Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko106
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MoszeRotszyld

MoszeRotszyld

Dołączył 2 lata i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1343
  • Znaleziska 1306
  • Mikroblog 37
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5

3212

Poszukiwany ten pojazd. Za wskazanie właściciela przewidziana nagroda

Poszukiwany ten pojazd. Za wskazanie właściciela przewidziana nagroda

Banda matołów tym razem w buggy zdewastowała parę hektarów rzepaku w Wieprzu ! Pojazdy były trzy. Właściciel niestety nie był w stanie dogonić ich samochodem osobowym.

adriansi
z
facebook.com
dodany: wczoraj, 10:28:00
  • 297
  • #
    wykopefekt
  • #
    buggy
  • #
    offroad
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 16 godz. i 23 min temu via Wykop
  • -3
@Kaniowy666: Kolejny co wiedzę o USA czerpie z wykopu i bredni Cejrowskiego.

298

Zimny prysznic dla Krakowa. Koniec złudzeń o metrze do 2030 roku

Zimny prysznic dla Krakowa. Koniec złudzeń o metrze do 2030 roku

Realny termin rozpoczęcia budowy metra w Krakowie to lata 2040-2045 r. ocenił Stanisław Kracik, pełniący funkcję prezydenta miasta do czasu wyboru nowego włodarza. Według ekipy odwołanego w referendum 24 maja prezydenta Aleksandra Miszalskiego (KO), budowa metra miała rozpocząć się około 2030 r.

znin
z
bankier.pl
dodany: 25.06.2026, 19:37:51
  • 103
  • #
    krakow
  • #
    sct
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld przedwczoraj, 17:40:37 via Wykop
  • 11
W Polsce dwie rzeczy nie wychodzą: elektrownie atomowe i metro podziemne. Elektrowni zero, metra dwie linie na cały kraj.
Dla porównania: w Kalkucie metro otworzyli w 1984 roku i obecnie ma pięć linii. W Bukareszcie tyle samo linii, ale otwarto w 1979. Kurna, w Caracas i Taszkencie mają metro.
A elektrownię atomową to sobie niedawno postawili w Bangladeszu.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

639

Awantura z psem w warszawskiej galerii Młociny. Kobieta krzyczała: "Bierz go"

Awantura z psem w warszawskiej galerii Młociny. Kobieta krzyczała: "Bierz go"

W sieci udostępniono kilka nagrań, na których widać awanturującą się kobietę z jakimiś ludźmi. W samym środku konfliktu jest przerażony pies, który nie wie, co ma zrobić. Wariatka próbowała go nawet nasłać na ochronę, ale na całe szczęście jest mądrzejszy od niej.

deZZed
z
boop.pl
dodany: przedwczoraj, 11:16:32
  • 76
  • #
    psy
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    ludzie
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    zycie
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld przedwczoraj, 17:15:17 via Wykop
  • -1
eżeli dajemy hasło "bierz" do psa, to odpowiadamy za to jak za użycie broni


@jacek-derek: Co za banialuki. Jeśli pies nie zaatakuje będzie to jedynie wykroczenie i w większości przypadków skończy się grzywną lub naganą.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-108

A co do samego materiału, na szczęście zwierzę okazało się zdecydowanie mądrzejsze od właścicielki.

394

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Szef kąpieliska Heidebad w Halle podjął decyzję o nie wpuszczaniu osób nie znających języka.

r0bs0n
z
rmf24.pl
dodany: 25.06.2026, 09:46:27
  • 92
  • #
    niemcy
  • #
    imigranci
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld przedwczoraj, 09:58:30 via Wykop
  • 0
@kolonosko: Ja ponad powyższe znam jeszcze "iszkome", nauczyłem się tego terminu oglądając niemieckie filmy przyrodnicze na VHS.

944

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Oskarżony o spowodowanie wypadku w Warszawie Łukasz Żak miał w celi dostęp do telefonów. Miała mu je zatrzymać Służba Więzienna. Próbował wpływać na zeznania ważnych świadków. Pytaliśmy, czy prokuratura sprawdziła, kto dostarczył Żakowi urządzenia. Śledczy odmówili odpowiedzi nawet na pytania o to,

motvik
z
onet.pl
dodany: 25.06.2026, 13:38:54
  • 77
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    zabojstwo
  • #
    policja
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 25.06.2026, 19:07:21 via Wykop
  • 92
Pamiętam jak wykopki snuły fantazje jak to będzie miał ciepło pod celą.
A tymczasem kryminalista odnalazł się bardzo dobrze wśród swoich, no kto by się spodziewał.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

25

Dziennikarz sprawdził, jak AI tworzy muzykę. Wyniki są kłopotliwe

Dziennikarz sprawdził, jak AI tworzy muzykę. Wyniki są kłopotliwe

Reporter The Atlantic znalazł bazy z ponad 21 milionami piosenek, na których trenowano modele Suno i Udio. Wygenerowana muzyka łudząco przypomina hity Ed Sheerana i Michaela Jacksona, a Sony znalazło 135 tysięcy podobnych utworów ze swoimi artystami.

real_scoria
z
telepolis.pl
dodany: 22.06.2026, 07:50:23
  • 4
  • #
    ai
  • #
    muzyka
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    prawo
  • #
    sztucznainteligencja
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 24.06.2026, 10:20:52 via Wykop
  • 0
@dict: Muzyka mikrotonowa to żadna nowość, najlepszym przykładem jest tradycyjna muzyka z Indii.

597

Zmarł Bobby Prince, twórca ścieżek dźwiękowych do Doom i Wolfenstein 3D

Zmarł Bobby Prince, twórca ścieżek dźwiękowych do Doom i Wolfenstein 3D

Skomponował muzykę do takich gier jak Doom, Duke Nukem 3D, Rise of the Triad, Wolfenstein 3D. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a w zeszłym miesiącu soundtrack do Dooma został włączony do programu ochrony dziedzictwa kulturowego Biblioteki Kongresu jako amerykańskie dziedzictwo kulturowe.

matixrr
z
gagadget.pl
dodany: 21.06.2026, 12:43:56
  • 32
  • #
    staregry
  • #
    retrogaming
  • #
    doom
  • #
    gry
  • #
    muzyka
  • #
    nostalgia
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 21.06.2026, 17:42:33 via Wykop
  • 10
@haxx: Miałem Gravis Ultrasound Max, nie byłem przeciętnym graczem.
Fun fact: ta leciwa karta dźwiękowa wyciągnięta że starego peceta na strychu poszła na eBayu za $150
Teraz widzę lata za konkretne kwoty, było trzymać.

559

Latający spodek nad rosyjską rafinerią

Latający spodek nad rosyjską rafinerią

Pokrywa zbiornika olejowego moskiewskiej rafinerii wyrwana po uderzeniu ukraińskiego drona kamikadze.

Dawid_Kwlk
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 11:34:44
  • 93
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    russiahateclub
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 18.06.2026, 15:52:00 via Wykop
  • 4
Jak to pierwszy raz zobaczyłem to myślałem, że to jarmułka ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

558

Rozjeżdżali jego pole quadami. Rolnik szarżował na nich Ursusem,

Rozjeżdżali jego pole quadami. Rolnik szarżował na nich Ursusem,

Gdy jadące nią trzy młode osoby, poruszające się quadem i dwoma motocyklami typu enduro, zjechały na łąkę, aby przepuścić jadący z naprzeciwka ciągnik Ursus C-360, kierowca traktora nagle zjechał z drogi i ruszył w kierunku quada, próbując go staranować.

byferdo
z
cenyrolnicze.pl
dodany: 14.06.2026, 06:32:59
  • 178
  • #
    rolnictwo
  • #
    traktorboners
  • #
    polska
  • #
    wies
  • #
    enduro
  • #
    motocross
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 14.06.2026, 18:48:25 via Wykop
  • 1
@Vinizius: A potem splajtowałby po opłaceniu prawników.

MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 14.06.2026, 19:13:01 via Wykop
  • 4
miałby prawo walić


@Vinizius: Chyba konia.
Nawet na najgłębszym południu rolnik nie może bezkarnie strzelać na ludzi buszujących po jego polu jeśli nie zagrażają jego życiu.
USA to chyba znasz z bajek Cejrowskiego i wykopu.

742

Trump Phone to Chińczyk

Trump Phone to Chińczyk

Rozebranie telefonu przez iFixit potwierdza: telefon Trump T1 to pozłacany model HTC U24 Pro zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach.

Grymas1000lecia
z
heise.de
dodany: 12.06.2026, 09:35:26
  • 101
  • #
    trump
  • #
    technologia
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    gsm
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 13.06.2026, 10:27:56 via Wykop
  • 0
w krajach trzeciego wiata


@Cztero0404: Chiny to akurat drugi świat jak już chcesz stosować ten nieaktualny podział.

333

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

O historii magazynu Bajtek rozmawiali naukowcy i twórcy pisma podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2026, ale najlepsza relacja jest od socjolog dr hab. Marty Juza, prof. UKEN, która zauważyła dysproporcję płciową w zawartości pisma Bajtek. xxd

potspodpach
z
naukawpolsce.pl
dodany: 12.06.2026, 20:21:23
  • 98
  • #
    historia
  • #
    komputery
  • #
    nostalgia
  • #
    wspomnienia
  • #
    retro
  • #
    gimbynieznajo
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 13.06.2026, 08:13:49 via Wykop
  • 2
Trochę późniejszy Bajtek miał fajny, duży format. Idealnie nadawał się do kitrania "świerszczyków" przed starymi.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

700

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Grożą mu trzy lata pierdzenia w pasiak

mieszalniapasz
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 10.06.2026, 17:53:03
  • 205
  • #
    rower
  • #
    pedalarz
  • #
    kolarz
  • #
    cyklista
  • #
    seniorka
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 10.06.2026, 23:00:01 via Wykop
  • 38
powinien mieć postawiony zarzut usiłowania zabójstwa


@ShelbyCompany: Do tego zdrady stanu i ludobójstwa!

Nauczcie się, krzykacze: kodeks karny ma przygotowane definicje, które zostały wymyślone przez mądrzejszych od was. Kwestią sporną mogą być wysokości przewidywanych kar i ich nieuchronność.

496

FIFA anulowała wszystkie bilety z puli Iranu na 3 dni przed mundialem

FIFA anulowała wszystkie bilety z puli Iranu na 3 dni przed mundialem

Każda federacja biorąca udział w Mundialu otrzymuje 8% biletów na mecze swoich reprezentacji. Bilety które otrzymał Irański Związek Piłki Nożnej zostały anulowane, a kibice którzy je kupili bądź otrzymali nie wejdą na stadion.

degenero
z
reuters.com
dodany: 09.06.2026, 20:52:51
  • 79
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    mundial
  • #
    pilkanozna
  • #
    mecz
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 10.06.2026, 10:29:24 via Wykop
  • 3
Ale dziadzia aż tików dostał jak widział murzyna


@ordynarny_cham: "Dziadzia" Hitler miał w 1936 jakieś 47 lat.

435

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

5-latka przez 6 godzin przebywała w przedszkolu bez opieki, bo 46-letnia opiekunka zapomniała o liście obecności. Kiedy jej matka zadzwoniła, opiekunka zapewniła, że dziecko świetnie się bawi. Skazana nie miała uprawnień kierownika wycieczki. Zapłaci 10 tys. i przez 5 lat nie może pracować z dziećmi

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 09.06.2026, 11:59:16
  • 98
  • #
    dymy
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    sadowehistorie
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polska
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 09.06.2026, 21:26:03 via Wykop
  • 6
@lesio_knz: Mnie z kolegami raz zamknęli w szatni w suterenie miedzyszkolnego ośrodka sportowego. Urządziliśmy sobie konkurs kto mocniej p----------i z buta w drzwi, pomoc przybyła szybko i jeszcze o------l dostaliśmy.
Innym razem jakiś nadgorliwy koleżka dostał klucz do sali gimnastycznej od nauczyciela, a że nie był zbyt rozgarnięty to tylko pamiętał żeby zamknąć drzwi, ale o sprawdzeniu czy wszyscy wyszli już nie pomyślał. Ewakuowaliśmy się oknami uchylnymi na niekoniecznie bezpiecznej

363

"To skandal, że szukacie w sejmie ludzi pochodzenia ukraińskiego, żydowskiego!"

"To skandal, że szukacie w sejmie ludzi pochodzenia ukraińskiego, żydowskiego!"

Czarzasty wzburzony podczas obrad Sejmu: "Potępiam to jednoznacznie jako Marszałek Sejmu!"

MagicznyMariusz
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 11:32:28
  • 97
  • #
    sejm
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    zydzi
  • #
    polityka
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 09.06.2026, 18:20:14 via Wykop
  • -5
ujawnić kto jest kto i raz na zawsze wykopać z Polski


@debiec: Wyzywasz od czerwonych świń jednocześnie postulując rozwiązania godne Gomułki. Paradne.

866

Polacy masowo wracają do torrentów. Klapki spadły z oczu

Polacy masowo wracają do torrentów. Klapki spadły z oczu

Polski rynek streamingowy wkracza w zupełnie nową fazę. Po latach niepohamowanego wzrostu branża wyraźnie zwalnia, a widzowie zmęczeni rozdrobnieniem oferty i rosnącymi kosztami coraz częściej przypominają sobie o darmowych alternatywach.

ochucki
z
telepolis.pl
dodany: 08.06.2026, 22:59:03
  • 378
  • #
    torrenty
  • #
    piractwo
  • #
    vod
  • #
    stream
  • #
    netflix
  • #
    hbo
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 09.06.2026, 11:02:10 via Wykop
  • -4
@luke-mat: Twój argument jedynie pasuje do przypadków kiedy serial został wydany na blu-ray. W przeciwnym razie torrenty nie będą lepsze od oryginału, bo są rippowane ze streamingów.

No chyba, że masz problem z łączem albo serwis streamingowy jest przeciążony (tak było chociaż podczas premiery Batmana na HBO Max, czy jak tam się ta platforma obecnie nazywa).
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 09.06.2026, 13:31:47 via Wykop
  • 1
niech będzie serial Wikingowie


@luke-mat: Dokładnie jak pisałem. Ten serial wyszedł na BR, wiec materiał źródłowy ripu jest dużo lepszy.

266

Cezary Gmyz uniewinniony w procesie wytoczonym mu przez Romana Giertycha

Cezary Gmyz uniewinniony w procesie wytoczonym mu przez Romana Giertycha

Giertych pozwał go za tweet: "Cóż Roman Giertych już po badaniach lekarskich. Wyszło, że jest zdrowy jak koń" Po tym jak Giertych zasłabł podczas zatrzymania. Sprawa ciągnęła się przez kilka lat

Poludnik20
z
press.pl
dodany: 08.06.2026, 10:27:32
  • 44
  • #
    cezarygmyz
  • #
    romangiertych
  • #
    polityka
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 09.06.2026, 07:28:52 via Wykop
  • -3
@elo345: Co do pierwszego zdania pełna zgoda.
A tweet nie był ohydny, jak na prawackie standardy był nawet śmieszny, a przede wszystkim pozywanie za taką błahostkę to marnowanie czasu sądu.

1170

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Setki złotych mandatu, utrata prawa jazdy, a nawet konieczność powrotu do kraju pochodzenia - to potencjalne kary, jakie mogą spotkać ukraińską modelkę, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego.

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 06.06.2026, 09:21:56
  • 197
  • #
    warszawa
  • #
    cudzoziemcy
  • #
    ukraincy
  • #
    piratdrogowy
  • #
    polskiedrogi
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 06.06.2026, 16:32:26 via Wykop
  • 10
Trzeba zrobić parę pokazówek i odesłać trochę delikwentów z Polski. Zakaz wjazdu do Schengen dla Ukraińców to dotkliwa kara, następni zaczną się pilnować.
Bydło drogowe trzeba tresować i ta zasada nie dotyczy jedynie obcokrajowców.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

240

Afera Fendera - nowy CEO postanawia wytoczyć procesy wszystkim producentomm

Afera Fendera - nowy CEO postanawia wytoczyć procesy wszystkim producentomm

...którzy produkuja lub sprzedają gitary o wzorze Stratocastera. W pozwach wzywa m.in. do zniszczenia każdego egzemplarza gitary, która wygląda podobnie jak wzór sprzed ponad 70 lat. Jest to bezprecedensowy skandal w środowisku muzyków. Komentarz Rick'a Beato.

dict
z
youtube.com
dodany: 04.06.2026, 12:01:45
  • 48
  • #
    fender
  • #
    gitara
  • #
    gitaraelektryczna
  • #
    afera
  • #
    januszebiznesu
  • #
    stratocaster
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 05.06.2026, 08:35:27 via Wykop
  • 20
Rick Beato? Wykop.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 05.06.2026, 18:55:01 via Wykop
  • 1
Chyba produkcję przenieśli do Chin.


@Neocaridina: Nie znam się, wiec się wypowiem.
Fender od dekad część produkcji robi w Chinach, Korei, Indonezji, a część w USA i Meksyku. Zależy od modelu.

317

Chińczyk płakał jak projektował. UOKiK ostrzega przed bezczelną podróbką znaku C

Chińczyk płakał jak projektował. UOKiK ostrzega przed bezczelną podróbką znaku C

Ponad 16% zabawek w polskich sklepach nie przeszło testów bezpieczeństwa. Importerzy masowo walą w pręta, stosując logo łudząco podobne do unijnego certyfikatu CE, żeby upchnąć rodzicom toksyczny plastik napakowany ftalanami i borem. Sprawdź, jak nie dać się naciągnąć na bubla.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 11:05:47
  • 86
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    informacje
MoszeRotszyld
MoszeRotszyld 01.06.2026, 13:35:11 via Wykop
  • 36
Gównoartykuł pisany przez dyletanta.
Dla bardzo dużej grupy produktów wystarczy deklaracja zgodności, a nie certyfikat. Można jebnąć prawidłowy znak CE, deklaracje producenta w Wordzie i gotowe. Zgadnijcie jaki odsetek promila wyrywkowo jest badany przez inspekcje handlowe i jakie jest ryzyko wtopy.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.11.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking