąsła.
Dentysta powinien z Tobą to omówić po zbadaniu.
Dentysta powinien z Tobą to omówić po zbadaniu.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
✨️ Autor wpisu (OP): @niepoprawny_pesymista: zaśmiałbym się, gdyby nie ciężki okres jaki teraz przechodzę. Ale dzięki za komentarz z humorkiem.
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
@Swiadek_Szatana_: placisz za wiele rzeczy. To ze o dicloforze uslyszalas w telewizji, radio czy przeczytalas w gazecie, za ladne opakowanie, za inne produkty z portfolio firmy ktore sie nie utrzymuja.
Leki wzbudaja jakies absurdalne emocje. Czy piszesz post o tym ze jest maslo laciate za 4 zl i kerrygold za 10? ¯\(ツ)/¯
Leki wzbudaja jakies absurdalne emocje. Czy piszesz post o tym ze jest maslo laciate za 4 zl i kerrygold za 10? ¯\(ツ)/¯
@dorszcz ale ty odróżniasz artykuły spożywcze od suplementów diety?
@Swiadek_Szatana_: ale ty tu nie pytasz o lek, od którego zależy życie, tylko probiotyk, od którego może parę godzin szybciej przejdzie mu sraka xd
konto usunięte via Wykop
- 4
@KARELGOLDBAUM: ziom, nie zyjemy w afryce by nas dojebywała drankuloza xD Idź może do dermatologa, bo wkręcisz sobie świerzba, a to świerzbiączka. To bardzo trudno zdiagnozować, niech się zajmie tym specjalista.
konto usunięte via Wykop
- 2
@KARELGOLDBAUM: pyrantel działa na pasożyty jelitowe. Pierw diagnoza, bo z takimi sprawami musisz być pewny postępowania. Poza odrobaczeniem dochodzi jeszcze dezyfekcja pomieszczeń mieszkalnych by choroba nie nawracała.
- 0
Test na helicobacter pylori jak na foto.
Tu opis: https://hepyureasetest.pl/
Tu opis metody: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szybki_test_ureazowy
Byłem u lekarza, wykonał mi go na miejscu, wynik podobno do 5min. Wyszedł negatywny i tak wpisano do papierów. Dostałem go na pamiątkę. Po kolejnych 10 min wyglądał dalej tak samo. Ale już po godzinie wygląda na pozytywny. Po prostu tak się dzieje czy pokazało mi z opóźnieniem?
#medycyna #zdrowie #helicobacter #
Tu opis: https://hepyureasetest.pl/
Tu opis metody: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szybki_test_ureazowy
Byłem u lekarza, wykonał mi go na miejscu, wynik podobno do 5min. Wyszedł negatywny i tak wpisano do papierów. Dostałem go na pamiątkę. Po kolejnych 10 min wyglądał dalej tak samo. Ale już po godzinie wygląda na pozytywny. Po prostu tak się dzieje czy pokazało mi z opóźnieniem?
#medycyna #zdrowie #helicobacter #
źródło: L9B4601a-1-700x700
Pobierz@Vadzior zapewne jak większość testów na pewne okno czasowe na odczyt wyniku, po którym wynik nie jest miarodajny i nie należy się nim sugerować. Tak jest z testami np. na covid, grypę, RSV.
- 0
@troglodyta_erudyta: Ok. Bo test na covid jak leżał to i tak nie zmienił mi wyniku. A to się odbarwiło i teraz jest już bardzo wyraźne, że jest pozytywny. Lekarz mówił max 5min na wynik. Ale już po minucie mówił, że nic nie będzie. Ale potem jak już go zabrałem do kieszeni to zaczął sinieć.
- 38
chłop postanowił sobie zrobić frytki na śniadanie, bo czemu nie. ale chłop nie ogarnął, że do gorącego oleju trzeba ostrożnie wrzucać zamrożone frytki, bo olej wtedy pluje na chłopa. chłop dostał gorącym olejem prosto w otwarte oko, ale nic nie boli. czy chłopu teraz wyrośnie pęcherz na gałce ocznej? #gotujzwykopem #lekarz #zalesie
3
Koniec zaocznej medycyny na UJ. Słabnące zainteresowanie. Rządziej kończono

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego nie zamierza prowadzić rekrutacji na kierunek lekarski niestacjonarny na najbliższy rok akademicki. Rok kosztował 46 tysięcy.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- 0
Czy podczas przypadkowego oderwania szwu może jego część zostać pod skórą? Czy szew jest na tyle twardy, że jak zostanie wyrwany, to w całości?
Byłem dzisiaj na ściąganiu szwów chirurgicznych po wycięciu zmiany skórnej na udzie. Jak wróciłem do domu to zobaczyłem, że do spodni dresowych jest przyczepiony jeden szew i doszedłem do wniosku, że musiał się oderwać od rany podczas drogi DO szpitala.
Za dwa tygodnie idę znowu do chirurga odebrać wyniki,
Byłem dzisiaj na ściąganiu szwów chirurgicznych po wycięciu zmiany skórnej na udzie. Jak wróciłem do domu to zobaczyłem, że do spodni dresowych jest przyczepiony jeden szew i doszedłem do wniosku, że musiał się oderwać od rany podczas drogi DO szpitala.
Za dwa tygodnie idę znowu do chirurga odebrać wyniki,
źródło: szwy-medyczne-po-operacjach-szyte-szwy-chirurgiczne-na-ciele-ludzkim_217516-569
Pobierz- 0
@Dumle007: Jeżeli jest nierozpuszczalny to jakim niby cudem?
Powtarzam: wiem, że rozpuszczalne szwy jak sama nazwa wskazuje po jakimś czasie znikają, ale nierozpuszczalne nie.
Powtarzam: wiem, że rozpuszczalne szwy jak sama nazwa wskazuje po jakimś czasie znikają, ale nierozpuszczalne nie.
To jest po prostu ciało obce i organizm sobie z nim poradzić, zrobi się strupek i z czasem samo odpadnie. Ewentualnie jakieś zgrubienie na skórze, pryszcz i też wyjdzie
źródło: temp_file2088997809488226935
Pobierz0
Przeżył śmierć kliniczną. Opisuje, co się z nim działo

- Widziałam, że jestem już w innym wymiarze, panował półmrok - tak swoje doświadczenie z pogranicza śmierci, opisuje Aneta Mazur. Z kolei pacjent dr. hab. Marka Bindera z Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim podczas tzw. śmierci klinicznej mówił o innym doświadczeniu.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
R---------a mnie to gadanie, że w Polsce brakuje lekarzy xD
Ja dostałem się pól roku temu na zabiegówkę do Słupska, pensję miało płacić Ministerstwo Zdrowia, a nie szpital.
Co zrobił szpital? Ordynator miał to w dupie, szpitalowi nawet nie zależało, żeby dać mi jakiś dodatek za relokację 200km od domu, nawet 300zł, bo mieli to totalnie w dupie. Rozmowa z nimi była taka, że jak podpiszę umowę na 6 lat i papier, że
Ja dostałem się pól roku temu na zabiegówkę do Słupska, pensję miało płacić Ministerstwo Zdrowia, a nie szpital.
Co zrobił szpital? Ordynator miał to w dupie, szpitalowi nawet nie zależało, żeby dać mi jakiś dodatek za relokację 200km od domu, nawet 300zł, bo mieli to totalnie w dupie. Rozmowa z nimi była taka, że jak podpiszę umowę na 6 lat i papier, że
@gracilis: 100% prawdy
1) ja się dostałem na chirurgie ogolna do dużego szpitala w pewnym mieście wojewodzko-uniwersyteckim prawie 300km od miejsca studiów, czy dostałem jakis dodatek? oczywiscie ze nie. jak sie spytalem w kadrach czy cos takiego u nich w szpitalu funkcjonuje to kazaly mi sie puknac w glowe i powiedzialy ze tu ludzie z pocałowaniem reki przyjda do pracy a jak mi sie cos nie podoba to moge zrezygnowac i
1) ja się dostałem na chirurgie ogolna do dużego szpitala w pewnym mieście wojewodzko-uniwersyteckim prawie 300km od miejsca studiów, czy dostałem jakis dodatek? oczywiscie ze nie. jak sie spytalem w kadrach czy cos takiego u nich w szpitalu funkcjonuje to kazaly mi sie puknac w glowe i powiedzialy ze tu ludzie z pocałowaniem reki przyjda do pracy a jak mi sie cos nie podoba to moge zrezygnowac i
- 2
@pieknylowca: problem polega na tym że jak jest jakakolwiek dyskusja to sprowadza się ona do
"Pokaż lekarzu co masz w garazu" "termin na nfz za rok a prywatnie to o 15stej" oraz "słychać wycie, znakomicie". Zadnej głębszej refleksji.
"Pokaż lekarzu co masz w garazu" "termin na nfz za rok a prywatnie to o 15stej" oraz "słychać wycie, znakomicie". Zadnej głębszej refleksji.
- 0
25cm śniegu w kwietniu i ogólnie po co komu plony oraz jakaś wegetacja!!!!!!! Oneoneoneone #pogoda
#nerwica #zaburzeniaosobowosci #lekarz #heheszki #l-------------j #l-------------j
#nerwica #zaburzeniaosobowosci #lekarz #heheszki #l-------------j #l-------------j
źródło: IMG_7368
PobierzCzy ten użytnik jest w dalszym ciągu zaburzony?
- Ojciec dalej nie wyszedł mu z wanny z zimną woda 32.4% (24)
- To mój stary i znowu się napił 10.8% (8)
- Kocham go i jestem pewien, że pokryjomu Ty też 16.2% (12)
- Całkowicie normalna postać 9.5% (7)
- Jestem jego lekarzem i nie bierze on leków 31.1% (23)
konto usunięte via Wykop
- 6
@ForTravelSayYes: sram na waszą WEGEtację. TYLKO MIĘSOTACJA.
- 5
@ItsyBitsyPajonk: Dlatego tylko zima, bo wtedy je się mięso!!!!!!!!!!! Wiosna i lato to lewacki spisek w celu zabicia spożycia mięsa w imię jakiegoś niedobrego zielska!!!!!!!!!!!!!!!oneoneone ( ͡° ͜ʖ ͡°)


























#lekarz #medycyna #pytanie
@czykoniemnieslysza: ostatni raz antybiotyk brałem po operacji jakieś 2 lata temu, wczesniej pewnie przez 12lat go nie brałem