Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko189
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
randomdrop
randomdrop

randomdrop

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1294
  • Znaleziska 195
  • Mikroblog 1099
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 30
KladzSie
KladzSie
13.03.2026, 17:37:25
  • 151
Jeden plus i po pracy kupuje p--o i czipsy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 14.03.2026, 06:52:04 via Wykop
  • 0
@sruba_m3: stawiam dolary przeciwko orzechom, że ten mirek wyżej ma więcej kolegow
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 14.03.2026, 07:33:38 via Wykop
  • 0
@sruba_m3: uu, najs :D
  • Odpowiedz

719

Emeryt kupił Audi za prawie 130 tysięcy zł w poznańskim renomowanym salonie.

Emeryt kupił Audi za prawie 130 tysięcy zł w poznańskim renomowanym salonie.

Emeryt kupił bezwypadkowe auto w oficjalnym salonie. Po szkodzie calkowitej

Okaz_prawilnosci
z
epoznan.pl
dodany: 12.03.2026, 17:43:26
  • 188
  • #
    poznan
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
randomdrop
randomdrop
randomdrop 13.03.2026, 14:35:43 via Wykop
  • 0
@janikomuniewierzeacozdopieroniemcom: wszystko zależy od właściciela, np. w gdańsku taki Plichta to dramat, ale już schewe jest swietny (m.in. uratował mi auto po debilach od sosnowskiego) i nie dałbym swojego auta do innego mechanika
randomdrop
randomdrop
randomdrop 13.03.2026, 14:40:20 via Wykop
  • 0
@vostok: wystarczy, że będzie w takim aucie rozwalone poszycie po jednej stronie, walnięty reflektor i lusterko (czyli czysta kosmetyka), a wycena naprawy będzie kosmiczna. Serwisy, ktore pracuja z ubezpieczeń z góry mówią, że “nie będzie się to panu kalkulowało” jak przyjdziesz do nich z ulicy.

600

Kacze Opowieści: Czym jest inflacja i jaki wpływ ma na gospodarkę

Kacze Opowieści: Czym jest inflacja i jaki wpływ ma na gospodarkę

Krótka i prosta opowiastka o tym, do czego prowadzi dodruk pieniędzy i napędzanie inflacji. Nie ma czegoś takiego, jak darmowy pieniądz.

pogop
z
youtube.com
dodany: 06.03.2026, 19:43:37
  • 134
  • #
    gospodarka
  • #
    inflacja
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.03.2026, 14:30:06 via Wykop
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina: ujemna inflacja to deflacja; to nie jest jak z ciepłem i zimnem… nie obrażaj akademii
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.03.2026, 14:33:25 via Wykop
  • 1
@stannis: ciężko u Ciebie z myśleniem, dorośnij. Świat nie składa się z czarno-białych wyborów, a niepodejście do wyborów w ogóle jest popisem przypominającym dziecięce tupanie nóżką.
randomdrop
randomdrop
randomdrop 11.03.2026, 21:50:00 via Wykop
  • 1
@stannis: pls, nie oznaczaj mnie więcej, mnie te dyskusje wykopowe to interesują przez jakieś 2 godziny. Ale więcej xD i mniej szacunku do rozmówców, a na pewno uda ci się znaleźć lepszą pracę, kolegów i nabrać chęci do życia
arinkao
arinkao
11.03.2026, 12:10:57
  • 117
Obiad w stylu azjatyckim.
Kurczak pieczony marynowany z sosie sojowym, glazura teriyaki, sezam, ryż z płatkami chili oraz ogórki koreańskie oi muchim (gochugaru, czosnek, olej sezamowy, ocet ryżowy, sos sojowy, cukier brązowy)
#arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzzwykopem
arinkao - Obiad w stylu azjatyckim. 
Kurczak pieczony marynowany z sosie sojowym, gla...

źródło: 20260311_120749

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 11.03.2026, 13:36:03 via Wykop
  • 1
@mocoloco: proponuje nie kupować drobiu ani żadnego innego mięsa w dyskontach/niewyspecjalizowanych sklepach
  • Odpowiedz

429

Noblista stworzył maszynę do pozyskiwania wody z pustynnego powietrza

Noblista stworzył maszynę do pozyskiwania wody z pustynnego powietrza

Omar Yaghi, laureat Nobla z chemii 2025, zbudował urządzenie produkujące 1000l wody dziennie z powietrza pustyni. Struktury MOF działają jak supergąbki - łapią wodę nawet przy wilgotności poniżej 20%. Bez prądu, bez sieci - sam na ciepło słoneczne.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 06.03.2026, 23:56:29
  • 84
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    woda
  • #
    nobel
  • #
    chemia
  • #
    ekologia
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.03.2026, 06:44:31 via Wykop
  • 1
@Kibishi: gościu, stawiasz jakieś niezbyt mądre tezy, a potem jak ktoś Cię prostuje (zbyt chamsko, ale co zrobić), to piszesz, że „zadajesz pytanie”. Śmiem też twierdzić, że politechnika, czy dobry uniwersytet są ci obce, bo chcąc zadać pytanie napisałbyś: „Czy ruch powietrza cokolwiek zmienia?”, a nie „Ruch powietrza niewiele zmienia”, aczkolwiek z tym kłamaniem i obrzucaniem brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem, nadawałbyś się na polskiego „naukowca”.
randomdrop
randomdrop
randomdrop 08.03.2026, 14:38:53 via Wykop
  • 0
@Kibishi: przeczytałem całość, jestem z pokolenia połykającego książki, więc jakoś dałem radę ;)

w pierwszym komentarzu postawiłeś tezę, a nie zadałeś pytanie (jak już, to wygląda to na pytanie retoryczne, ale nie znasz zasad interpunkcji i gramatyki, więc ciężko ze zrozumieniem); odniosłem się do ostatniego komentarza, bo był „najbliżej”.
Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
06.03.2026, 23:50:21
  • 34
#iran #polskiyoutube #przezswiatnafazie mam nadzieje, że Polski MSZ już działa i zrobi wszystko, żeby

Wielka-Polska-Betonowa - #iran #polskiyoutube #przezswiatnafazie mam nadzieje, że Pol...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 07.03.2026, 06:24:26 via Wykop
  • 1
@deziom: po prostu niskie możliwości intelektualne spotkały się z dużą audiencją - każdy, by myślał, że jest mądry, a przez to coraz chętniej zabierał głos w dalece przerastających go tematach
  • Odpowiedz

494

Osoby używające korpo-bełkotu są mniej efektywne

Osoby używające korpo-bełkotu są mniej efektywne

Badania dowodzą, że osoby stosujące zawiły żargon mogą być mniej efektywne i mieć większe trudności z podejmowaniem trafnych decyzji. Brak jasnej komunikacji prowadzi do błędów poznawczych i spadku realnej wydajności.

matixrr
z
rmf24.pl
dodany: 05.03.2026, 16:41:39
  • 98
  • #
    korposwiat
  • #
    korpo
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pracait
  • #
    programista15k
randomdrop
randomdrop
randomdrop 07.03.2026, 06:17:55 via Wykop
  • 0
@enten: bo pewnie ten programista w autystyczny sposób skupił się na jakimś nieistotnym błędzie podważając publicznie kompetencje współpracownika. Ba, nawet jak miał 100% rację, to obstawiam, że „przy wszystkich” + sposób komunikacji był tu problemem

510

fliperuch.pl Sprawdź ile zarabia fliper!

Analiza rzeczywistych transakcji notarialnych z Rejestru Cen Nieruchomości. Dane z aktów notarialnych nie ogłoszenia, a realne ceny

botereq
z
fliperuch.pl
dodany: 28.02.2026, 09:32:12
  • 130
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wykop
randomdrop
randomdrop
randomdrop 01.03.2026, 07:50:34 via Wykop
  • 12
@Pan_Miszuk: to nie będzie działać, zero optymalizacji i debilne zapytania i operacje. Marnowanie prądu, lepiej było excela wrzucić…

325

Duża zmiana w podatkach. Skorzystają miliony Polaków

Duża zmiana w podatkach. Skorzystają miliony Polaków

Jeśli Kowalski kupuje od Nowaka komputer albo rower za więcej niż 1 tys. zł musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Ministerstwo Finansów chce podwyższyć limit zwolnienia z daniny.

LOTA
z
rp.pl
dodany: 25.02.2026, 07:57:51
  • 192
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    prawo
randomdrop
randomdrop
randomdrop 27.02.2026, 13:59:26 via Wykop
  • 0
@robert-solidny: ale głupoty z tymi młodymi piszesz
duzeelobenc
duzeelobenc
duzeelobenc
25.02.2026, 16:24:56
  • 16
Panowie, p---------m dziś w kraweznik i zderzak wygląda jak zdjęciu. Zna się ktoś chociaż trochę na tym czy da się to jakoś punktowo pomalować u lakiernika czy cały zderzak? #samochody #motoryzacja
duzeelobenc - Panowie, p---------m dziś w kraweznik i zderzak wygląda jak zdjęciu. Zn...

źródło: IMG_0FDC6E58-20BB-4537-9A3C-633F0F64A2AA

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 25.02.2026, 17:38:10 via Wykop
  • 2
@duzeelobenc: do połowy zderzaka, tego odcięcia, może ktoś się podejmie; punktowo na pewno nie, chyba że jakiś partacz

W najgorszym przypadku malowanie + cieniowanie + montaż/demontaż 2k
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.02.2026, 22:42:02 via Wykop
  • 0
@rdy: wow, ale odkrycie - rynek się różni!!! Powinieneś iść w handel z takimi odkryciami.

W Polsce jeździmy zadbanymi autami, jeśli do takich generalnie należy i OP chce je sprzedać w normalnej cenie, to lepiej zrobić przyzwoicie. U nas zdecydowanie bardziej ufa się osobom fizycznym, łatwiej im zarobić na dobrym aucie, niż firmom.
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.02.2026, 22:45:05 via Wykop
  • 0
@kjungst: „a po co ci to bmw, skoda podobnie jezdzi!!1!one!1!”

jak powiedzieć, że nie stać Cię na dywaniki do bentleya, nie mówiąc, że Cię nie stać na dywaniki do bentleya

I jak dorosniesz / dojrzejesz, to zrozumiesz czemu tak napisałem.
  • Odpowiedz
Widelec_
Widelec_
25.02.2026, 16:50:35
  • 15
Chciałbym kiedyś zobaczyć raport zarobków wg zawodów, ale taki prawdziwy. Te obecnie dostępne uwzględniają prawie wyłącznie wyrobników na UoP. Stąd mylne wrażenie, że najlepiej zarabiają w Polsce programiści i jacyś korpo managerowie 20k+ brutto.
Prawdziwy miód jest jednak na JDG. Tacy na przykład lekarze wyciskają luźno 100k/miesiąc, a nie ma tego w żadnych raportach. Ciekawe ile jeszcze jest podobnych profesji, tylko jeszcze to nie wypłynęło do opinii publicznej. Ludzie myślą, że taki
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 25.02.2026, 17:44:06 via Wykop
  • 2
@dr_Batman: najbardziej legalne te dochody, jak lekarz pracuje na 3 full-time kontrakty w jednym czasie. Takim jak Ty nie warto tłumaczyć, że coś legalnego nie zawsze jest moralnie poprawne, a i na pewno wieloma rzeczami nie wypada się chwalić.
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 26.02.2026, 22:36:10 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: oj, jaka naiwna jesteś xD nie wiem jak w tym momencie, bo odciąłem się totalnie od konowałów (a byłem „insiderem”), ale jeszcze 3-4 lata temu częste było przyjmowanie prywatnie w czasie pracy w szpitalu. Jesli nie wierzysz, to kolejny insiderski trick to rozliczanie wszystkich wydatków zwiazanych z komunikacją na JDG, bo było to niewyryfikowalne. Kolejny „trick”, już półżartem, to brak paragonów - standard u dentystów…
  • Odpowiedz
Wasior123
Wasior123
Wasior123
25.02.2026, 10:42:10
  • 92
#paranormalne #duchy

Od trzech tygodni mieszkam wraz z różową w wynajętym mieszkaniu i od tygodnia zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pierwszą taką rzeczą o której mi później różowa powiedziała było zobaczenie przez nią cienia który wchodzi do drugiego pokoju gdy wróciła z pracy. Naszym pierwszym wspólnym przeżyciem czegoś dziwnego było w nocy kiedy usłyszeliśmy jak coś mocno huknęło w kuchni, gdy tam poszliśmy okazało się że nic nie
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 25.02.2026, 17:28:17 via Wykop
  • 18
xD muszę się na egzorcystę przerobić, tego ai nie zastąpi, a jak widać ludzie po latach rozwoju, stwierdzili że p------ą logikę i będą wierzyć w duchy
  • Odpowiedz
Sonny86
Sonny86
19.02.2026, 05:42:37
  • 2777
#heheszki #humorobrazkowy #humor
Sonny86 - #heheszki #humorobrazkowy #humor

źródło: temp_file5623442168494634586

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 19.02.2026, 08:21:07 via Wykop
  • 8
@Ranger:

to dlaczego nowe śpiwory są tak spakowane?


jak zadajesz takie głupie pytania, to spakuj materac 180cm jak fabryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kierowca-smieciarki
kierowca-smieciarki
18.02.2026, 01:35:20
  • 4
Jakie jest wasze największe życiowe osiągnięcie? Ja np. jeździłem śmieciarką non stop przez 16h
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 18.02.2026, 05:41:10 via Wykop
  • 4
@makgyvergaleriapl: mając 10 lat uratowałem kolegę przed utonięciem na basenie. Trzy miesiące później ukradł mi rower.
  • Odpowiedz
randomdrop
randomdrop
randomdrop 18.02.2026, 10:45:37 via Wykop
  • 1
@makgyvergaleriapl: czerwony mtb author z komunii -.-

beka beką, ale to jest prawdziwa historia, tego chłopaka i innych ze wsi braliśmy na basen, bo mój tata miał dobre serce
  • Odpowiedz
ministerZerro
ministerZerro
13.02.2026, 21:31:18
  • 175
#mecz #legia a wrzuce jescze raz xddddddddd
ministerZerro - #mecz #legia a wrzuce jescze raz xddddddddd

źródło: 60f65563d6511b523bf9746ef103c55728f6d0e6ef0d325b411b105b54111d80

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 14.02.2026, 09:06:09 via Wykop
  • 1
@Anekito: to jego brat, james
  • Odpowiedz

318

Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideo

Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideo

Warszawa to największy hub produkcji gier wideo wynika z badania obejmującego największe europejskie ośrodki tej branży. W stolicy działa jedna z największych w regionie społeczności specjalistów pracujących przy tworzeniu gier od zespołów niezależnych po globalnych liderów rynku.

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 12.02.2026, 18:19:27
  • 124
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    gry
randomdrop
randomdrop
randomdrop 13.02.2026, 18:05:29 via Wykop
  • 2
@innovi: np. mannor lords, lords of the fallen, dying light 2

495

Amazon zwolnił dziś 16 tys. ludzi

Amazon zwolnił dziś 16 tys. ludzi

Amazon nie podał oficjalnych informacji o tym, które konkretnie sektory zostaną objęte redukcjami. Agencja Reuters przekazała jednak, że zwolnione osoby zatrudnione były w działach Amazon Web Services, handlu detalicznego, Prime Video i w kadrach.

tomasztomasz1234
z
gry.interia.pl
dodany: 28.01.2026, 16:41:28
  • 116
  • #
    amazon
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
randomdrop
randomdrop
randomdrop 29.01.2026, 13:39:22 via Wykop
  • 0
@ubijakitopiel: może jeszcze raz przeczytaj komentarz, na który odpisujesz
Lardor
Lardor
28.01.2026, 07:02:40
  • 132
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

randomdrop
randomdrop
randomdrop 28.01.2026, 08:40:02 via Wykop
  • 1
@krychu: fajnie, ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Po co więc coś przeklejasz mając mniejszą wiedzę na ten temat niż np. OP?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
  • Strona 3 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.04.2016

    Gadżeciarz
  • Koder
    od 21.01.2019

    Koder
  • Komentator
    od 16.03.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking