Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.
@Cztero0404: najniższa federalna to ponad $5 czy $6. Jest tam pojęcie cash wage, trochę ponad $2, ale pracodawca musi wyrównać do tych 5-6, jeśli pracownik nie otrzymuje napiwków. Tyle, że to federalna, minimalna stanowa poniżej $10 to wielka rzadkość, a w praktyce praktycznie nikt tam nie zarabia mniej niż $15. Straszne te stany, po prostu kraj ubóstwa i nędzy, nie to co Polska. A w Czechach minimalna niższa niż u
@westberlin: o tak. Krasnystaw to OK zamiennik, lepszy taki niż żaden, ale jest bezpłciowy przy wspomnianych przez Ciebie. Co dopiero domowy, ale o mleko prosto od krowy już nie tak łatwo, a jak już robić, to porządnie
Nie można zakazać lekarzom pracy na kontraktach, bo gdyby każdy lekarz pracował na etacie tylko w jednym miejscu, system by runął z braku lekarzy twierdzą samorządy lekarskie. A jednocześnie alarmują, że Polska kształci za dużo lekarzy i zmarnujemy na ich edukację 15 mld zł
@ParadygmatYT: sprzedaż, offshore, finanse, medycyna, prawo, oze, petrochemia… trochę branż pozwala na spoko zarobki, w IT o to dość łatwo po prostu i mediana jest wyższa
@Glupiii: no tak, wystarczy się uczyć, ale dla niektórych to za wiele i chcieliby w pierwszej pracy tyle zarabiać. Niskowykwalifikowana kadra, bez języków, zawsze będzie miała sufit zawieszony na 15-20 i to tylko pod warunkiem chodliwego „fachu” w ręku. Ambitne i inteligentne jednostki w wielu branżach są w stanie to przeskoczyć.
@Glupiii: nic o mnie nie wiesz, a oceniasz. I nie piję do tych ostatnich 2 komentarzy-pyskówki, a drugiego wysrywu poniżej jakiejkolwiek krytyki. Śmiesznie się to czyta i stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdybyś nabrał ogłady i rozumu, to mógłbyś więcej. Nie takich debili, którzy osiągnęli sukces znam. Zresztą, gość siedzący 24 na dobę na wykopie mówi, że jestem autystyczny - ale zabolało ( ͡°͜ʖ͡°)
@Reanef: jazda na zderzaku to debilizm zagrażający życiu i zdrowiu, ale warto zwrócić uwagę na ludzi niezjeżdżających na prawy po dokończeniu manewru i jadących z o wiele mniejszą niż dopuszczalną prędkością. Robi się tego tałatajstwa coraz więcej.
@Reanef: jasne, nie mówię o zakorkowanej trasie, raczej narzekam na wyprzedzających z prędkością niewiele wyższą od wyprzedzanych i niezjeżdżających mimo kilometra do następnego pojazdu.
@aukolb: no to nie pisz, że brednie, bo stosowałeś się do podstawowych zasad i nic nie złapałeś, bo jeszcze inni pomyślą, że problem nie istnieje. Azja to nie Afryka, ale poziom sanitarny jest znacznie niższy niż w Europie i bez zachowania ostrożności narażeni jesteśmy na wiele paskudztw
Wiem, że śmianie się z czyichś nazwisk to poziom pierwszej klasy podstawówki, ale to silniejsze ode mnie w tym przypadku ( ͡º͜ʖ͡º) We Wrocku przyjmuje laryngolog Anton Konowałow, który w dodatku na Znanym Lekarzu ma jakieś negatywne opinie xD #lekarz100k #konowalposting #heheszki #wroclaw
@r333m4k444: to nie Polska, w Norwegii wszystkie zasady są święte i nie ma tam miejsca na typowe dla nas interpretacje i naciąganie. Nie przepadam za tym krajem, ale tam po prostu ludzie są uczciwi, nikomu nie przyjdzie do głowy, by kombinować i zadawać pytanie “a co ci zrobią, jak przemycisz kota?”. Jednakże, w przypadku nieuciążliwego zwierzęcia, nawet w Norwegii, taki zakaz nie ma mocy prawnej.
Zapowiedzi padły w 2023 r., lokal miał ruszyć w roku 2024/2025. Zamiast uczelnianej stołówki jest prywatny BUWBAR, zamawianie przez QR, bez gotówki, a operator płaci ok. 58 tys. zł netto miesięcznie.
@southlander: firma sponsoruje Ci to, np. catering płaci grosze za wynajem, albo Twoja firma dopłaca do każdego posiłku. Tego samego oczekiwałbym od takiej stołówki, 2 dychy to akuratna cena dla studenta
@biczek: w kateringach firmowych są ceny takie, jak napisał kolega wyżej. Znam przykłady ze skandynawakich firm. Oczekiwałbym podobnych lub niższych cen jako student, zarobki w korpo o których mówię są stosunkowo wysokie. Jest gro osób dla których 10 zł dziennie to spora różnica mimo wszystko.
Idiotyczny to jest obowiązek odbycia kursu. Chcesz to sobie wykupujesz 3, 5 czy 50 godzin w prywatnej szkole, a jak nie chcesz, to z miejsca podchodzisz do egzaminu. Służy to jedynie firmom szkoleniowym i dealerom aut.
Niesamowite uczucie, po raz pierwszy w moim życiu Górnik coś wygrał, to jest chyba to uczucie, które mogli odczuwać wcześniej kibice Wielkiego Górnika (。◕‿‿◕。)
Siema Mireczki! Fiński dev z Wiednia. 48 dni scrapowania cen GPU w Europie: ASUS TUF RTX 5090 OC - 14.700 PLN w Holandii, 17.500 PLN we Francji. Różnica 2.800 PLN za tę samą kartę. Niemcy najtańsze w 80/142 porównaniach. Właśnie dodałem PLN. Nie mam polskich sklepów jeszcze - X-kom? Morele?
Kenijczyk Sebastian Sawe przebiegł maraton w Londynie w 1:59:30, tym samym pobijając rekord świata i jako pierwszy człowiek w historii przebił w oficjalnych zawodach barierę 2 godzin.
@Topibambur: amator może być lepszy od profesjonalisty, to słowo wskazuje na hobbystyczne podejście do tematu. Do tego głównie się przyczepiłem. BTW jeżdżę czasami z takimi znajomymi, ale nie pozwalam im na jęczenie przy takim spacerowym tempie :P
Wczoraj wieczorem umarł mi ojciec. Był dla mnie najważniejszym człowiekiem. On jedyny byl dla mnie zawsze życzliwy. A ja nie czuje nic oprócz ogromnej złości
@Matias107: trzymaj sie miras, rok temu też straciłem tatę. Nagle, w wypadku, miał z tego wyjść, ale 2 tygodnie nadziei psu w dupę. Też był dla mnie drogowskazem i oparciem. Będzie lepiej, c-----o, ale zaakceptujesz to w końcu i przejdziesz dalej.
ŚLĄSKIE. To miejsce z duszą i historią gotową na scenariusz filmowy! Byliśmy w działającym Młynie Rydzewskich w Dąbrowie Górniczej. Przed wojną ocalał dzięki... pieczonej gęsi i bimbrowi, by w czasach PRL-u zostać bezprawnie odebranym rodzinie na 41 lat. Warto wspierać takie miejsca...
@AnalnyInseminator: amator, ziarno zanieczyszczone kupuje, a innym doradza. Tylko własna uprawa. Krówka, konik w gospodarstwie musi być, to i nawóz się znajdzie. Wszystko ooczywiście koszone i zbierane ręcznie, a następnie przez dziatki młócone. Wtedy możesz powiedzieć żeś prawdziwego chleba pojadł.
@Cyngieldup: też z 10 lat temu byłem nożofilem, ale pikutka mam niejednego i chwalę jeszcze dłużej. Zresztą, reszta ich noży też jest ok, a większość tych specjalistów nie potrafi dobrze cebuli pokroić xd
@HetmanPolnyKoronny: no wiadomo, sam mam kilka drogich noży, ale pisanie że w pikutku stal jest kiepska, to obraza dla inżynierów - zarówno projektujących pikutka, jak i czytających brednie