Mirki, usuwałem ósemkę w czwartek. Od czwartku jestem na przeciwbólowych. Czwartek, piątek, sobota brałem nimesil po dwie saszetki dziennie, ale średnio pomagał. Wczoraj wziąłem 3 X 400mg ibuprofenu i się zaczęło. Napierała mnie brzuch, nie mogę się wypróżnić, lecą tylko takie "bobki" podobne do bobków moich królików xD co mogę wziąć na ten ból brzucha, ząb mnie yebie (a raczej jego brak), brzuch mnie yebie i myślę, że zaraz oszaleję. Internet nic
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#dermatolog #dermatologia #lekarz #nfz #zdrowie

Jakiś czas temu byłem badać znamiona. Szczególnie martwiły mnie dwa. Mam je chyba od zawsze, są równe, nie swędzą, nie bolą, ale mega ciemne (z daleka wydają się nawet czarne ). Jestem hipochondrykiem, więc dla pewności byłem u dwóch różnych dermatologów. U jednego dermatologa usłyszałem, że jeden pieprzyk jest do usunięcia, a na drugim
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jak idziesz do dwóch lekarzy to zawsze spodziewaj się, że będziesz musiał iść do trzeciego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po tym co piszesz to nie bardzo jest się czym martwić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim to ja cię już uprzedziłem. Raz w roku badam pieprzyki. W tym roku byłem u 3 lekarzy. Każdy z nich wskazał inne pieprzyki, których usunięcie warto usunąć ale generalnie bez spiny. Każdy inne xD

Ostatni miał tytuł profesora to postanowiłem z nim skonfrontować to co pokazała mi lekarka bez dr nawet jeszcze, jako "groźnie wyglądające". To wyśmiał to ogólnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: idź do lekarza i powiedz że ssales starej babce hemoroida i zapytaj koniecznie czy od tego się umiera
Ten lekarz wyjdzie i nie wróci
Takiego zwierzaka jak ty trzeba zamknąć do klatki
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć

Mam pytanie, czy to jest normalne, że jak wypiłam 0,8 l soku z buraka i 0,5 l monsterka różowego to mocz jest koloru jasnoróżowego?

Bo siedzę i się martwię.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzy lata temu mialam robionego zęba. Z zęba w zasadzie została tylko podstawa. Dentysta zrobił kanałówkę, spiłowal trochę i na to postawił nowego. zęba. Z zewnątrz idealnie, wczoraj patrze, oglądam uzębienie z użyciem małej latarki, a tam z wewnętrzej strony pasek próchnicy przy dziąśle, przy podświetleniu widać, że ząb jest w środku czarny :( Fakt, nie chodziłam na kontrole przez ten czas, ale jeżeli trzeba będzie wyrywać zęba albo sciągać i robic
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ana77: miałaś robionego na niego koronę, tak?
Raczej nic nie jest przesądzone, możesz źle interpretować sytuację.

Rozwój próchnicy w 3 lata, to nie jest szybkie tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próchnica nie "idzie od środka". Zawsze zaczyna się w zewnętrznej części zęba i drąży w głąb. Bez kontroli rtg nie wiesz w jakim stanie masz zęby.

Zęby po leczeniu kanałowym należy kontrolować co roku zdjęciem rtg,
  • Odpowiedz
@Ana77: dziąsło zawsze prędzej czy później zacznie "uciekać" od metalu. T9 nie musi być zła technika szczotkowania. Dlatego metalowy brzeg nie powinien być umieszczany na granicy lub poniżej dziąsła.
Dentysta powinien z Tobą to omówić po zbadaniu.
  • Odpowiedz
@Swiadek_Szatana_: placisz za wiele rzeczy. To ze o dicloforze uslyszalas w telewizji, radio czy przeczytalas w gazecie, za ladne opakowanie, za inne produkty z portfolio firmy ktore sie nie utrzymuja.

Leki wzbudaja jakies absurdalne emocje. Czy piszesz post o tym ze jest maslo laciate za 4 zl i kerrygold za 10? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Hej, znacie jakieś dobre leki na pasożyty skórne? Jakieś dziwne krostki mnie napotkały i podejrzewam że baba z przedszkola przyniosła jakiś syf i chciałbym się odrobaczyć.

Kiedys slyszalem o Pyrantelum ale nie wiem czy to dobre?

#medycyna #lekarz #pasozyty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KARELGOLDBAUM: ziom, nie zyjemy w afryce by nas dojebywała drankuloza xD Idź może do dermatologa, bo wkręcisz sobie świerzba, a to świerzbiączka. To bardzo trudno zdiagnozować, niech się zajmie tym specjalista.
  • Odpowiedz
@KARELGOLDBAUM: pyrantel działa na pasożyty jelitowe. Pierw diagnoza, bo z takimi sprawami musisz być pewny postępowania. Poza odrobaczeniem dochodzi jeszcze dezyfekcja pomieszczeń mieszkalnych by choroba nie nawracała.
  • Odpowiedz
Test na helicobacter pylori jak na foto.
Tu opis: https://hepyureasetest.pl/
Tu opis metody: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szybki_test_ureazowy
Byłem u lekarza, wykonał mi go na miejscu, wynik podobno do 5min. Wyszedł negatywny i tak wpisano do papierów. Dostałem go na pamiątkę. Po kolejnych 10 min wyglądał dalej tak samo. Ale już po godzinie wygląda na pozytywny. Po prostu tak się dzieje czy pokazało mi z opóźnieniem?
#medycyna #zdrowie #helicobacter #
Vadzior - Test na helicobacter pylori jak na foto.
Tu opis: https://hepyureasetest.pl...

źródło: L9B4601a-1-700x700

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@troglodyta_erudyta: Ok. Bo test na covid jak leżał to i tak nie zmienił mi wyniku. A to się odbarwiło i teraz jest już bardzo wyraźne, że jest pozytywny. Lekarz mówił max 5min na wynik. Ale już po minucie mówił, że nic nie będzie. Ale potem jak już go zabrałem do kieszeni to zaczął sinieć.
  • Odpowiedz
chłop postanowił sobie zrobić frytki na śniadanie, bo czemu nie. ale chłop nie ogarnął, że do gorącego oleju trzeba ostrożnie wrzucać zamrożone frytki, bo olej wtedy pluje na chłopa. chłop dostał gorącym olejem prosto w otwarte oko, ale nic nie boli. czy chłopu teraz wyrośnie pęcherz na gałce ocznej? #gotujzwykopem #lekarz #zalesie
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy podczas przypadkowego oderwania szwu może jego część zostać pod skórą? Czy szew jest na tyle twardy, że jak zostanie wyrwany, to w całości?

Byłem dzisiaj na ściąganiu szwów chirurgicznych po wycięciu zmiany skórnej na udzie. Jak wróciłem do domu to zobaczyłem, że do spodni dresowych jest przyczepiony jeden szew i doszedłem do wniosku, że musiał się oderwać od rany podczas drogi DO szpitala.

Za dwa tygodnie idę znowu do chirurga odebrać wyniki,
maciorqa - Czy podczas przypadkowego oderwania szwu może jego część zostać pod skórą?...

źródło: szwy-medyczne-po-operacjach-szyte-szwy-chirurgiczne-na-ciele-ludzkim_217516-569

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Dumle007: Jeżeli jest nierozpuszczalny to jakim niby cudem?

Powtarzam: wiem, że rozpuszczalne szwy jak sama nazwa wskazuje po jakimś czasie znikają, ale nierozpuszczalne nie.
  • Odpowiedz
To jest po prostu ciało obce i organizm sobie z nim poradzić, zrobi się strupek i z czasem samo odpadnie. Ewentualnie jakieś zgrubienie na skórze, pryszcz i też wyjdzie
  • Odpowiedz
R---------a mnie to gadanie, że w Polsce brakuje lekarzy xD

Ja dostałem się pól roku temu na zabiegówkę do Słupska, pensję miało płacić Ministerstwo Zdrowia, a nie szpital.
Co zrobił szpital? Ordynator miał to w dupie, szpitalowi nawet nie zależało, żeby dać mi jakiś dodatek za relokację 200km od domu, nawet 300zł, bo mieli to totalnie w dupie. Rozmowa z nimi była taka, że jak podpiszę umowę na 6 lat i papier, że
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: 100% prawdy
1) ja się dostałem na chirurgie ogolna do dużego szpitala w pewnym mieście wojewodzko-uniwersyteckim prawie 300km od miejsca studiów, czy dostałem jakis dodatek? oczywiscie ze nie. jak sie spytalem w kadrach czy cos takiego u nich w szpitalu funkcjonuje to kazaly mi sie puknac w glowe i powiedzialy ze tu ludzie z pocałowaniem reki przyjda do pracy a jak mi sie cos nie podoba to moge zrezygnowac i
  • Odpowiedz
@pieknylowca: problem polega na tym że jak jest jakakolwiek dyskusja to sprowadza się ona do
"Pokaż lekarzu co masz w garazu" "termin na nfz za rok a prywatnie to o 15stej" oraz "słychać wycie, znakomicie". Zadnej głębszej refleksji.
  • Odpowiedz
25cm śniegu w kwietniu i ogólnie po co komu plony oraz jakaś wegetacja!!!!!!! Oneoneoneone #pogoda
#nerwica #zaburzeniaosobowosci #lekarz #heheszki #l-------------j #l-------------j
ForTravelSayYes - 25cm śniegu w kwietniu i ogólnie po co komu plony oraz jakaś wegeta...

źródło: IMG_7368

Pobierz

Czy ten użytnik jest w dalszym ciągu zaburzony?

  • Ojciec dalej nie wyszedł mu z wanny z zimną woda 32.4% (24)
  • To mój stary i znowu się napił 10.8% (8)
  • Kocham go i jestem pewien, że pokryjomu Ty też 16.2% (12)
  • Całkowicie normalna postać 9.5% (7)
  • Jestem jego lekarzem i nie bierze on leków 31.1% (23)

Oddanych głosów: 74

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach