Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
randomdrop
randomdrop

randomdrop

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1304
  • Znaleziska 197
  • Mikroblog 1107
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 30
Famine
Famine
3 godz. i 35 min temu
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 1 godz. i 53 min temu via Wykop
  • 0
@Famine: dzień stoczniowca dopiero w niedzielę
  • Odpowiedz

2657

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: wczoraj, 06:29:26
  • 269
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
randomdrop
randomdrop
randomdrop 1 godz. i 59 min temu via Wykop
  • -2
@Cztero0404: najniższa federalna to ponad $5 czy $6. Jest tam pojęcie cash wage, trochę ponad $2, ale pracodawca musi wyrównać do tych 5-6, jeśli pracownik nie otrzymuje napiwków. Tyle, że to federalna, minimalna stanowa poniżej $10 to wielka rzadkość, a w praktyce praktycznie nikt tam nie zarabia mniej niż $15. Straszne te stany, po prostu kraj ubóstwa i nędzy, nie to co Polska. A w Czechach minimalna niższa niż u
Qurvinox
Qurvinox
20.06.2026, 15:37:15
  • 61
Przegioem co
Qurvinox - Przegioem co

źródło: 716

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 20.06.2026, 17:43:51 via Wykop
  • 0
@westberlin: o tak. Krasnystaw to OK zamiennik, lepszy taki niż żaden, ale jest bezpłciowy przy wspomnianych przez Ciebie. Co dopiero domowy, ale o mleko prosto od krowy już nie tak łatwo, a jak już robić, to porządnie
  • Odpowiedz

1300

Lekarzy za dużo czy za mało? Lobby nie umie zdecydować

Lekarzy za dużo czy za mało? Lobby nie umie zdecydować

Nie można zakazać lekarzom pracy na kontraktach, bo gdyby każdy lekarz pracował na etacie tylko w jednym miejscu, system by runął z braku lekarzy twierdzą samorządy lekarskie. A jednocześnie alarmują, że Polska kształci za dużo lekarzy i zmarnujemy na ich edukację 15 mld zł

tomasztomasz1234
z
oko.press
dodany: 18.06.2026, 15:21:40
  • 130
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
randomdrop
randomdrop
randomdrop 19.06.2026, 08:58:03 via Wykop
  • -1
@ifritti: to nie kwestia łapówek, a konieczności głosowania zgodnie z rozkazami partii. De facto rządzi nami kilkunastu polityków, a może i kilku.
ossprime
ossprime
10.06.2026, 16:11:10
  • 36
Not great, not terrible. Od ATH portfela wynik obsunął się o 113k orzełków.

#gielda #portfelgrubasa <- triggeruje? daj na czarno
ossprime - Not great, not terrible. Od ATH portfela wynik obsunął się o 113k orzełków...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-10 o 18.10.14

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 10.06.2026, 18:16:12 via Wykop
  • 0
@ParadygmatYT: sprzedaż, offshore, finanse, medycyna, prawo, oze, petrochemia… trochę branż pozwala na spoko zarobki, w IT o to dość łatwo po prostu i mediana jest wyższa
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 11.06.2026, 08:11:46 via Wykop
  • 0
@Glupiii: no tak, wystarczy się uczyć, ale dla niektórych to za wiele i chcieliby w pierwszej pracy tyle zarabiać. Niskowykwalifikowana kadra, bez języków, zawsze będzie miała sufit zawieszony na 15-20 i to tylko pod warunkiem chodliwego „fachu” w ręku. Ambitne i inteligentne jednostki w wielu branżach są w stanie to przeskoczyć.
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 12.06.2026, 19:18:53 via Wykop
  • 0
@Glupiii: nie dość, źe głupi, biedny, to na dodatek niewychowany
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 13.06.2026, 17:49:01 via Wykop
  • 0
@Glupiii: nic o mnie nie wiesz, a oceniasz. I nie piję do tych ostatnich 2 komentarzy-pyskówki, a drugiego wysrywu poniżej jakiejkolwiek krytyki. Śmiesznie się to czyta i stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdybyś nabrał ogłady i rozumu, to mógłbyś więcej. Nie takich debili, którzy osiągnęli sukces znam. Zresztą, gość siedzący 24 na dobę na wykopie mówi, że jestem autystyczny - ale zabolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Reanef
Reanef
11.06.2026, 06:16:23
  • 626
I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną. BMWiarze to podludzie. #samochody #motoryzacja #bmw
Reanef - I to jeszcze na odcinkowym na lewym z maksymalną.    BMWiarze to podludzie. ...

źródło: 1000029659

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 11.06.2026, 08:21:31 via Wykop
  • 5
@Reanef: jazda na zderzaku to debilizm zagrażający życiu i zdrowiu, ale warto zwrócić uwagę na ludzi niezjeżdżających na prawy po dokończeniu manewru i jadących z o wiele mniejszą niż dopuszczalną prędkością. Robi się tego tałatajstwa coraz więcej.
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 11.06.2026, 08:54:45 via Wykop
  • 2
@Reanef: jasne, nie mówię o zakorkowanej trasie, raczej narzekam na wyprzedzających z prędkością niewiele wyższą od wyprzedzanych i niezjeżdżających mimo kilometra do następnego pojazdu.
  • Odpowiedz
lubie-sernik
lubie-sernik
30.05.2026, 13:44:19
  • 177
Taką kolację zamówiłem za 10 zł z dostawą. Nie wiem co to jest ale dużo mięsa.

Omg jakie to ostre....

#sernikpodrozuje
lubie-sernik - Taką kolację zamówiłem za 10 zł z dostawą. Nie wiem co to jest ale duż...

źródło: 1000056598

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 31.05.2026, 09:01:25 via Wykop
  • 1
@aukolb: no to nie pisz, że brednie, bo stosowałeś się do podstawowych zasad i nic nie złapałeś, bo jeszcze inni pomyślą, że problem nie istnieje. Azja to nie Afryka, ale poziom sanitarny jest znacznie niższy niż w Europie i bez zachowania ostrożności narażeni jesteśmy na wiele paskudztw
  • Odpowiedz
Lolenson1888
Lolenson1888
26.05.2026, 05:01:06
  • 1205
Wiem, że śmianie się z czyichś nazwisk to poziom pierwszej klasy podstawówki, ale to silniejsze ode mnie w tym przypadku ( ͡º ͜ʖ͡º)
We Wrocku przyjmuje laryngolog Anton Konowałow, który w dodatku na Znanym Lekarzu ma jakieś negatywne opinie xD
#lekarz100k #konowalposting #heheszki #wroclaw
Lolenson1888 - Wiem, że śmianie się z czyichś nazwisk to poziom pierwszej klasy podst...

źródło: E3D1D4B6-7D8C-4A24-9262-2E25F204C635

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.05.2026, 09:27:44 via Wykop
  • 3
@Lolenson1888: konował to rutenizm, oznaczał niegdyś weterynarza
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 28.05.2026, 18:50:58 via Wykop
  • 0
@Wszebor: uprościłem przekaz do odniesienia z naszych czasów, ale fakt ;)
  • Odpowiedz
wybryk_natury
wybryk_natury
25.05.2026, 16:40:37
  • 287
#zlodziejskiewybryki
wybryk_natury - #zlodziejskiewybryki

źródło: IMG_3675

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.05.2026, 07:13:43 via Wykop
  • 0
@r333m4k444: to nie Polska, w Norwegii wszystkie zasady są święte i nie ma tam miejsca na typowe dla nas interpretacje i naciąganie. Nie przepadam za tym krajem, ale tam po prostu ludzie są uczciwi, nikomu nie przyjdzie do głowy, by kombinować i zadawać pytanie “a co ci zrobią, jak przemycisz kota?”. Jednakże, w przypadku nieuciążliwego zwierzęcia, nawet w Norwegii, taki zakaz nie ma mocy prawnej.
  • Odpowiedz

3360

Skandal na Morskim Oku. Ukrainiec wjechał autem

Skandal na Morskim Oku. Ukrainiec wjechał autem

Ukraiński influencer Andriy Gavryliv wjechał samochodem na teren rezerwatu przyrody bezpośrednio pod Morskie Oko, kiedy deportacja?

H100
z
o2.pl
dodany: 23.05.2026, 05:29:13
  • 619
  • #
    cudzoziemcy
  • #
    imigranciboners
  • #
    deportacja
  • #
    prawo
randomdrop
randomdrop
randomdrop 24.05.2026, 06:52:57 via Wykop
  • 0
@iron_fox2: to jest corvette c7, passat wśród sportowych aut. Nigdy nie był drogi, a tym bardziej teraz.
metalnewspl
metalnewspl
09.05.2026, 06:15:38
  • 0
Macie bilet na koncert Metalliki w Chorzowie? To możecie wziąć udział w losowaniu i zdobyć spotkanie z zespołem. Szczegóły: https://www.metalnews.pl/newsy/metallica-spotkanie-z-fanami-chorzow/

#metallica #chorzow #koncert #metalnews
metalnewspl - Macie bilet na koncert Metalliki w Chorzowie? To możecie wziąć udział w...

źródło: Metallica

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 09.05.2026, 07:37:09 via Wykop
  • 6
@metalnewspl: chciałbym być jeszcze naiwnym 13 latkiem, który marzy o zdjęciu z zespołem xD
  • Odpowiedz

351

UW obiecał tanią stołówkę. W BUW otwarto food hall

UW obiecał tanią stołówkę. W BUW otwarto food hall

Zapowiedzi padły w 2023 r., lokal miał ruszyć w roku 2024/2025. Zamiast uczelnianej stołówki jest prywatny BUWBAR, zamawianie przez QR, bez gotówki, a operator płaci ok. 58 tys. zł netto miesięcznie.

Pan_od_Internetu
z
horecatrends.pl
dodany: 07.05.2026, 11:57:17
  • 135
  • #
    warszawa
  • #
    gastronomia
  • #
    edukacja
  • #
    studbaza
  • #
    pieniadze
  • #
    informacje
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.05.2026, 12:39:42 via Wykop
  • 0
@southlander: firma sponsoruje Ci to, np. catering płaci grosze za wynajem, albo Twoja firma dopłaca do każdego posiłku. Tego samego oczekiwałbym od takiej stołówki, 2 dychy to akuratna cena dla studenta
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.05.2026, 13:32:30 via Wykop
  • 0
@biczek: w kateringach firmowych są ceny takie, jak napisał kolega wyżej. Znam przykłady ze skandynawakich firm. Oczekiwałbym podobnych lub niższych cen jako student, zarobki w korpo o których mówię są stosunkowo wysokie. Jest gro osób dla których 10 zł dziennie to spora różnica mimo wszystko.

671

Trzy oblane egzaminy i wracasz na kurs. Resort szykuje rewolucję, która zrujnuje

Trzy oblane egzaminy i wracasz na kurs. Resort szykuje rewolucję, która zrujnuje

Limit egzaminów na prawo jazdy to świetny pomysł, jeśli zależy nam na obniżeniu zdawalności jeszcze bardziej i drenowani

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.05.2026, 11:59:34
  • 300
  • #
    polska
  • #
    egzamin
  • #
    prawojazdy
  • #
    kierowcy
  • #
    prawo
randomdrop
randomdrop
randomdrop 03.05.2026, 10:18:38 via Wykop
  • 2
Idiotyczny to jest obowiązek odbycia kursu. Chcesz to sobie wykupujesz 3, 5 czy 50 godzin w prywatnej szkole, a jak nie chcesz, to z miejsca podchodzisz do egzaminu. Służy to jedynie firmom szkoleniowym i dealerom aut.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trampul
Trampul
02.05.2026, 16:09:20
  • 160
Niesamowite uczucie, po raz pierwszy w moim życiu Górnik coś wygrał, to jest chyba to uczucie, które mogli odczuwać wcześniej kibice Wielkiego Górnika (。◕‿‿◕。)

#mecz
Trampul - Niesamowite uczucie, po raz pierwszy w moim życiu Górnik coś wygrał, to jes...

źródło: image-6

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 03.05.2026, 05:54:29 via Wykop
  • 1
@rafalmmx: ładny, zgodny z duchem sportu komentarz, ale nie da sie uważać obiektywnie - to oksymoron.
  • Odpowiedz

509

Zbudowałem tracker cen GPU w Europie bo mam dość przepłacania - 48 dni danych

Zbudowałem tracker cen GPU w Europie bo mam dość przepłacania - 48 dni danych

Siema Mireczki! Fiński dev z Wiednia. 48 dni scrapowania cen GPU w Europie: ASUS TUF RTX 5090 OC - 14.700 PLN w Holandii, 17.500 PLN we Francji. Różnica 2.800 PLN za tę samą kartę. Niemcy najtańsze w 80/142 porównaniach. Właśnie dodałem PLN. Nie mam polskich sklepów jeszcze - X-kom? Morele?

iluvdata
z
pricesquirrel.com
dodany: 29.04.2026, 20:44:30
  • 103
  • #
    komputery
  • #
    gpu
  • #
    pcmasterrace
  • #
    nvidia
  • #
    amd
  • #
    cebuladeals
randomdrop
randomdrop
randomdrop 30.04.2026, 18:28:53 via Wykop
  • 2
@K-S-: przecież napisał „(…) scrapowania danych”.

610

2 godziny w maratonie złamane

2 godziny w maratonie złamane

Kenijczyk Sebastian Sawe przebiegł maraton w Londynie w 1:59:30, tym samym pobijając rekord świata i jako pierwszy człowiek w historii przebił w oficjalnych zawodach barierę 2 godzin.

rales
z
bbc.com
dodany: 26.04.2026, 11:18:15
  • 197
  • #
    bieganie
  • #
    sport
  • #
    maraton
  • #
    rekord
  • #
    biegajzwykopem
  • #
    londyn
randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.04.2026, 18:17:33 via Wykop
  • 0
@Topibambur: amator to złe określenie, miałeś na myśli początkujacego (grubasa)
randomdrop
randomdrop
randomdrop 27.04.2026, 15:08:02 via Wykop
  • 0
@Topibambur: amator może być lepszy od profesjonalisty, to słowo wskazuje na hobbystyczne podejście do tematu. Do tego głównie się przyczepiłem. BTW jeżdżę czasami z takimi znajomymi, ale nie pozwalam im na jęczenie przy takim spacerowym tempie :P
Matias107
Matias107
25.04.2026, 06:54:04
  • 1085
Wczoraj wieczorem umarł mi ojciec. Był dla mnie najważniejszym człowiekiem. On jedyny byl dla mnie zawsze życzliwy. A ja nie czuje nic oprócz ogromnej złości
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 25.04.2026, 18:05:39 via Wykop
  • 0
@Matias107: trzymaj sie miras, rok temu też straciłem tatę. Nagle, w wypadku, miał z tego wyjść, ale 2 tygodnie nadziei psu w dupę. Też był dla mnie drogowskazem i oparciem. Będzie lepiej, c-----o, ale zaakceptujesz to w końcu i przejdziesz dalej.
  • Odpowiedz

349

Jeden z ostatnich czynnych młynów wodnych! Ceny niskie, mąka wybitna

Jeden z ostatnich czynnych młynów wodnych! Ceny niskie, mąka wybitna

ŚLĄSKIE. To miejsce z duszą i historią gotową na scenariusz filmowy! Byliśmy w działającym Młynie Rydzewskich w Dąbrowie Górniczej. Przed wojną ocalał dzięki... pieczonej gęsi i bimbrowi, by w czasach PRL-u zostać bezprawnie odebranym rodzinie na 41 lat. Warto wspierać takie miejsca...

Trzebieslawice
z
dabrowagornicza.naszemiasto.pl
dodany: 20.04.2026, 11:48:37
  • 49
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    dabrowagornicza
  • #
    ciekawostki
randomdrop
randomdrop
randomdrop 21.04.2026, 07:15:18 via Wykop
  • 2
@AnalnyInseminator: amator, ziarno zanieczyszczone kupuje, a innym doradza. Tylko własna uprawa. Krówka, konik w gospodarstwie musi być, to i nawóz się znajdzie. Wszystko ooczywiście koszone i zbierane ręcznie, a następnie przez dziatki młócone. Wtedy możesz powiedzieć żeś prawdziwego chleba pojadł.
WolnyBLN
WolnyBLN
18.04.2026, 03:33:05
  • 68
Wczoraj podczas robienia kolacji klasycznie przeciąłem sobie opuszek palca tym nożem XD
WolnyBLN - Wczoraj podczas robienia kolacji klasycznie przeciąłem sobie opuszek palca...

źródło: image

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 18.04.2026, 05:17:49 via Wykop
  • 0
@sanguediguida: czemu stal kiepska?
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 18.04.2026, 07:39:46 via Wykop
  • 2
@Cyngieldup: też z 10 lat temu byłem nożofilem, ale pikutka mam niejednego i chwalę jeszcze dłużej. Zresztą, reszta ich noży też jest ok, a większość tych specjalistów nie potrafi dobrze cebuli pokroić xd
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 18.04.2026, 08:24:10 via Wykop
  • 0
@Eustachiusz: coś tam się tępi, ale to piła więc w kuchni i tak żre jak wściekłe
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 20.04.2026, 19:31:00 via Wykop
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: no wiadomo, sam mam kilka drogich noży, ale pisanie że w pikutku stal jest kiepska, to obraza dla inżynierów - zarówno projektujących pikutka, jak i czytających brednie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.04.2016

    Gadżeciarz
  • Koder
    od 21.01.2019

    Koder
  • Komentator
    od 16.03.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking